Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

Dicséretes hozzáállás, de a felhasználók jobban járnának minden szempontból egy Tokina 11-16-tal, mint ezzel. Legalábbis a képek és a tesztek szerint nem a képminőség az erőssége ennek a Tamronnak...

(#2) rumos14 válasza madgie (#1) üzenetére


rumos14
nagyúr

vagy a Sigma 10-20?
amúgy már lassan fél éve kint van az Edigital oldalán Sony-ra is, rendelésre.

(#3) polika válasza rumos14 (#2) üzenetére


polika
senior tag

http://virtualentity.blogspot.com/2008/11/tamron-10-24-35-45-vs-compared-to-sigma.html

Tájképen jobb a sigma, közelpont környékén viszont nekem a tamron tűnik sokkal jobbnak. Ill a bejegyzés végén írja az ürge hogy ő egy gagyit kapott egy haverja sokkal jobb minőségűt tesztelt, de nincs képekkel alátámasztva hogy mi a sokkal jobb.

Árban kb hasonlóak, aztán a végső vélemény nagyban azon múlik hogy éppen milyen jót sikerült kifogni az embernek. :U

(#4) ígyvanferi válasza madgie (#1) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"jobban járnának minden szempontból egy Tokina 11-16-tal" - ezt is fogom választani. :K Esetleg a Sigma 10-20-ast. Épp most olvastam a Fotómozaikban egy rövid írást Takács Szabolcstól, hogy megelégedéssel használja, bár megjegyezte, a képsarkokban lehetne kicsit jobb.

"június 12-én" - ide nem kell pont!

[ Szerkesztve ]

(#5) Stitch válasza madgie (#1) üzenetére


Stitch
őstag

Így van, a Tamronok (11-18, 10-24) előnye egyedül a tömegük. Ki ne a tank felépítéséhez hasonló Tokinákat (12-24, 11-16) választaná. :D

(#6) madgie válasza Stitch (#5) üzenetére


madgie
titán

Két hibája van amúgy az említett két Tokinának: szeret ellenfényben becsillanni és elég vastagon CA-zik. Az utóbbi könnyen szűrhető szoftveresen, az becsillanás viszont elég zavaró tud lenni... cserében viszont élesen karcolnak saroktól sarokig, ami azért nem annyira jellemző az ultra-nagylátószögű objektívekre
(A Tokina 11-16-om például élesebb rajzzal bír, mint az egyébként jó hírű Tamron 17-50. Pedig azt hinné az ember, hogy UWA-t nehezebb jól megcsinálni, mint alapobjektívet))

(#7) Stitch válasza madgie (#6) üzenetére


Stitch
őstag

Úgy ahogy mondod, könnyen javítható, "okos" raw konverternél nem is kell vele foglalkozni. Én a 12-24-et használtam néhány évig, talán pár képnél kellett külön bíbelődnöm a CA-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.