Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Razer kicserélte a gombok kapcsolóit is friss fejlesztésű, az Omronnal közösen kidolgozott egységekre"

Erre kellett basszák meg ennyi évet várni?! 10 éve jelent meg az első DA. Ez idő alatt 3-4 DA-m volt, mindegyikben tönkrementek a mikrókapcsolók. Ez odáig vezetett, hogy már gyűlölöm ezt a márkát, és soha többet nem vennék tőlük semmit.

Ui: Tudom, miért nem cseréltem én mikrókapcsolókat, nem azért fizettem alkalmanként ~20at egy egérért, hogy még én csináljam meg jóra. (Meg nem is tudtam volna. :U )

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) hyperspace válasza .LnB (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Az én Diamondback 3G-mnek a kábelét nyírtam ki, amúgy elpusztíthatatlan.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) .LnB válasza hyperspace (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, az az is volt. Meg ki is töröltem azt a sort, mert nem az összes Razer egerem halt be, csak a DA-im. Volt amit gyors eladtam míg működött. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) #10691584 válasza hyperspace (#2) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kb. 3 perc kicserélni :U

(#5) kromatika


kromatika
veterán

tetszik.Ütős egér.

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

másodpercenként 450inch-t képes lekövetni az tudjuk, hogy kb 11 méter/sec? nem semmi érzékelő van benne.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) hemaka válasza .LnB (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az egyszer biztos, hogy a razer egerekben ritka hulladék mikrokapcsolók voltak. Az hogy ma mi a helzet velük nem tudom, kinőttem a razer koromat. :D

(#8) .LnB válasza hemaka (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"kinőttem a razer koromat."

Ja én is, csak kicsit sokáig tartott nekem sajnos. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Razer kicserélte a gombok kapcsolóit is friss fejlesztésű, az Omronnal közösen kidolgozott egységekre. Az új kapcsolók 50 millió klikkelésre vannak hitelesítve, továbbá ezek a piac jelenlegi leggyorsabb reakcióidejű megoldásai.

Vajon elérik már a huszon éve létező, 1 millió klikkre hitelesített japán Omron D2F-01F-ek élettartamát? :DDD

Azok ugye 4-5 év után cserélendők, míg az L egerekben lévő "egérre optimalizált" kínai Omronok 2, max hármat bírnak, hiába van rájuk marketingelve 10-20M katt.

Érdekes, hogy Razer egerekből még hamarabb halnak ki a kínai Omronok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) #10691584 válasza nyunyu (#9) üzenetére


#10691584
törölt tag

Jah, aztán milyen bonyolult is egy mikrokapcsoló ám! Valóságos űrtechnika a javából! :DDD Van 3 "lába" amik befutnak a műanyag házba és érintkezőkként (is) funkcionálnak, 1 vékony, hajlitott/feszitett rézlemezke, meg egy apró műanyagpöcök. Ha a kinaiaknak egy fakockát adnánk, vajon azt is elbarmolnák fenenagy igényességükben :F

(#11) #16939776 válasza #10691584 (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ettől még rengeteg helyen el lehet rontani: anyaghasználat, méretbeli toleranciák, összeszerelés...
Kínai elvtársak 1/10 áron mindent legyártanak, csak ne nézz bele... ;)

(#9) nyunyu: Érdekes, hogy Razer egerekből még hamarabb halnak ki a kínai Omronok.

Lehet nagyobb az igénybevétel ami a kapcsolót éri: rövidebb az erőkar, és nehezebb a gomb amit működtetni kell, nagyobb a tömeg ami rugózik a kapcsolón.

[ Szerkesztve ]

(#12) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Nekem eddig csak 2 db egerem ment tonkre jo par ev alatt a mostaint mar vagy 4eve nyúzom es hibatlan

[ Szerkesztve ]

(#13) Horbal válasza .LnB (#1) üzenetére


Horbal
őstag

khm. volt egy alapvetően jó ergonómiájú egered, jó szenzorral, xar kapcsolókkal 20Kért amit többx is megvettél. Nem bántásból de egy alig 1 eurós alkatrész miatt kivágtad a francba ezt hívják nettó pazarlásnak - fogyasztói társadalom.

Én az összes egeremben cseréltem már ki kapcsolót DA, Mionix Naos, Logi, A4, stb ami éppen volt. Nem is koptattam el csak kb 5 egeret cirka 25 év PCzés alatt. Semmi tudás nem kell hozzá, csavarhúzó + egy középxar páka, minimál kézügyesség, ónszívó ha precíz akarsz lenni, donor egér/venni kapcsolót ami kb minden sarkon van. (szerszámköltség max 5k)

Mindennel együtt max 5-10 perc és DONE.

Jelenleg otthon éppen egy DA-t használok (2 éves), melóban egy 5 éves Mionix Naos van, ebben egy hete cseréltem bal gomb kapcsolóját mert a gyermekem ledobta :)

Szvsz megéri.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#14) .LnB válasza Horbal (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem is állítottam, hogy nem voltam hülye. Egyrészt az első párnál még tudomásom sem volt róla, hogy ki lehet otthon cserélni. Utána meg nem tudtam, hogy egyszerű művelet. Mondjuk nincs is meg otthon az ehhez szükséges eszköztáram. Az utolsót már úgy adtam el, hogy aki megvette az írta is nekem, hogy kicseréli majd jókra.

Szóval ok, lehet cserélni. De akkor is iszonyat gáz egy ilyen árú egér esetében, hogy nekem kell cserélni. Míg a Logitech egereim, vagy a jelenleg is használt 3.0 és 1.1a még sose romlott el.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Akula


Akula
őstag

Nekem még soha nem ment tönkre egér mikrokapcsolója. Lehet, hogy túl óvatosan bánok vele? :U

@ Abu85: "Egyrészt az egért megkapta a Razer 5G optikai szenzort, amely 16000 DPI-ig működik"

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) JasL


JasL
senior tag

DA 2013-am van.. csak azért fogom lecserélni, mert már meguntam, és erre pont jó lesz az Elite :D Megvan az új egerem!

(#17) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Címben van egy "egérük" elírás!

Tea az élet!

(#18) RyanGiggs válasza .LnB (#14) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ha nincs meg az eszközöd hozzá, hogy kicseréld, cseréltesd ki mással.
Pl. a bátyámnak tavasszal ment tönkre az Imperatora. Rendeltem neki két Japán Omron kapcsolót, bevittem egy autóriasztó szerelő műhelybe, és ott a pasas kicserélte neki 2ezer Ft-ért. Így volt összesen a két kapcsolóval együtt 2500Ft, és van egy szuper jó egere.

Nekem van egy Logi Permf. MX-em ami 4 éves, szerencsére még egyik mikrokapcs. sem ment benne tönkre. De ha tönkremegy egyszer, kicseréltetem, és megint működik vagy 5 évig! Ha tönkremegy, megint kicseréltetem. Ez így fog menni, míg el nem porlad a kezeim alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) ttamashu válasza RyanGiggs (#18) üzenetére


ttamashu
aktív tag

A problémát az elv adja, hogy eladnak egy egeret 20+K Ft-ért és a beszerzési áron 50Ft-os kapcsoló helyett veszik bele a 22Ft-ost ;)

Tea az élet!

(#20) .LnB válasza RyanGiggs (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az Imperator-ra se mondanám, hogy szuper jó. Az egyik legroszabb Razer egér ami a kezem ügyébe került. Ajándékba kaptam, túl is adtam rajta nagyon hamar. Az a szenzor csapnivaló szerintem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) RyanGiggs válasza ttamashu (#19) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Abszolút jogos, és felháborító is!
Na de valszeg miért is csinálják ezt? Mert pl itt van a kolléga is, aki nem megcsináltatja, hanem kidobja. Ezt meg nagyon szereti a cég! Fogyasztói társadalom. A mai világban már nagyon leleményesnek kell lenni.
Én volt hogy a tápomban kicseréltem két kondit, és utána még pár évig tudtam használni hibamentesen.

(#20) .LnB A szuper jót úgy értettem, hogy tökéletesen működik az új kapcsolókkal. Amúgy soha életemben nem volt Razer egerem. Logitech-et használok, vezetékmenteset, mert a vezetéktől hülyét kapok. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Horbal válasza ttamashu (#19) üzenetére


Horbal
őstag

Hát ja az elv az tényleg felháborító - de mint kisember ez ellen 2 dolgot lehet tenni. Nem veszel adott márkából többet semmit vagy az amúgy minden szempontból megfelelő terméket megjavítod magad/javíttatod és nem újat veszel - mert ez mozgatja őket, mármint, hogy mindig vegyél újat.

De ez sajnos kb mindenre igaz - sőt sokX addig elmennek, hogy nem is tudod megjavítani/javíttatni, mert olyanra tervezik, vagy mert nem éri meg.
Erre a mosógépek sztem a legjobb példák, pl ha csapágyas lesz, a csapágy nem mindig cserélhető/vagy csak dobbal együtt ami meg annyiba kerül mint a fél mosógép (enyhe túlzással), vagy elszakad az ékszíj benne vagy elromlik a szivattyú stb.

Képcsöves korszakban a TVhez kijött a szaki oszt kiforrasztott valamit betett egy másikat és ment +5 évig hiba nélkül. Ma már panelt sem lehet cserélni sok esetben - és csodálkoznak, hogy mindent elborít a hulladék.

Elektronikában meg örülni kell ha a méregdrága cuccba nem a fosxar elkót teszik bele, hogy aztán 1-2 év alatt felpúposodjon - és persze még lehetne sorolni.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#23) #10691584 válasza Horbal (#13) üzenetére


#10691584
törölt tag

Jah, ezaz, hogy még 1 euro sincs (magyar üzletben áfával, haszonnal) meg aztán, ha valaki nem akar forrasztgatni, létezik kontakt60, ha nagyon igényes, beszerez egy WL-t is, a kettő egyött van vagy 2k és ha 100 évig él sem fogy el.. Dédnagyanyám mindig azt mondogatta "nemakarásnak nyögés a vége..." (persze ő még kimaradt a szexuális forradalomból :D )

(#24) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Valamiért elfog a must have érzés minden új razer terméknél, pedig már évek óta csak munkára haszálok PC-t.

Az évi 1-2 céges lanpartyra elég a "gagyi" Logitech G400s + Goliathus kombó is :)

(#25) .LnB válasza TaS1kaaa (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem meg az epilepszia roham fog el mostanában a Razer termékektől. Mindegyik villog össze-vissza kb. így [link] ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) .LnB válasza TaS1kaaa (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

dupla. bocsi

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) TaS1kaaa válasza .LnB (#25) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Igen a chroma kicsit overkill. Bár szabadon konfigurálható, még SDK is van hozzá: http://www.razerzone.com/chroma-workshop/

Szóval ha nagyon szeretné az ember, akkor lehet limitálni a villogást :)

(#28) .LnB válasza TaS1kaaa (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meg az a király egérpad is... ez most a divat. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) Revesz


Revesz
aktív tag

Egyuttmukodzek az omronnal, vagyis fogtak egy kinai omront es kicsereltek a pockot neon zoldre. xD

(#30) tecsu válasza nyunyu (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Az Omron cégnek a sara, hogy van japán meg kínai Omron is. Azt viszont nem értem, hogy miért nincs konkurenciája?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza #10691584 (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Forrasztani kell ezeket cserekor?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) nyunyu válasza tecsu (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

Az Omron cégnek a sara, hogy van japán meg kínai Omron is. Azt viszont nem értem, hogy miért nincs konkurenciája?

Van pár D2F kompatibilis kapcsoló:
- TTC (Legtöbb Razerben, SSben ez van)
- Huano (Zowie)
- Zhij

De ezeknél általában a kínai Omron is jobb.

Elméletileg létezik még Cherry DB3C is, de azt még nem láttam egérben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) #06658560 válasza Horbal (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Khm. Nem a vevő dolga az árut jóra megcsinálni. Azt a cocilizmussal és az akkori Daciával már nekünk is ki kellett volna nőni.

(#34) #10691584 válasza tecsu (#31) üzenetére


#10691584
törölt tag

Persze

(#35) tecsu válasza #10691584 (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Akkor annyira mégsem olcsó. Nem mindenkinek van forrasztószettje. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) #10691584 válasza tecsu (#35) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ez igaz. Viszont ismerős ismerősének az ismerőse szindróma is létezik, vagy ha az sincs, akkor valami nyugdijas szaki, aki egész életében mást sem csinált, csak forrasztott. Vagy akármi. Ha semmiképp nem megoldható, vagy nehezen, kontakt60 akkor is beszerezhető. Ha a mikrokapcsoló fizikailag nem károsodott, nem törött, vagy hasonlók, illetve nem olyan zárt mint pl. ez itt:

hanem omron "rendszerű"


(balra a kinai, jobbra a japán egyébként)

akkor simán segithet rajta (Még szét sem kell szedni hozzá a kapcsolót, elég lenyomni a kis pöcköt a tetején és a résen be lehet fújni) Ha más nem ideiglenesen, addig mig nem talál valaki valami TV szervizest, havert, vagy mittomén akárkit, aki pár perc alatt ki-be forrasztja :)

[ Szerkesztve ]

(#37) hyperspace válasza #10691584 (#4) üzenetére


hyperspace
őstag

Ki is lett cserélve :P

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#38) #16939776 válasza #10691584 (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Érdekes módon a japánban van bronz pogácsa, és a másik két érintkező is felületkezelt, és a rugó is külön tud mozogni a nyelvtől....vajon miért nem akar tönkre menni ;]

Mondtam hogy nem szabad belenézni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) Lacok válasza .LnB (#25) üzenetére


Lacok
őstag

Ők is felültek erre a divatvonatra ennyi.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#40) tecsu válasza #16939776 (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Gondolom a japánok nem engedik, hogy Kínában is úgy gyártsák, mert oda a nimbusz illetve a japán gyár. Viszont akkor miért nem más márkaként árusítják? Ezt nem értem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) nyunyu válasza tecsu (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

D2F-J01F-et is Kínában gyártják, de azt nem tudom, hogy néz ki belül.

Kívülről nagyjából olyan, mint a rendes D2F-01F, csak a házának tetején nem "Omron Japan" a felirat, hanem csak "Omron".

5 éve egy Gigabyte egérben láttam ilyen kínait.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) nyunyu válasza nyunyu (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, D2F-J-t kiszervezték egy kínai cégbe, már nem Omron néven fut, hanem Qiaoh néven.

(Vagy csak a kínai bérgyártó a szerződés lejártával saját szakállára tovább gyártja. Láttunk már nem egy ilyen kínai manővert.)

Ja, múltkori D2F klón felsorolásból kimaradt a Zippy is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) #10691584 válasza hyperspace (#37) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nagyon helyes. A DB egy b@szottjó egér, megérdemel ennyit :K

(#38) Duracellm... : Gondolom, mikor hajórakománnyi tételekről van szó, a kinaiak gondolnak a "jövőre" is (a jövő év utáni GDP-jükre ;] ) Meg aztán igy 5 fillérrel drágább is lenne az előállitás darabonként és amúgyis úgy gondolkodnak, hogy parasz... izé "hülyefehérembernek" tejcsokit, még mit nem?!

(#44) tecsu válasza nyunyu (#41) üzenetére


tecsu
addikt

Igen, de - úgy értettem - a japánok nem engedik azt meg a kínai bérgyártónak, hogy ugyanazt a minőséget állítsák elő, amit adott konstrukcióval szavatolnak (gyengébb érintkező felületek stb.).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) #10691584 válasza tecsu (#44) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem "engedik" :F

;]

(#46) tecsu válasza #10691584 (#45) üzenetére


tecsu
addikt

Miért, szerinted ki diktál a bérgyártónak illetve ki rendeli tőle a gyártást? :Y :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) #16939776 válasza tecsu (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sokkal egyszerűbb: Azok a dolgok hiányoznak belőle, ami az előállítási költség 80%-át adná, sejthetően az élő-munkaigénye is jóval magasabb lenne, pl.: a rugót belejátszani a helyére.

így tudják nagy tételben másnapra legyártani, 1/10 áron.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tomi32167 válasza .LnB (#1) üzenetére


Tomi32167
csendes tag

Én megpróbáltam és hát az egyik pad szó szerint levált a via-ról... :W
Viszont egy G400-nál sikeresen lecseréltem minden mikrokapcsolót azóta is jól működik kb. 2 éve volt.

Érdemes rászánni az időt sok pénzt meg lehet spórolni, persze ha van ismerős aki tud is forrasztani akkor meg kell kérni. :K

(#49) #10691584 válasza tecsu (#46) üzenetére


#10691584
törölt tag

Licenszelésről van szó, nem pedig "bérgyártásról", ennélfogva "szerintem" sincs, mert rossz a kérdés kiinduló tétele és nem diktál senki senkinek.

(#48) Tomi32167: Ráadásul, ha japánt tesz bele, annak sokkal kellemesebb a nyomáspontja, hangja is :)

[ Szerkesztve ]

(#50) tecsu válasza #10691584 (#49) üzenetére


tecsu
addikt

Ez esetben - úgy tűnik - a konstrukció egy része kiesik az engedély alól, tehát a japánok nem engedik teljesen lekoppintani - mégiscsak.
Érdekes viszont, hogy az Omron engedi degradálni a saját márkanevét (már ha tényleg licencről van szó).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.