Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És néhány talán hibamentes is lesz. ;] :DDD

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

elég kevés a 8 mbnyi kapacitás :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Abu85 válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezaz bele a közepébe. Akkor tehát jöhet a flame. :U

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) antikomcsi válasza Armagedown (#2) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze, mert telhetetlen vagy. :DDD

(#5) Plazmacucci válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tőlem lehet hibás is, csak legyen olcsó :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Egon válasza Abu85 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Volt kitől tanulnia... ;] :P

Az utolsó mondatban van egy elírás ("célozzál").

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Abu85 válasza Egon (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Volt hát, sok itt a troll. ;] :P

Köszi, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Ezeknek a meghajtóknak az árazása lesz a legérdekesebb (számomra legalábbis).
Majd ha lesz legalább 128 GB-os SSD, max. 30K bruttóért, én is beruházok egyre.

Szerk.: bár a véletlenszerű elérés sebességkülönbségén nem segít, az adatátviteli sebesség különbsége, az új vinyók megjelenésével (1 TB-os tányérméret), némileg lecsökken az SSD-HDD viszonylatban.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Abu85 válasza Egon (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézegess új Crucial SSD-ket. Mostanában nagyon odarakták magukat. Kevés hiba, szoftveresen is folyamatos támogatás. Le a kalappal előttük. Az M4-es sorozat elég jó. Persze az árazás sem alacsony. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Sanya


Sanya
nagyúr

korábbihoz hasonló, 8 megabájtos termékei lesznek még?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) antikomcsi válasza Egon (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen az már elfogadható lenne, nekem 64 gigás van, és valóban kényelmetlenül kicsi számomra. Gondoltam elég lesz, de nem, mindig azzal kel küzdeni, hogy meglegyen a kellő szabad hely rajta.

(#12) Lipton válasza Egon (#8) üzenetére


Lipton
őstag

Még így is jóval lassabb, és az elérési ideje is sokkal több egy hagyományos HDD-nek.
Napi használatban óriási a különbség az SSD javára.
Aki sokat üla gép előtt vagy dolgozik vele, annak sokkal kényelmesebb egy SSD mint bármilyen hagyományos HDD.

(#13) Plazmacucci válasza Lipton (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van. Ugyan még nincs saját ssd-m, de volt alkalmam ssd-s laptopon dolgozni. Nem akartam utána hdd-s gép elé ülni :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) fatallerror válasza Abu85 (#7) üzenetére


fatallerror
addikt

nem tudom mi van az emberekkel, mindenki bekattant már és minden hírnél csak fikáznak :U

don't tell me what i can't do!

(#15) Egon válasza Abu85 (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Mit nézegessek rajta? Majdnem kétszer annyiba kerül, mint amennyit kiadnék érte...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) antikomcsi válasza fatallerror (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudom mi van az emberekkel, talán túl sokat éltek vidéken...., mert nem tudnak különbséget tenni egy kis rosszmájú csipkelődés/vicc és a "fikázás" közt.

Elég keserves az élet manapság, amin egy kis humor könnyíthet.

(#17) Solten válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Solten
addikt

;]

Saor Alba

(#18) fatallerror válasza antikomcsi (#16) üzenetére


fatallerror
addikt

nem rád gondoltam, rájöttem a smileyból h poén : P

de sokan nem viccelnek csak semmi sem jó nekik

don't tell me what i can't do!

(#19) Munyos


Munyos
csendes tag

Nagyon nagy harcok lesznek jövőre is !!! Az Intel és az Ocz között fog eldőlni az eladási mutatók sorsa. Beleszólása lehet még a feltörekvő Samsung-nak és a Corsairnek is de egyenlőre ennyi. A Kingston egyenlőre lemaradni látszik.

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Csak jöjjenek, legyenek még olcsóbbak.
Nagyon kellene már egy rendszer SSD a gépemnek.

...

(#21) Iomega


Iomega
őstag

Jó ez, had jöjjenek, kellenek ezek nagyon, na meg az áruk is talán lassacskán mérséklődni fog, minél jobban adagolják.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#22) Kormi76 válasza Munyos (#19) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Remélem is! Azért 30ezerért ma kapsz 96Gb SSD-t, 20ezerért pedig 1TB 2,5"-os HDD-t. Ez a különbség még mindig bődületes. :( Pedig nagyon szeretnék fejleszteni, de nem éri meg.

(#23) tdd587 válasza Kormi76 (#22) üzenetére


tdd587
őstag

Az időd kerül a legtöbbe, amit azzal töltesz, hogy vársz valamire. Kár, hogy ezt a cégek nem látják be, és spórolnak az SSD-n, de az it crowd még azt sem engedte meg nekem pl. hogy saját ssd-t tegyek a céges laptopba. Egy hibernálás után percekig csak kerreg a winyó, mire érdemben dolgozni tudok a vadi új géppel, azért ez vicc valahol. Csak én nem nevetek rajta.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) orbano válasza fatallerror (#18) üzenetére


orbano
félisten

le kell őket sz*rni. de valahogy a "másik oldal" sem okosabb, nem értik mit jelent a mondás. szóval szimplán csak hülyül az átlag netező ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) antikomcsi válasza tdd587 (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Most akkor te mennyit dolgozol, ha van ideje a gépednek hibernálódni? ;]

(#26) Roxbury


Roxbury
őstag

Jók lesznek ezek. :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#27) tdd587 válasza antikomcsi (#25) üzenetére


tdd587
őstag

Munka != gépelek egész nap. Valamikor káromkodni is kell. Meg meetingekre járni. Meg megbeszélni. Akkor simán lehibernál és nagyon zavaró, hogy bár 1 másodperc alatt visszakapcsol, de utána percekig kerreg még a winyó... munkaidőben. Reggel első induláskor még ok.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#28) orbano válasza tdd587 (#23) üzenetére


orbano
félisten

én rávettem a főnököt, pár gépbe vett X25-v-t, most meg V+100 96gb-okat nyomunk mindegyik új programozós gépbe :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a kis cégeknek miért éri meg az SSD. Naponta mennyi időt takarít meg vajon? Készült erről tanulmány? Bár ha nagyon jól megy a cégnek, akkor ez nem nagy beruházás, de azért az ilyen kiadásokat át szokták gondolni.

Egyébként én nem vitatom az SSD-k előnyét: nagyon szuper, hogy létezik, sokkal jobb, mint a HDD, de ha cégem lenne biztos nem áldoznék rá százezreket ezért a gépparkomra, ugyanis valószínűleg sosem térül meg anyagilag. Beruházni pedig azért szokás, hogy megtérüljön.

[ Szerkesztve ]

(#30) orbano válasza Kormi76 (#29) üzenetére


orbano
félisten

Akkor minden programozót ültessenek sámlira, mert az ergonomikus szék nem térül meg ugye? :) egyébként simán behozza az árát. nálunk pl. fordítási idő, adatbázis-visszatöltések, SVN műveletek... ha csak napi 10 percet spórolsz, az havi 3.5 óra, ami egy évre 42. Egy olcsóbb SSD 30e forint, amiből leírhatsz elég sokat, marad mondjuk hasraütésre 20k. Tehát ha 500ft-os órabérű diákmunkásokat, vagy hajléktalanokat alkalmazol, már megtérül egy év alatt...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) Balage76 válasza Sanya (#10) üzenetére


Balage76
senior tag

Igyekeznek kivezetni a 8MB-os változatokat, látod a roadmapen sincsenek már fent, de azért az apróbetűs részben, a csillag után még ott kapaszkodik a feature. :)

(#32) Balage76 válasza Kormi76 (#29) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a helyzet, hogy egy dolgot sosem vesz senki figyelembe. A usert aki a gép előtt ül... Gondold végig, hogy hány olyan munkatársat láttál már, aki folyamatosan mormog, hogy de lassú ez a gép, folyton csak várni kell mire megnyílik a doksi, stb... -> na ő a rosszkedvű munkaerő, aki szenved. Ergó nem a munkájára koncentrál, hanem hátráltatja valami.

Az én gépemben SSD van, a kollégákéban vinyó. Látom a különbséget. Ő -> cicceg folyamatosan, fogja a fejét, néha csapkodja az egeret az asztalon és sokszor vár. Én -> klikk, klikk és minden gyorsan működik.

Nehéz ezt úgy átérezni, ha esetleg nem használtál még SSD-t, és akkor amikor többnyire arra hegyezi ki minden teszt/leírás a véleményét, hogy hány másodperccel gyorsabban indul a windóz... A ph! tesztekben is van egy talán újságírói programcsomagnak hívott teszt rész, na annak az eredményét nézd meg az talán jellemzi azt amiről írok. :K

(#33) Kormi76 válasza Balage76 (#32) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Igen, ebben igazad van. Viszont a napi 10 perces megtakarításra lennék kíváncsi, jó volna egy ilyen mérés, ami ezt alátámasztja. Szeretném ha annyi lenne, csak úgy érzem ezek hasraütéses számok, lehet ha konkrét lenne, még többen vennének SSD-t.

Viszont amit írsz, hogy nő a munkamorál, azzal nem vitatkozok. :R

(#34) tdd587 válasza Balage76 (#32) üzenetére


tdd587
őstag

Na végre valaki érti az emberi oldalát is. Kattintok egy szar pdf-re és kerreg a winyó a csodalaptopomon fél percig. Annyira frusztrál, hogy egy óra alatt kitermelem az SSD árát, de leszarják a fejemet azzal, hogy drága.

A programozók pedig egy komolyabb fordításnál 10-30 percet is meg tudnak fogni úgy, hogy közben tudnak dolgozni, mert a gép nem azt játsza, hogy HDD 100%, akkor 2 perc alatt indul a chrome. Ááááá, csak megint felidegesítettem magam az egészen...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#35) Sanya válasza tdd587 (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

az adobe reader hibája. nyisd meg chrome-mal :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.