Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ivana válasza vodkaboy22 (#49) üzenetére


ivana
Ármester

:R Van két ECL86 itthon azok voltok a vidi rádiókban. Látom csináltál PCL86-al erősítőt arról jöhetne egy cikk :) Illetve van két EM84-es csövem szerinted ezek beköthetők kivezérlés jelzőnek?

(#52) norbert1998 válasza #16939776 (#48) üzenetére


norbert1998
veterán

Aazanyajat! Erre nem is gondoltam! Igazad van.

De akkor most mit csinálják a szimmetria miatt vagy ellen? :)

(#53) bkercso válasza norbert1998 (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

Használj szigetelt RCA-t (fekete, piros), vagy a már linkelt rugós hagfalcsatit.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) norbert1998 válasza bkercso (#53) üzenetére


norbert1998
veterán

Rendben. Ha pc-n leszek kicsit komolyabban belefolyok a linkek aradataba és abba, amiket ajnalottatok, köszönöm.

(#55) bkercso válasza norbert1998 (#54) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nm. Addig is ne használd így!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#56) norbert1998 válasza bkercso (#55) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem akkor már a jack helyére is veszek valami korrektebb alkotást, mert ami most van, hát, van olyan pozíció, amikor konkrétan "fing" hangja van a rendszernek, üresjáratban is. Köszönöm szépen :R

Elképzelhető, hogy emiatt kapcsol ki nagyobb hangerőn? Úgy rémlik, hogy doboz nélkül bírta perceken keresztül a max hangerőt, ott a gyenge láncszem a hallásunk volt, mert biza már elviselhetetlen volt az adott szobában.

[ Szerkesztve ]

(#57) bkercso válasza norbert1998 (#56) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mármint zajos?
Kapard le a házon a festéket a csavarok feje alól, és kösd a házat a bemenet földjére (elég 1 ponton)!

Igen, emiatt. Ezek szerint van benne védelem, ez bíztató (sok IC-ben van).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58) norbert1998 válasza bkercso (#57) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem zajos, hanem mikor az erősítőbe bemenő kábelt mondjuk megfogod, ahhoz hasonlatos.

Na, ez egy jó hír, akkor lehet, hogy már holnap megveszem, ami szükséges hozzá! :R

(#59) bambano válasza vodkaboy22 (#49) üzenetére


bambano
titán

ne cikk legyen belőle, hanem egy cetli rajta, hogy eladó :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) vodkaboy22 válasza bambano (#59) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Készülhet ilyen még felkérésre... :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#61) bambano válasza vodkaboy22 (#60) üzenetére


bambano
titán

egyrészt csurog a nyálam egy rendes fejhallgató meg egy rendes erősítő után, másrészt biztosra veszem, hogyha vennék, indulna a lavina, hogy hozzáigazítsam a cucc többi részét is, úgy meg már sokba kerül :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) vicces válasza norbert1998 (#58) üzenetére


vicces
addikt

ja, sorry a stilusért, de amikor olvastam a cimet, megörültem, hogy végre egy d-osztályos erősitő, mert nekem ezek már kimaradtak. a csúcs erősitő amit épitettem tda7262 volt szerelve. meg utána a 7294v mikor megjelent, de ezt csak elkezdtem, be soha nem lett fejezve. az akkori zsebpénzből gyári erősitőre nem futotta. aztán később már inkább vettem egy szép gyárit. távirányítósat ;]
na és akkor olvastam a cikket és ahogy haladtam egyre inkább esett lejebb a pofám annyi sületlenséget csináltál ebben a projektben. de ez nem baj. így kell elkezdeni. jobb mint a semmi. persze a végére már csak jót mosolyogtam.
gratula, gyakorolj sokat, olvasgass aztán 1x ha meg nem unod már - mint én anno :K születik majd egyszer egy remek házi erősitő. :R

:)

(#63) norbert1998 válasza vicces (#62) üzenetére


norbert1998
veterán

Így már sokkal kellemesebb :DDD ;]
Az igazat megvallva, ez az első erositom, és sok minden kivitelezési dologban benne volt a papam keze is, viszont ma már mondtam neki, hogy itt mit és hol rontottunk el, a kommentek alapján, holnap utána nézek a normálisabb minőségű alkatrészeknek, és frissítem is a cikket, hátha még valaki meglesi :D

(#64) norbert1998


norbert1998
veterán

Megvan minden, a kikapcsolást már megoldottam, a ledhez meg még csak az alkatrész beszerelése hiányzik.

(#65) Namelesske


Namelesske
addikt

Jó cikk lett, de a végén a forrásmegjelölés lemaradt. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#66) norbert1998 válasza Namelesske (#65) üzenetére


norbert1998
veterán

Ne haragudj, de valahogy nem értem, hogy hogyan jön ide egy harmadik fél írása, egy másik oldalról :)
Köszi a dicséretet :)

(#67) Namelesske válasza norbert1998 (#66) üzenetére


Namelesske
addikt

Az utolsó oldal copy paste jellegű kicsit:

A osztály jellemzői:

Az audiofilek kedvenc áramkörei javarészt ilyen erősítők. A kimeneti tranzisztorok a jelszinttől függetlenül mindig nyitva vannak, ebből eredően ezen erősítőfajtának kisebb a torzítása és részletesebb a hangja. Elsősorban elektroncsöves és tranzisztoros erősítőkben használják, sztereó készülékekben. Házimozi felhasználása nem jellemző. Előnye, hogy nincs keresztezési torzítás, alacsony a harmonikus torzítás mértéke, nincs jel függű torzítás a tápegységből, állandó és kicsi kimeneti impedancia, egyszerű kapcsolás technika, rövid jel utak. Hátránya a rossz hatások (30-40%), nagy méret, és nagy, állandó hő leadás. Nagy állandó fogyasztás.

vs

"A" osztály

Az általában ezek az otthoni erősítők is. Az audiofilek kedvenc áramkörei javarészt ilyen erősítők. A kimeneti tranzisztorok a jelszinttől függetlenül mindig nyitva vannak, ebből eredően ezen erősítőfajtának kisebb a torzítása és részletesebb a hangja.

Előnye:
- nincs keresztváltási és a tranzisztor-kapcsoláskori torzítás
- egyszerű felépítés
- nincs jelfüggő torzítás
- állandó és kicsi kimeneti impadencia

Hátránya:
- ideális esetben maximum 50% (a gyakorlatban még ennél is kisebb, kb. 33%) a hatásfoka
- ebből kifolyólag hatalmas villanyéhség

"D" osztály

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, mely jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsolóüzemű erősítők digitális technikát használnak, hogy nagy teljesítményt érjenek el.

vs

D osztály:

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsoló üzemű erősítők digitális technikát használnak, mint a szigma-delta moduláció, hogy nagy teljesítmény érjenek el. Régebben hangtechnikai eszközökben csak mélysugárzókhoz használták a korlátozott sávszélesség és a viszonylag nagy torzítás miatt, a félvezetős eszközök fejlődése azonban lehetővé tette a hifi minőségű, a teljes hallható frekvenciasávot lefedő D-osztályú erősítők kifejlesztését, a hagyományos erősítőkhöz hasonló jel/zaj aránnyal és torzítással. Az elérhető hatások akár 95%.

http://www.streamaudio.hu/gyik#51

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#68) cacasz02 válasza taaz (#22) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Áá nekem is volt ilyen! Egy szocreál remekmű.

(#69) norbert1998 válasza Namelesske (#67) üzenetére


norbert1998
veterán

Ja, persze :D de az wikiről van, viszont a szöveg az ugyanaz volt, én csak kiemelten a lényeget, ami meg jó volt, az maradt úgy

(#70) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Bravo! :R

(#71) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Frankó cucc! Gondolkodtam én is hasonló cuccon :))
Grat hozzá!! :K

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#72) norbert1998


norbert1998
veterán

Köszi mindketőtöknek :R

(#73) tvamos


tvamos
nagyúr

Faja cikk... :)
Most nem tudom vegigolvasni, (csak addig olvastam, hogy Tannoy,) de majd kesobb befejezem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#74) orion1025 válasza Zoja™ (#24) üzenetére


orion1025
őstag

És azzal az aktív hangfalpárrá alakítással létre is hoznál egy ipari szemetet, amivel még egy Hi-Fi-zésre szánt hangfalat dobnál el az "élettől", még ha nem is egy nagy durranás márka és típus...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#75) bxman55


bxman55
csendes tag

Sziasztok igaz nem ehhez a témához tartozik de lenne egy olyan kérdésem hogy egy dana 2.1es erősítőm pattogó hangot ad alapjel nélkül is múltkor egy halott kondi miatt csak búgott és semmit nem csinált azóta kicseréltem a kondit viszont kapacitásmérővel a többi kondit is megmértem és néhány a ráírt értéktől kb 40%-al kevesebb értéket mutatott ez okozhatja a pattogó hangot szerintetek ? Köszönöm előre is a válaszokat!

(#76) norbert1998 válasza bxman55 (#75) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen. Szerintem.

(#77) bkercso válasza bxman55 (#75) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kapacitásmérő sok kHz-en mér és kis feszültségen. Ebből még nem tudjuk, hogy viselkedik a kondi rendesen megfeszítve. Lehet, hogy érdemes cserélni, rövidebb idő lehet, mint a további hibakeresés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#78) ekkold


ekkold
őstag

Most találtam rá erre a cikkre. Ha még jár erre valaki, az alábbi linken levő cucc nektek hogy tetszik?
D osztályú erősítő

[ Szerkesztve ]

(#79) szikzo


szikzo
csendes tag

Sziasztok
Van nekem két darab HS-280 régi fajta hangfal párom.
Rendeltem hozzá : https://www.aliexpress.com/item/32899624044.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.60764c4dPB6l9c
Kérdésem az lenne, hogy milyen tápot rendeljek hozzá, gondolok itt a volt és az amper nagyságára. A bluthut hozzáférés miatt is választottam.
Előre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.