Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Utálom a "LED TV" kifejezést. A frászt LED TV az. Sima LCD, LED hátérvilágítással. Persze, valamivel jobb mint a fénycsöves LCD, csak az elnevezése megtévesztő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

ennek megfelelően nagy megtiszteltetésben volt számunkra a látogatás

Romani ite domum.

(#3) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a monitor is tft, szokd meg.

(#4) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Hazánkban bérgyártásban is készülnek Samsung tv-k és monitorok, szintén a Jászságban...

(#5) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

how it's made rovatot!!! :DD

Aurea mediocritas

(#6) bocsika


bocsika
aktív tag

Hmm. Nem hittem volna hogy a monitorgyártás ennyire emberi erőforrás igényes. Már alig van benne különálló alkatrész. Minden integrálva van. Érdekes.

(#7) Eagle16


Eagle16
addikt

Itt én is dolgoztam nyáron. Húztam a kocsikat, csomagoltam a TV-ket, szállítottam a dobozokat. Nagyon monoton és fárasztó munka volt, örültem amikor vége lett.

Persze érdekes volt látni, hogy hogy raknak össze egy TV-t, de mikor már a 500. példányt csomagoltam, már nem volt olyan vicces :N

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8) bajuszati válasza AXisBOLD (#5) üzenetére


bajuszati
tag

támogatom a felvetést...

(#9) Sicilian


Sicilian
addikt

Képtelen lennék 1 gyártósor mögött dolgozni :(

nothing is true everything is permitted..

(#10) szuper-t válasza Sicilian (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

Én dolgoztam!(A pénznek hatalma van) ne is próbáld ki... de ide azért beálltam volna 1-2 alkalom erejéig ;]

(#11) Depression


Depression
veterán

1969 óta eltelt már több, mint 70 év?
Basszus, de dúrván be lehettem állva, ha nem emlékszem az elmúlt 30 évre! Na megyek gyorsan megnézem magam a tükörben.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) ndavid válasza Depression (#11) üzenetére


ndavid
tag

A Samsungot 1938-ban alapították. Bár akkor még szárított hallal kereskedtek.
A Samsung Electronics-ot alapították '69-ben, tényleg nem egyértelmű a szöveg, pontosítok rajta.

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#13) KTTech válasza Depression (#11) üzenetére


KTTech
veterán

Na, lemaradtam :) De pont azt írtam, mint ndavid.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#14) szuper-t válasza Depression (#11) üzenetére


szuper-t
senior tag

Anyám jól megöregedtél:O de én is :(((
Húhh ez erős pia volt Ki hozta :Y

(#15) Tomate


Tomate
veterán

VIP felhajtó odaver. :))

(#16) HURETEW


HURETEW
csendes tag

Ja arról nem szól a fáma hogy a a munkajogszabályok kijátszására ilyen humán rent meg egyéb munkaerő kölcsönző cégekkel viszik oda az embereket.Így felelősséget se kell vállalni azért hogy embertelenek a körülmények.Hogy van 2 WC 1000 emberre hogy egy postaládányi méretű az öltözőszekrény,muka után tisztálkodás minek hazamész jó izzadtan az a divat .Hogy bónuszba fizetik egy idő után a túlórát mert fél év alatt annyi túlórája lesz egy embernek hogy nem tudják hivatalosan elszámolni.A hatóság meg néha bepöccen pár millióra megbünteti a céget,kifizetik megy tovább a móka.

(#17) kissd01


kissd01
tag

A szomszéd község a PH-n...ez jó! :D

(#18) Depression válasza szuper-t (#14) üzenetére


Depression
veterán

:)

Nagyon vicces tud ám lenni egy gyárlátogatás. Voltam én is egy páron, és dolgoztam is egy párban.Kb. olyan mint a nemi szerv két oldala. A hogyan készültben is azt figyeltem meg, hogy full unalmas melókat magyaráznak úgy, hogy èrdekes legyen. De 10 perc meló után rájönne mindenki, hogy dög unalom az egész. A TV is úgy készül, hogy egy halàlra unott emberke pakolja bele az alkatrészeket, miközben minden hiba miatta van, és minden elismerés, és eredmény a fõnöké. Ez az igazi gyári élet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Exelsior válasza HURETEW (#16) üzenetére


Exelsior
senior tag

Tejesen igazad van van hova fejlödnije a Samsung magyar gyárának. ahogy elnézem munka ruha luxus. össze van tömörítve mindenki. nyáron jó lehet bent ha a légkondit nem lövik be reggel időben. én is 3éve dolgozom ilyen gyárban persze technikus ként. de meg jártam a sori munkát is mire sok tanulással feljebb léphettem. de elég gázok a körülmények a sok gyárakban. a jogi dolgok kijátszása stb. sok ilyen van sajnos. kis kapuk hosszú. a bejárat után az öltönyös emberkék részlege a legjobb kár hogy a pénzt a termelés viszi belőlük él a gyár. remélem ha Fidesz bekerül mert befog,csinál valamit a multi ellen mert ez szánalmas ami itt folyik Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#20) Ares_lovag válasza Exelsior (#19) üzenetére


Ares_lovag
tag

Szép álmokat. :) Kik fizették a kampányt? Tudjuk? nem.. :) Én sem. Sajnos. Egy része állami ménz, de egy másik része magántőke. És azt egyikünk se tudja, hogy a pénz mögött miylen érdekek vannak.

Szóval így vegyen az ember Samsung tv-t :)

Ha jól tudom itthon csak az alapmodelek készülnek. Igaz?

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#21) odorgg válasza HURETEW (#16) üzenetére


odorgg
addikt

Én s egy ilyen helyen dolgozok itt Zalában, csak itt Flextronics-nak hívják. És a munkakörülmények dettó ugyanazok mint amit teis leírtál :W Kivülröl nézve szép és jó, de benne dolgozni minimmálbérért nem egy leányálom :(

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22) wwenigma válasza odorgg (#21) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nemhogy orülnél nyomhatjatok a 3G-s geminit. Ja, hogy még mégsem? :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#23) odorgg válasza wwenigma (#22) üzenetére


odorgg
addikt

Mi Blackberyt gyártunk, de nálunk csak RIM-nek hívják, ajánlom mindenkinek, mert szívünk, lelkünk, vérünk benne van :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#24) wwenigma válasza odorgg (#23) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tisztában vagyok vele mit gyartotok. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) dezz válasza schawo (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

Épp tegnap írtam erről egy másik topikban, idemásolom:

"Ha megnézitek a Samsung (akik elkezdték ezt a "LED TV"-s őrületet) tévés oldalát, a "LED TV" a 3. fajtának van feltüntetve a LCD és a plazma mellett, és sem itt, sem továbblépve nincs egy sor sem arról, hogy ez csak a háttérvilágítás (még ha az összes ilyen tévéjük local dimminges lenne, ami tényleg egy jelentősebb előrelépés -- de nem, a többségnél simán a CCFL helyén vannak a LED-ek, a szél[ek]en), és az alaptechnológia az LCD. Ez szerintem kimeríti a fogyasztók megtévesztését... (Emellett szinte eltörpül, hogy a dinamikus kontrasztot simán kontrasztnak írják a lapjaikon, stb.) Nincs még egy ilyen pofátlan gyártó, a többiek mind "LED LCD TV"-t és más effélét használnak. [...] a többiek nem csak ebben nem követik, hanem becsületesen le is írják, miről van szó"

(#3) zsirfecske: Már aki még ma is úgy mondja/írja... (Pl. az AMOLED-ben is van TFT vezérlőréteg, de attól az még [AM]OLED.)

(#5) AXisBOLD: +1

[ Szerkesztve ]

(#26) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Két öcsém, meg a haverjaim itt dolgoztak évekig. Öcsém szalagvezető volt, mondjuk Ő azért nem keresett olyan rosszul. :N

(#27) Füge007


Füge007
senior tag

Nincs az a pénz, hogy ott dolgozzak, unalmas, monoton meló. Én voltam ott, láttam semmi izgalmas nem volt benne. Legszebb volt mikor kijöttünk a gyárból.

Füge

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a gödi Samsung gyárban dolgoztam pár napot diákmelóban. Érdekes volt, szép emlék marad :)

Azért riszpekt azoknak, akik éveket lehúznak a gyártósor mellett. Nagyon lélekölő meló...

[ Szerkesztve ]

(#29) Jim Tonic válasza schawo (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Samsung marketing bullshitje. Csak az a baj, hogy a szakmai oldalak is bebutulnak, és átveszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) troller válasza Exelsior (#19) üzenetére


troller
senior tag

Hát a koreaiak igen érdekesen viszonyulnak a dolgozókhoz. Petőfibányai srácokkal dolgoztam együtt, náluk Young Shin néven '98-tól van koreai TV alkatrész gyártó üzem. Ott eleinte rendszeres volt a dolgozók pofozása, míg néhány tenyeresebb bányászivadéknak el nem durrant az agya,oszt jól megtakarták a koreai főnököket. Utána kicsit visszább vettek a stílusukból. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#31) Parci válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg le kellene írnunk minden hírben és tesztben, hogy "a led tv persze nem úgy különálló, új család, technológia, mint a plazma vagy az lcd, pusztán a háttérvilágítás más, ..."? a "szakmai oldalak" azért leírták már ezt, tudatában vannak stb.

a samsung persze valóban ügyesen marketingeli, így, egyben, kvázi "brandként". el is fognak adni belőle sokat egész biztosan. :) (idén már mindenki 50-50%-ra várja a ccfl és a led arányt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mi meg a keretet gyártjuk hozzá :DDD (láttam is a munkám ;] )

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33) zsigus válasza Ares_lovag (#20) üzenetére


zsigus
őstag

Nem csak az alapmodelleket gyártják itt! Én is a Gödi gyárban dolgoztam 1 évet és voltam tréningen Jászfényen is. Jászfényen a 19-32 col-ig gyártanak LCD-t (legalább is tavaj nyáron ez volt), gödon a másik gyárban pedig plazmát 42-63 col-ig bár amikor eljöttem onnan akkor vezették be gödön is az LCD gyártást ha jól tudom és ott gyártják majd a nagyobb LCD-ket

(#34) dezz válasza Parci (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

Épp elég, hogy "LED háttérvilágítású LCD TV", vagy "LED LCD TV" (ahogy a többi gyártó hívja -- lehet, azért, mert a Samsung levédette a "LED TV" kifejezést, de végülis mindegy). Nem hiszem, hogy ezért nagyon megharagudna a Samsung, vagy mégis?

(#35) macikos


macikos
addikt

khm, ez egy cikk lenne? vagy csak én vagyok az, akinek ez kevés :F

Egy videó mutathattatok volna arról, ahogy a gép a szalagból kiszedi az alkatrészt, elhelyezi a NYÁK-on, stb.

(#36) toldy


toldy
őstag

Az ott nem egy Ph! címlap? ;]

Egyébként én nem tudnék ott dolgozni, nem bírnám ki :(

( a képet én szerkesztettem, nem tudtam kihagyni, mielött valakinek baja esne)

Az élet nem habostorta.

(#37) Jamby18 válasza odorgg (#23) üzenetére


Jamby18
senior tag

Élljen a sori összeszerelő meló :(((
11órát állok 1helybe, bedagad a lábam tőle 1,5hónapja csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#38) JetiRulez válasza toldy (#36) üzenetére


JetiRulez
őstag

De bizony az. Mindenkinek jár egy kis kikapcsolódás.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#39) desigo válasza toldy (#36) üzenetére


desigo
senior tag

Azért az eléggé gáz,hogy mindenki a saját ruhájában dolgozik.
Legalább egy köpenyük lenne.

(#40) #06658560 válasza Exelsior (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

nagyonoff, de az utolsó mondatodra reagálok: a semmiböl akarnak munkahelyeket teremteni, meg mellette leépíteni az állami szektort, na, ha a multikkal is kezdenének valamit, s azok sorban húznának, mitn a vadliba, akkor lenne hözöngés, hogy uram, nem ilyen lovat akartam. Plusz a multik által generált GDP, állami bevétel is nagoyn jól jön nekik is. Meg nekünk is.

[ Szerkesztve ]

(#41) zsigus válasza macikos (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Nagyon szigorú biztonsági rendelkezések vannak a Samu gyárakban. Én még azon is csodálkozom, hogy fényképet is lehetett csinálni nemhogy videót! A Gödi és a Jászfényszarui gyárban is ki van írva nagy betűkkel, hogy NO PHOTO!

(#42) djculture válasza desigo (#39) üzenetére


djculture
félisten

Köpeny van meg esd cipő ,samsungosoknak még 2db poló meg kabát is...De hiába mert ahogy írták is a ruhád alatta van és ugy távozol 8-12 órás műszak után.Igénytelenség netovábbja.

(#43) ndavid válasza zsigus (#41) üzenetére


ndavid
tag

Nem is lehetett sajnos :( , pedig készítettem volna képeket, videókat, mindent, akkor talán hosszabb cikk is lett volna... Szóval nekünk sem engedték, a fotókat a cégtől kaptuk.

Don't panic!

(#44) Egzee


Egzee
őstag

Mit tudtok ti sírni... Soha nem zuhanyoztam le munkahelyen pedig én dolgoztam 24 órát is egy huzamban és nyáron szabadban... Örülnek ha hazamennek nem, hogy még fürdeni meg ilyen faszságok... Saját ruhában a legkényelmesebb dolgozni!!! Ne adjanak nekem semmit, legalább nem vonják a fizumból!

Gondolkodjatok, hogy hol élünk, meg hogy mit beszéltek...

(#45) Tidus válasza Jamby18 (#37) üzenetére


Tidus
addikt

Te hol dolgozol 11 órát egyhelyben?

(#46) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A fene itt én is dolgoztam tavaly előtt egész nyáron, ilyen kis mindenes ként, így legalább mondhatni változatos volta a melóm :DDD , a legjobb az egészben, hogy csak csajokkal voltam körülvéve! ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#47) HURETEW válasza Egzee (#44) üzenetére


HURETEW
csendes tag

Te nagyon tapasztalt lehetsz ebbe a kérdésbe.Összevan zárva egy kiló ember 12 órás+ebédszünet műszak után mint a büdöskebogár ugy megyünk haza de biztos igazad van mert te azt mondod.
Ugyhogy szerintem te gondolkodj mielőtt leirsz valamit valamiról amit nem tapasztaltál ,jelentkezz ide melózni.Neked amugy fizetést se kéne adni mert az is faszság örülj majd hogy ha hazamehetsz. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#48) Jim Tonic válasza Parci (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem. Nem volt akkora offense. Bár azért nem árt nevén nevezni a dolgokat, függetlenül attól, minek nevezi a marketing. A LED LCD TV sokkal jobb. Én már akkor beborultam ettől a névtől, mikor megkérdeztem a boltban, mi ez. "Csak nem apró ledekkel csinált a Samsung kijelzőt?" Az eladó persze baromságot mondott, de ez csak hozzácsapódik ahhoz, mennyire frankó félretájékoztatni a vevőt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Itt nálunk Veszprémbe is van egy ilyen smd alkatrész beültető gépsor viccesen unalmas egy meló. Amúgy ilyen gyárban dolgozni nem egy leányálom nyomhatod 3 műszakba húgyért szarért. Ha szerencséd van akkor nincs folyamatos műszak de a 18 az tuti.

(#50) eziskamu


eziskamu
addikt

Ahogy nézem még nálunk is nagyobb arányban hordják a céges cuccokat, de minimum a baseball satyekot, pedig kis cég vagyunk. Kezd tetszeni a saját munkahelyem, már így a Samuékhoz képest :)
Nem tudnak, még, leszakadni a TFT-ről a gyártók, mert nem nagyon van hova, úgyhogy minden kis előrelépést óriási technológiai előnyként kell feltüntetni. Jók a Samsung moncsik (tv-kkel nincs sok tapasztalatom, bár a Samu tévénk 10 évet élt, de az CRT volt és a végén már gyakori látogató volt a szerelőnél ), bár nem egetverően. Ha kimúlik a mostanim (nem tudom meddig bírja a háttérvilágítás, már vagy 2 éve megy 6-8 órát naponta), szerintem valami olcsóbb (?)-PVA-ra fogok váltani gyártófüggetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#51) bela5


bela5
aktív tag

Köszi a cikket...nagyon jó volt....mgé olvastam volna többet is...De azért nagyon köszi... :R

(#52) dezz válasza eziskamu (#50) üzenetére


dezz
nagyúr

Miért jó az, ha egyenruhát kell viselni a munkahelyen -- elnyomva az egyéni izlést, egyéniséget?

(#53) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Dolgoztam itt 1,5 évet. Bár én nem a termelésben, hanem a pénzügyi osztály folyamatfejlesztési csapatában. ( főként ERP és kapcsolt ügyviteli rendszerek konfig, support, stb..). Karrier kezdésnek nem volt rossz, mivel eléggé életre tanít.

Ha valakinek van kérdése, szívesen mesélek, de én inkább a cég irodai folyamatairól tudok, termeléshez nekem nem sok közöm volt.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#54) eziskamu válasza dezz (#52) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem mondtam, hogy jó, csak mondjuk ha önállóan felveszik, azért csak jelent valamit. A satyekot néha én is felveszem, pedig nem a gyártáson vagyok.

(#55) #09634560 válasza dezz (#52) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert nem csak tiszta munkahelyek vannak ám,elöfordulhat zsír,olaj,festék,stb foltok is,akkor inkább a gyárit koszolja az ember.

(#56) #06658560 válasza dezz (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

Esetleg mert ESD-s a munkaruha. Meg az akad bele a gépbe, nem a saját, az koszolódik, annak a minösége ismert, tudni mi történhet veel, az mit okozhat a termékekre, ellenben a vegyes otthoni felvágottal.

Eziskamu: hát, tíz év igen hurka: ITT Nokia tévénk öseimnél még vígan rohangál 1988 óta, a távirányító cserélödött azóta csak hozzá. Nyugati piacos, nem volt benne eleinte magyar hangnorma, azért kellett neki egyedül szerelö. De kb. tíz éves a Beko-nk is, probléma-távirányító mínusz- nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#57) Jamby18 válasza Tidus (#45) üzenetére


Jamby18
senior tag

Tiszaújvároson a Jabilba
12órás meló 20/30/10 szünetek tehát minusz 1óra és így állok egy munka asztal előtt 11órát,mozgolódni nem igazán lehet.

(#58) djculture válasza Jamby18 (#57) üzenetére


djculture
félisten

Ja az még a samsungot is übereli ahogy hallottam.

(#59) atesz1974


atesz1974
tag

Gyerekek!

A kulcsszó az OLed kijelző, ez a jövő..., már létezik ugyan egy jó ideje, de az átlagembernek még megfizethetetlen....

A többi, ami addig megjelenik csak a régi LCD technológia toldozgatása, ez a Led háttérvilágítású LCD TV jobb mint az elődei, de a lényeget nem sikerült kijavítani, a kelleténél több fény szivárog át az LCD kijelzőn sötét képkockák esetén, ezért ha még ráadásul a szobában is sötét van, akkor maximum sötétszürke színt tud előállítani.

És akkor még nem beszéltünk a reakcióidőről 5 ms nem tűnik soknak, de egy, jó 100Hz-es sikképcsöves katódsugárcsöves tv-n(a reakcióidő itt fénysebesség közeli...) nézzetek meg egy focimeccsen egy kapuskirúgást, amint a kamera követi a labdát, utána ugyanezt egy LCD TV-n.... a különbség magáért beszél a jó öreg crt technológia javára, nem is kicsit. :K

[ Szerkesztve ]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#60) Eddie141 válasza atesz1974 (#59) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát igen. Nekem is egy régi 100Hz-s phillips CRT-m van, de nehéz lenne most hirtelen egy LCD-t venni a helyére, mert nagyon elégedett vagyok vele. Tűéles a képe, és hihetetlen gyönyőrű. Viszont jó lenne már a tv-t a gépre rákötni is :) Erre meg az lcd egyszerűbb megoldás. És a nagyobb felbontás is lehet előny jó jelminőség mellett.
Az nekem is feltűnt, hogy nem nagyon tudnak feketét készíteni még...

(#61) atesz1974 válasza Eddie141 (#60) üzenetére


atesz1974
tag

Ne is vegyél egyenlőre semmit....,(vagy Plazmát)
Nekem egy Thomson Scenium crt Tv-m van, 6 évvel ezelőtt vettem 210 ezer forintért, de ma is megcsodálja némelyik LCD képhez szokott mágus. :Y

Ezen a felbontás dolgon túl, még a "nem fér el" a fő érvek az LCD TV mellett, akiknél ezek nem fő szempontok, és nem a "Helyi Menő Csávó Körbe" akarnak tartozni a birtokolt TV készüléktől függően, azoknak, azt ajánlom, nézegessék még egy darabig a jó öreg crt Tv- jüket, pláne, ha az a legutolsó "csúcsgenerációt" képviseli, és elfér a lakásban :K

Vagy a mai állapotokat figyelembe véve HD Plazma!

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#62) Digitalis


Digitalis
senior tag

Szép. Egyik ismerősöm is ilyen helyen dolgozik, természetesen minimálbérért( 45 évesen), + 0 egyéb juttatás és cafetéria mellett rabszolgaként napi 11 órát. A 20-25 éves főnök manager szavajárása, hogy örüljetek, hogy van munkátok és és annak is, hogy kenyeret basz@k a szátokba, nem döglötök éhen. Szabi-t kérsz a frappáns válasz meg, hogy 100-an várnak a helyedre, és törvény az, aki a melót adja, örülj, hogy be vagy egyáltalán jelentve. Ez Magyarország...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#63) #06658560 válasza Digitalis (#62) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ellenpélda: Veszprém, Valeo. Van rendes szakszervezet, a sori munkások nyolc órában, öltözö, tisztálkodási lehetöség biztosított, vannak a környékre buszjáratok müszakhoz igazítottan szervezve, családi nap minden évben, a szakszervezet nem csak dekoráció, cigizni is kijárhatnak a dolgozók-bár asszem azt nem számolják munkaidöbe, de nem egy helyben kell dolgozni- van üzemorvos rendesen, stb. Szóval vannak pozitív példák is.

(#64) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez az a munka amit napi 3 liter kávé mellett tudnék csinálni, talán nem aludnék el...max a koffein okozta szívleállás után :)
"Led TV" ide vagy oda, majd ha emberi áron adják akkor talán érdemes elgondolkodni rajta.
Tegnap épp egy nevén nem említett multiban kaptam agyvérzést, amikor megláttam a normál foglalatba helyezhető ledes "izzót" 7.000Ft-ért...kb 30db magas fényű led volt benne és csoki.
Köszönöm szépen, hogy el lehet adni egy pár Ft-os ledet több ezer százalékos haszonnal.
TV-nél dettó ez a helyzet.

...

(#65) #61666560 válasza #06658560 (#40) üzenetére


#61666560
törölt tag

Miért húznának el a multik? A kedvezményük 5x akkora Magyarországon mint Lengyelországban és 2,5x akkora mint Szlovákiában. Szerinted elhúznának? akkor azokból az országokból miért nem húztak el?

Ebben az országban nagyon sok munka lenne, nem segély kellene hanem munka az embereknek és hidd el mindenhol lenne munka bőven még Garbolcon is lehetne munkát adni... ha kételkedsz ebben akkor menj el külföldre és nézz meg ott egy falút és gondolkodjál el rajta, hogy miért olyan rendezett?

Nah de erről ennyit és nem többet. :-)

(#66) djculture válasza Devid_81 (#64) üzenetére


djculture
félisten

Á nem csak a gyártó miatt ilyen drága ,hanem a szabványok után fizetendő sarc miatt.hdmi után pl nagyon sok lóvét kell fizetnie a gyártónak is a szabvány tulajdonosának és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#67) #06658560 válasza #61666560 (#65) üzenetére


#06658560
törölt tag

Most is külföldön vagyok, úgyhogy mellélöttél. A rendezettség meg álom, mese, és rajta a hab.

Nem a kedvezményekkel van a probléma, azok egy idö után kifutnak úgyis, utána nem adható, s a jelenlegi rendszerben is csak a helyi adók alól tudnak mentességet kapni a cégek. A multiellenesség, ami a fideszben is megjelent már jópárszor, s hagnoskodott lehet az elüsö. amúgy kérlek a nyírségben adj valami munkát az ottélöknek, vagy Békés megye északi határán, Zsadányban, Geszten, stb. A multik böven pozitívban hozzák magukat az állam felöl nézve, munkát adva, a szolgáltatóipart is megtartva, erösítve. A kedvezmények amúgy uniós szinten szabályozottak, már nem lehet felémenni mindennek, így nem tudunk többet adni, mint a lengyelek, szlovákok. A multi nem fog önmagában a kedvezmény megszünése miatt elhúzni, ahhoz az is kell, hogy politikailag is ellehetetlenítsék. Ez nem a munkaügyi, egyéb jogszabályok kijátszásának engedélyezését jelenti, hanem az ellenük hozott jogszabályokkat.

Devid: azért foglalat, ház, tervezés, itt a hütés, höfejlödés kérdéskör is képbe jön, élettartam, fényerö is beleszól az árba, a darabszám mellé. Nem lehet csak annyiból megállapítani, hogy 30 db led darabonként tíz eurocent, akkor a készterméknek 3€ kell lennie. ugye most nem modntam újat a világról?

[ Szerkesztve ]

(#68) Taszillo válasza djculture (#66) üzenetére


Taszillo
tag

Ha így áll a helyzet, miért van az, hogy lassan már négy éve beszélnek a jogdíjmentes display portról, aminek egyik fő támogatója a Samsung, és még mindig nincs sehol sem?

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#69) Perillustris válasza Füge007 (#27) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem jókedvükben dolgoznak ott az emberek, elhiheted.

Perillustris

(#70) #61666560 válasza #06658560 (#67) üzenetére


#61666560
törölt tag

"Most is külföldön vagyok, úgyhogy mellélöttél. A rendezettség meg álom, mese, és rajta a hab."
"kérlek a nyírségben adj valami munkát az ottélöknek, vagy Békés megye északi határán, Zsadányban, Geszten, stb"

Ahogy látom nem néztél utána amikor azt írtam, hogy Garbolcon is lenne munka... hol is van Garbolc? :)
De miért is álom a rendezettség, mese és rajta hab? :O Belecskán nincsenek munkanélküliek azért ez elgondolkodtató nem? Ja és multi sincs a környéken...
Javaslom hogy keress rá ezekre a szavakra: "Belecskai idill" a google-ban...

+ Ne nekem hirdesse a TV hogy segítsek a parlagfű irtásban... mert van elég munkanélküli.

Ahogy látod fentebb lehetne gazdálkodni is hidd el sokan szívesebben vennék a boltból a magyar paradicsomot mint a lengyelt vagy a napsütötte hollandit, köztük én is.

"A kedvezmények amúgy uniós szinten szabályozottak, már nem lehet felémenni mindennek, így nem tudunk többet adni, mint a lengyelek, szlovákok."

Nem megyünk fölé semminek, hanem levesebbet kérünk tőlük. :-) Ha ez a megfogalmazás jobban tetszik.

p.s.: Az a baj ebben az országban, hogy itt már alig vannak páran akik dolgozni akarnak a mezőgazdaságban... pedig mi valójában ha tetszik ha nem egy agrárország lennénk elsősorban.

(#71) Digitalis válasza #61666560 (#70) üzenetére


Digitalis
senior tag

Alapjában véve senki sem úri passzióból munkanélküli. Természetesen a munkához, emberhez méltó fizetésnek is társulnia kéne, nem pedig éhbér. Ha a minimumot sem adják meg, és trendy módon 4 órára vagy bejelentve (vagy be sem, jó magyar vállalkozói módra) elvisznek mínuszba a munkába járás miatti járulékos költségek. Én pl. két évig éltem panel albiba, 65e ft-volt az albérlet / hó. Akkor viszonylag jól kerestem, (94e) de természetesen bejelentés 4 órára. (Valójában a meló napi 12óra ) Évi 12nap szabi járt, amit a vállalkozó utasítása szerint vehettem ki. Megvettem a bérletet, mellette mosóport a fogrémet, utazási költség stb , energia árakról nem is beszélve, hó közepén-végén általában kajára sem futotta. Ebből alapíts családot? Vagy a mai felállás szerint ha nincs öngondoskodás a nyugdíjra, eü biztosításra stb. akkor ha beteg vagy öreg leszel megpusztulsz De,könyörgöm miből? Osztani szorozni tud valaki ebben az országban?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#72) Sn00k


Sn00k
veterán

Kemény lehet azért a meló, egy ilyen gyárban... főleg az említett 3 műszak...

3njoy the Lif3

(#73) #61666560 válasza Digitalis (#71) üzenetére


#61666560
törölt tag

"Alapjában véve senki sem úri passzióból munkanélküli."
Természetesen van igazság abban amit írsz, de itt Fehérváron pl. a szomszédban lakik egy 7 tagú család (nem cigányok, legalábbis külsőre) ott például az apuka nem AKAR dolgozni, hiszen annyi segélyt kap, hogy eléldegélnek belőle.
A másik panelben pedig egy középkorú cigányember mindig a padon ülve látom rádiót hallgatni egész nap, vajon ő miből él? Állítólag baj van a gerincével... állítólag...

"Ebből alapíts családot?"
Természetesen a családban nem vagy egyedűl, ha mondjuk a barátnőd/feleséged is veled van az albiban akkor ezek a költségek már feleződnek persze csak akkor ha ő is dolgozik valahol. Ha gyesre megy akkor meg kaptok azért egy kevés kis jutattást is: GYES, CSP, valamint a fizetésének a 70% ha jól emlékszem és ehhez jön még a te kereseted.

(#74) #61666560 válasza Sn00k (#72) üzenetére


#61666560
törölt tag

:-)

A 3 műszak mindenhol kemény, még infós állásban is... :( pedig ott végig csak ülsz egész végig.

(#75) Godefroy válasza atesz1974 (#61) üzenetére


Godefroy
senior tag

"Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!"

De az egyenlőre maradhat? :C

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#76) Duree


Duree
veterán

Szép modern gyár,nem is gondoltam volna,hogy ekkora a Samsung magyarországi gyára

duree54

(#77) atesz1974 válasza Godefroy (#75) üzenetére


atesz1974
tag

Mi a bajod bigacsiga, mert nem vágom, a hozzászólásod értéke a nullához közelít (alulról)... :C

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#78) Perillustris


Perillustris
senior tag

(#79) boeing válasza Perillustris (#69) üzenetére


boeing
senior tag

Azért jó hogy itt a Samsung mert munkát ad sok embernek. :K

(#80) Xirtam


Xirtam
veterán

Hmm bírom, hogy a hsz-ek fele arról szól, hogy én sose dolgoznék gyárban , meg hogy mien keveset fizetnek.

Gyerekek örülnétek ha lenne munkátok, ha nem anyuci meg apuci tartana el, tisztelet a kivételnek. Nem azt néznétek, hogy mit dolgoztok, hanem hogy otthon a gyerekednek aki hazaér a melóból tudjál adni enni. Apám ilyenkor ezen gondolkozol. :U

(#81) Pistiboy88 válasza #61666560 (#74) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Hát nálunk 4 műszak van, vagyis annak nevezik a folyamatosat. 4 nap délelőtt 1 nap pihi, 4 nap délután 1 nap pihi, 4 nap éjszaka 2 nap pihi. Na ez a kemény... Van mikor már nem tudom, hogy fiú vagyok-e vagy lány,

Többieknek:
Magyarország legnagyobb autóelektronikai gyárában dolgozok, nálunk nem embertelenek a körülmények. De velünk szemben a Samsungra sokan panaszkodnak. A védőruha pedig az elektrosztatikus kisülések ellen kell, mivel egy kis kisülés is tönkreteheti az alkatrészeket. Ez a védőfelszerelés általában ESD-s cipő, ESD köpeny, ESD kesztyű, ha valamilyen nyákhoz hozzáérnél, meg persze még van jópár védőeszköz, de azok nagyrésze már ami egészségünket védi...

(#82) Telefunen válasza Xirtam (#80) üzenetére


Telefunen
őstag

Otthon a gyerekemnek? Mégis mi motiválna családalapításra ilyen munkakörülmények és javadalmazás mellett? Persze ha felelőtlen voltam és elhamarkodtam a dolgot akkor megérdemlem, kár hogy a gyerek issza meg a levét..

Ne legyünk megalkuvók! Nem biorobotnak születtünk. A minimálbéren tengődő gyári munkásnak semmi esélye kiteljesedni. Gyakorlatilag megfosztják az életétől.

Persze tudom, hogy termelés nélkül nem működhet az ország, de akkor javadalmazzák is ennek megfelelően.

(#83) atesz1974 válasza Telefunen (#82) üzenetére


atesz1974
tag

Van benned egészséges pesszimizmus , reálisan látod a dolgokat.

Az arányokkal kéne tisztában lenni, jó hogy itt a multi, és sok embernek ad munkát....
de...: 500-600 forintos nettó órabérért, amikor egy buszjegy, ill. egy liter benzin 340 forint körül van, ill. ha Budapestet nézzük, akkor egy frekventáltabb helyen, egy órai multis melóért parkolhatsz egy órát (ezekszerint egyenértékű a kettő) :Y ...., enned és satöbbi, már nem is kell, gyerek, meg egy gyarmatosított rabszolgának minek?
Mire kileheled a lelked, egyre nagyobb számban lesznek itt sábeszdeklis barátaink, és gondoskodnak a földjeinkről..., meg a népesség újrafelfuttatásáról.
:(((

Ez a marha nagy gáz, ha egy oszráknak, németnek, horvátnak, szlováknak mondanád azt, hogy óránként másfél liter benzinért, vagy másfél buszjegyért alkalmazod kiröhögne, itt meg sorban állnak az emberek ezért a melóért is....f@sza@ nem? :F

[ Szerkesztve ]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#84) Digitalis válasza atesz1974 (#83) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nem csak a multiknál a magyar maszekoknál is megy ám presszió ezerrel. Általános felfogás itthon: örülj, hogy van munkát és 100-an várnak a helyedre kevesebbért... ha szerencséd van, jó esetben, bejelent 4órára jó magyar maszek, és ha szólni mersz,hogy szabira mennél 1-hetet, vagy sok lesz a napi 10-óra minimál bérért, akkor el-el köpik, örülj hogy kenyeret b@szok szátokba, és ellehet tolni a biciklit akinek nem tetszik...
Persze a terepjáró, szép kecó, minden családtagnak, azért fellelhető ezen szegény mély-magyar vállalkozóknál. (tisztelet az igen ritka kivételnek)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#85) Pulsar


Pulsar
veterán

úúú SMT sor.. de szerettem régen az olyat :DDD

(#86) Logen22


Logen22
csendes tag

Sziasztok. Én még tavaly dolgoztam Samsungban pár hetet az Opus irodán keresztül.
De amikor eljöttem, és kiiratkoztam az Opustól a csajszi azt mondta hogy az iroda el fog költözni :W és ha meggondolnám magam és vissza szeretnék menni akkor majd ki lesz írva hova költözött. Azóta eltelt 1 év és gondolom nincs kiírva semmi. :W
Valaki aki tudja hogy hová költözött az Opus iroda le tudná írni a címet?
Nagyon köszi előre is. :DD :DD

(#87) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Valaki dolgozik még ebben a gyárban? :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#88) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok. beadtam a jelentkezésemet ide. milyen a munkahely? elvileg adnak tv-t is.
dolgoztam az ottawa szolnoki helyén, ezzel mi a tapasztalatok?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#89) carl18 válasza Enigma1945 (#88) üzenetére


carl18
addikt

Üdv!
Én jelenleg itt vagyok, tudom nem mostani kérdés de ha valakinek válasz kell akkor megirom mi a helyzet jelenleg.
Most a fizetés egy teljes hónapra Netto 145E magyar forint betanitott munkáért. A feszültség és a munka tempo mondjuk úgy elég kemény.
Magyarok már nem vállalják ennyiért a munkát, igy jelenlega gyár több mint 70% ukrán munka erő akik kapnak szállást is.

A munka olyan amilyen helyre kerülsz... Kifoghatsz jó munkát is de vannak borzalmasan szivatos mellók. Szégyen és gyalázat hogy 2020-ban ennyi fizetésért dolgozik itt az ember.

Ja még lemaradt a túlórákat nem nagyon szeretik kifizetni. Fizetnek is meg nem is, általában kiadják szabadságba. Nekem volt hogy heti 60 órát dolgoztam, nem volt mellette életem.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#90) carl18 válasza Daniel Alves (#87) üzenetére


carl18
addikt

Én jelenleg igen xd

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.