Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Horbal válasza ttamashu (#19) üzenetére


Horbal
őstag

Hát ja az elv az tényleg felháborító - de mint kisember ez ellen 2 dolgot lehet tenni. Nem veszel adott márkából többet semmit vagy az amúgy minden szempontból megfelelő terméket megjavítod magad/javíttatod és nem újat veszel - mert ez mozgatja őket, mármint, hogy mindig vegyél újat.

De ez sajnos kb mindenre igaz - sőt sokX addig elmennek, hogy nem is tudod megjavítani/javíttatni, mert olyanra tervezik, vagy mert nem éri meg.
Erre a mosógépek sztem a legjobb példák, pl ha csapágyas lesz, a csapágy nem mindig cserélhető/vagy csak dobbal együtt ami meg annyiba kerül mint a fél mosógép (enyhe túlzással), vagy elszakad az ékszíj benne vagy elromlik a szivattyú stb.

Képcsöves korszakban a TVhez kijött a szaki oszt kiforrasztott valamit betett egy másikat és ment +5 évig hiba nélkül. Ma már panelt sem lehet cserélni sok esetben - és csodálkoznak, hogy mindent elborít a hulladék.

Elektronikában meg örülni kell ha a méregdrága cuccba nem a fosxar elkót teszik bele, hogy aztán 1-2 év alatt felpúposodjon - és persze még lehetne sorolni.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.