Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) baluka26 válasza proci985 (#100) üzenetére


baluka26
veterán

Bt-s billentyűzettel az a baj, hogy tök fölöslegesen zabbantja az akksit.

A tökéletes koncepció a "PadFone Transformer" lenne :D
Telefon bele a tabletbe, a tablet bele a billentyűzetbe ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#102) Cyberpunk válasza proci985 (#94) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Teljes mértékben egyetértek én is mint tablet és okostelefon felhasználó.

De nekem is be kellett látnom, hogy a tablet az túl nagy hiába 7", nem lehet kényelmesen magunknál tartani mindig. Persze én is ismerek olyanokat akik 7"-os tabletel rohangálnak mindenhová, és már a normális értelemben vett mobilt sem használja. Sőt a tabletel ment gatyát vásárolni. ;]

Viszont az én felhasználási igényeimhez meg kicsi a jelenlegi 4,3"-os okosmobilom. Főleg tablet után kézbe véve ugyebár.
Már ott tartok, hogy beszerzek egy Galaxy Note-ot ami kiválthatja mindkét eszközt. És amit még lehet hurcolászni is. Viszont a kijelző mérete már kellően nagy ahhoz hogy jól lehessen használni.
Pont ezért mondom, hogy szerintem van létjogosultsága ennek a szériának is. És jó lenne ha egyre több gyártó célozná meg ezt a szegmenst. Mert ma más nincs csak a Note, ami meg kissé drága és pentile matrixos kijelzője van.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#103) baluka26 válasza Cyberpunk (#102) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, múltkor 4-6-on egy ember Dell Streak-kel telefonált :DDD :DDD
Majdnem beszartam a röhögéstől.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#104) Cyberpunk válasza baluka26 (#103) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mondjuk még mindig jobb mint egy Galaxy Tab-al tenné ugyan ezt. Bár az ürge biztos nem volt tudatában, hogy már rég feltalálták a bt-s headseteket, de van sima kanócos is :DDD
Igen itt már necces a normális telefonálás anélkül, hogy hülyének néznék az embert. Mondjuk én már pont erre használom a legkevésbé.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#105) baluka26 válasza Cyberpunk (#104) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan. Nekem speciel azért nem kéne okostelefon, mert on the go csak sms-t írok, meg telefonálok. Egyetemen ott a tablet, otthon ott a tablet. Máshova meg nem viszem, mert felesleges. Ha nagyon kell valami, azt meg tudom nézni az E51 csodálatos böngészőjével wifin :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#106) bambano válasza Alex91 (#97) üzenetére


bambano
titán

amíg a tabletben egy userhez köthető, a levelező programjában csak egy user postafiókjait lehet beállítani és azt nem tudod elrejteni mástól, addig a tablet az szigorúan nagyon személyes dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) Alex91 válasza bambano (#106) üzenetére


Alex91
félisten

Ezért se értem, hogy miért nincs lehetőség itt is több felhasználót használni...

De a napi a használatban nekem megis ez jött le, hogy ez alapvetően több felhasználos cucc.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#108) .tnm válasza proci985 (#100) üzenetére


.tnm
addikt

Már a honeycomb-os tabletek egy részén is van USB host, elvileg rendes bill-t tudnak kezelni. talán még wireless-t is, ha nem kell hozzájuk külön szoftver

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#109) proci985 válasza Cyberpunk (#102) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Dellnek egyébként már szerintem tavaly is volt egy 5"os PDAként árult eszköze, ami a gyakorlatban telefon is volt, csak a méretei miatt nem merték annak hívni:D (közben rájöttem, hogy az volt a Streak). egyik fiatal barátunk (hölgy) nézegette is, hogy jó lenne, csak ugye a méretei... végül vett egy Defyt:D. meg a pasija is, bár azzal együtt nőttünk fel, és ő is eléggé kütyümán.

a note egyébként érdekes darab. méretre akkora, mint a régebbi pdaim, van hozzá pici ceruza (ez még kapacitatív időkben jó volt, csak ugye annak más bajai is voltak), telefonnak meg talán még pont használható is lenne.

mondjuk a DHDt én hosszabb távra vettem. gyorsnak gyors, funkcionalitásban nekem tökéletes. zsebben hurcolni a gyakorlatban sokkal jobb, mint mondjuk anno egy 5510est vagy egy mitac miot vagy akárcsak egy discmant... na akkoriban nem véletlenül voltak csak és kizárólag zsebesgatyáim. hülyén kinézés meg... van jóféle headsetem (vettem egy a-jays fourt), de egyébként meg szerintem nem nézek ki furábban vele, mint amikor az 5510est használtam. jövő meg... remélem a telefon még min 2-3 évet kiszolgál, addigra meg elvileg már nagyságrendileg gyorsabb készülékeknek is kellene piacon lenniük. 128-256giga memóriával. na az fincsi lenne.

baluka26: hjam, rajtam csak az 5510essel röhögtek, amikor otthon maradt a headsetem:). egyébként mellérakva a DHDnek, hát az a nokia volt a nagyobb (vékonyabb, de hosszabb és vastagatt). örülök, hogy vége azoknak az időknek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#110) Dany007 válasza proci985 (#94) üzenetére


Dany007
veterán

Abban egyetértek, hogy a PDA-s részt valahogy kihagytam :)

Kis ellentmondást érzek, mikor azt írod, hogy a tablet nem teremtett új kategóriát, majd jóval később meg azt, hogy : "a tableteket nem az asztali/laptop helyett, hanem mellé találták ki." Tehát nyilván ez egy új kategória, ami csak alapfunkcióiban hasonlítható össze a régi PDA-kkal. Hiszen azokon nehéz lett volna pl filmet nézni, vagy rögzíteni. Azok tényleg leginkább munkára voltak kihegyezve, a mostani "médiatablet" kategória pedig leginkább szórakozásra van, kényelemre.

Bár, hogy most mit is akarunk bizonygatni azt már nem tudom :)
A problémám, amit asszem később is írtam, hogy azt a bizonyos hordozható internet igényt - amit egy kollega vetett fel korábban - sok gyártó sokféle termékkel próbálja kielégíteni.
Ugye hordozható és netképes ma már egy átlagos telefon, aztán van ez a Note, ami valahol a tablet meg a telefon között helyezkedik el jelenleg, aztán jönnek a tabletek, majd a netbook és végül a notebook. Mindegyik mobil eszköz és mindegyik hordozható. De mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya is.

"tabletet alapvetően második gépnek vesz az ember, viszont az árából meg kijön egy laptop, ami működik elsődlegesként is."

Én ezzel is egyetértek. De itthon ezt a második gépet nem sokan engedhetik meg maguknak. Nyilván a cikkben szereplő felmérés is ezt mutatja.
Tehát nincs itthon az átlagos családnak arra pénz, hogy ha a teljesítmény kell, akkor legyen egy erős PC. Ágyban olvasgatáshoz meg egy 40-50k-s e-reader vagy tablet, ha hordozható teljesítmény kell akkor notebook, plusz még mellé egy okostelefon, mert az meg amúgy is kell.

Azt a részt meg végképp nem értem, amit baluka írt, hogy : "...a legtöbb korombeli MacBook-okkal, meg 4/4S-sel futkározik az egyetemen..."

Most komolyan, én élek a csóróság központjában vagy valami nem stimmel - pedig nyugaton lakok nem is keleten - de miből van pénze egy egyetemistának Macbook-ra + iPhone 4-4S-re? De itt nem is egy emberről írt, hanem a legtöbb korabeli egyetemistáról.
Vagy kis túlzásról beszélünk, vagy egyáltalán nincs itt semmiféle válság :) Amikor én voltam egyetemista, a hétvégi / meg hétközbeni munkából örültünk ha eltudtuk tartani magunkat. Meg megvolt a pénz a bulikra. De többszázezer forintos laptopra meg szintén ilyen kategóriás telefonra nem tellett.

De persze megint más az, aki megengedheti magának az ilyen telefont, meg megint más az, aki összeguberálja, összespórolja rá a pénzt. Mert a kettő nem ugyanaz. Én is megvehetném mindkét készüléket kp-re. De attól még nem engedhetem meg magamnak, mert nem keresek annyit havonta.

"viszont a telefonnal kb mindent meg tudtam csinálni, amit hugom a laptopjával. csak éppen én tudtam facebookon/msnen találkozókat szervezni két megálló között állva a 4-6oson"

És ez komolyan olyan fontos? :DD Mármint olvasgatom itt a többiek által is felvázolt eseteket, hasznosságot és fontosságot és sokszor hangosan felröhögök... Mivel olyan dolgokkal próbálják igazolni egy hazai viszonylatban drága termék megvásárlását ami abszolút bagatell, már-már nonszensz igények. Félreértés ne essék én nem sajnálom senkitől sem. Csak tényleg vicces, hogy valaki képes kiadni ilyen összegeket - legyen szó iPadről vagy olcsóbb kategóriáról - csak azért, hogy még az ágyban is tudjon netezni.
Mert ez nekem kb az a kategória, mint amikor nekem azért kell lcd kijelző egy kenyérpirítóba, hogy tudjak filmet nézni, miközben készül a kenyerem.

"az ára egy sima telefonéval egyenlő azért nem teljesen igaz, bár kérdés, hogy a zte blade/x10 miniből indulunk ki, vagy a htc evo3d/iphone 4gsből. az igaz, hogy olyan 40 fölött már hagyományos készülék nincs, de 30 alatt android sincs."

Pont az a lényeg, hogy egy ZTE Blade, vagy egy SEx10-et már bagóért meglehet kapni. Sőt, még alacsony havidíjas előfizetéssel is pitiáner összeget kérnek érte. (értem ezalatt, hogy havi 5k előfizu és mondjuk 5K egy andros okostelefon)

(#111) Alex91 válasza Dany007 (#110) üzenetére


Alex91
félisten

3 evig havonta felre teszel 10k-t, es megvan pl. az alap Mac, masfel ev alatt az iPad, 2 ev alatt az iPhone... Persze, ha van ra igenyed. Ha nincs, akkor lehet barmennyi az ara, ugysem veszem meg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#112) Dany007 válasza Alex91 (#111) üzenetére


Dany007
veterán

Na de pont ezt mondom! Az ilyen ember, akinek így jön össze az ára, az nem engedheti meg magának! Megtudja venni, igen. De az nem ugyanaz! Hiszen ha összeadod amit írtál, akkor mindehhez kb 6,5 év kell :D annyi idő alatt meg pont belehet fejezni egy egyetemet, sőt...
Mert aki keres havi 3-400 ezret az igen, az megengedheti magának, hogy egyhavi fizetését ilyenre költse. De aki úgy kuporgatja össze, meg hitelre veszi a telefont vagy hasonló az igen szomorú... :( Az csak képmutatás...

(#113) Alex91 válasza Dany007 (#112) üzenetére


Alex91
félisten

Miert lenne az? Es miert nem engedhetem meg magamnak, ha ez a vagyam, es vegulis egy kis sporolassal, takarekoskodassal el is tudom erni? (Van persze amit a budos eletben nem tudnek megsporolni (pl. Mercim sosem lesz), es termeszetesen van aki a 10k-t se rudja felretenni.)
A hitel az mas, azt en se tartom celravezetonek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114) Dany007 válasza Alex91 (#113) üzenetére


Dany007
veterán

"egy kis sporolassal"

Az a 6,5 év amit fent vázoltál a legkevésbé se nevezhető "kis"-nek :)
Pedig ennyi erővel mercid is lehet :) Csak kicsit tovább kell spórolni és többet kell félrerakni. De attól még nem engedheted meg magadnak a mercit :)
Ahogy korábban mondtam, én megvehetném mindkét eszközt kp-re most azonnal... Na? Akkor megengedhetem magamnak? Ugyanmár... :)

Egyébként tipikus eset - amilyenből már sokat láttam - illetőnél ott az iPhone, és az iPad is, de közben panaszkodik, hogy miből fogja kifizetni a jövő havi villanyszámlát.
Másik eset, ügyfél, nagymenően itt előttem előkapta az iPhone4-esét és átküldte róla a PDF-et amivel dolgozni kell. Majd (!) közvetlenül ezután egy 15 ezer forint összértékű munkából engedményért kuncsorgott!
Na ez az ami szomorú tudod, amikor az illető összekuporgatja a pénzt a csúcstelefonra, de közben a számlákra alig van pénze, vagy épp engedményekért kuncsorog miközben ott a kezében a 200k-s telefon. Szánalmas az ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#115) Alex91 válasza Dany007 (#114) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, van egy keret osszegem amibol meg kell elni, es abbol (esetleg) tudok valamennyit felretenni. Es a megtakaritasommal mit csinalok, azt en dontom el. Elmehetek belole Korzikara, vagy eliszom, esetleg Apple cuccot veszek belole. Persze az lehet, hogy mindent nem fogok tudni megtenni a sporolt penzbol. Te most azt mondod nem engedhetetd meg magadnak, bar ki tudnad fizetni. En is igy vagyok pl. egy autoval. Ki tudnam fizetni, fenntartani mar kevesbe. Vagy persze, iPhone se annyira draga elofizetesben, csak eppen mondjuk nekem sok az elofizetesi dij a csomagban, azt mar nem igazan perkalnam ki szivesen havonta. (En egy ezrest se telefonalok el havonta, mas meg orul, ha 10 ezerbol megussza...)

Most en nem a 3 cuccra gondoltam, hanem hogy 1 cucc megvetele kb. mennyi ido alatt hozhato ossze. Es azert tegyem hozza, hogy csak az elsot nehez megvenni, utana (ha az ember ugyanugy gyujti a malacperselyben), akkor akar evente cserelhet a regit eladva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#116) Cyberpunk válasza Dany007 (#114) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Státuszszimbólum ez a titok nyitja. Ha neki iPhone van akkor azt hiszi valaki. Ez hasonló mint a márkás ruhák. Ott is az a menő aki Adidas, Nike stb. cuccokban járkál, pedig többnyire azokat is Kínában gyártják. És ott is többszörös szorzó van teszem azt a "bovli" márkához képest.
Na jó a cipők azok más eset ott én soha nem vennék gagyi Kínait. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#117) Dany007 válasza Alex91 (#115) üzenetére


Dany007
veterán

"van egy keret osszegem amibol meg kell elni, es abbol (esetleg) tudok valamennyit felretenni. Es a megtakaritasommal mit csinalok, azt en dontom el."

Ez így reális is lenne. Azt még hozzátenném, hogy a megtakarításból egy bizonyos összeget illendő félretenni, hogyha valami probléma ütne be, akkor legyen mihez nyúlni. A magyar családok jelentős részének eleve nincs is megtakarítása(!). Ez is hivatalos adat. Tehát azon felül, amit te Korzikára vagy iPhone-ra költenél, illendő egy kisebb-nagyobb összeget félretenni, ha mondjuk elromlik a mosógép legyen miből másikat venni. Vagy ha bármi közbejön, akkor tudjon az ember mihez nyúlni! Nem pedig az összes megtakarítást egy az egyben elkölteni.
A probléma ott van, hogy sokan még azt a bizonyos keretet sem képesek jól megbecsülni. Mert neki akkoris kell az iPhone. És nem gyűjt rá, hanem megveszi előfizetéssel. Aztán meg próbálja kifizetni a havi 17k-s előfizut 2 éven át.
Vagy összegyűjti, megveszi aztán amikor elromlik a mosógép / tűzhely / konvektor / akármi fontos, akkor meg nincs mihez nyúlni. És így alakul ki a siránkozás. Mivel minden spórolt pénzét iPhone-ra költötte. Aztán ott áll iPhone-nal a kezében, de közbe nem tud tiszta ruhát adni a gyerekekre. Azt akkor jöhet a hitelre vett mosógép meg a többiek...

Szal érted mire célzok? Legyen meg a keretösszeg ahogy írod. Legyen mellette egy nagyobb összeg félretéve ha valami beüt (elveszti az állását / akármi), és ha emellett tud még spórolni, félrerakni, akkor igen, abból vegyen iPhone-t.

Ja, és még ehhez hozzájön az amit Cyberpunk írt, hogy státuszszimbólum, nagyzolás, menőzés. És ez így együtt adja ki a szánalmas embert :)

(és sajnos ma itthon az emberek túlnyomó többségének még megtakarítása sincsen vészhelyzetre, nemhogy még mellette spórolt pénz iPhone-ra, MacBook-ra stb... )

[ Szerkesztve ]

(#118) .tnm válasza Dany007 (#117) üzenetére


.tnm
addikt

ez mind szép és logikus. csakhogy pszichológiailag teljesen érthető, hogy:
szerencsétlen (az okfejtésedet igazából át se látó) emberünk, az évek óta nyomott szar melójában megkeresett alacsony fizetéséből (meg amit innen-onnan összehoz kiegészítést) fizeti az évek óta kapott számlákat, és marad nála jószerivel semmi, vagy ami marad azt is elviszi a rendszeresen elromló/javítandó apróságok a ház körül. és látja, hogy nyugdíjig ez lesz, utána meg a feje fölött meghatározott nyugdíj összegből csinálja majd ugyanezt. aztán meghal.
nem nehéz belátni, hogy ha csak egy kicsit is kényeztetni akarja magát, akkor olyan dolgokra fog költeni, amit nem engedhetne meg magának, de egy picit még is érezheti, hogy az "élet szép" (még akkor is, ha cserébe hetente, csak háromszor vacsorázik, és akkor is csak zsíros kenyeret). aztán rádöbben, hogy végül is csak sikerült valahogy a számlákat, meg az egyszer luxust is kifizetni, biztos meg még egyszer. aztán egyszer csak nem megy, és akkor hal meg a mosógép és újat kell venni. és akkor jön a hitelre. és aztán észreveszi, hogy igaz, hogy már csak naponta egyszer eszik, és akkor is csak zsíros kenyeret cigivel, de csak sikerült a hitelt is törleszteni, a számlákat és az egyszeri luxusokat is kifizetni és közben még a mosógép is új lett, talán a TV-t is le kéne cserélni egy újabbra... aztán egyszer csak nem megy.

és mindezt úgy, hogy csak egy kicsit élvezhetőbb életet akart magának, szenvedett is érte és végeredményben nem hogy előrébb nem jutott, de gyakorlatilag elásta magát.

hasonló egyébként a cigi, vagy az alkohol is. a biológiai függőségen túl, ez az egyetlen, ami robotmunka végén (közben) megédesíti a napot. pedig tudja, hogy meg fogja ölni/kínozni; ha azt a pénzt félretenné, amit ezekre költ, akkor belátható időn belül valami igazán előremozdítót is vehetne.

de ilyen emberek kellenek: szar melóval nem keres sokat, azt minél hamarabb elkölti, nyugdíj környékén (remélhetőleg kevés betegeskedéssel, mert azt a TB állja) megdöglik. sosincs ideje/tudása/ereje, hogy a világ működésének a mélyére gondoljon, könnyen befolyásolható a reklámokkal, politikai kiabálással, elsőre elhiszi, hogy neki azért rossz az élete, mert a sok mocsok csizergi lop/csal/hazudik/nem dolgozik/összeesküvésben raklapokkal viszi ki a pénzt az országból.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#119) Alex91 válasza Dany007 (#117) üzenetére


Alex91
félisten

Szal érted mire célzok? Legyen meg a keretösszeg ahogy írod. Legyen mellette egy nagyobb összeg félretéve ha valami beüt (elveszti az állását / akármi), és ha emellett tud még spórolni, félrerakni, akkor igen, abból vegyen iPhone-t.

Igy van. Mert ekkor mar megengedheti az ember maganak :). Persze, van aki iPhone-t vesz, van aki meg elmegy Hawai-ba... Ne gondoljuk mar, hogy azert mert valaki nem iPhone-ra, iPad-ra, Samsung tablara, vagy mit tudom en mire nem kolt az kulonb ember a masiknal... O meg masba fogja feccelni a penzet (amit lehet, hogy esetleg en tartok hulyesegnek, meg rajtam kivull jo par ember).

Es tegyem hozza, hogy egyszer elunk... A tulvilagon nem er semmit a penz, az eletet meg az eletemben kell megelni, elvezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#120) Dany007 válasza Alex91 (#119) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ez így szép és jó és ebben egyet is értünk.
Főleg abban a részben, hogy mindenki mást tekint hülyeségnek.
De itthoni viszonylatban nagyon kevesen tudják csak azt megtenni, amit korábban felvázoltunk. Hiszen itthon a lakosság többségének semmilyen megtakarítása sincsen.
Tehát elvileg nemhogy azt nem tudnák megcsinálni, hogy spórolnak több százezer forintot valamire, hanem biztonsági tartalékuk sincsen.
"A lakosság felének nincsenek megtakarításai"
"Az elégtelen jövedelem mellett a pénzügyi szolgáltatókkal és a politikával szembeni bizalmatlanság is szerepet játszik abban, hogy nem spórolunk."

De mégis egy csomó ember jár iPhone-nal, Macbook-kal meg iPaddel. Sőt, már egyetemisták is :)
Miközben több, mint v.színű, hogy nincs olyan jövedelme és anyagi háttere ( itt gondolok a 'keretre' és a félretett biztonsági tartalékra), hogy megengedhetné magának azt a ~ 200 ezres készüléket. Na erre mondtam én, hogy bizony képmutatás, nagyzolás, menőzés mindenféle valós alap nélkül, mert amúgy nagyon sok esetben egy csóró emberről van szó.

Hiszen ha veszünk egy átlagkeresetet 130.000 forint. Akkor ebből fizesd a lakáshitelt / albérletet, élj meg, járj be dolgozni, ruházkodj stb... És tegyél félre belőle min 3-4 havi keresetnyi összeget. ~ 3-400 ezer minimum, mint biztonsági tartalék.
Na és ha mindez mellett még megtud spórolni 200 ezret egy telefonra / iPadre, Macbook-ra, vagy Korzikai nyaralásra, akkor igen. Vegye meg. Menjen el nyaralni. Csináljon vele azt amit akar. Így ebben az esetben már rálehet mondani, hogy igen, ő megteheti. De szerintem a fent vázolt helyzetet igen nehéz elérni a többség számára.

Egyébként az egészre amiről (többek között) beszélek, arra jó példa .tnm #118-as írása. Szépen vázolja a magyar valóságot, hogy miért is van mégis ilyen eladás az adott termékből. És pontosan ezért mondtam én azt, hogy ez bizony szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#121) baluka26 válasza Dany007 (#110) üzenetére


baluka26
veterán

Nagyon sok a MacBook Air/Pro egy előadáson, és rengeteg az iPhone. iPhoneja talán minden második embernek van.
Akiknek ezek nincsenek, azoknak tetszőleges laptop+tapicskolós telefon a minimum.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#122) Dany007 válasza baluka26 (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, én ezt elhiszem neked, csak azt mond meg miből?
Az egyetemisták sírnak rínak össze-vissza, hogy nincs pénzük albérletre, meg anyuci apuci segít ha tud... Közben meg mindezt miből?
Aztán ha a tandíjat bolygatják egy kicsit, akkor megint csak sírás rívás megy ezerrel. Így legalább már tudja az ember, hogy legtöbbjüket nincs miért sajnálni.

(#123) Bici válasza Dany007 (#122) üzenetére


Bici
félisten

Ez erősen függ a felsőoktatási intézménytől és a kartól / szaktól is.

Nem ugyanaz egy pénzügyi és egy könnyűipari szak...

Tehetősebb családok gyermekei másban látják a jövőt, mint a szegényebbeké, mivel más példa van elöttük. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#124) .tnm válasza Dany007 (#122) üzenetére


.tnm
addikt

Nem tudom hova jár, de rohadtul ne általánosíts. BME infóra járok, elég adekvát, hogy szinte mindenkinek legyen laptopja, okostelefonja és így is legtöbbünknél az ár/érték arány számít.

És az is igaz, amit lent a csóró mindennapi emberről írtam. Az iPhone/iPad-et naponta többször előkapod, az otthoni/albérletbeli málló vakolatot viszonylag kevesebben látják mások, és jellemzően részegebben.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#125) baluka26 válasza Dany007 (#122) üzenetére


baluka26
veterán

Nem tudom.
Azt tudom, hogy nekem a tabletem a szüleimtől van, mert megígérték anno 5 évvel ezelőtt, hogy ha lesz két nyelvvizsgám, és felvesznek egyetemre, akkor kapok egy laptopot, ami közben módosult Transformerre. Albérletben meg négyen vagyunk 65 m^2-re, hogy minél alacsonyabb legyen a költség.
Egy MacBook Pro kb. a családom egész évi költségvetése rám így, hogy albérletes vagyok. De azért remélem sikerül úgy a félév, hogy legyen egy kis ösztöndíjam, hogy be tudjak segíteni :)

Egyébként szerintem a legtöbben hitelfelvevő magamutogató nagymenők.
Ja, egyébként mindez BME-GTK.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#126) Dany007 válasza .tnm (#124) üzenetére


Dany007
veterán

Nem akartam általánosítani. Csak kollega korábban pont ilyen általánosítva beszélt a "legtöbbekről".
A laptoppal + okostelefonnal semmi bajom sincsen. Ma már bagóért lehet kapni mindkettőt. Használtan akár ~60k-ből kijöhet a kettő.
Én a Macbook pro-ról meg az iphone-ról beszéltem. Macbook nemtom mennyi használtan, de iPhone 4 még most is 90k körül mozog használtan.
Tehát a két variáció nem ugyanaz.

@baluka26:

Oké, értem, hogy te nem vagy ilyen. És mint kiderült az a tranformer nem egy rossz cucc.
Csak ahogy te sem, én sem értem miből van... (egyébként én is így tudtam eddig, hogy így élnek az egyetemisták, többen egy albiban, szülői segítséggel stb... ezért is ütött akkorát amikor írtad azt a macbook+iphone-os dolgot)

"Egyébként szerintem a legtöbben hitelfelvevő magamutogató nagymenők."

Ez látod könnyen lehet a válasz. Nekem több osztálytársam is volt anno, akik azért vették fel a diákhitelt, hogy új sz.gépet vegyenek belőle! :) (info szak természetesen).
Én meg csak lestem, hogy hogy és miért erre költik? És nem azért, mert nem volt nekik gépük, hanem mert már régi volt és nem ment rajta a Half Life 2 vagy mittomén mi volt akkor. Talán GTA SA :)
Szóval ez már tényleg mindennek a legalja. (kb, mint amikor a lepukkant tudjukki a segélyből első körben a kocsmába megy kannást venni, aztán meg sír, hogy nincs miből etetni a 164 gyereket.)

[ Szerkesztve ]

(#127) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szép kis offtopikot csináltatok, mondhatom
Ráadásul egy mondatban össze lehet foglalni: aki akar, vegyen. Aki nem akar, ne vegyen.
A hülyébbje meg vegyen hitelre, és dőljön be vele, hello.
Nem csak tabletre igaz, hogy olyan is megveszi, aki nem engedheti meg magának. :P

(#128) proci985 válasza Dany007 (#110) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pdan is lehetett filmezni, csak a HW volt általában gyenge hozzá. a HW erősebb lett, most már ok a célra.

"De itthon ezt a második gépet nem sokan engedhetik meg maguknak. Nyilván a cikkben szereplő felmérés is ezt mutatja."
igen, ezért is mondtam, hogy második gépnek szokás venni.

"de miből van pénze egy egyetemistának Macbook-ra + iPhone 4-4S-re"
gondolom képzésfüggő, Magyarországon megfigyeltem valami furcsa vonzódást hozzájuk. sőt, amikor kint ültünk egy este a körúton a Sellőben, akkor nekünk is el akartak egyet adni. gondolom a kétsimes fajtából. aztán lehet ott is olyan konstrukciókban adják őket, mint erre (kb nagyobb előfizetés mellé adják úgy, hogy még meg is éri, a sima négyest legalábbis mindenképp).

"És ez komolyan olyan fontos? És ez komolyan olyan fontos? Mármint olvasgatom itt a többiek által is felvázolt eseteket, hasznosságot és fontosságot és sokszor hangosan felröhögök... Mivel olyan dolgokkal próbálják igazolni egy hazai viszonylatban drága termék megvásárlását ami abszolút bagatell, már-már nonszensz igények. "
felhasználásfüggő, nekem nagyon leegyszerűsítette a szervezést amikor Magyarországon jártam.

valamint volt egy GPSem, egy használható kamerám, egy mp3lejátszóm, egy extra pendriveom meg egy "netezős gépem". ami elfért egy zsebembe. ez a lényeg, az ágybanet meg a többi ennek csak a hozadéka.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#129) edward2 válasza Bici (#96) üzenetére


edward2
addikt

1 kézzel fogják másikkal kapaszkodnak aztán néha odanyúlkálnak. így.

szerk: sőt láttam már arcot aki átkarolta a korlátot balkézben BB jobbkézben ipad2 csak lestem :)

[ Szerkesztve ]

(#130) Bici válasza edward2 (#129) üzenetére


Bici
félisten

Így már értem, de ez így eléggé leszűkíti a teblet hazsnálhatóságát, pláne ha azt nézzük, hogy a BKV-n legfeljebb néha nyúlhatsz oda, és egy kézzel is csak valami jól tapadó tokkal biztonságos tartani, mert a tömeg és a folyamatos kecskézés miatt kieshet a kezedből, feltéve, ha egyáltalán van helyed elővenni.
Ennek ellenére néha biztos lehetne használni a BKV-n is egy tabletet, de arra a "néha"-ra én sem adnék pénzt, pedig ha a tömegközlekedés megfelelően nyugis lenne, akkor 100%, hogy vennék valami droidos tabletet, mert tudnám használni, bár a mobilnet csomagokon és a 3G lefedettségen lenne még mit csiszolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#131) edward2 válasza Bici (#130) üzenetére


edward2
addikt

Lehet ezt használni ha nagyon akarod de emberek nem akarják. Még Londonban járva se nagyon látni tabletező embereket a Tubeon. Pedig ott van hely is és az utazási idő sokszor eléri a fél-1 órát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.