Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Jim Tonic válasza #35193216 (#200) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi mondjuk 30 felett vagyunk, van TV-nk, de az is tény, hogy nem használjuk. Ami igazán meglep, hogy az elején a gyerkőcnek kellettek a mesék, de pár hónapja már egyáltalán nem akarja nézni. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#202) Polllen válasza #35193216 (#200) üzenetére


Polllen
nagyúr

Érdekes gondolat, hogy egy TV készülék használata (mondjuk egy film megnézésére) kényelmetlenebb, mint egy tablet vagy egy kisebb monitor... :DDD Főleg akkor, amikor családod van és nem csak egy ember akarja nézni azt a megjelenítőt.

Biztos old-school vagyok a 31 éves fejemmel...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#203) #35193216 válasza Polllen (#202) üzenetére


#35193216
törölt tag

De miért kellene kisebbnek lennie a monitornak, mint a TV-nek? Mondom ezt úgy, hogy sajnos tudom, hogy egyelőre nincsenek olcsó 30+ colos monitorok kimondottan filmnézésre optimalizálva, TV funkció nélkül, de biztos vagyok benne, hogy lesznek.

Egyébként nem a TV készülék használata kényelmetlen, hanem a hagyományos TV adás az. Aki megszokta, hogy mindig azt néz, amit épp akar, az nem fog csatornákat nézni, meg kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#204) #35193216 válasza Jim Tonic (#201) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ők már nem az a generáció, akik TV-n nőnek fel, mint a 90-es évek és a 2000-es évek gyerekei.

(#205) Polllen válasza #35193216 (#203) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elbeszélünk egymás mellett, én végig TV készüléket írtam. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#206) lmno válasza #35193216 (#203) üzenetére


lmno
őstag

El kéne már felejteni azt, hogy a TV = rtlklub és társai.
Ott vannak a letöltött megvásárolt filmek fullhd-ben, ha kell eredeti hanggal/felirattal. Aki akar, az meg konzolozik vele, vagy youtube, akármi - ezek mind jobbak TV-n mint egy gép előtt görnyedve; plusz a TV-nek általában külön helye van a lakásban (nappali) ahol többen, kényelmesebben elférnek.
Ezért hülyeség arról beszélni, hogy "ma már nem divat tévézni" - ja, úgy nem, mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#207) Jim Tonic válasza lmno (#206) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Érted is, amit írt? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#208) #35193216 válasza lmno (#206) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ott vannak a letöltött megvásárolt filmek fullhd-ben, ha kell eredeti hanggal/felirattal.

De ahhoz minek TV? Vagy a kábeltv szolgáltató belső vásárlós rendszerére gondolsz? Mert annak csak hátránya van, mint előnye, hiszen jobban odaköt a TV szolgáltatódhoz.

Aki akar, az meg konzolozik vele, vagy youtube, akármi - ezek mind jobbak TV-n mint egy gép előtt görnyedve; plusz a TV-nek általában külön helye van a lakásban (nappali) ahol többen, kényelmesebben elférnek.

Ezekhez meg megint minek kell a TV funkció? Erre egy nagy monitor ugyanúgy jó.

Ezért hülyeség arról beszélni, hogy "ma már nem divat tévézni" - ja, úgy nem, mint régen.

Ettől még nagyítóval kell keresni azokat az embereket, akik 30 alattiak, mégis van TV-jük... Szerk.: Más kérdés, hogy azoknak általában konzoljuk is van

[ Szerkesztve ]

(#209) TESCO-Zsömle válasza #35193216 (#208) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De ahhoz minek TV?

Mert a 40-60"-es monitorok árából inkább kocsit vennénk... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#210) Gyula84


Gyula84
veterán

Mi használsz játékra? :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#211) Polllen válasza #35193216 (#208) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, arról beszélt, amiről én is, hogy leül a TV készülék elé és azon nézi az audiovizuális tartalmakat. És a mai TV-ken (ahogy egyébként a régieken is), nem csak a sugárzott TV műsort lehet nézni. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#212) Jim Tonic válasza Polllen (#211) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt írja, hogy erre egy méretes monitor is elég lenne, azaz a TV funkciók teljesen feleslegesek. Miért nem értitek, mit ír? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#213) lmno válasza Jim Tonic (#212) üzenetére


lmno
őstag

Erre is jött már válasz: nem kapsz akkora monitort ugyanolyan áron :)
Azonkívül meg egy 40"-50"-es kijelző fullhd-ben használhatatlan monitornak. Ha 4k-sat veszel, ahhoz meg kisebb erőmű kell, ha játszani is akarsz rajta + ugye filmek meg nincsenek még hozzá.

(#214) Polllen válasza Jim Tonic (#212) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert nem csak ezt írta? :U

Illetve nem az a téma, hogy mi lenne elég, hanem az, hogy most mi van. Nézz körül, hány család él a te környezetedben TV készülék nélkül. Én az elejétől kezdve a készülékről beszélek és nem az adásról... ;)

Elmélkedhetünk, hogy mennyire elég lenne egy monitor mindenkinek, de ez nem igaz. Az ár-méret nem stimmel. Ráadásul azt írta, hogy az emberek nem TV-ket vesznek 30 alatt. Attól, hogy egy készüléknek nem használod bizonyos funkcióját, attól még nem lesz más a neve. A TV-met én sem monitornak hívom, pedig 99%-ban csak a számítógépem által generált képet nézem rajta.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#215) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#212) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak hogy egy 40"-os TV ott kezdődik, hogy 86k újonnan, boltból, garanciával. Egy 40"-os monitor meg 230k...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#216) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#215) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

(és #213, #214)
Idézem a #203-at: Mondom ezt úgy, hogy sajnos tudom, hogy egyelőre nincsenek olcsó 30+ colos monitorok kimondottan filmnézésre optimalizálva, TV funkció nélkül, de biztos vagyok benne, hogy lesznek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#217) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#216) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Téved az úr, mert nem lesznek. Egyszerűen nincs piaca a tuner nélküli, de filmezésre kihegyezett nagy kijelzőknek. Nincs. Aki filmezni akar, az vegyen TV-t, arra csinálták. Ami meg nem TV, az általában Public Display arra a szegmensre jellemző tulajdonságokkal.

Ez kb olyan, mintha lánc nélküli biciklit keresnél. Vegyél egy simát és szereld le róla hajtást. Kész. De nem fogsz találni gyárilag lánc nélküli biciklit, ha meg mégis, az nem lesz olcsó.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#218) Jim Tonic válasza TESCO-Zsömle (#217) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha projektorok vannak, szerintem kijelzők is lesznek. Egyébként léteznek már, csak nem a nappaliba. Inkább az üzleti vonalon elérhetőek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#219) TESCO-Zsömle válasza Jim Tonic (#218) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Üzleti vonalon sem filmekre optimalizálnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#220) Polllen válasza Jim Tonic (#218) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ezen jövőbeni lehetőség miatt kell már most is nagyítóval keresni azokat a 30 év alatti embereket, akiknek van tv készüléke. Értem én, h egyetértesz azzal, h a többségnek nincs szüksége tv műsorra, de ettől nem lesz kevesebb tv készülék, mert most nincs azonos méretben és árban alternatíva...

Persze ha van konkrét adat, trend, szívesen veszem, de a környezetemben valahogy nem csökken a TV-k száma.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#221) Jim Tonic válasza Polllen (#220) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze ha van konkrét adat, trend, szívesen veszem, de a környezetemben valahogy nem csökken a TV-k száma.
Ez érdekes, mert nálam nagyon megfigyelhető a trend. A két legjobb barátom családjában szinte ugyanaz a helyzet, mint nálunk, hogy van, de csak áll. A többieknél is nagyon hasonló. Persze minden ember más, én is csak annyit mondok, hogy érzékelem ezt a trendet. A tartalomfogyasztás eltűnik (vagy nagyon erőteljesen csökken) a hagyományos csatornákon.

#219: Olyan messze sincs tőle. Igazából csak annyi, hogy legyen megfelelő módja mozizáshoz, de ez megközelíthető manuális beállításokkal. De egyértelmű, hogy még nincsenek ilyen kijelzők otthonra, ezt senki sem vitatja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#222) Polllen válasza Jim Tonic (#221) üzenetére


Polllen
nagyúr

A környezetemben meg mindenki ráköti a notit, pc-t, mobilt a tv-re és azon nézik a kedvenc sorozatot, filmet.

Ha valakinek ez nem tetszik, félrevonul és nézi a saját tabján/notiján, amit akar, de a TV nem csak porosodik a nappaliban.

Amúgy sem látom értelmélt 100+ k-t költeni TV-re, ha nem használja az ember.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#223) Dr. Romano válasza Polllen (#222) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Környezetemben sem csökken a TV-k száma. Sőt, épp ellenkezőleg. Bár tény hogy sokkal több mindenre (is) használják (rámegy a tab, PC, konzol, pendrive stb...).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#224) XCube


XCube
tag

Az utóbbi időben jórészt konzolon (PS3 PS4 SNES, Vita) mivel elég kevés időm van játszani. Ha valahogy mégis sikerül PC elé ülnöm akkor a nagyobb lélegzetvételű játékokat veszem elő. iPad -en szüttyögök még néha, Heroes III HD, IG2, Baldur's Gate vonalon.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#225) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Az én gépem ez év őszén lesz kereken 10 éves. Nem, nem játszok PC-n :D Főleg PS3, 3DS, ritkán iPhone az amiken játszok.

(#226) elefant válasza Gyula84 (#210) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Bocs, debil vagyok...

(#227) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem mindháromnak van létjogosultsága, legalábbis én mindhármat használom játékra, ha az idő maga, amit erre fordítok, meglehetősen kevés. egyébként tapasztalataim szerint, ahogy változik az ember élethelyzete bizonyos okok miatt (barátnő, kutya, munka, utazás stb. ) úgy változnak ezek a szokások is.

(#228) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vannak játékok, amikkel baromira jól lehet telefonon is játszani. Én pl. a Hearthstone-t jobban szeretem telón, mint PC-n.

(#229) elefant válasza r3dsnake (#228) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem a minecraft is teljesen okés (bár nyilván egy butított verzió, de mikor a barátnőm beszuszog, akkor pazar szórakozás). Mobilon most találkoztam a Miniwarriors nevű játékkal, az teljesen jól elcsavart majdnem két hétig.

(#230) #35193216 válasza lmno (#213) üzenetére


#35193216
törölt tag

"Erre is jött már válasz: nem kapsz akkora monitort ugyanolyan áron :)"

Amit már én eleve felvetettem, de azt gondolom, hogy amint az a generáció lesz családos, amelyiknél már kikopott a TV nézés, lesznek olcsó, nagy méretű, filmnézésre szánt monitorok, TV funkció nélkül.

(#231) #35193216 válasza TESCO-Zsömle (#217) üzenetére


#35193216
törölt tag

Pedig lesz bizony, mert ahogy a HIFI tornyokból kikopott a hagyományos lemez, és ahogy kikopott a PC-kből a floppy és ma meg az optikai meghajtó van kikopóban, úgy a TV tuner funkció is egyre feleslegesebbé válik. Azt nem mondom, hogy nem lesznek integrált megoldások, de azok nem TV-k, hanem inkább speciális multimédiás all-in-one PC-k lesznek, még ha hagyományosan okostv-nek is fogják őket is hívni, már nem lesz bennük tv tuner.

(#232) #35193216 válasza Polllen (#220) üzenetére


#35193216
törölt tag

Még mindig nem érted. 30 alattiaknak általában még ritkán van családjuk, vagy ha már vannak gyerekeik, akkor azok még kicsik, így nekik még nincs igényük egy 30+ colos kijelzőre a TV nézéshez, ezért nincs is az igényeiknek megfelelő kijelző, ha majd lesz rá igényük rá mondjuk 5-10 év múlva, akkor lesz az igényeiknek megfelelő kijelző. Persze a TV tuner funkció nem az egyik napról a másikra kopik majd ki, ehhez kell egy átmenet.

Szerk.:
A te környezetedben nem, az én környezetemben viszont megfigyelhető a trend.

A másik, amiről még nem írtam, hogy én úgy látom, hogy az együtt TV-zés is kikopóban van a családokban, mert egyre nagyobb teret nyernek az egyéni igények.

[ Szerkesztve ]

(#233) TESCO-Zsömle válasza #35193216 (#231) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"A televízió, röviden tévé vagy betűszóval tv, képek és hangok távoli helyen való együttes vételére szolgáló készülék."

Az érved a "TV" szó jelentésének leszűkítésén alapszik, így hibás. A TV mindaddig TV marad, míg távoli adások vételére képes. Mindegy, hogy ezt antenna és analóg TV-tuner segítségével teszi, vagy egy kisebb kompakt PC van benne, ami interneten át dekódol digitális adást/stream-et.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#234) Leslie_K.

Valahogy a konzol nekem mindig is idegen volt, nem tudtam megszokni a kontrollereket. Ha nincs billentyű+egér kombó, akkor el vagyok veszve, főleg egy FPS-ben vagy TPS-ben, stratégiai játékról meg nem is beszélve (konzolokra jelenik meg egyáltalán ilyen jellegű játék?).
A '90 évek eleje óta PC-n nyomom, szerintem ebből már nem lehet kijönni. Még ha hetente csak pár órám is van ilyen jellegű kikapcsolódásra, akkor is csak a PC...

(#235) #35193216 válasza TESCO-Zsömle (#233) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ok, de akkor a te definíciód szerint a laptopom és a telefonom is TV, amennyiben valamilyen stream szolgáltatást veszek igénybe. Így viszont nyilván még nekem is van TV-m.

Szerk.:
Egyébként, hogy az én értelmezésemet is mondjam, számomra a TV egy adás vevő készülék, amibe már nem férnek bele az interneten keresztüli szolgáltatások, amelyek kérés-válasz alapon működnek.

[ Szerkesztve ]

(#236) TESCO-Zsömle válasza #35193216 (#235) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez nem az "én" definícióm, hanem a TV kifejezés hivatalos definíciója.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#237) mrhitoshi válasza #35193216 (#208) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ettől még nagyítóval kell keresni azokat az embereket, akik 30 alattiak, mégis van TV-jük

hmm. Elég blődség ilyet állítani. A TV-k eladási rátája nem csökkent évek óta, és nem az öregek vásárolgatnak (40-es emberek) TV-ket. Én bőven 30 alatt vagyok (hál'istennek :DDD), és nem igaz. Mindenkinek van TV-je, csak kérdés mire használja. Általában TV nézésre. ;]
Az, hogy a hagyományos műsorszórás megszűnőben, nem jelent semmit, viszont ebben igazat adok.
Ja arról nem is beszélve, hogy a mai TV-ken van 10 bemenet, ebből maximum 1 van kialakítva coaxnak. Minden másra ott a HDMI, DVI, D-Sub társai.

PS4

(#238) #35193216 válasza mrhitoshi (#237) üzenetére


#35193216
törölt tag

Mert 30 fölött már öregnek számítanak az emberek?

"Mindenkinek van TV-je, csak kérdés mire használja. "

Miután TESCO-Zsömle felhozta a Wikipedia-s hivatalos definíciót, be kell látnom, nekem is van TV-m, csak laptopnak hívják... :-)

Viszont ha a TV alatt azt értjük, hogy képes TV adás vételére (legyen az analóg vagy digitális), akkor én azt látom a környezetemben, hogy egyre kevesebb embernek van, és bizony a huszonévesek körében többnek nincsen, mint amennyinek van.

(#239) schawo


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#240) AxBattler válasza schawo (#239) üzenetére


AxBattler
félisten

PC not dead. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#241) Šolaire válasza #35193216 (#238) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem egy 100 centis lg tv van megy róla a kábel tv meg hdmi-vel a pc. 31 vagyok kicsi a hely én igy oldottam meg ja és használok 360 controllert is igy megvan a konzol érzés . Nekem ez tökéletes multimédiás központ. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#242) trufa12 válasza schawo (#239) üzenetére


trufa12
addikt

Már akkor halott volt mikor kiadták ...
Mai napig alig van játék rá, ami van 95%-a pc-re is van . ...

Pc-n sokkal szebb a játék, stabilabban fut. Miért vennék konzolt mikor lassan de biztosan ráköltök a gépre x 100 ezret :D és joystickal kényelmesen hátradőlve, tv-n, v monitoron játszhatok ...

De persze ha konzolos grafikát akar az ember azt meg pc-n is fillérekből megoldja.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#243) Šolaire válasza trufa12 (#242) üzenetére


Šolaire
veterán

Ssd-t nem adnám semmiért sem szinte nincs töltési idő.

“Praise The Sun” \[T]/

(#244) trufa12 válasza Šolaire (#243) üzenetére


trufa12
addikt

Az már csak hab a tortán :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.