Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hiába ugrottak rá a gyártók most nagyon a win7-re, sztem akkor is alapvető hiányosságai vannak, amik miatt én semmi képen sem vennék ilyen készüléket... Nagyon nagy a lemaradása, pl a Market miatt is... Hááát, nem tudom sikeres lesz-e... Véleményem szerint a Microsoft rohadt sok pénzt bele fog ölni a népszerűsítésbe, de csak nagyon-nagyon lassan fog beindulni a szekér (ha beindul)...

Minden szavam magánvélemény!

(#2) erdoke válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg érveket is felsorolsz? Mik azok az alapvető hiányosságok, amik miatt a tömegek nem veszik majd meg? A Marketplace-t említed, mit tudsz róla?

A legjobb aláírás a héten

(#3) sunsaw válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


sunsaw
tag

Igen, nyilvánvalóan szerintem is hülyeség, amit írsz, mert ha igazad lenne, akkor a Windows 7 is csak azért lenne népszerű, mert jó volt alatta a marketing gép, eltaláltam? Így gondolod? :) Pedig ott az ingyenes linux, ami ugyanúgy néz ki, szebb, jobb... etc. Vagy mégsem? :U

Windows Phone 7 Developer

(#4) RepeatSector válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Az android akkor miért lett sikeres, az ájfon marketje már mikor elindult és mégis sikeres lett

De a windows phone 7-et várni fogom mert valami forradalmi lesz benn az tuti :)

[ Szerkesztve ]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5) crey válasza RepeatSector (#4) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne legyen forradalmi.

Egyszerűen legyen jó. Nekem már az is elég, hogy a megingott bizalmamat vissza szerezze.
Nem vágyok én semmire, csak jól integrált, jól átgondolt szolgáltatásokra, és arra, hogy ne legyen a nyakam köré egy póráz csavarva, amit addig lehet engedni, ameddig a redmondiak gondolják :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#6) RepeatSector válasza crey (#5) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Azért az android-nál rövidebb a póráz mint a wm-nél

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#7) tothmaxy182 válasza erdoke (#2) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nincs multitask, nincs copy/paste, és még ez-az hiányzik, ami más rendszerekben alapvető... De ez még nem is hatná meg az átlagfelhasználókat, mert azok azt sem tudják, h ezek mik... Csakhogy ezeket a készülékeket nem átlagfelhasználók fogják venni, mivel szigorú előírások vannak a hardverre, ezért ezek csúcskészülékek lesznek... Százezreket pedig egy átlag júzer nem ad telefonért... A hozzáértőket pedig esetleg zavarják majd ezek az apróságok... pl neme a multitasking halálos bűn, h kiamaradt... A Marketről pdig azt tudom, h október közepéig tök üres, míg mások Marketjei tele vannak alkalmazásokkal...

Minden szavam magánvélemény!

(#8) tothmaxy182 válasza sunsaw (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Azért nem ugyanaz... PC-n az emeberek nagy része (fogalmam sincs hány százaléka) alapból windows-t használt, vagy az volt alapvetően telepítve a gépére, így tudta, h mit várjon a 7-től, ami sztem is egy remek rendszer lett... De pl jelentős különbség, h kiadtak belőle egy-két RC változatot is, ahol a júzer megnézhette, h milyen a rendszer (én is így tettem)... Mobiltelefon esetében viszont kiadni bizonytalanul százezreket úgy, hogy már egy-két éve nem volt normális windows-os mobil OS a piacon; úgy, hogy zéró a letöllthető alkalmazások listája, stb... Hááát...

Minden szavam magánvélemény!

(#9) tothmaxy182 válasza RepeatSector (#4) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Van különbség... Akkor még csak az iPhone marketje volt, amit "le kellett győzni", most meg már ott van plusszban az Android market, az OVI, asszem a RIM-nek is van valami marketje, Badáról nem is beszélve... Nem mind1, h 5 ellenfeled van, és a nulláról indulsz-e...

Minden szavam magánvélemény!

(#10) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Basszus, ne ugorjatok a nyakamnak, nem azt mondtam, h semmiképp nem lesz sikeres, csak azt, hogy ha az akar lenni, akkor sok pluszt kell nyújtania a mai mezőnyben... És ezzel sztem kicsit elkésett...

Minden szavam magánvélemény!

(#11) RepeatSector válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


RepeatSector
senior tag

nem bántunk igazad van részben
Ha nem lenne ennyire hardverhez kötve akkor talán sikeresebb lenne

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#12) oO7 válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


oO7
őstag

jesszusom :W
"nincs multitask, nincs copy/paste"... a már jól megszokott mindenki által hajtogatott "ellenérvek" amik kb csak arra jók, hogy el lehet mondani, hogy nincs benne és ezért fikázni lehet... ennyi erővel kb hozzávehetnéd a "nincs" listádhoz, hogy "nincs full-feature IIS szerver"...
de oké, mondjuk hogy elfogadom az "ellenérveid", de aztán az "és még ez-az hiányzik" -al tökéletesen elárulod hogy halvány fogalmad sincs róla, hogy mit is tud a telefon, és azt hogy tudja, és csak jöttél beböfögni valami marhaságot merthát nincs microsoft topic "M$" és "winfos" kulcs kulcsszavak nélkül...

és mellesleg a market -es példád meg megintcsak semmitmondó...
"október közepéig tök üres"... ÉS ? addig telefont sem nagyon fogsz fogdosni, megjelenéskor viszont jó adag nagy cég szoftvere ott lesz, a rengeteg kis fejlesztő cuccairól nem is beszélve

[ Szerkesztve ]

(#13) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

am ha már androidról is szó van itt az android miért olyan mint egy zárt oprendszer?
nekem kicsit gyerekesnek tűnik,

És most ne kergessetek el azzal hogy LINUX

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#14) AS


AS
félisten

Azért ad ki idén csak az LG 3-4 WP7 készüléket, HTC , Samsung is kb 2 öt, és még Asus , és a Dell is. Hogy nem lesz jó :)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) crey válasza RepeatSector (#6) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A WP-ben rövid lesz ám az a póráz rendesen! Ezért is húzom a számat, mert kimondva kimondatlanul ugyanúgy megkapjuk azt a basáskodást, amit megkapunk az iPhone-ok esetén, csak most másik papírba csomagolva.
Se SD kártya támogatás, majd mindent jól Zune-on szinkronizáljunk, egyféle Metro GUI, csak a MarketPlace-ről lehet majd telepíteni, stb. . . .

Jó persze, ez is két perc alatt fel lesz törve, nem áltatom magam, csak bosszant a dolog. :)
De pont tothmaxy írta, hogy ezek a készülékek nem átlag usereknek készülnek. Nagyban tévedsz mester, a cél az, hogy ugyanúgy átlag userek vegyék, mint az iPhone-t is, a geek-ek vékonyka tábora pedig egyenlőre le lesz sajnálva, mert a nagy pénzt nem a kisebbség hozza.

szerk.: Ja és persze ez nem hiba, amit feljebb leírtam, ilyen lesz a rendszer, eszi - nem eszi nem kap mást. Ezért nem fog tetszeni első körben, de ha pótolják a hibákat, akkor újra szóba jöhet nálam is :)

tothmaxy182:
4 hsz.-t toltál be 7 percen belül, használd a szerkesztés gombot legközelebb pls! :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#16) tothmaxy182 válasza oO7 (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

:((( Mondtam én olyat, h winfos, és hasonlók? Normális hangnemben válaszoltam mindenkinek a hozzászólására, csak Te nem tudsz normálisan válaszolni nekem... Min húztad fel magad ennyire? Egy szóval nem mondtam, h szar lesz vagy hasonlókat, csak annyit, h fel kell kötnie a gatyáját...
Szúszá, lélegezz zacskóba, és ne puffogj hülyeségek miatt...

crey:
Vettem... :))

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#17) Inarus válasza RepeatSector (#13) üzenetére


Inarus
addikt

:F
Ezt most hogy érted?

(#18) oO7 válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


oO7
őstag

tudom hogy az említett kulcsszavakat nem mondtad... azt csak érzékeltetésül írtam, hogy "nehogymár egy microsoft -os tipicban ne fikázzuk az ms-t meg az elképzeléseit tipikusan alaptalan baromságokkal"...
nem húztam fel magam, még ha neked úgy is tűnik, de a hsz -edből nekem akkoris úgy tűnik, hogy nem sokat tudsz a rendszerről csak a (sajnos rosszul kiválasztott) másik fórumozók szavait ismételgeted...
ha ismernéd a rendszert legalább úgy naggyából, tudnád, hogy a multitask -al azért nem lesz probléma, a copy/paste jön, és mellesleg ezeken kívül fel tudtál volna sorolni legalább 1 valamit ami neked hiányzik...

(#19) Sofian


Sofian
őstag

Ami óriási lehetőség a WP7-ben az pont a fejlesztőeszközök. Az Expression Blend-hez hasonló megoldás nincs se iPhone-ra se Androidra. A .NET (C#) pedig bizonyítottan barátságos környezet. Barátibb mint az Ojjektív-C

(#20) erdoke válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Van multitasking (csak 3rd party programok számára nem elérhető, legalábbis az első verziókban).
Copy/Paste helyett sok helyen van direkt megoldás (pl. link küldése, mentése, stb), és 2011 első felében lesz teljes vágólap is implementálva.

Ezeket a készülékeket ugyanolyan átlagfelhasználók fogják venni, mint akik az iPhone-t veszik 2007 óta.
Második hullámban jönnek HVGA készülékek is a felső-középkategóriában, nem csak csúcskészülékeken lesz WP7.
Mit csinálnál októberig a Marketplace-be feltöltött alkalmazásokkal, ha a készülékeket csak október közepétől (illetve USA-ban novembertől) fogják árulni? Ezt tényleg komolyan mondtad?

(#15) crey
Pontosan az átlagjúzernek kellenek a korlátozások. Aki nem akar task killerekkel kínlódni (a legnépszerűbb alkalmazások az Android Marketen, vajon miért?!), nem akarnak a készülékükön akadozó videót látni (tojnak a kodekre meg a bitrátára, csak menjen), nem cserélgetnek memóriakártyát, csak az elején vesznek egy megfelelő méretűt, és használják, stb. Akiknek eddig király volt az iPhone, de gyatra az 5x4-es, primitív programindító felület, azok fogják elsősorban szeretni a WP7-et. Később az Apple-höz hasonlóan szépen lehet bővítgetni, vagy akár geek/üzleti vonallal bővíteni a rendszert, de a tömegeknek passzoló rendszerrel kell kezdeni, ez egyértelmű. Még akkor is fel tudom fogni, ha én se vagyok tipikus célcsoportbeli felhasználó.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) #16820480 válasza erdoke (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért a taskkiller a legnépszerűbb androidon, mert nem értenek hozzá az emberek, olyanok kezdték el használni, akiknek előtte symbian vagy wimo telefonjuk volt, és hozzászoktak, hogy kell valami erre. a helyzet az, hogy az android tudja magának szabályozni a memóriát (és teszi is), csak ezt az emberek nem értik meg, hogy miért van előtöltve valami. mert ugye a nagyon "hasznos" taskkillerek nem mutatják, hogy egy adott program aktív-e, vagy background, vagy empty. pedig ez nem mindegy (bár aki nem ért hozzá, annak mindegy). igazából többet árt szerintem egy automatikusra állított taskkiller (pl. az üzemidőnek), mintha nem használsz semmit...
a memóriakártyát sem kell cserélgetni, de például én el tudok olyat képzelni, hogy van egy zenével teli microsd, amikor beülök a kocsiba, akkor kipattintom, és be a rádióba (adapterrel). ilyenkor nem a telefon merül, és hallgathatom tovább a zenéimet. csak fantázia kell. ha megvan a lehetőség, akkor csak a fantáziádon múlik, hogy mire használod. az, hogy "nem tesszük bele, mert mi nem használjuk", szerintem nem egy igazán jó módszer.

(#22) erdoke válasza #16820480 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ez nem egészen így van. A helyzet az, hogy egy csomó minden elő van töltve, amit soha nem is használsz, de vagy a Google, vagy a gyártó, esetleg a szolgáltatód erőlteti. Tele van a net a GHz-es procival szerelt androidos készülékek belassulásairól szóló panaszkodással, illetve az ezt követő túl agresszív automatikus pucolás elleni tiltakozással. WinMo-n nálam annyiban merül ki a probléma, hogy figyelni kell pár nagy memóriaigényű alkalmazást, amiket együtt nem ajánlatos futtatni. Tipikusan ilyen pl. a hosszas böngészés, amire ha ráindítom a navit, kiír egy memória allokációra vonatkozó panaszkodást. WP7 esetében annyi lesz a különbség, hogy a böngészőtől automatikusan elveszi a foglalt RAM nagy részét, aztán majd ad neki, ha kilépsz a naviból. Mivel az Opera fejlesztőinek is teljes HW szintű elérése van WinMo alatt, ők szépen úgy kódolták a böngészőt, hogy ne adjon vissza jelentős memóriát akkor se, ha a háttérbe rakod, és így piszok gyorsan folytatod a böngészést ugyanonnan, ahol abbahagytad. Könnyen belátható, hogy ha minden fejlesztő így gondolkodik, teljes a káosz a multitasking körül, hiszen a legjobb készülékekben sincs 400 MB-nál több elérhető RAM a gyári és a 3rd party alkalmazások számára.

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza #16820480 (#21) üzenetére


erdoke
titán

A fene a haldokló modemembe, 2 percenként újra kell csatlakoztatnom a routert. :O

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#24) gombsadi válasza erdoke (#22) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem tudom mennyi Androidnál a memoria limit? 25MB? Ezt tényleg fel emelhetnék mondjuk 50MB-ra.
Néha én is ki lövök egy-két alkalmazást, persze nem a gyárilag bootolt aljalmazásokat. Pl a footprints tipikus ilyen htc alkalmazás, amit fölöslegesen tőlt be a rendszer számomra...

Más:

Erdoke, te hogy tekintesz erre a WP7-re? A WinMo 6.5.3 után?

[ Szerkesztve ]

(#25) crey válasza erdoke (#20) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Senki nem állította a mondandód ellenkezőjét. Tudom hogy kellenek az átlagusereket korlátozó megoldások, sajnos kordában kell tartani az "emberi hülyeség" faktort, illetve a legtöbb felhasználótól nem várható el, hogy APN-t tudjon beállítani a készülékén.

Az hogy nekem első nekifutásra nem tetszik a WP7, az nem azt jelenti hogy nem is fog soha. Ja és itt nem a Metro GUI a probléma, hanem a kötöttségei.
Javítsák ki azokat a hiányosságokat, amik engem zavarnak - legalább is legyen áthidaló megoldás -, és utána újra tetszeni fog :)
Amúgy egyre több helyről, rengeteg pozitívumot hallok a WP7-ről, cikkekből, videókból látom hogy odatették magukat a redmondiak, nagy jövője lehet a cuccnak, és drukkolok is nekik, mert inkább MS mint Alma (részemről).

Android:
Seratannak ott igaza van, hogy a Task killereket eszetlenül használják a userek, és totálisan felesegesen is.
Az alkalmazások futtatása nekem nem okoz gondot a rendszeren, 3-4 napot megy lassulások nélkül. Utána valóban előfordulnak akadások (főleg ha sok szar fut egymással párhuzamosan), de ezt normálisan tudom kontrollálni egy jól megírt task killerrel. . . az nem vita tárgya, hogy kell-e vagy sem, a rendszer pucolja magától, de nem sokat ér.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#26) #16820480 válasza erdoke (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez a szívfájdalmam nekem is, hogy nem aok ülnek a memóriában, amiknek kéne, és ez a gyártó sara inkább, ahogy írod is. például nekem folyton betöltötte a rendszer a motorolás corporate calendart, meg a motonav-ot, pedig soha egyiket sem indítottam el életemben. de a helyzet az, hogy ezek nem szó szerint futnak, csak felkerülnek a ram-ba, hogy ha elindítod, akkor gyorsabban menjenek. ha szükség van a sok memóriára valaminek, akkor ezeket a rendszer simán kiszórja, ahogy bármi mást is. jó példa erre, hogy amikor most a múltkor a launcherpro memóriaszivárgott, akkor szépen minden háttéralkalmazás jóformán kilövésre került, amit csak tudott nélkülözni a rendszer.
egyébként én megoldottam a fenti gondot, mert zavart: rootolás után a /system/app könyvtárból ki lehet szedegetni a fölösleges apk-kat, és akkor nem tölti be :) tudom, hogy ez nem triviális, de alapvetően a rendszer magától kezeli a memóriát.

crey: szerintem nem az a baj, hogy a rendszer önpucolása nem ér sokat, hanem hogy szarul írják meg a programokat sokan, és nem tartják szem előtt a service, background és aktív állapotokat. gondolom egy rakás programozó szépen megírja úgy a cuccait, hogy folyamatosan fut a háttérben is, és ezek lassítanak. de ez az ő hibájuk főleg, bár részben a redszeré is, hogy ad rá lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#27) erdoke válasza gombsadi (#24) üzenetére


erdoke
titán

Az OS magas produktivitást biztosító működésével kapcsolatban már nincs hiányérzetem, így engem 3 dologgal tudnak meggyőzni:

1. Ütős vas.
2. Kiváló böngésző.
3. Jó navi.

Egyelőre a WM6.5.5 HD2 + Opera + iGO8 összetételt megközelítő lehetőség sincs a láthatáron, nemhogy olyan kombináció, ami egyértelműen lenyomná. Talán kivárok év végéig, vagy 2011 elejéig a váltással.

A legjobb aláírás a héten

(#28) crey válasza #16820480 (#26) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Igen, azt hiszem megfogalmaztad a lényeget. Ezt meg megint a google-nek kellene szűrnie, hogy addig nem ad jogosultságot a Market-en, amíg nem úgy fut egy adott alkalmazás, és úgy kezeli a memóriát, ahogy kellene.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#29) #16820480 válasza crey (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, de egyelőre a számokra mentek rá, mert azzal lehet tolni a marketing szekeret. de másik oldalról az is igaz, hogy nem foghatják minden egyes fejlesztő kezét, hoy megmutassák nekik, hogyan kell programozni. le vannak írva a fejlesztési alapelvek a developers oldalon (én is ott olvastam, más is megteheti), szóval akár önmegoldó is lehetne éppenséggel a probléma: a rossz programokat leminősítik, a jókat promotálják a userek. csak itt is van egy probléma, hogy a marketes minősítések minősíthetetlenek szinte, mindenki beböfög valami fél soros fasságot, aztán annyi. szerintem ezen kellene kicsit javítani (pl. lehetnének market rangok, és aki magasabb rangot ér el, mondjuk sok értelmes kritikával, annak a véleménye és értékelése többet érne, stb).

(#30) Alwares


Alwares
aktív tag

Hát ezt már nagyon várom, a mostani készlettel nem vagyok teljes mértékben elégedett, még csinál érdekes dolgokat, főleg az emulátor. Tesztelni meg hát, igazán egy telefon kéne már. Játék fejleszteni így nem lehet, legfeljebb csak előkészülni a dologra. Mert ez a rendszer a multitouch-ra és a giroszkópra épít. Azt meg egyiket se tudom emulálni.
Bár talán a laptopba épített szenzort rá lehetne majd bírni, de a drága Lenovo-mat inkább nem dobálnám :D

(#31) moonman


moonman
titán

OMG, ez hatalmasat szolhat, ha sikerul jol osszehozni: Phone to console real time gaming coming to Windows Phone 7

meg ez is erdekes lehet: ocr/speech fordito

jonnek itt szep sorjaban a josagok...

[ Szerkesztve ]

(#32) oO7 válasza moonman (#31) üzenetére


oO7
őstag

mondjuk phone to console realtime gaming... azért Halo -ban biztos sok esélyem van egy konzolos ellen telefonnal :DDD
viszont amit írnak, hogy egy konzolos játék bizonyos részeit esetleg telefonon lehet kilockolni... na az már egy érdekesebb móka, az viszont már szerintem most is lehetséges volna, mint ahogy az dott játékmentés folytatása akár konzolon akár telefonon

[ Szerkesztve ]

(#33) moonman válasza oO7 (#32) üzenetére


moonman
titán

nyilván nem fps-re kell gondolni, de azért mekkora feeling lehet mobilról beszállni. :)

(#34) oO7 válasza moonman (#33) üzenetére


oO7
őstag

nem is az hogy fps... hanem hogy milyen realtime játék van amit azonos esélyekkel tudok konzolról és telefonról is űzni ? mert egy ilyen fordulókra osztott társasjáték szintén megoldható már most is ha jól tudom... éppen csak a realtime kapcsolat nincsen még megoldva...
de persze maga a lehetőség azért tényleg ütős... csak most éppen elképzelni nem tudok valós helyzetet hozzá :D

(#35) #16820480 válasza oO7 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, én mondjuk mobilon ilyen crpg vagy rts jellegű játékokat tudok elképzelni, az érintőképernyőre. viszont a másodikból nem nagyon van konzolos változat általában (a kontroller miatt ugye érthető, bár szerintem nagyon kevés játék van, amit a kontrollerrel jobban lehet irányítani, mint bill+egérrel).

(#36) moonman válasza #16820480 (#35) üzenetére


moonman
titán

ó azért én ismerek olyan embert, aki mutogatnivaló headshot-okat küldött nekem, pedig én voltam egérrel és ő konzollal. :D

(#37) #16820480 válasza moonman (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

oké, próbáljuk ki, hogy ő van telefonnal :D
amúgy persze, lehet irányítani azzal a cuccal is, kérdés, hogy ki mihez szokott. viszont amiben nem vagyok biztos: kontrollernél nincs ilyen 'aiming aid' dolog, ami segít pontosabban célozni, ha már nagyjából eltalálod a célkereszttel az ellenfelet?

(#38) gombsadi válasza erdoke (#27) üzenetére


gombsadi
aktív tag

köszi, hogy le írtad a véleményed:)

(#39) sunsaw


sunsaw
tag

Akit érdekel a WP7-re való fejlesztés, megtalál minket devportal.hu-n, jelenleg már a negyedik (magyar nyelvű!) tutorial videót tettük közzé kezdők számára.

[link]

A blogomban megtaláljátok az első hármat is, természetesen nagyon az alapoktól indulunk (hogyan telepítsek emulátort, stb) és fokozatosan haladunk szépen előre. Akit érdekel a téma, várjuk szeretettel a facebookon is! [link]

[ Szerkesztve ]

Windows Phone 7 Developer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.