Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #20678144


#20678144
törölt tag

Őszintén remélem, hogy a végleges változatra a 64-bites változat 32-bites alrendszerét is gatyába rázzák, mert az nagyjából minősíthetetlen. Instabil, lassú, folyton szénné fagyó alkalmazásokkal, amiket ráadásul csak a Power gomb hosszú megnyomásával lehet lelőni...

(#2) Core2duo6600 válasza #20678144 (#1) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor nálad van valami , mert sokunknak semmi gondja nincs vele

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3) Depression válasza #20678144 (#1) üzenetére


Depression
veterán

Én meg azt remélem, hogy ez lesz az utolsó 32bites változatban is kapható win. De ezt már most be kellene jelentenie a MS-nak, hogy aki hosszútávú programokat fejleszt, az már most is tudjon gondoskodni róla.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) Morden24 válasza #20678144 (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem a 64-es változat van fent, előzőleg 64-es Vistát használtam több, mint egy évig. Igazából találkoztam olyan 32-es alkalmazással, ami bugzik vagy legalábbis érdekesen tud viselkedni, de "szénné fagyóval", főleg folytonosan szénné fagyóval egyszer sem. Lassulást meg pláne nem tapasztaltam.

Írhatnál pár példát a szoftverekre, amiket használtál, nem lenne haszontalan.

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Gregorius


Gregorius
őstag

Lesz benne natív .mov támogatás. Bye-bye quicktime.

Én meg azt remélem, hogy ez lesz az utolsó 32bites változatban is kapható win. De ezt már most be kellene jelentenie a MS-nak, hogy aki hosszútávú programokat fejleszt, az már most is tudjon gondoskodni róla.
A szerverváltozata már 64-bit only lesz. Persze ez nem azt jelenti, hogy a 32-bites alkalmazásoknak búcsút inthetsz. Már több, mint fél éve 64-bites windózt nyúzok, de az appjaimnak még mindig 32-bites legalább 80%-a, ha nem több.

(#6) Morden24 válasza Gregorius (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bye-bye quicktime.

Gondolom mindenki sajnálni fogja, mélységesen. Nekem szerencsére évek óta a közelembe sem jött :)

Sectumsempra - For Enemies

(#7) Depression válasza Gregorius (#5) üzenetére


Depression
veterán

Így van. A processzorok és az OS is már régóta 64bitet támogat. Sajna itt tényleg a programok és azok írói most a leggyengébb láncszemek. Feltételezem, hogy az elkövetkezendő 4 év (talán a köv. win‑ig) elég lesz ahhoz, hogy a netbookokon kívűl már ne legyen olyan gép, amit csupán 3 giga memóriával szereljenek. Arről nem is beszélve, hogy a 64bithez nem feltétel a 4 giga RAM.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Én azon döbbentem le, hogy minden cuccomat felismerte a beta, a videokártyházoz szedte le volna update-ről a drivert de felraktam neki egy frissebb verziót. A bugokat kijavítják, nagyon jó kis rendszer lesz.

Thanos was right.

(#9) max-pain


max-pain
senior tag

Quick Launch toolbar-t vissza please!!!

(#10) FTeR válasza max-pain (#9) üzenetére


FTeR
addikt

1. Right click on taskbar and select Toolbars > New Toolbar
2. Browse to:
C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
3. Hit: Select Folder

szerk: azt mondjuk nem nagyon értem, h miért nem férnek el ugyanazok az ikonok pinelve a taskbaron, hamár egy rakat extra fícsört kapunk érte cserébe...

[ Szerkesztve ]

(#11) FTeR


FTeR
addikt

btw, w7 kapcsán mindenkinek ajánlott olvasmány:
Windows 7 titkok 1.0
Windows 7 titkok 2.0
Windows 7 titkok 3.0
(vistát kihagyóknak még hasznosabb)

(#12) Syl válasza FTeR (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van! Kell a ráknak a quick launch, ha egyszer az egész taskbar az.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) max-pain válasza FTeR (#10) üzenetére


max-pain
senior tag

Hat peldaul mert sokkal tobb helyet foglalnak:)

Lasd:

[ Szerkesztve ]

(#14) FTeR válasza max-pain (#13) üzenetére


FTeR
addikt

minimális a különbség, ráadásul pont most írták, h kicsi ikonoknál már 36 elfér, mielőtt elkezdené görgetni.
a desktop ikon tök fölösleges, mert az óra jobb oldalán ott az aeropeek-kel megtámogatott változat, a másikra meg ott a win+tab, ráadásul úgy néz ki, h az alt+tabot-is megkapja a peek-et.
ha ezen kívűl más ikont is raksz oda, akkor amint elindítottad az alkalmazást máris többet foglal, mert ott lesz a quicklunch ikon is meg a tálca gombja is. ráadásúl így a jumplistről is lemondasz...

(#15) moonman válasza Gregorius (#5) üzenetére


moonman
titán

H.264 támogatás lesz benne, a mov tárolót szerintem továbbra sem ismeri.

(#16) FTeR válasza moonman (#15) üzenetére


FTeR
addikt

a blogban kamerák kapcsolatában említi, nemtom az miben különbözöik...

(#17) max-pain válasza FTeR (#14) üzenetére


max-pain
senior tag

Ha neked ez minimalis kulonbseg, akkor irany a szemeszet:)
Felesleges pazarlas nekem a regitol nagyobb ikonok kozotti res...
A javulas pozitiv az ujabb verzio eseteben (dehat eddig nevetseges volt a tavolsag), de ez se lesz kozeleben se a regi helyzetnek...

[ Szerkesztve ]

(#18) max-pain válasza FTeR (#16) üzenetére


max-pain
senior tag

Amikben megint sokfele audio es videoformatum lehet...

(#19) Penge_4


Penge_4
veterán

Windows Logo + <#> keyboard shortcut

De imádom, amikor angol billentyűzetre optimalizálnak. Wazz, tényleg vennem kell egy übermultimédiás izét programozható billentyűkkel a 8 ékezetes karakternek. ;]

Egy következmények nélküli fiók: A Windows 7-ben debütál elsőként a Safeguard technológia, amellyel szó szerint bolond-biztos fiókokat hozhatunk létre a gépünkön, számítva egy-egy figyelmetlen felhasználó által számítógépünk ellen elkövetett bűntettekre. A Safeguard által védett fiókok ugyanis teljes mértékben megvédik gépünk eredeti beállításait és állományait: Ha egy fájlt törölnek a fiókjában, akkor azt kilépés után visszaállítja, a módosításokat érvényteleníti, a letöltött fájlokat törli, és a telepít alkalmazásokról is elfeledkezik. Vagyis segítségével úgy használhatja valaki a gépünket, hogy tudjuk, semmi kárt nem tehet benne. Hacsak nem veri a földhöz a monitort, vagy a billentyűzetet... A Safeguard technológiával védett profilt így értelemszerűen nem alkalmas gyakori felhasználóknak, inkább vendégfióknak érdemes beállítani, annak viszont nagyon.

Végre újabb értelmes fejlesztés. Remélem ez tényleg olyan lesz, amilyennek gondolom és ki lehet vele próbálni különböző szoftvereket anélkül, hogy nyomot hagynánk a registryben, mindezt plusz virtuális rendszer nélkül.

A beépített h264 és mov támogatásnak örülök. Jó lenne, ha lenne benne még XviD és DivX is, és akkor codec pack se kéne.
A belső írója támogatja már az ISO-t? Valamint még mindig olyan hulladék, hogy előtte becacheli a C-re (vagy amit beállítasz meghajtót) az írandó tartalmat és ezért 2x annyi idő alatt írja meg? Vagy már tud közvetlenül is írni (nem az UDF-es megoldással, azzal tudom, hogy igen.

Amúgy a rendszerinformáció fejlődött valamit? Nem ártana már az Everestet is nyugdíjazni. :DDD

(#20) max-pain válasza Penge_4 (#19) üzenetére


max-pain
senior tag

Lesz XviD es DivX tamogatas (MPEG-4 ASP).

(#21) Morden24 válasza Penge_4 (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

De imádom, amikor angol billentyűzetre optimalizálnak

A WinLogo + számgomb az miért angol billentyűre optimalizálás? Melyik nincsen HUN klavin? :)

A belső írója támogatja már az ISO-t?

:K

Sectumsempra - For Enemies

(#22) rdi válasza Morden24 (#21) üzenetére


rdi
veterán

a Winlogo :)

Penge_4: a safeguard technológia egyáltalán nem új, kis kereséssel ma is megtalálhatod az XP alá.

Főleg netkávézókban meg iskolákban javasolnám a használatát.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#23) Penge_4 válasza Morden24 (#21) üzenetére


Penge_4
veterán

A WinLogo + számgomb az miért angol billentyűre optimalizálás?

Ááá, fáradt voltam. :W Hirtelen az ugrott be, hogy a kettőskereszt, vagyis az AltGr+X lenne az a # nem pedig a bármely szám. :)

(#24) Gregorius válasza moonman (#15) üzenetére


Gregorius
őstag

A beetető szöveg szerint natívan fogja támogatni a mov containert. Hogy a belső kodekeket is, az jó kérdés, de valószínűleg igen.

(#25) Penge_4 válasza rdi (#22) üzenetére


Penge_4
veterán

A Windows 7-ben debütál elsőként a Safeguard technológia

Én nem a sima vendég fiókra gondoltam, ahol ha jól tudom, nem is telepíthetsz semmit. Az kizárólag KIOSK módra van, illetve netkávézós használatra. A registryben meg ugyanúgy hagy(na) szemetet, ahogy egy másodlagos rendszergazdai, vagy kiemelt user fiók hagy, ha telepítesz valamit.

Ennek a Safeguard-nak elvileg az lenne a lényege, hogy a shadow copy féle technológiát felhasználva virtualizálja a környezetet, amit kijelentkezés után azonnal vissza is állít, mint egy rendszervisszaállítás.

Nem ugyanaz a kettő.

Ha meg valami third-party cuccra gondolsz, olyanokat nem szívesen használok. Főleg ami ennyire mélyre nyúl a rendszerbe. A saját MS megoldás a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#26) Morden24 válasza rdi (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na ja, de az egy 3rd party app, ez meg built-in. Azért annyira nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27) marcee


marcee
addikt

Kizártnak tartom, hogy a .mov támogatásba belemenjen az Apple!

\m/

(#28) Furky válasza marcee (#27) üzenetére


Furky
őstag

QuickTime Alternative-val mit tud kezdeni az Apple? Az is létezik már jórégóta, egy hasonló megoldást el tudnék képzelni, de fentebb írták, hogy nem lesz benne, mások meg hogy igen, az igazság meg majd kiderül. :U

(#29) moonman válasza Penge_4 (#19) üzenetére


moonman
titán

a CD/DVD/Blu-ray írója tud ISO és IMG fájlokat, és igen, még mindig olyan hulladék, hogy becacheli előtte, mert hátha eltűnik írás közben a forrásanyag. deszar nekünk.

Safeguard = SteadyState

(#30) moonman válasza moonman (#29) üzenetére


moonman
titán

az image-fájlokat természetesen nem cache-eli.

(#31) #65675776 válasza Penge_4 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DivX támogatáshoz eddig sem kellett semmiféle codekpack, csak maga a DivX...

(#32) moonman


moonman
titán

nos kipróbáltam friss telepítéssel nem viszi a mov-okat, kétlem, hogy ez rtm-ig változna.
erre való a k-lite basic. :)

(#33) origamihl válasza moonman (#32) üzenetére


origamihl
csendes tag

Mert gondolom a 7047-es buildet tetted fel, mert neked már az is megvan, hisz MS partner vagy belső tesztelő körben.

Oh bro.

(#34) Penge_4 válasza moonman (#29) üzenetére


Penge_4
veterán

mert hátha eltűnik írás közben a forrásanyag.

Mármint hogyhogy eltűnik? Velem még ilyen nem fordult elő.
Ha az egyik kiírandó fájl a C:\Users\xy.jpg
a másik pedig a D:\Zenék\xy.mp3, akkor melyik tűnne el írás közben?
Nem egyszerűbb közvetlenül onnan írni, ahol elhelyezkedik a cucc?

(#35) Penge_4 válasza #65675776 (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

Az igen, de van ezen kívül még XviD, mov, mpeg, mp4, és még egy csomó videó és hangformátum, így egyszerűbb a pack, mint mindenhez külön codec.

(#36) moonman válasza origamihl (#33) üzenetére


moonman
titán

nem, a 7000-est, de ilyen fejlesztési szakaszban már nem szoktak efféle újdonságokat betenni. aztán majd meglátjuk.

és nem vagyok MS-partner. :)

(#37) moonman válasza Penge_4 (#34) üzenetére


moonman
titán

mert mondjuk írás közben lehúzom a pendrive-ot, vagy az USB HDD-t, amin az anyag van. lehet ezzel vitatkozni, nagyobb anyagok esetén valóban lassít valamennyit a folyamaton, de hüjebiztosra kell csinálni.

(#38) #65675776 válasza Penge_4 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

XviD-hez nem kell külön codec, a DivX azt is simán dekódolja.

Mov-val nem foglalkozik értelmes ember.

MPEG1-hez alapból van decoder az XP-ben is, Vista-ban tán már MPEG2-höz is.

MP4? Az mi? Ha sima MPEG4, akkor azzal is megbírkózik a DivX, ahogy minden MPEG4 ASP-vel.

Szóval akkor miért is kell codecpack?

(#39) moonman válasza #65675776 (#38) üzenetére


moonman
titán

nézz bele például az ffdshow codec-listájába és megérted. annak alapból kb. 3%-át játssza le a WMP.

nem szokásom codec csomagokat védelmezni, de amióta K-Lite-ot használok, még a telefonnal felvett és az MKV videók is mennek WMP-ből, nem igazán futottam még bele olyan formátumba, amivel ne tudott volna mit kezdeni.

(#40) Penge_4 válasza moonman (#37) üzenetére


Penge_4
veterán

nagyobb anyagok esetén valóban lassít valamennyit a folyamaton, de hüjebiztosra kell csinálni.

És nem lehetne erre egy rejtett opció a beállításokban?
Aki meg annyira hülye, hogy lehúzza a pendrive-ot, amikor arról másol, az ugyanúgy a DVD tálcáját is kinyitja írás közben. Ha meg nem nyílik ki, akkor reset, "mer' biztos lefagyott". :DDD

Lehet ezt szépíteni és a hülyebiztosságra fogni, de sok esetben egyszerűen csak lusták megcsinálni.

(#41) Furky válasza Penge_4 (#40) üzenetére


Furky
őstag

Pont hogy ha lusták lennének, akkor nem foglalkoznának azzal, hogy biztonságos legyen, mert akkor nyílván helybőll írnák a cuccokat. De mivel foglalkoznak/foglalkoztak a témával, hogy a USER ne rontson lemezt, ne veszítsen esetlegesen adatot, ezért nem voltak lusták kitalálni ezt az opciót. :) Nézhetjük erről az oldalról is :U

(#42) Penge_4 válasza #65675776 (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

3gp, aiff, flv, rm, mkv, ogg...stb
hangnál FLAC...stb
Sosem tudom éppen milyen fájlformátummal találkozom, amit le kell játszanom, mert szép dolog a "Normális ember nem foglalkozik vele" filozófia, de ha valami fontos anyagot küldenek olyan formátumban, akkor baszhatod.

Ugyanígy bírom azokat az embereket is, akik állítólag nem telepítenek még flash plugint sem. :DDD
Jó, sok szart én sem, de a flash az már tényleg olyan, hogy bármennyire szar, kénytelen az ember, mert különben az első oldalon, még talán itt a PH!-n is azzal kezdi a böngésző, hogy egyes elemeket nem tudott megjeleníteni.

(#43) moonman válasza Penge_4 (#40) üzenetére


moonman
titán

nem. felejtsük már el ezt a "rejtett opciók haladó felhasználóknak" témát, mert marha unalmas, hogy minden ilyen esetben előjön. nincs. különbenis gondolj bele, te beállítod, aztán odaül egy marha, aki képes kihúzni közben a pendrive-ot...

"egyszerűen csak lusták megcsinálni"
tesztidőszak van, lehet beszélni a fejlesztőkkel, kétlem, hogy lustaságból van benne, ez ugyanis direkt van így, nem véletlenül.

(#44) Penge_4 válasza Furky (#41) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, nyilván az IE7-ben (és talán még az IE8-ban is) azért tölti a letöltött fájlokat (még ha az 4 gigás fájl, akkor is) a C:\-n hardkódolt Temp mappájába, amit később szépen átmásol a letöltéskor megadott helyre, hogy ha véletlenül a user lehúzza a D vagy E meghajtót, mert az egy másodlagos winyó, akkor ne vesszen el a letöltött cucc. :D

Ha tényleg így van, ahogy megírtad, akkor miért nem lehet, egy rejtett checkbox? Például mint XP óta a védett és rendszerfájlok elrejtése, illetve még a fájlkiterjesztések elrejtése is.

(#45) #65675776 válasza Penge_4 (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fontos anyagot szabványos formátumban illene küldeni...

mkv és ogg nem formátum, hanem konténer.

Zenehallgatásra számomra egyébként is felejtendő a WMP, túl sok helyet foglal az asztalon. A Taskbar-t meg nem akarom ilyesmikkel terhelni.

Persze felhasználási szokások kérdése. Túl sokat szívtam már mindenféle codecpack-ekkel, amik olyan dolgokba is belenyúlnak, amihez semmi közük. Amihez kell valami codec, mert sűrűn előfordul a közelemben, ahhoz felrakom a specifikus codec-et. Ami meg ritkán fordul elő, arra ott a VLC. Keveset eszik, és nem rondít bele a rendszerbe.

(#46) moonman válasza Penge_4 (#44) üzenetére


moonman
titán

egyrészt az IE letöltési módja is hasonló megfontolásból lett így kialakítva, másrészt nincs hardkódolva, át lehet helyezni bárhová.

(#47) origamihl válasza moonman (#46) üzenetére


origamihl
csendes tag

Figyelj moon ! Az engineering 7 blogban kitett változtatások az RC felé haládásról szólnak és most tették bele. Érted ? Mellesleg azt és akkor tesznek bele amit és amikor akarnak.

(#48) moonman válasza origamihl (#47) üzenetére


moonman
titán

idézd már be légyszíves, hol említenek QuickTime-ot vagy mov-ot. H.264 eddig is volt benne, ettől még a mov nem megy.

feltéve, hogy erről van szó, mert az IE-s hozzászólásomra válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#49) ollie válasza Furky (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A QuickTime Alternative az eredeti Apple QuickTime codec-eket használja.

***

(#50) Furky válasza moonman (#48) üzenetére


Furky
őstag

Gondolom ebben a cikkben szereplő 21-es pontra gondolt... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.