Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

kíváncsian várom mikor fognak otthoni használatra tisztán SSD-t gyártani WD vagy Seagate név alatt végre mert a két nagy vinyó gyártó nagyon ki akar maradni a zsíros SSD gyártásból :P

csak abból indulok ki hogy a Corsair feladta a RAM gyártást pusztán azért hogy SSD-vel foglalkozhasson a jövőben és biztos megérte nekik még úgyis hogy a Samsung már piacvezető a flash alapú tárolóknál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) Geri Bátyó válasza TeeJay (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem gyártani nem fognak, esetleg egy hasonló partnerszerződés kapcsán matricázni.
Ugyanakkor a fenti két céget kedvelem, úgyhogy hajrá!

Amúgy szerintem kevered a Corsairt és az OCZ-t, mert ez utóbbi szállt ki a RAM piacról, az SSD-k kedvéért pár éve.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) TeeJay válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

gyááááá igen OCZ-re gondoltam nem a Corsair-re :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Még mindig az a kérdés, hogy mikor esnek jelentősen az SSD árak? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) vinibali válasza leslieke (#4) üzenetére


vinibali
őstag

10e ft egy 64-es rendszerssd-ért sok?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Rypejakten válasza vinibali (#5) üzenetére


Rypejakten
addikt

Még aprón is csak elvétve találni 10k-ért, nemhogy újonnan.

(#7) leslieke válasza vinibali (#5) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem lenne az, bár 17 k alatt nem találtam. Na meg nem csak rendszernek jó az ssd.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) zenke válasza leslieke (#7) üzenetére


zenke
aktív tag

Kb 1éve 12-13 ért volt új.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#9) vinibali válasza Rypejakten (#6) üzenetére


vinibali
őstag

OCZ-k szoktak olcsón lenni. de pl valamelyik nap tök véletlenül láttam egy 830-as Samsungot is talán 5 percig volt fent :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Foglalkoztatott a hibrid megoldás, végül nem vettem. Találtam itt, a hardveraprón használt példányt, de a cache ssd állapotáról semmilyen információ nem nyerhető. Remélem, hogy ezen változtatnak.

(#11) leslieke válasza zenke (#8) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azzal nem sokra megyünk most. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12) #65675776 válasza vinibali (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, sok.

(#13) kromatika válasza vinibali (#5) üzenetére


kromatika
veterán

igen szerintem is,bár annyiért amúgy sincs.

(#14) szeksziboj


szeksziboj
tag

10-ért 1000 gigás winya is van, tehát sok, meg amúgy sem annyi, azaz mind1 :U

(#15) tixem válasza vinibali (#5) üzenetére


tixem
addikt

sok bizony :K

majd ha 15 ezerért kapok 1 gigás ssd-t akkor majd veszek. De amíg gyakorlatilag sza**ért húgyért kapok több terás hdd-ket, addig engem elfelejthetnek.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#16) leslieke válasza tixem (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1 terás ssd-t szeretnél 15-ért, nem? :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem ezek a mai SSHD-k nem tűnnek versenyképesnek se a HDD-kkel, se az SSD-kkel. Hibrid megoldás, amolyan joker, ami se erre nem jó se arra. HDD-nek túl drága SSD-nek meg túl kicsi, ráadásúl a megbízhatóságával is voltak komoly gondok, amit nem tudom, hogy javítottak-e mára. Ideális hibrid az lenne, hogy 1 tokba beépítve lenne 2 független drive, egy HDD és egy SSD...persze ehhez szükség lenne a notebook gyártók támogatásàra is, vagyis 2 SATA portra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Amacs válasza TeeJay (#1) üzenetére


Amacs
aktív tag

megjegyezném, hogy a wd pár éve már dobott ki ssd-t. Más kérdés, hogy nem volt túl népszerű errefelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.