Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Diokhan


Diokhan
addikt

Nekem volt Smart tab 10-esem, én imádtam. Egy ideig a laptopot is kiváltotta, filmet nézni, netezni nagyon tökéletes. Ennyiért ez pedig ajándék. :C

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#2) ollie válasza Diokhan (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Operating system: Android 4.4
Display: 7″ 540×960

540x960-ban nagy élmény lehet a tartalomfogyasztás.

***

(#3) okiteki


okiteki
tag

Egy IT újságíró hogy ajánlhat 5 éves :((( kifutót és elavult tabletet és erre nincs évek óta frissítés :W na én ezt nem értem! :F
2012 ben tesztelték ezt tilos megvenni!!!
https://mobilarena.hu/teszt/vodafone_smart_tab_10/bevezeto.html

(#4) tatararpad


tatararpad
őstag

Ez minden csak nem olcsó. A vásárló 10K-t fizet hogy elszállíthatsa a szemetet a Vodafonetól. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) doddy


doddy
tag

A kedves cikkíró gondolom nem véletlenül nem írta ki a specifikációkat... :W

Ha már publikálják a fizetett hirdetést, nem értem, hogy miért nem lehet részletes adatokat közölni az adott portékáról.

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#6) Obyboy válasza ollie (#2) üzenetére


Obyboy
addikt

LCD kijelzőn, 512 RAM-mal. :F
Megveszi a tájékozatlan júzer aztán szidja a droidot, hogy lassú... :O

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#7) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Szuperolcsó, szuperszar! Szemétre vele!
Ja és erről lebeszélni kéne az embereket, akármilyen olcsó is és nem ajánlani!

(#8) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Szerintem baj volt a szerkesztőségi fluxusgondenzátorral ....vagy jó volt az a tavaszi szieszta "píz"
Ez mára max ideget kihozni jó.Meg szemet kínozni.Meg miért én fizetek szemét szállításért a vodának?

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#9) Rusi válasza okiteki (#3) üzenetére


Rusi
senior tag

Rossz tesztet linkeltél be, mert ez egy 7 hüvelykes gép, nem 10-es, ez a megfelelő: Smart Tab 3G

Ámde viszont, légyszíves írd már le nekem, hogy hol ajánlottam én ezt a készüléket a szövegben?
Ugyanis a "Nyilván ezért a pénzért nem kapunk Quad HD AMOLED kijelzőt, meg 6 mm vékony fémházat és bivalyerős nyolcmagos processzort, viszont bizonyos korosztálynak, illetve alapvető funkciók használatára elegendő lehet ez is." mondatban valahogy én ezt nem találom.
Tisztában vagyok vele, hogy ez egy régebbi modell (bár a hülye elnevezés miatt a tesztet nem linkeltem hozzá, mert nálunk nem Smart Tab 3G néven került ki, de azt mindjárt javítom), de tényleg kérdezném tőled (is), hogy 10 ezer (tízezer!) forintért mégis mit vártok egy táblagéptől? Feltöltőkártyásan! Még előfizetés meg hűség sem kell hozzá, és mobilnettel is használható. Igen, ezen nem lehet 4K filmeket nézni, meg a többi, de ennyi pénzért attól még jó lehet (mondom LEHET!) bizonyos rétegeknek, pl. kisebb gyereknek játszani, de még böngészni is. Persze tudom, nincs benne Android 7.1.1, meg Snapdragon 835, meg nem 8K felbontású a kijelző, de legyünk reálisak, ennyiért már szinte az is csoda, hogy bekapcsol.
Száz szónak is egy a vége, ez most az itthon szolgáltatónál, kártyás csomagban(!) kapható legeslegolcsóbb tablet, ennek közlése a cikk lényege, nem pedig az, hogy ez most mennyire szar egy pl. Tab S2-höz képest.

A fizetett reklámot meg hagyjuk, sem nekem, sem a Mobilarénának nem fizetnek a szolgáltatók, hogy az akciós változásokat (beleértve a sokszor durva áremeléseket is!) itt közreadjuk!

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#10) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Idézet a termék honlapjáról:

"Nincs többé akadozás, hála a Smart Tab 3G 1,2 GHz-es Triple-Core processzorának."

Aztán:

"Készülék jellemzői:
...
Általános
4 GB memória
GPS navigáció
Memóriakártyával bővíthető
32 GB memória
Android operációs rendszer
1.85 GB memória
Dual core 1,2 GHz; Chipset MT8312"

Ez így ömlesztve. :D Tehát akkor most mennyi memóriája van? És hány processzor magja? Azért a Voda is megéri a pénzét ilyen precíz termékleírással. Én megértem, hogy van, akinek az ára miatt pont ez a készülék lenne élete első tabletje, de ha ilyen leírás alapján nem lesz képes a helyén kezelni a dolgokat (és nem lesz képes rá), az már az ügyfél megtévesztésének számít. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11) pagi


pagi
csendes újonc

Aki a kukába szereti dobni a pénzét, annak különösen ajánlott ez a szuperolcsó :-D tablet... és ha megvetted, lehet fikázni az androidot és ipadet venni 24 havi részletre, mert az a tuti :-D

(#12) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ezt a tabletet '17-ben pénzért árulni, hát ehhez is pofa kell. Mondjuk azt sem értem, aki elhiszi, hogy ennyi pénzért kaphat egy tabletet, mert azért az látszik, hogy az átlag tabokhoz képest gyanúsan olcsó. Szerintem ma már kínszenvedés lehet vele az együttélés.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem kéne ingyen se, viszont -nagyon csóró- idősebb emberek talán tudnák megelégedéssel használni! :)

(#14) Béééla válasza cinemazealot (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Nagyon ez... Egyszerre 4 és 1.8G RAM, 3 és 2 mag, a szemem keresztbeállt.
Pedig még lehet be is ruháznék egyre, asszonynak konyhába.

Bélabá

(#15) Halo


Halo
senior tag

2011-es cucc....? és van még a raktáron? :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16) mackoman


mackoman
tag

MA-V kooperáció :)))

(#17) mukibuci válasza Halo (#15) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

2-3 db talán, üzletekben szvsz ezeréve nincs már

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18) Csapoati válasza Rusi (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondjuk ha valami szar, akkor azért 1000 Ft-ot sem adnék, nem hogy 10 ezret. Márpedig egy 6 éves, akkoriban sem igazán ütős tablet bőven kimeríti a szar fogalmát 2017-ben. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) mackoman


mackoman
tag

Vodafone-nak inkább azon járna az esze,hogy normális tarifa csomagokat dobjon piacra(1000perc-SMS korlátlan adatforgalom)ahelyett hogy ilyen szarokat árul....

(#20) #80439296 válasza mackoman (#19) üzenetére


#80439296
törölt tag

Akkor itten van: [link]

(#22) okiteki válasza Rusi (#9) üzenetére


okiteki
tag

tx a javítást még régebbi a cucc :DDD .
Viccet félretéve ezt még kiemelni sem szabad nem hogy árulni, ez maga a megtévesztés voda álruhában. :W

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440


#56573440
törölt tag

Ezzel mi a baj?

Ennyi pénzért használtan is nehéz sokkal jobbat kapni. Nem csak mi vagyunk, hanem olyanok is, akiknek ennyi lóvé is nagyon sok. Viszont cserébe kaphat némi feltöltős mobilnetet meg egy készüléket. Neki nem alternatíva az 50k-s tablet, és képes némi kompromisszumra a sebesség terén. Vélhetően a célközönségnek se pc-je se notija se semmi. A semminél vagy a 0 hufos részletre elhozott ipadnál ami messze a lehetőségein túl mutat ez még mindig egy sokkal de sokkal jobb alternatíva.

Ipari hulladék? Nekünk, meg aki ezeket üzemszerűen használná? Nanáhogy. A célközönségnek? Az nem egészen biztos.

[ Szerkesztve ]

(#24) cinemazealot válasza #56573440 (#23) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem sincs baj azzal, hogy bárki is kínál ilyen terméket 2017-ben, hiszen ahogy Te is mondod, lehet erre kereslet még ma is. A baj a szolgáltató általi hanyag és megtévesztő tálalással van.

[ Szerkesztve ]

(#25) paatrick


paatrick
őstag

Pff tablet meg filmnézés egy mondatban leírva. Értem én hogy hülyék az emberek de legalább ne reklámoznák.

Múltkor is mit látok, "StarWars maraton haverral" címszó facebookon alatta kép: 15,6"-os TN paneles laptop lerakva a dohányzóasztalra, hangfal sehol, ketten nézik popcorn kézben. :C

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#26) sh4d0w válasza pagi (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

En inkabb kirakom ide a haz ele azt a kukat...

https://www.coreinfinity.tech

(#27) ebegab92 válasza #56573440 (#23) üzenetére


ebegab92
senior tag

Még a hardver csak-csak határeset. Viszont az , hogy 3.2-es Android van rajta :U Szép dolog, hogy gondolnak a szerényebb pénztárcájúakra, de ez a tablet sajnos szinte semmire se jó. A túl elavult API miatt rengeteg alkalmazás már nem elérhető rá. Az átlagjúzer meg nem fog archív apk-k után kutakodni. Ennél egy 3-4 évvel fiatalabb tabot kellett volna ajánlaniuk, ha nem embereket akarnak kikészíteni.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#28) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Wazze de meleg:)) ezt frankót árulják??? Ne már:D

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#30) #56573440 válasza cinemazealot (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A baj a szolgáltató általi hanyag és megtévesztő tálalással van."

Értem én, de egy random cég túltolt marketingtevékenységét sérelmezni jelen világunkban olyan, mint a csecsemő sírásának frekvenciájával kapcsolatban aggódni :DDD

Most komolyan elvárjuk hogy a weblapon olyat írjanak, hogy:

Tablet kifejezetten csóróknak!

Veled tart bárhová, bár aksival nem fogja túl sokáig bírni, de azért adunk hozzá töltőt ingyé!
A vodafone smart tab 3g puritán fröccsöntött, kopogós műanyag háza önmagáért beszél. Karcsú kialakítása elfér a kezedben, miközben a 7"-os képernyő olvasható marad ha merőlegesen nézed lehetőleg sötétített szobában. Figyel rád. Az előlapi kamerával is felszerelt tab ideális esetben talán elegendő lehet hogy csinálj egy szelfit, de inkább ne erőltesd. A videós csevegésekkel élőben beszélhetsz távoli rokonaiddal, bár előtte zárj be minden programot és indítsd újra a készüléket hogy elférjen egy skype a memóriában. Sőt a készülék 2 megapixeles kamerájával jobb képet is lőhetsz mint a tizenéves szétcsúsztatható samsungoddal vagy a 3310-eseddel. Tudja, amit megfizetsz. Lesz némi akadozás, hála a triple-core -bocska dual- processzorának, ami amikor kihoztuk is low budget belépő kategória volt. Az alkalmazások -amiket még fel tudsz rá tenni- és játékok -pong és flappy bird- viszonylag futhatnak ha szerencséd van zökkenőmentesen. De valszeg nem lesz.

Értem én, meg nekem is fáj hogy nem igazán őszinte a voda se, de mutass bárkit a heart attack grillen kívül akik azt mondják amit ők is gondolnak :D Nem hiszem hogy hosszú lenne a lista. Ettől még szomorú, de ez van. Nem mondom hogy nincs igazatok mert de, csak van más aspektusa is a történetnek, és árnyaltabb a kép szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A cikkben meg ugrál a Telekom reklám (a Vodafone mellett)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) cinemazealot válasza #56573440 (#30) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én csak annyit várnék el egy világszintű telekommunikációs cégtől, hogy a portékájához egyértelmű termék leírást mellékeljen, ami alapján egy hozzá nem értő is utánajárhat, hogy jó lesz-e neki ez a cucc vagy sem. ... Bár tény, hogy ez ugye nem lehet érdeke egy a raktárát a megmaradt 5-6 éves lomtól kisöpörni készülő, elsősorban pénzügyi érdekeit szem előtt tartó vállalkozásnak. :N

(#33) meganers válasza ebegab92 (#27) üzenetére


meganers
csendes tag

A képek alapján szerintem inkább erről van szó. Android 4.4

(#34) ebegab92 válasza meganers (#33) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez még rosszabb :W Fél giga RAM meg 4 GB ROM-mal arra jó, hogy nézegesd. Ennél még a másik is többre használható az 1/16 GB-os felállással. A 4.4 még csak-csak, de a többi része :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#35) janeszgol válasza okiteki (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Az SoC 2014-es. Nem vágom Rusi mit linkelt.

meganers-nél a pont. Mediatek MT8312 és a KitKat az 2014-es cuccok.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) janeszgol válasza ebegab92 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

KitKat fél giga rammal határeset, de ez Rom-függő.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) KISDUCK válasza Csapoati (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem 10k a tablet. Vodafone oldalát érdemes megnézni ( 7 177 Ft készülékár + 2 313 Ft első feltöltés +500 Ft SIM kártya ár) Filléres tabletnél pedig ez elég nagy félreértés.

(#38) Rusi válasza KISDUCK (#37) üzenetére


Rusi
senior tag

Látom, kavarodás van arról, hogy ez melyik tablet pontosan, szóval kivettem a teszt linket, mert ezek szerint mégis csak helyes volt, hogy nem linkeltem tesztet hozzá, mivel ez a készülék nem járt nálunk.

KISDUCK

A Vodánál már elég régóta úgy vannak a kártyás árak, hogy abban "3000 forint" (most az internet áfacsökkentés óta kicsivel kevesebb) feltöltés is benne foglaltatik. Elvégre ha megveszel egy készüléket, beleteszed a 0 forint egyenlegű kártyát, akkor sokra nem jutsz vele (főleg ebben az esetben, ahol csak internetezésre alkalmas a SIM). Mellesleg ha meg csak alig 7 ezer forint a készülék ára, akkor már tényleg extrém olcsó készülékről beszélhetünk. :)

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#39) Graphics válasza KISDUCK (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyiért teljesen rendben van. :)

Én is használok régi MTK-s tabot. Célnak megfelel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) ViZion


ViZion
félisten

Én a konyhába nézek vmit, asszonynak egy régi telóról szól a deezer + FM rádió. Ez pl. alkalmasabb lehet, ha van stereo jack és FM rádió (bár erről le tudunk mondani) + wifi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) lm83


lm83
őstag

Nekem van itthon egy samsung galaxy core plus, abban is 2 magos proci van, igaz memória 768 benne, az is 4.2.2-vel megy és nincs vele gondom. Arra amire használom még (nem napi telefonálásra) megfelelő...

(#42) falikep


falikep
csendes tag

Arra tippelek, hogy ez egy Alcatel Pixi Tab 7 3G lehet. Volt egy ilyenem kb. 3 éve, amikor a Tesco kiszórta a Tesco Mobile készletét (az is Vodafone volt - akkor volt 14 ezer, 7 ezer ajándék feltöltéssel).

Szó, ami szó, ez tényleg nem egy gyors gép, és az elülső kamera elég rossz minőségű. Sebessége Skype-ra, alap netezére megfelelő tud lenni. Eladtam egy ismerősömnek, ahol azt láttam, hogy egy "vaskosabb" Gmail fiók frissítése eléggé megakasztja, főleg, ha más app is fut közben, pl. a Facebook. Gond még az 512 MB memória, sokszor hibaüzenetet adnak a programok, leállt a futásuk. Előnye viszont, hogy TN panel létére jobb a kijelző minősége, mint a többi, olcsó tabletben, illetve, hogy van 3G. (Már ha ez tényleg a fent nevezett Alcatel - de nagyon arra hasonlít.)

Szerk: nekem pont megfelelő lenne egy ilyen, olcsó tabot keresek. Kizárólag szótárazáshoz kellene, billentyűzetes tokban. Ahogy a leírásban is szerepel, van az a felhasználási terület, amire egy ilyen is megfelel.:)

[ Szerkesztve ]

(#43) jUUh


jUUh
addikt

Esetleg ha ők fizetnének nekem...

Samsung Galaxy S23+

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem is fölösleges 512 rammal venni ma már .mert hiaba olcsó de szinte használhatatlan.

(#45) csizo13 válasza paatrick (#25) üzenetére


csizo13
tag

Jó, hogy a hozzád hasonló majmok sosem kopnak el.
Mondjuk a pff, alapján a 12 éves korodnak megfelelő a hozzászólásod.

(#46) Graphics válasza paatrick (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem biztos, hogy le kell mindenkit nézned...

Mi is szoktunk néha laptopon filmet nézni. Ettől nem érezzük pff-nek magunkat... De köszi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) paatrick


paatrick
őstag

^ Ok, nyilván én vagyok a hülye.

Már le se merem írni mit gondolok azokról akik telefonon "játszanak" órákat 2 gombos agyonbutított rendszeren, vagy azon néznek filmet, olvasnak el egy könyvet.

De majd 10 év múlva mikor 100 ezrekért kell szemüveget venni csodálkoznak hogy mitől ment tönkre a szemük.

Duliee: én arra utaltam, hogy azért 7+ órás filmezésre ne laptopot válasszunk már 2 embernek.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#48) Csapoati válasza paatrick (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A lényeg, hogy te tudod a tutit. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) Chaser válasza Rusi (#9) üzenetére


Chaser
titán

viszont bizonyos korosztálynak, illetve alapvető funkciók használatára elegendő lehet ez is - már bocs, ez egy rakás trágya, ha 1k-ért adnák az se javítana rajta, 5 éveseknek meg 80 éveseknek jó, korrekt ez a nesze semmi fogd meg jól megfogalmazás ( : valamikor ezer éve vettem egy 7" ips tabot csájnából ips panellel 20k-ért, de az nagyon nem most volt, és tudom nem hasonlítunk kínai cuccot itthon kaphatóhoz, de már akkor is épp belépő volt az a tab, azóta meg legalább 5 év eltelt:d ez olyan mint a voda fisrst smart v hasonló baromság néven futó telefon
az meg milyen már, hogy még a specet sem rakja ki az író?
nem kell elcsodálkozni, hogy sokakban fizetett hirdetés opciója merül fel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) paatrick válasza Csapoati (#48) üzenetére


paatrick
őstag

Tudod mindenkinek lehet véleménye, még nekem is :B

Csak egy másik példa. Egyik barátnőmnek most kellett új szemüveget csináltatni mert annyit romlott a szeme 1 év alatt. Korábban büszkén újságolta hogy az Éhezők viadala sorozatot (1100+ oldal) mobilon olvasta ki. De nyilván a kettőnek nincs köze egymáshoz. 20 éves.

Na de elkanyarodtunk a témától. Elnézést az offért.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.