Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) #73173120


#73173120
törölt tag

Azt nem írtad meg, hogy szeretnéd-e órákra is magaddal vinni, és teszem azt így jegyzetelni. Vagy csak arra kell a hosszú üzemidő, hogy a lakhelyed és az egyetem közt (mondjuk vonaton) kibírja, és amúgy leginkább csak a koliban lesz az asztalon. Azért nem mindegy, mert én rengeteget szívtam a 15"-os laptoppal. Egyrészt, mikor mentem vissza az egyetemre, nagy, nehéz, külön táska kell neki, nem akartam belenyomorítani az utazótáskába. Másrészt, mikor suliba jártam be, kényelmetlen volt, hogy egy batár gépet cipelek reggel 8-tól, délután 6-ig. Én a helyedben, meggondolnék egy "régebbi" subnotebookot, amit a koliban monitorra kötve használsz. Egy 19"-os monitort megkapsz 10-12 ezerért, egy subnotit kb. 60 körül, az már ddr3-as, a legerősebb C2D szériával szerelt, többnyire HD gyorsítós alaplapi vga-val. És ahogy előttem már jó páran bölcsen megjegyezték, csak és kizárólag üzleti kategóriás laptopban gondolkozz. Kínszenvedés a consumer kategória belépő szintje. Egy üzleti kategóriást arra terveztek, hogy egész nap menjen, ha csak a hűtést hasonlítod össze, már megdöbbensz, plusz merev, magnézium, vagy roll-cage váz stb. Jah, és az üzleti kategóriáshoz többnyire van extended battery pack, 10 órás üzemidővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.