Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Állati alapos cikk, grats! :Y :C

CCleaner-t akkor kiváltja ez a progi, ha jól értem (a Free verzió is)?
A Malware Fighter Free jobb, mint a Malwarebytes Anti-Malware, vagy a SUPER-AntiSpyware?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Az ilyen Tune-Up Utilties klónok csak tönkreteszik a Windows , semmi értelmük nincs, és még pénzt is kérnek érte.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hali.Szerk! Van 1 ásik hasonlo termék is az Premium cimmel megy,Más a bejelentkezése,azt is kikellene "Próbálni tesztben" a 2 progi egyszerre eggyütt nem futattható csak az 1-ik,ha a másikat telepitik,kitörli az elötte lévöt.különbenmind a kettö,használhato-praktikus.Na aki csak alap-aalap szinten használ bármely O.S-OP.rendszert billentyüket nyomkod annak,meg mind 1- mit csin ál.Értelmes júzer csak annyit-s azt csinálja amiröl tudja mire alkalmas!! :U :DD ;]

föolvaso

(#4) M@cika válasza fojuzer (#3) üzenetére


M@cika
őstag

Az utóbbi időben a verzióváltásnál volt némi kalamajka a program különböző változatainak nevével. Volt a FREE, meg a Pro, azok elég egyértelműek. Aztán volt a 201x with Antivírus, ebből lett az Ultimate, és a Prémium is egy átmeneti név volt -csak azt nem tudom most pontosan, hogy melyiké- Szerintem a Prémiumot most a terméktámogatásra használják -a fizetősre, ami 30 dollár/hó-, de akkor "azonnal megcsinálnak az ügyfélnek mindent."

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Gartula a terjedelmes ismertetőhöz :R

A ph! címoldalán 8-as verziót reklámoznak, miközben a cikk a 6-osról szól

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6) dajkopali válasza AtHoS (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

:R , köszi, javítom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Na sikerült a 2. rész végére érnem (igaz az első részt még nem "nyálaztam" át :B )

Az utolsó oldalon belefutottam egy érdekes és számomra nagyon ködös részbe, amit logikailag nem tudok értelmezni (persze ehhez hozzájárul saját tapasztalatom a programmal kapcsolatban)

Ez lenne a kérdéses rész:
"(A továbbiak előtt még megjegyzem: hogy a Firefox és Opera felhasználóinak az sem járható út, hogy külön letöltsék a két, említett böngészőhöz, a kiterjesztések számára fenntartott központi gyűjtemény oldaláról.)

Gondjaim voltak: sem az A, sem az I betűnél nem találtam nyomát, így jött az ötlet, hogy átmegyek a telepítéseknél is használt admin-fiókra. És jött a rácsodálkozás, hogy igen, itt megtaláltam azt, amit ott, a másik fiók alatt is jó lett volna. Ez bizony, akárhogyan is nézzük, nem előnye az ASC-nek, sőt, egyenesen hátránya. Persze ellensúlyozható, ha például a BitDefender Traffic Lightot feltelepíti az ember, de ez megint egy megkerülő megoldás egy alternatíva találása céljából."

A "Gondjaim voltak:" bekezdés számomra nagyon érthetetlen és nem tudom az előző bekezdéshez kapcsolni.

Azt viszont saját tapasztalatból tudom, hogy Opera esetén biztosan van "böngészővédelmi kiterjesztése" a programnak, ami működik is. Emiatt sejthetném, hogy admin fiók alatt ezt sikerült megtalálnod, de sajnos a bekezdésből hiányzik a tárgy, így csak sejthető, hogy mire is sikerült bukkannod.

Mondjuk ennyire mélyre hatóan nem elemeztem még a programot, így ez a rész is teljesen sötét számomra: "sem az A, sem az I betűnél nem találtam nyomát". Persze ez engem minősít :DDD lehet az első résszel kellett volna kezdenem az olvasást (de nagyon csábított, hogy ez a rész "csak" négy modulból áll :) )

Szerk.:
dajkopali
Szívesen, csak kicsit meglepődtem mekkora verzió ugrás van a proginál :Y

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8) #41133696 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

Részben váltja ki, a nem rendszergazdai fiókokat ugyanis kihagyja az adatvédelmi őket is érintő karbantartási műveletekből. A CCleaner viszont azokat is kitakarítja.

A három általad felsoroltból - s ez nem csak az én véleményem - a MBAM a nyerő. Magam is azt használom.

(#7) AtHoS: Köszi az észrevételt. A magyarázat a következő:

Néha előfordul, hogy a szöveg részben a képekre és főleg a képek alatti - többnyire egy vagy két soros - kommentára is támaszkodik, a kettő együtt teljes. Itt most az a sztori, hogy a cikk második fele eredetileg hosszabbnak sikeredett lényegesen több képpel, és az általad említett részből kimaradt az a pár kép, szöveggel együtt, amelyek ha ott lennének, akkor kiegészítenék és hiánytalanná tennék a kifogásolt bekezdést.

Rövidíteni kellett, mert az első rész tapasztalati ezt kívánták meg. Valószínűleg korrigálva lesz.

(#9) AxBattler válasza #41133696 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Az MBAM-et milyen gyakran futtatod? Ingyenes verzió?
Más spyware-szűrőt használsz mellette?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) #41133696 válasza AxBattler (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Free nekem most nincs felrakva a kisebbik gépemen, a másikon pedig PRO van. Norton Internet Security mellett használom, nagyon ritkán lefuttatok vele egy teljes keresést, de mivel van rezidens védelme is mivel ugye PRO, így a keresési gyakoriság ennek, meg a NIS állandó védelmének is betudható.

(#11) AxBattler válasza #41133696 (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Érthető, köszi!
Én free-ben utazom, ezért kérdeztem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) AtHoS válasza #41133696 (#8) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Semmi gond, csak tényleg nem jutottam dűlőre azzal a résszel :B de így már érthető, hogy miért :K

Egyébként az nem tűnt fel neked, hogy rendszerinduláskor kirak egy extra kis ikont az óra mellé, ami az ASC automatikusan lefutó rendszertakarítás futását hivatott jelezni, de ha ezen ikon fölé viszed az egér kurzort, akkor eltűnik az ikon? Viszont mikor végzett a takarítással, akkor egy kis "lebegő" ablakkal jelzi a kijavított hibák számát, tehát maga a takarítás lefut rendesen.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#13) #41133696 válasza AtHoS (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

De ez az ikon csak a rendszergazdai fiók esetében jelenik meg, és ugye le is fut automatikusan, majd megjelenik az üzenet.

Azt, hogy eltűnik e nem néztem.

Itt látható.

Az ikon viszont akkor ha nem rendszergazdai fiókkal jelentkezem be, akkor nem jelenik meg, és a takarítás sem fut le. Ha lefutna egyébként magam kapcsolnám ki, mert kipucolja az utoljára megnyitott fájlok listáját, a Start menüt, az ugró listát, és még pár más dolgot. Szóval én még örülök is neki, hogy a netezős fiókon nem tesz rendet.

(#14) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Mai napon megjelent az Advanced SystemCare 7 Beta 1.0 .
Features ASC7 :

+ Brand new user interface for easier and smoother use.
+ AutoClean is available in FREE edition now for intelligent privacy protection and system cleaning.
+ New Surfing Protection technology supports real-time database update and parent control for safer surfing for both parents and kids.
+ New Homepage Protection function protects homepage and search engine against malicious modification.
+ New Program Deactivator tool for retrieving more available system resource by disabling running programs.
+ New Skip-UAC function for faster and easier loading of the program.
* Fully upgraded Cloned Files Scanner supports removing duplicates in just one-click.
* Expanded Malware Removal database for better protection against latest malware threats.
* Enhanced Registry Fix and Vulnerability Fix for faster scanning speed and stable performance.
* Enhanced Shortcut Fixer provides faster scanning speed and richer functions.
* Improved Junk Files Clean fully supports the cleaning of Windows 8 Metro (Modern) Apps.
* Improved Disk Explorer supports removing useless downloaded files by scanning download directories.
* Improved Turbo Boost gives you more stable performance and advanced custom configuration.
[link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#15) #41133696


#41133696
törölt tag

Pár napja újítottam meg a licencet :K

Stabil 6.4 -es PRO verzió

[ Szerkesztve ]

(#16) M@cika válasza ƵøŁĭ (#14) üzenetére


M@cika
őstag

2 napja jött a Béta 2, egész stabil már. Mondjuk én használok Ultimate licence-t is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Engem a System Optimization menüpont érdeekelne.
Egy csomó minden van benne, és egyszerüen hiába keresek rá nem tudom mit jelent..
Pl I/O optimalizálás, akkor a processzor hangolása játékra meg ilyesmi.. Szóval a registrybe változtat, de mit.. Megéri egy Win8.1 nél "tuningolgatni" ?
Pár hete a legujabb Jv16 power tolls lenullázta a win8-at :D Régebben használtam, de msot már nem merem ráengedni...

(#18) M@cika


M@cika
őstag

Közben a stabil 7-es változat is kijött és Ultimate-ból most kezdik a Béta ciklust.

Nasit a kis fehér medvének!

(#19) Bali27 válasza M@cika (#18) üzenetére


Bali27
addikt

És mivel tud többet a 7-es? Pl registry tisztításban vagy registry buherálásban. Van valami összehasonlítás, vagy a srácok csilivilire fejlesztik a közel azonos beltartalmat?

(#20) M@cika válasza Bali27 (#19) üzenetére


M@cika
őstag

Azt mondják, hogy továbbfejlesztett funkciók vannak. Igazából van 1-2 új modul is, de sajnos nem találtam így hirtelen verzió történeti összehasonlítást. A kinézet nem változott csilivilibbre szerintem. Ami új biztosan az a kezdőlap-védelem, a Driver booster, az Uninstaller 3 /bár a 2 is sokkal jobban távolított el néha dolgokat, mint a Win saját programleszedője/ meg a Manage My Mobil -ezt mondjuk nem használom- és a Malware Fighter is bekerült a csomagba -azt Pro-ra szintén upgrade-eltem kemény 5 dollárért-
/ezt találtam hirtelen újdonság listának, [link] de azóta már a 7.0.6 változatnál tart a progi, szóval további apró finomítások vannak/

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#21) myke01


myke01
senior tag

Kipróbáltam a hetes verzióját az ASC-nek (most csak a free-t) ,mivel régebben használtam az elsőtől kezdve. Sajnos ez sem kíméletes a felhasználóval ; utálatos módon "belerágja magát mindenhova kéretlenül" ,ahova nem kellene. Pl. böngészővédelmet ki a franc kért ?! Automatice települt . Nem volt rá opció a telepítésnél ,hogy ki lehessen kapcsolni. (Tudom ,utólag ki lehet söpörni a böngészőből ..NA DE..) A gyanútlan user ha nem figyel telepítésnél ,akkor a yahoo lesz a keresőmotorja ,és a kezdőlapja is ;és a tetejébe kap még egy Iobit eszköztárat is a böngészőjébe. :) Aljas módon jó apró betűkkel igyekeztek "elrejteni" ezeket az opciókat telepítésnél ;] .Ja ,és telepítés után nem árt körülnézni az msconfig-ban a szolgáltatások résznél : becsempész vagy "kettőt" (tök feleslegesen) a futó szolgáltatások közé ; az autom. indításról nem is beszélve.

Free vs Pro ? Bevallom őszintén ,szinte semmi különbséget nem vettem észre a gép sebessége terén (még a 6-os verzióról beszélek) . Hiába a "nagy " rendszer-optimalizálás , szemmel láthatóan nem észrevehető. Ha valaki mást tapasztalt ,cáfoljon meg :) !
Ezekre az opciókra gondolok itt :

(#22) myke01 válasza myke01 (#21) üzenetére


myke01
senior tag

Egy hsz-el "feljebb" ,a második bekezdésre :) valaki?

(#23) DrTechnoid válasza myke01 (#21) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Szóval emiatt váltottamYahóóóra?? :) Am én megvettem a karácsonyi akciójukkal a ASC mellé szinte az összes komponensét amit a cég felkínált, és rohadt jól teszi a dolgát. Az egyetlen amit nem vettem meg az a driver booster,- bár az a 10 usd valóban nem sok érte - nem hiszek abban hogy a megfelelőt választja ki nekem, pláne nem akarom hogy automative updatelgessen.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#24) myke01 válasza DrTechnoid (#23) üzenetére


myke01
senior tag

Driver-kereső progi nem létezik tökéletes ,én legalábbis még eggyel sem találkoztam a kb. 10 kipróbált közül :) . Bevallom az IObit Driver Booster-ét még nem próbáltam ,de már előre rettegek ,hogy mit qrrant el a rendszerben :) ; így inkább ki sem próbálom ,marad a manuális módszer ,az a tuti .

Egyébként az ASC7 is "belekontárkodik" (from Bali27 :D ) a rendszerbe ,már telepítésnél ; ezt nem szeretem benne. Régebben nem volt ennyire "erőszakos" :)) ...

(#25) DrTechnoid válasza myke01 (#24) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Eléggé óvatos szoktam lenni telepítés során de arra nem emlékszem hogy felajánlotta volna hogy a default kereső motort átalakítja yahoo-vá, nah ez rohadtul zavar. Tud valaki egy megoldást erre? Mert se about:config, se Chrome beállításokban nem találok semmit amivel vissza tudnám alakítani.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.