Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

12 év után most lett belőle probléma?

Az nem volt eddig feltűnő, hogy az euro dugóval használva ezeket a töltőket, rajta van a 1/2 hálózati fesz a készülék házon? igaz hogy csak 1-2mA de akkor is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) hyperspace


hyperspace
őstag

már majdnem 2 éves, örülök, hogy kicserélik. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) pengwin


pengwin
addikt

"számos országban használhatóak, köztük (angliát leszámítva) a kontinentális Európa országaiban"
1. Angliát nem kell leszámítani, mert nem része a kontinentális Európának.
2. Anglia nagybetű, még így világbirodalom nélkül is...

Üdv, pengwin

(#4) gyantaszuz válasza #16939776 (#1) üzenetére


gyantaszuz
tag

ÁÁ, ne viccelj, az apple szerint biztos csak fordítva dugtad be. Szó sincs ilyesmiről. :)))))))))))))))

[ Szerkesztve ]

(#5) #41635072 válasza #16939776 (#1) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor ezért éreztem mindig bizsergést, ha az Airem-hez nyúltam? :D
Azt hittem talán a ventillátortól rezonált be kicsit és azt éreztem, de mindig nagyon gyanús volt.

(#6) Scholes9 válasza #41635072 (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az igen :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) kiki22


kiki22
senior tag

Vezeteket is cserelik a toltovel egyutt?:-)

(#8) hallador


hallador
addikt

Mekkora arc ez az epple, mennyi gépet vághatott tönkre a szar adapter. Meg persze ha még esetleg valahol zárlat lennem akkor mást is.

És még ki is emeltétek, hogy 2003 óta, na ez igen :D

És komolyan csak most tudta meg? Na ne ba.....

komolyan ennyire nem megy PC az apple-nél, hogy ekkora reklámok kellenek az eladásokhoz?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

"Eddig a vállalatnak 12 esetről van tudomása."
Milyen 12 eset? 12 törött adapter, vagy 12 áramütés?

Redmi Note 9 Pro

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Felkészül: Hardverapró.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) rootkiller


rootkiller
őstag

Ha a cikk írója elolvasta volna a közleményt akkor tudhatná hogy az iOS eszközök nem játszanak mivel " A program nem vonatkozik...az Apple USB hálózati adapterekre."

Artengo TR 990 Pro

(#12) ZooLLeR válasza BE4GLE (#9) üzenetére


ZooLLeR
tag

12 áramütéssel járó haláleset a szőkék körében.

Farhát eladó.

(#13) oraihunter válasza BE4GLE (#9) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Gyanítom, hogy inkább a második.
Az első lehetőségből biztosan sokkal több akad 2003 óta. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Akkor ez a külön vett mac fejre is vonatkozik? :)

Finn the human

(#15) #10691584


#10691584
törölt tag

Bullshit

(#16) megema válasza rootkiller (#11) üzenetére


megema
őstag

Szerintem ezzel csak arra utalnak, hogy a slim iPhone töltőre nem érvényes. Viszont a Mac és az iPad töltőkön ugyanaz a cserélhető adapter van.

"A hálózati csatlakozóadapterek 2003-tól 2015-ig voltak a Mac számítógépek és bizonyos iOS-készülékek tartozékai, ..."

hyperspace: Nem a komplett töltőről van szó!

(#17) pinkcc


pinkcc
tag

Egy ipad mini 2 vettem még 2015-ben, és most megnéztem, és nem EUR van hanem számok... Akkor igényeljem a cserét? :)

(#18) Matada2.3 válasza pinkcc (#17) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem feltétlen, de nem árt szerintem, én igényleni fogom. :)

Finn the human

(#19) TheMarci válasza pinkcc (#17) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha USB adapter, akkor nem.

Megjegyzés: A program nem vonatkozik egyéb hálózati csatlakozóadapterekre, így például az Amerikai Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, a Kínában és a Japánban értékesített adapterekre, valamint az Apple USB hálózati adapterekre.

Do You Dream?

(#20) megema válasza TheMarci (#19) üzenetére


megema
őstag

#16

Miért ne vonatkozna, ha ugyanaz az adapter van a töltő végén Mac és iPad esetén?

(#21) #10691584 válasza pinkcc (#17) üzenetére


#10691584
törölt tag

Igényeld, máskülönben meg*@sz a záram és te leszel a 13/13-as ügynök vigyázzá! :DDD

(#22) pinkcc válasza #10691584 (#21) üzenetére


pinkcc
tag

Igényelném, de Budapestre kell felmenni, és én vidéki vagyok. :D
Az UPC-től vettem, nem lehet ezt velük megoldatni? XD

(#23) ROBOTER válasza megema (#20) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mondjuk azért, mert le van írva?

Vannak olyan adapterek mobil eszközökhöz, amelyek beforrasztott vezetékkel készültek X éve. Azokra vonatkozik.

Tényleg nehéz megérteni, hogy USB-re nem?

(#24) Daywalker válasza rootkiller (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

Az Apple-lel vitatkozz. Ők írták a közleményben, és nem véletlenül, tehát lehetne arról vitázni ki nem olvasta el. :U

BE4GLE: nem tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#25) ROBOTER válasza Daywalker (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mondjuk ha a te feladatod volt a cikkel, hogy hasznos információt adj át a közönségednek, akkor értelmezhetted is volna a puffogás helyett, és talán segíthetnél is az olvasóidnak.

Magyarországon biztosan hemzsegnek a iOS eszközökhöz adott, nem USB-s adapterek...

[ Szerkesztve ]

(#26) rootkiller válasza Daywalker (#24) üzenetére


rootkiller
őstag

Akkor valamelyik tájékoztatás félreérthető.

Artengo TR 990 Pro

(#27) Daywalker válasza ROBOTER (#25) üzenetére


Daywalker
addikt

Nézd. Mivel nem csak hazánkra vonatkozik, hanem egy rakás más országra is (többek között Argentína és társai), ráadásul ~13 évre visszamenőleg, hadd ne nézzem már végig, hogy pontosan hol milyen töltők voltak. Ez az egyik. A másik, hogy nem tudhatom, kinél milyen eszköz van, így leírtam mindent, ami lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

Akkor most mi is megy tönkre ezeknél a töltőknél? A kiszedhető fej vagy a kábel törik meg ahol kijön? Utóbbinál okay, hogy nem hívják vissza az USB-s iPad töltőket. Előbbinél meg wtf.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) ROBOTER válasza Daywalker (#27) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak szerintem ez így felesleges pánikkeltés. A nagy időtáv arra utalhat, hogy talán az első iPhone-okhoz bizonyos országokba nem USB-s adaptereket szállíthattak.

[ Szerkesztve ]

(#30) rootkiller válasza ROBOTER (#29) üzenetére


rootkiller
őstag

2007-ben az első iPhone megjelenésének idején jártam az USA-ba, ekkor vásároltam ott egy Apple USB töltőt az iPodomhoz ami ugyanúgy néz ki mint a mostani iPad töltők, csak 1A és nem 2.1A. Ezt adták szerintem talán az iPhone 3GS-ig bezárólag a telefonok mellé.

Artengo TR 990 Pro

(#31) r4z válasza Tikakukac (#28) üzenetére


r4z
nagyúr

A fejjel van a probléma, nálam is elég csálén állnak az érintkezők. Jövő héten viszem is kicseréltetni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32) Tikakukac válasza r4z (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

És az USB-s iPad megoldások fejeit sikerült legyártani a notikét stb. nem? :DDD

Jajj anyám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Nesze neked alma :D
Annyit is ér mint egy félbe harapot alma xd

A privátokra illik válaszolni!

(#34) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Itt most a komplett adaptert kell visszavinni vagy csak a képen látható villát?

(#35) FLx válasza Ed Parker (#34) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen félrevezető ez a cikk, csak az adapter villákat cserélik nem a teljes töltőt/hálózati adaptert.

(#36) Ed Parker válasza FLx (#35) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezért is kérdem, mert konkrétan 3 ilyen villám van ami érintett és az iPad pro tápja amin már EUR felirat van.

Bár szemre hibátlanok repedésnek jele sem látszik, de ha ajánlott és ingyenes, akkor miért ne?

[ Szerkesztve ]

(#37) FLx válasza Ed Parker (#36) üzenetére


FLx
addikt

Nekem is van egy rakás belőle, mert van több world travel kit-em is még régről.

(#38) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tehát ha jól értem, akkor csak ezt a villás részét cserélik, magát az adaptert nem? Ha beviszem akkor egyből kicserélik, vagy ott kell hagynom?

(#39) shiftac


shiftac
aktív tag

12 éve spóroltak az Apple-nél a filléres hálózati adapteren vagy wtf?

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#40) Ed Parker válasza Vasinger! (#38) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, most találtam meg a közleményt.
Link

(#41) Vasinger! válasza Ed Parker (#40) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ezt én is megtaláltam, de nekem nem egyértelmű a szövegből az, hogy egyből fogják cserélni, vagy sem.

(#42) FLx válasza Vasinger! (#41) üzenetére


FLx
addikt

Mivel itthon nincsen hivatalos Apple store, szerintem hümmögés lesz, ha én holnap beviszek 6 darab ilyen vackot mindenféle fajtából. De reggel rákérdezek.

(#43) Vasinger! válasza FLx (#42) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az APR-ek nem annak számítanának? :F

(#44) Ed Parker válasza Vasinger! (#41) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel egyetlen oldalon sem említik magát az USB-s egységet vagyis magát a tápot, így valszeg csak a különböző villákat.
Minden oldal ezeket a travel adaptereket mutatja.

Flx:neten kell rendelni az újat, beírod az eszköz széria számát, Apple id, jelszó,oszt meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#45) FLx válasza Vasinger! (#43) üzenetére


FLx
addikt

Valamire azok is jók, de mégse uaz. Ezt a netes rendelést viszont én nem találom. :F

(#46) Ed Parker válasza FLx (#45) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ő, magyar oldalon nincs sajnos :N
De pl itt van:

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza hallador (#8) üzenetére


joey04
titán

omg te el is hiszed amit írsz, vagy csak trollkodsz?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) hallador válasza joey04 (#47) üzenetére


hallador
addikt

Ohhh 12 év alatt nem sikerült erre rájönni, Te ezt komolyan gondoltad? Vagy csak előjött az apple-s műnaivitás?
Ez kb olyan, mint amikor a Dell notebookok, felgyulladtak a szar akksik 5 - 7 éve és emiatt majd a Dell fog jelentkezni, hogy bocs rájöttünk hogy tényleg felgyullad a notebook, kicseréljük az eladott 100 000 notebookba, amiből működik 30 az akkumulátort, de jó fejek vagyunk.... :R

Te ezt komolyan gondoltad? :F

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Bezzeg az nem érdekli őket hogy a kábel külső burkolata hulladék, színeződik pár hónap és, foszlik már egy év után.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Ed Parker válasza hallador (#48) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem itt inkább arról van szó hogy volt egy tucat eset és olcsóbb ezeket a filléres villákat cserélni, mint hogy valakit agyonvágjon az áram teljesen és szétkürtöli a sajtó hogy az Apple tápok életveszélyesek.
Teljesen korrekt lépés.
Az viszont nekem is fura hogy miért csak most derült erre fény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.