Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

az Asus a gamer és a power user vonalra megy rá

Na ezt megnézem, mert ez nagyon új lesz nekik!
Mostanában még a náluk ilyen téren sokkal tapasztaltabb cégek is csak butítják a power usereknek szánt cuccaikat, és nagyon nem tudják eltalálni, hogy mit is akar az igazi power user.

Üdv, pengwin

(#2) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Kíváncsi leszek Ken Hong meddig haknizik még a süllyedő LG bárkán...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Asus telefont vettem, igaz csak ajándékba, de nekem kellett feltenni rá a szükséges alkalmazásokat, és beállítani. Egyáltalán nem voltam elájulva tőle és akkor finoman fogalmaztam. Némely más termékük pedig akár sikeres is lehetne, de véleményem szerint a kelleténél sokkal vastagabban fogott az árazó ceruza.

(#4) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ugyan azt csinálta kínai a mobil iparral, mint a pártok a kétharmaddal.
Bevette a piacot és azt csinál amit akar. Így lettek a kínai mobilok közül is rossz érték-ár arányú mobilok.
Két ismerősöm is szidja az Asust. Hát ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) Juhaszatti válasza pengwin (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A kérdés az hogy ugyanazt érti-e az Asus mint te, a power user alatt.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Én szeretem az Asus telefonokat. Sajnálnám őket, ha kilépnének.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) doooo válasza janeszgol (#6) üzenetére


doooo
veterán

+1

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Végre egy gyártó a power usereknek is gyárt telót! Dual, trial boot opciók, csatolófelület nyílt API -kkal, nyitott, vagy nyitható bootloader, rootolhatóság, természetesen a garancia megmaradásával. Remélem, kedves Asus, erre gondoltál!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Mr.Silkó válasza WinstonWolf (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Arra én is. :K

(#10) remete73


remete73
csendes tag

Imádtam a padfone szériát, minden sallang nélkül lehetett egy kisebb telefon a zsebemben, majd egy tablet a kanapén szörfölve..... RIP

(#11) janeszgol válasza remete73 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Amúgy az összehajtható telefon helyett/mellett lehet megint fel kéne találni ezt. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) hunluigi válasza remete73 (#10) üzenetére


hunluigi
senior tag

Fel nem foghatom milyen üzleti döntés lehetett a széria elkaszálásának hátterében, pedig nagy gurítás volt a részükről... Azt sem értem miért nem vitte tovább senki a koncepciót :S Ezerszeb életképesebb vonal volt, mint a hajtogatós elképzelés...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#13) pengwin válasza hunluigi (#12) üzenetére


pengwin
addikt

A későbbi Padfone generációk teli voltak elég durva minőségbeli szarvashibákkal, és a szoftevres támogatásuk is elég gyatra volt emlékeim szerint. Főverzió frissítések száma erősen konvergált a nullához, rendszeresek voltak az olyan tipushibák, mint a porosodó kijelzők, elnémuló hangszórók, gyengülő akksik. Elég csak ránézni a fórumtémáikra.

Gondolom más azért sem tudta tovább vinni a koncepciót, mert az Asus körbebástyázta szabadalmakkal.

Nekem az első generáció tetszett belőle a legjobban, mert volt rendes billentyűzete is.
Én is nagyon örülnék egy utódnak: Android One-os, telefon+tablet keret + opcionális billentyűzetes dokk 2,5"-es foglalattal és több USB-vel meg DP kimenettel, esetleg kihajtható RJ45-tel, mind a három elemben akksival. Na az igazi power user cucc lenne, és egy asztali gép mellett tökéletesen kielégítené a mobil computing igényeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) Somatom válasza pengwin (#13) üzenetére


Somatom
veterán

A Lenovo ígérgette a Tablet Dock Moto Modot a Z sorozatú Motorolakhoz. Meg is vettem volna, hiszen pont az ilyen kiegészítési lehetőségei miatt vettem Z -s Totot. De a Tab Dock poject sajnos megrekedt a koncepció szintjén.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) pengwin válasza Somatom (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem már a billentyűzet Moto mod is elég lett volna igazából a boldogsághoz, de olyat se csináltak. Volt Indiegogo gyűjtés, pedig ennek a nulladik naptól elérhetőnek kellett volna lennie, gyári megoldásként.

Komolytalan az egész: volt rajkodásra való hangfal mod meg villantani jó Hasselblad kamera, de egy landscape slider QWERTY billentyűzetet nem bírt magából kiizadni a Lenovo.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Somatom válasza pengwin (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Az Indiegogos project -ből lett termék. Annyira, hogy a Motorola felvette saját kínálatába. Sajnos, a Lenovo kezd kihátrálni az egész koncepcióból, úgyhogy a Modoknál már csak készletkisöprés van. Ezen hullott el a billentyűzet Mod is.
Az autós dokkoló nálam jól működik. Sajnos, azt sem volt könnyű beszerezni, mert Európában nem forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) pengwin válasza Somatom (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, láttam, hogy nagy siker lett belőle crowdfunding-létére.

Csak addigra már lett másik készülékem, és Európában egyébként is macerás lett volna a billentyűzet beszerzése.

Arra akartam célozni, hogy a tényleg hasznos modok hiányoztak a kínálatból, helyette volt midenféle divatmajomkodásra kitalált hip cucc. Ha meg valamilyen hasznos mod mégis létezett, akkor jó eséllyel korlátozott volt a forgalmazása, pl. US vagy China-only.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Somatom válasza pengwin (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Na, de majd az Asus! Addig meg a power usereknek van pl. Gemini PDA, vagy az utódja, a Cosmo-communicator.

Én meg vettem a Z Play mellé egy Teclast T10 -et.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.