Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Daywalker


Daywalker
addikt

Frissítés: Az EMEA régiós Pr-ostól még nem kaptam választ továbbra sem (hiába, no, csak itthon nincs vége a munkaidőnek f5-kor, de már kezdődik 7-f8-kor...), így az iOS dolog továbbra is ködös, de a hivatalos számon annyit sikerült kideríteni, hogy a cserélhető villával van gond, tehát csak a villát cserélik. Mindenesetre nem volt 100%-os a felvilágosítás, így várom a választ mailben továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#52) Zolik válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


Zolik
senior tag

Hát igen a töltő kábelük legendásan szar minőségű, sebaj majd vehetsz 3000ft-ért újat ami fél év alatt megint szarrá megy. :((( designed in california, made in china...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#53) gmaci78


gmaci78
tag

Van kb 4db ilyen töltőm, de hogy emiatt nem viszem be cserére az tuti.
Lehet, hogy ha hetente cserélgetném a fejet, akkor 12 év alatt eltörne, de mivel nem cserélgetem, így kb soha nem fog eltörni. Megrázni meg végképp nem fog.

Ez is csak azért van, hogy nehogymár amerikéba pereljen évente az az 1 ember, akit kicsit megcsap az áram egy 12 éves töltőből. :W

Geri

(#54) Ed Parker válasza Zolik (#52) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

2007 óta használok Apple termékeket, soha egyetlenegy kábelem sem ment tönkre.
Szóval a legendásan szar megfogalmazás picit túlzó sztem.

(#55) TheMarci válasza Ed Parker (#54) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem ismerek olyan embert, akinek a MagSafe kábele 3-4 évnél idősebb lenne, és nem foszlana.

Do You Dream?

(#56) ROBOTER válasza Ed Parker (#54) üzenetére


ROBOTER
addikt

saját tapasztalat (nálam lévő céges, vagy családtag cuccaiból):

iPhone 3G: kábel szétnyílt mindkét végén hónapokon belül
iPad 1: nem volt vele gond, amíg nálam volt (1 év)
MBP 2010 MagSafe: a csatlakozó mellett régesrég teljesen szétnyílt, ragasztanom kellett (pedig mozgatva ez volt a legkevesebbet)
iPad 3: ha nem vigyáznék rá, ez is szétnyílna, gyenguska burkolat
iPhone 5s: bő 1 éves, eddig ok
iPad Pro: eddig ok

[ Szerkesztve ]

(#57) gmaci78 válasza Zolik (#52) üzenetére


gmaci78
tag

Nem tudom ki hogy használja a töltőit/kábeleit, biztos velem van a gond. Kb 5 ipod, ipad, iphone töltőm és kábelem van és még egyik se foszlik/bomlik/törik/mállik vagy nevezzük is akárhogy az elváltozásokat.

Geri

(#58) ROBOTER válasza gmaci78 (#57) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én még csak nem is hordom magammal a töltőket, otthon hagyom mindig. Csak több napos utakra viszem magammal. Azért sejtheted, hogy emiatt nem tekerem fel naponta háromszor....

Ez egy külföldi fórumról van. De tipikus, elkezd sárgulni, és kettényílik. A bal oldali az első iPhone kábele, a többi 4, 5s-hez adott Apple gyári kábel.

MagSafe tipikus:

[ Szerkesztve ]

(#59) gmaci78 válasza ROBOTER (#58) üzenetére


gmaci78
tag

Azz kemény. :Y

Akkor nekem mákom volt eddig. Még el se színeződtek a kábeleim se azok amiket otthon használok se azok amiket hurcolászok.

Geri

(#60) Ed Parker válasza TheMarci (#55) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Első szériás rMBP-m van, ha gondolod lefotózom este.
Ugye az asszem 2012 early.

Roboter: nekem még hófehér a Mac kábele, nem tudom hogy megy szét nektek, de nálam mind jó, komolyan mondom ha igény van rá az összeset lefotózom, de mind makulátlan.
Sztem ez függ valamennyire a klimától is.
Ettől persze elhiszem hogy létezik a jelenség, csak fura volt olvasva, mikor nekem meg mind tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#61) Daywalker


Daywalker
addikt

UPDATE: Sikerült felvenni a kapcsolatot, válaszoltak a kérdéseimre. Nem definiálták továbbra sem mit értenek USB adapter alatt, de MINDEN eszköz töltőjére vonatkozik, aminek a villás részén nem EUR vagy más ország felirata van, hanem 4-5 számjegy vagy semmi. Tehát Macbook, iPad stb minden játszik és csak a villás részt cserélik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#62) ROBOTER válasza Ed Parker (#60) üzenetére


ROBOTER
addikt

A sárgulás biztosan nem annak köszönhető, hogy dohányzom, mert még a kezemben sem volt 42 év alatt semmi, ami dohánnyal kapcsolatos. :)

A 3G kábele szó szerint hónapok alatt kezdett megnyílni, talán a fél évet sem érte el.

Valószínűleg az lehet a magyarázat, hogy ezeket nem egy beszállító gyártja.

(#63) Matada2.3 válasza Daywalker (#61) üzenetére


Matada2.3
veterán

Engem az érdekel, hogy én külön vettem a villát, azt cserélik szerinted? (széria szám miatt, mert ugye nekem nem EU-s volt) Az istyle-ban rákérdeztem, elvileg úgy is cserélik, de a csaj eléggé kétségbe volt esve.

Finn the human

(#64) DigitXT válasza Daywalker (#61) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, ez érdekes, köszi!:R

(#65) bLaCkDoGoNe válasza Daywalker (#61) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt értik USB-s hálózati adapter alatt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#66) Daywalker válasza Matada2.3 (#63) üzenetére


Daywalker
addikt

Jó kérdés, ha eredeti, akkor szerintem igen.

bLaCkDoGoNe: aha! De hogy ezt nem voltak képesek leírni ,vagy épp elmondani rendesen :W Az a jó, hogy még az official szerviz sem tudta reggel, amikor hívtam :D Egyébként más okból erre a tápra tavaly volt egy visszahívás :D [link] Szóval érvényes rá, csak nem ez a program, amiről itt a hírben szó van:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#67) Tikakukac válasza Daywalker (#66) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam is kérdezni: az Apple be van oltva értelmes közlemények ellen? Mert amit kiraktak az oldalukra az kb. annyival egyenértékű, mintha a rossz dugójuk mellé még bele is csorgattam volna kicsit a konnektorba, na annyira is érthető, hogy mi a tököt akarnak és mivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) Daywalker válasza Tikakukac (#67) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos ezért is lett ilyen kaotikus ez a hír is. :( Tegnap már senki sem tudott nyilatkozni az ügyben, mert hát ki az aki 5 után dolgozik?!
Amúgy a nagy gyártók (nem írok neveket, de mindenki ismerni a nagyokat - és nem, nem a koreaiak és japánok, hanem a többi) olyanokat szoktak kiadni, hogy csak sírunk. Sokszor az egésznek a kibogozása nem éri meg a melót, mert azalatt két másik értelmeset meg lehet írni. :W A külföldiek sem veszik a fáradtságot, copy-paste oszt viszhall. :(((

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#69) Tikakukac válasza Daywalker (#68) üzenetére


Tikakukac
titán

Na akkor pontosan tudod én is miért mondok mindig nemet a "hírgyártás mehet?" kérdésekre :N

Nagyon rossz az egész, tesztek macerásak, de inkább azok :K Ott max a gépen cseszem fel magam :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) Ed Parker válasza Daywalker (#68) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt egy válasz, Apple support:
Regarding your concern with AC wall plug adapter exchange issues, I have verified that only the wall plug adapters are needed to be replaced.

For further assistance, you may refer to the page below to check on how to request for replacement process.

Apple AC Wall Plug Adapter Exchange Program
http://www.apple.com/support/ac-wallplug-adapter/

I hope this helps. Should there be anything else I can assist you with, don’t hesitate to let me know.

Vagyis csak a villa, a többi marad.

[ Szerkesztve ]

(#71) bLaCkDoGoNe válasza Matada2.3 (#63) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha van olyan villás töltőfejed, amin nem EUR jelzés van, akkor szerintem simán kicserélik. Én négyet cseréltettem mindenféle forrásokból (Macbook Pro töltő, iPad töltő, 3GS töltő, universal dock), gyorsan megnézték mindegyik belsején a számokat, majd hozták az új fejeket. Semmilyen sorozatszámot nem kértek, kb. 1 percet töltöttem a szervizben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#72) Matada2.3 válasza bLaCkDoGoNe (#71) üzenetére


Matada2.3
veterán

Merre voltál? :) Mert egy resellernél min. 3 napot mondtak, ami nekem eléggé gáz..

Finn the human

(#73) bLaCkDoGoNe válasza Matada2.3 (#72) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az iStyle szervizben az Andrássy úton.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#74) Matada2.3 válasza bLaCkDoGoNe (#73) üzenetére


Matada2.3
veterán

:R Jövő héten benézek oda!

Finn the human

(#75) Teszla_


Teszla_
senior tag

Megnéztem a saját rMBP-met és nincs rajta semmilyen jelzés. Szerencsére a nyíregyházi Media Markt hivatalos viszonteladó, ott is vettem a gépet. Délután el is megyek és megkérdezem, hogy zajlik náluk a csere.
A kábel szétnyílást én is megerősíthetem, nekem az iPhone 5 kábele ment tönkre, igaz, több mint 2 évet bírt. Vettem egy utángyártottat, azóta az működik.

(#76) boheman89


boheman89
újonc

2m-es hosszabító kábellel megoldva :)

https://www.lcdsprinter.eu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.