Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pet007


pet007
aktív tag

Azert van kulonbseg, majd kovetkezo musas utan lohetnel meg egy kepet, erdekelme mennyire "tartos" ez a karceltavolitas igy. Amugy varom a folytatast!! :R

(#2) ncc1701 válasza pet007 (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Azokat a köröm nyomokat relatíve könnyű eltávolítani, mert csak a lakk felszíne sérül, és az abba beülő kosz látszik meg.
De nagyon helyes, autóval érdemes törődni, ha kicsit is igényes az ember.

(#3) bambano


bambano
titán

az autó van érted, nem te érte :P
szöszmötölsz vele, ahelyett, hogy beleülnél és pedál to metál :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bitpork válasza bambano (#3) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csatlakozom, még ha jobb érzés is egy jobb állapotúba beleülni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5) bambano válasza bitpork (#4) üzenetére


bambano
titán

nem kell elhanyagolni az autót, csak én nem akarok időt tölteni vele.
elviszem profikhoz, kitakarítják, addig intézem a dolgom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) pet007 válasza bambano (#5) üzenetére


pet007
aktív tag

Latod ez a nagy kulonbseg, en is pont ugy elbutykolok autoval mint a pc-vel, gondolom o se kenyszerbol tisztogatta a kocsit fel napig. :C

(#7) ncc1701 válasza bambano (#5) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudom, hihetetlen lesz, de én heti fél óra alatt takarítok ki két autót itthon. Ennyi belefér. Persze mindenki más szinten toleráns a mocsokra, igény kérdése.

(#8) Szada85 válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Szada85
aktív tag

@mindenkinek:

Természetesen én is úgy gondolom, hogy az autó van értem, ugyanakkor ha picit alaposabban ápolom, akkor egy még tisztább, gondozottabb autó lesz értem, no meg van bennem némi rend- és tisztaságszeretet is. :)

Igazából el is vihetném valóban szakikhoz, ugyanakkor csatolnék egy itteni cég oldalát, itt meg tudjátok nézni az árakat ( nagyjából átlagosan ez az átlag ):

[link]

Csak példaként, külsö mosás-ablakpucolás-porszívózás: 70€, amit legrosszabb esetben én 15€-ból ( tisztítószerek árával is számolva ) abszolválok, a különbözetet pedig szívesebben költöm benzinre a metálpedálkodáshoz pl., vagy próbálom ügyesen megforgatni kisebb-nagyobb sikerekkel. :) ).

Persze tudom magamtól is, hogy:
#Nyugatonélsz
#Jólmegy
#Mitsíraszám... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) elithun


elithun
őstag

Jó volt olvasni. Várom a tavaszt, hogy én is belefogjak a tisztogatásba, javítgatásba. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) bambano válasza ncc1701 (#7) üzenetére


bambano
titán

Igen, az.
az én autóm full bőrös, a bőrtakarítás első menete sincs meg fél óra alatt, nem még a komplett autó, pláne kettő.

ráadásul kis környezet-tudatosság is van bennem: nem csorgatom tele veszélyes hulladékkal a lakótelepet. szóval aki olyan helyen lakik, hogy meg tudja tenni, hogy takarít ÉS képes szakszerűen kezelni a keletkező veszélyes hulladékokat, az takarítson. én nem fogok, csinálja szakember.

"Persze mindenki más szinten toleráns a mocsokra": funkcionális analfabéták kedvéért újra: nem azt mondtam, hogy az autó nincs takarítva=koszos, hanem azt, hogy nem én takarítom, hanem szakértő=tiszta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kekeckedés volume1: tudom mi van a doboz hátulján, én is ezeket használom a bőrre. A kérdés csak az, hogy biztosan jó ötlet dörzsi után rajta hagyni a bőrön a cuccost..?
Az alap ötlet az, hogy fellazítod a szerrel a koszt ami a bőrön van/bőrben ül és amint lehet el kell távolítani, hogy ne ivódjon vissza. De lehet csak túl sok youtubedítélt néztem. :D

Amúgy meg besza-behu mit művelt a karceltávolító a kilincseknél. :Y
Jahh, plusz erősítem a frontot, tegyük patika állapotba az autót c. autóbuzéria van itt is, napokat el lehet szöszölni vele, szóval keep pushin bud!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) ncc1701 válasza bambano (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Látod, nálunk egyik sem bőrős, és nem is lesz olyan többet remélem. Nyáron meleg, télen hideg, kényes is. Ettől független tartom, amit írtam, nem használok semmilyen környezetre káros vegyszert. Mosószeres vízzel belül áttörlök mindent, plusz porszívó, két kocsi, fél óra. ha nagyon olyanom van, akkor kap műszerfal ápolót, időnként pedig kárpittisztítót bérlek, és azzal pucolom ki, az már nyilván nem fél óra, de megéri az eredmény.

(#13) bambano válasza ncc1701 (#12) üzenetére


bambano
titán

"Nyáron meleg, télen hideg, kényes is.": biztos léteznek ilyen bőrök is, az enyém nem ilyen.
gyengébbek kedvéért: ami lecsurog az autódról, az veszélyes hulladék. az igaz, hogy a legtöbb ilyen külső mosáskor termelődik, belső tisztításkor kevésbé.

"két kocsi, fél óra.": el szoktam vinni az autót autókozmetikába. ott rendszerint többen ugranak neki egyszerre, és még úgy sincs kész félóra alatt. úgyhogy továbbra sem hiszek benne, hogy két autót rendesen ki lehet takarítani fél óra alatt, de ha neked megfelel, akkor mindenki boldog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) HussarF

Nekem is AutoGlym-em van. Én a leather cleanert felspricceltem, kicsit vártam, majd körömkefével súroltam át, aztán szárazzal letöröltem. Utána meg mehet rá a leather care. A második tisztításnál persze már nem kell ennyire erőszakosnak lenni, de elsőre valahogy ki kellett szedni a koszt a hajszálrepedésekből. A leather care meg mehet mondjuk egy konyhai szivaccsal (nyilván, amit akkor bontasz ki, nem már használttal).

(#15) Jhonny06 válasza bambano (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennyi erővel a házat se takarítsd ki vagy fogadj arra is takarítót. Mert minek, ugye.

(#16) ncc1701 válasza bambano (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

A titok a rendszeres takarításban, és a tisztaságra való odafigyelésben van. Ezt én minden héten megcsinálom. Ha 45 fok van, ha esik az eső, de még télen is, mikor -10 van. Nem kell elhinned, de én nem gyakran ülök tisztább autóban, mint a sajátom.

(#17) Zoja™ válasza ncc1701 (#12) üzenetére


Zoja™
őstag

,, Nyáron meleg, télen hideg"...

Előbbire ott a klíma, az utóbbira meg az ülésfűtés. ;]

(#18) bitpork válasza Zoja™ (#17) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk megnézném azt az ülésanyagot ami ezzel ellentétesen viselkedik segítség nélkül, de na.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.