Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) big-J


big-J
őstag

Szépen vakít az biztos, na meg a zene se volt rossz választás :DDD

(#2) gold007


gold007
tag

Jó cucc lett! A doboz jól néz ki, és belülről is szép, igényes a kivitelezés :)

[ Szerkesztve ]

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#3) devast


devast
addikt

Ha class D/T akkor én hifimediy-től vettem volna alapot :) Tény, hogy nem 3 rongyba kerül, de jól is szól legalább.

(#4) norbert1998 válasza big-J (#1) üzenetére


norbert1998
veterán

Naigen, és ez az esti Walking Dead nézéskor elég szépen belerondít az összképbe a vakítással, ki is szeretném kötni. De persze mivel a lyuk megvan, nem veszem ki. Annak még utánajárok, hogy esetleg egy jóval nagyobb ellenállást párhuzamba kötni vele csökkentené-e a fényerőt, mert legalább 12 voltig le kéne vinni, hogy normális ereje legyen.
Köszi :D

gold007:
Köszi, bár azért én egy kicsit nagyobb rendet még el tudtam volna fogadni benne :DDD

devast:
kb a duplájáért lenne a legolcsóbb erősítő, de az is hozza a szintjét.

viszont csinál olyant, hogyha elér egy bizonyos hangerőt, akkor fogja magát és kikapcsol, míg a pufferkondi újra fel nem töltődik. ez csak annyiból ered, hogy két darab mF-es kondi van rajta ilyen téren. de szeszélyes. van mikor simán torzításig tudom hangosítani, és nem is kapcsol ki, de van, hogy fél hangerőnél már bemondja az unalmast. ez új számomra, és a papámé is csinála (neki nincs belerakva a LED, a lyuk sincs meg neki hozzá.)

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az a grundolt hangfalkábel, amire érintkezőt forrasztottál, az világbajnok kendácsolás :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) norbert1998 válasza bambano (#5) üzenetére


norbert1998
veterán

THX :D
papám birka ötlete volt, de nem akartam beleszólni, ráhagytam. mikor közölte velem, hogy így lesz, azóta tervezem kikaparni onnan és a csokit valóban csokiként használni, majd a LED-el együtt meglesz az is

(#7) bambano válasza norbert1998 (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

villanyász boltban lehet kapni érvéghüvelyt, azzal érdemes szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Megorultem hogy egy jo Quad405 vagy esetleg egy Videoton 40W-os vagy talan egy TDA2030-as. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) norbert1998 válasza wwenigma (#8) üzenetére


norbert1998
veterán

ez már nem is elég jó? ;]

(#10) big-J válasza norbert1998 (#4) üzenetére


big-J
őstag

Egy szigszalag sapkát csapj rá és amennyire kell, annyira átvisz azon is.

(#11) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Hali! Csak egy apróság jutott eszembe: Ha a led fogyasztása mondjuk 20mA és 24V-ot kap akkor 24/0,02=1200 az 1,2KOhm-os ellenállást kell elé kötni. A cikkben 2,2 Ohm szerepel. Ha csak elírás és KOhm-ról van szó akkor nem szóltam, de ha nem akkor kevésnek tűnik. Üdv!

(#12) norbert1998 válasza bcbeci (#11) üzenetére


norbert1998
veterán

Hali.
Igazad lehet, de őszintén, gőzöm sincs mekkora, hogy kilo vagy kilo nélküli Ohm, de így nagyon sok a fénye, és ha 12 volt-ot adtam neki az ellenállással és anélkül is nagyjából ugyanakkora fénye volt, ez alapján a kilo nélkülire következtetek, de nem mondok biztosat.

[ Szerkesztve ]

(#13) bcbeci válasza norbert1998 (#12) üzenetére


bcbeci
csendes tag

Érdemes utánanézni vagy megmérni. A helyes értékű előtét-ellenállással be tudod lőni a LED fényerejét. Vagy beraksz az ellenállás helyett egy 10K-s potit és addig tekered míg megfelelőnek nem találod a fényerőt.

(#14) Aucor válasza norbert1998 (#12) üzenetére


Aucor
senior tag

Színkód alapján nem nagyon lehet az 2,2ohm. Bár amennyire látszik...

(#15) norbert1998 válasza Aucor (#14) üzenetére


norbert1998
veterán

multiméter nekem azt mondta, és az elektro-s boltban az eladó is úgy rémlik ezt mondta

bcbeci:
mivel a papám nem szerelte be az övét, így maga a led az ellenállással egybeforrasztva megvan, majd elmegyek hozzájuk, aztán megmutatom mi a helyzet, és majd megmondják mit tegyek

[ Szerkesztve ]

(#16) Aucor válasza norbert1998 (#15) üzenetére


Aucor
senior tag

Ezesetben mea culpa, már vak is vagyok... :))

Egyébként jó a cikk, csak így tovább!

(#17) wwenigma válasza norbert1998 (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megkonnyeztem amikor meglattam azt a panelt.

Lednek meg szvsz 4V korul adj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#18) vicces válasza norbert1998 (#15) üzenetére


vicces
addikt

nagyon szép gányolás! le a kalappal. :Y :C
bár a műszerész szakmához sok közöd nem lehet. ha a led 12 voltot kap akkor tönkremegy. ha az ellenállásal együtt kapja akkor jó lehet, csak kéne tudni kicsit méretezni. egyébként ne párhuzamosan, hanem sorba tegyél be ellenállást, de inkább számolj egy új ellenállás értéket kisebb árammal. jah és rca a kimenetre? :C
egyébként király, ha a gyári hangfalszettnél jobban sikerült ;]

:)

(#19) korpicschess válasza vicces (#18) üzenetére


korpicschess
veterán

van egy stílusod

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20) norbert1998 válasza Aucor (#16) üzenetére


norbert1998
veterán

Semmi probléma, nekem is szokásom :D ;]

wwenigma:
Igen, az még jónak tűnt, egy olyan 1-2 volton kezd el világítani. Van egy DC-s tápom 0-12 V-ig potival, egyetlen gond, hogy akkora, mint egy cipős doboz.

vicces
egyetértek korpicschess-el :D
nem, valóban nincs sok közöm hozzá. néha bütygölgetek itthon, de ennyi.
hidd el, szerintem nem az RCA a leggyengébb pontja a láncnak :D hanem mondjuk a kicsi kondik.
a gyári rendszert körberöhögi, aztán megeszi reggelire úgy, hogy már ebéd előtt át is megy rajta! :DDD

(#21) bambano válasza norbert1998 (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a gyári rendszert körberöhögi, aztán megeszi reggelire úgy, hogy már ebéd előtt át is megy rajta!": nekem is volt olyan gyári rendszerem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) taaz


taaz
aktív tag

Grat a munkához. A cikket örömmel olvastam, mert engem is érdekelnek ezek a házi kézimunkás dolgok.
Az tény hogy ez a végfok paneltöl sokat ne várjon az ember, árához képest elfogatható kategória. Én is ilyen végfokban gondolkodok, csak én egy ilyenbe építeném bele, normális hangsugárzókkal valahogy ragaszkodok ehhez a szeméthez.

[ Szerkesztve ]

(#23) ivana


ivana
Ármester

Mindig valami erősítő építő cikkre várok itt, de az utóbbi időben mindenki ilyen kínai akármiknek épít házat :( Ez a két hangdoboz megérdemelne valami rendes erősítőt, szerintem a cikkben szereplő lapnál még az itt-ott moddolt, össze elkó cserélt videoton cleopatram is jobban szól...

Van itthon olyan 2x4W-os erősítőm amit én csináltam vicces egy cucc, már megjárt néhány házibulit :D Nagyon szokták szeretni az emberek, mert szép tiszta hangja van. Most éppen két videoton rádió csöveiből akarok összehozni egy stereo cuccot.

(#24) Zoja™


Zoja™
őstag

Grat a cucchoz, bár a konstrukciót nem értem. Miért építettétek a dobozba a külső tápot :F
Ha jó a szemmértékem, akkor egy megközelítőleg negyed akkora dobozba is elfért volna az erősítő modul, a külső tápot pedig meg lehetett volna hagyni külső tápnak.

Mondjuk ha egy ilyen hangfalpár kerülne a kezeim közé, akkor valószínűleg én nem is dobozolnék, hanem szimplán átalakítanám a hangfalakat aktív hangfalpárrá. ;]

Ne haragudj meg, mert bár az összeszerelés minősége a diy kategóriában teljesen megfelelő, de én azért egy kicsit több időt szántam volna az ötletelésre és tervezésre, mert így olyan összecsapottnak tűnik nekem. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) ivana válasza Zoja™ (#24) üzenetére


ivana
Ármester

Ráadásul még nem is szórná meg a kapcsoló üzemű táp az erősítőt...

(#26) Zoja™ válasza ivana (#25) üzenetére


Zoja™
őstag

Az biztos, hogy nagyon sokat javítana a hangzáson, ha nem egy kapcsoló üzemű tápról járna, ezeket nem is erre találták ki.

Lehetne a vonalbemenetre egy szűrő kondit is rakni, meg elvből cserélném a panelen lévő potit is, mert ránézésre sem bizalomgerjesztő.

Viszont felvetődik a kérdés, hogy egy 3K-s ebay-es erősítőre van e értelme többet költeni, mint amennyit a cikk írója rá áldozott a projektre.

[ Szerkesztve ]

(#27) bambano válasza ivana (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kapcsoló üzemű erősítőnek nem tökmindegy?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) wwenigma válasza bambano (#27) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ennek az egesz konstrukcionak mind1 mivel van hajtva. :)

Elkezdtem nezni alkatreszeket, nevetseges aron vannak a vegfoktranyok es a tobbiek. Lehet hogy befejezem vegre a 13 eve felbehagyott videoton 40W-os ketyerét. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29) bkercso válasza norbert1998 (#12) üzenetére


bkercso
nagyúr

3mA mellett világít a LED kényelmes fénnyel. Tegyél elé 5-10 kohmot!

Én régen egy KIT formájában egy 4 csatornás autóerősítő IC-t vettem (TDA7384, 4db hidalt végfokkal), 4x12W szinuszos teljesítménnyel 8 ohmra, de 4 ohmot is hajt. Öcsémnél szól, 15V-os, 4A-es kapcstápról és jó a hangja, illetve hangos is. Egy P2-es hűtőbordája van, és elég neki.
A gyári rendszereket azért is eheti meg reggelire (mindkettő), mert nincs sok fölösleges fokozat a jelútban.

De egyszer azért majd felejtsd el egy kísérlet erejéig a bluetoothot, és köss be egy rendes AB-osztályú végfokot (akár IC-set), meg fogsz lepődni szerintem. Kásás és mosott helyett tiszta és feszes lesz a hangkép. Főleg nem-kapcsolóüzemű táppal.

Különben ez a korrektebb gyányolások közé tartozik szerintem. Csak nehogy 10 év múlva előkapd a szekrényből, a hátső RCA-kat bemenetnek nézd, az első jacket meg fejeskimenetnek! :DDD Egy feliratozás még hasznos lehetne rá. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) #19103744


#19103744
törölt tag

Nem kötekedésképpen de egy ilyen hangfalcsatlakozó komoly 72 forintot kóstál (még beleférhet az UpGrade) Egyébként meg nem értem miért az elejére kellett kivezetni a bevezetést :) Vagyis a vonali bemenet miért nem jó hátul? A Bluetooth eleve gyenge hangminőséget produkál, így az is lehet ebben a szerkezetben a leggyengébb láncszem. Végezetül, egy ilyen kapcsolóüzemű táp, sosem fog tudni ellátni rendesen egy ilyen végfokot sem. Kétszer ekkora kellene pufferkondikkal. Majd el felejtettem, a LED-re a megoldás, lehet például egy másik LED :) Annak a bekerülési költsége is meghaladhatja akár az 50 Ft-ot is :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Zoja™ válasza wwenigma (#8) üzenetére


Zoja™
őstag

A régi halott 2.1-es Genius-om jutott eszembe a TDA2030-ról, amit nagyon szerettem. Ezen felbuzdulva kemény 8 dollár+szállításért találtam is egy jónak ígérkező panelt, lehet életre keltem a kicsikét, ráadásul ennek elég egy 12v-os trafó, az egyenirányítást már megoldja magának. ;]

(#32) norbert1998 válasza bambano (#21) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem mindenkinek volt legalább egyszer.

Ivana: és ha megkérdezhetem, honnan veszed, hogy jobban szol? Az utolsó oldalon szerepel, hogy a legjobb D erősítők már a hifi minőséget is elérik, erre ezt idekommenteled, hogy ennel még a monyákolt cuccod is jobban szól. :C

Zooja: az volt a terv, de mint írtam is,a nagypapám már megvette a dobozt és már félig össze is rakta, mire odaértem. Csak forrasztanom kellett. És az aktív parral kapcsolatban is ez volt a terv. Továbbá kérdés, hogyha a kondit cserelem a lapon, és úgy alakul a hangerő a nagyobb kondi meg is sutheti az agyat.

Azért az elején van a bemenet, mert többfélét hasznalok erre a célra. Elsődleges a pc, másodlagos a telefon jackje és harmadlagos a bt. Azt szinte nem is használom.

Többieknek köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#33) Zoja™ válasza norbert1998 (#32) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem írtam kondi cserét, potméter cserét javasoltam. Azzal meg a vonalbemenetet szabályzod. Rosszul választott potméterrel maximum halk lesz, túlvezérelni nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#34) norbert1998 válasza Zoja™ (#33) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem. De honnan veszed, hogy a rajta lévő kondi rossz(abb)?:)

(#35) Zoja™ válasza norbert1998 (#34) üzenetére


Zoja™
őstag

Hol írtam kondi cserét :F

(#36) bkercso válasza norbert1998 (#32) üzenetére


bkercso
nagyúr

Továbbá kérdés, hogyha a kondit cserelem a lapon, és úgy alakul a hangerő a nagyobb kondi meg is sutheti az agyat.
Nem sütheti meg. De nem kell cserélni, csak raksz a tápbemenetre egy 4700uF / min. 25V-os kondit, LOW-ERS típust, és kész is a tuning.

A kis ALPS Blue mini potméter valóban a ratyibbak közül való. Hogy ez mennyit számít, azt megtudhatod, hogyha max-ra tekered (ekkor olyan, mintha ott sem lenne), és egy fix ellenállásosztóval osztod a hangerőt.
10-50k között szerintem jó lesz, nem lesz halkabb a más értéktől, csak a karakterisztikája lesz kicsit más.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#37) norbert1998 válasza Zoja™ (#35) üzenetére


norbert1998
veterán

Bocs. Poti :B

(#38) bambano válasza norbert1998 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az utolsó oldalon szerepel, hogy a legjobb D erősítők már a hifi minőséget is elérik, erre ezt idekommenteled, hogy ennel még a monyákolt cuccod is jobban szól": az, hogy te ilyet olvastál valahol, nem jelent semmit. Anno, amikor az első hifi cuccomat vettem, nagyon futottak a technics mash cd lejátszók. azokra is azt mondták, hogy hifi, ettől még szemét hangjuk volt.

"Azért az elején van a bemenet, mert többfélét hasznalok erre a célra": feltalálták a váltókapcsolót :) lehet kapni olyan rca csatlakozót, amiből egy bakelit panelre 4x2-t raktak, ilyenből megcsinálod a bemenetet a hátlapra, és előre egy váltókapcsolósort raksz, akkor lehet váltani kábelezés nélkül.

szerk: a potit meg ki lehet kerülni úgy, hogy árulnak sokbemenetes választó kapcsolót, yaxley-t. veszel mondjuk egy 2x12-est, és a 12 lábára egy megfelelően kiszámolt ellenállás-osztó hálózatot raksz. A yaxley meg ezek közül válasz. Ekkor lesz 12 fixen kiválasztható hangerőd, ami szerintem elég. Nekem a potikkal az volt a legnagyobb bajom, hogy nem egyformán szabályoztak, így kóválygott a hang.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) dontdoit


dontdoit
tag

Amugy nem beleszolaskent. De ennyi penzert mar kaptal volna egy luxman erositot hasznaltban. Es az eg es fold lenne. De ameddig nem bakeliten hallgatod....

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#40) Rive


Rive
veterán

Hümm.

Két apróság.

- a LED-ek utólagos fényerőbeállításának príma eszköze a rákent áttetsző körömlakk

- ezeket a burkolt olcsókínai tápegységeket nem szabad/ajánlott zárt térben/burkolat alatt használni. Egy ideig elmegy, de majd keríts valami normálisan szellőző darabot, különben igen hamar gond lesz vele.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) Rive válasza Rive (#40) üzenetére


Rive
veterán

Hümm-hümm.

A hozzászólásokat is olvasva: a körömlakk nem pótolja, hanem kiegészíti a méretezést.
Az előtétellenállást meg majd teljesítményre is tessenek méretezni, ne csak ellenállásra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) norbert1998 válasza bambano (#38) üzenetére


norbert1998
veterán

lehetséges

írtam, hogy nem kell nekem kapcsoló sem, de tudom, hogy van.

dontdoit
tudom, de nem izgat már

Rive:
abszolut nem melegszik, ha erre gondolsz, nagy hangerőnél sem. egyedül az erősítő melegszik csak, dea felette lévő burkolaton nem is lehet érezni, az még lazán hideg

(#43) bkercso válasza Rive (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az előtétellenállást meg majd teljesítményre is tessenek méretezni, ne csak ellenállásra.
Tapasztalatból írod? A LED 100mA-től már simán elpukkan, míg 100mA 2 ohmon 20mW-ot disszipál, az ellenállása meg 400mW-os.
Azon csodálkozom, hogy 24V-ról 2 ohmos ellenállással hogyan működhet a LED...

norbert1998: 2x5W már nagy hangerő. De ha később mondjuk subwoofererősítőnek állítod, ott már kijöhet belőle 2x30W, amit lehet, hogy nem köszön meg a táp. Kínai tápokkal az a tapasztalat, hogy max. a névleges teljesítményük felén szabad őket használni. Érdemes lehet betenni egy 1,6A-es biztosítékot a kimenetére.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) Rive válasza bkercso (#43) üzenetére


Rive
veterán

A 2.2 ohm tuti valami elírás.

Ha méretezel, akkor ugye a szükséges feszültségesés ~21V, áram legyen 50mA -> 1W. Szóval oda illik valami 2W-os ellenállást rakni.
De zárt helyről van szó, szóval...
Én mondjuk meggondolnám LED helyett rizsszemizzó alkalmazását. A fénye is kellemesebb.

norbert1998: majd fog... Csak kezdjenek el benne rohadni a kondik. Ami úgy 1-2 év használat után eléggé menetrendszerű.

Ui.: hacsak úgy nem megy az a 2.2-es ellenállás, hogy már elfüstölt/kinyúlt ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45) bkercso válasza Rive (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell 50mA a LED-nek, mikor adatlap szerint is max. 30-at visel el. 2-3mA ad kényelmes fényerőt neki, az meg <0,1W az ellenálláson. 5-10kohm kell neki, ahogy írtam is, nem körömlakk.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) Rive válasza bkercso (#45) üzenetére


Rive
veterán

Föntebb írt valaki jóval többet. Igazából annyira nem érint a dolog, hogy most komolyan elkezdjek számolni/utánanézni.

Itt melóba' ~ a második dolog amit az új csókákba bele kell verni, hogy áramra/teljesítményre is méretezünk, mindig.
(Az első, hogy hol a budi.)

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#47) haxiboy


haxiboy
veterán

esetleg egy tejüveg szerű műanyagdarabot vagy lencsét amin keresztül világít a led tompított fénnyel? If you know what i mean.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

A kimeneti csatlakozókon szimmetrikus jel jön ki a földhöz képest. De a kimenet két oldal "-" pontja össze van kötve a készülék házon keresztül, és a bemenet GND-je is fémes kapcsolatban van vele.
Szerintem valami szigetelő illene a kimenet és a doboz közé rakni, lehet hogy hosszútávon meghálálja. ;)

(#49) vodkaboy22 válasza ivana (#23) üzenetére


vodkaboy22
addikt

DIY saját 50W végfok
4W-os végfok fejeshez tervezve, de hangfalhoz is elég asztalhoz.
Legyen valamelyikből cikk??? :)
De nézd végig a cikkeim és blog bejegyzésiem ha érdekel a téma. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#50) bkercso válasza #16939776 (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mennyire igaz! :DDD
A bemenet a panelon is aszimmetrikus, de a kimenet tényleg nem, a félhidak így 0 ohmot hajtanak.
Jobb is lesz a hangminőség, ha kihasználod, hogy szimmetrikus.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.