Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Kicsit bamba orra van :D . Mondjuk, én is pont az esetlensége miatt kedvelem a kedvenc (van hogy még álom, van hogy már valóság) járműveimet.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

rüsselsheimi Kinderszörprájz.
Sírok. :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3) Redneck


Redneck
veterán

Jól fest, várjuk a fejleményeket! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#4) Redneck


Redneck
veterán

"ahhoz kell, hogy a nagyobb városok köré kijelölt környezetvédelmi zónába Zsanettezés nélkül bezúzhass"

Ez fájt, de nagyon. :DD

"Az egész folyamat cirka 30 perc, várakozással együtt, és máris a saját plakett virít az autón."

Ezt szeretném itthon is, de ha egyszer össze is hozzák, minimum háromszoros áron...

A képek előtte utolsó bekezdés pedig egyenesen fájt. Valaki ilyen motorokat gázosít? Na nemááá! :W
Egyébként nekem sosem tetszett ez a Vectra, pláne az 5 ajtós nem, de ez a példány megváltoztatta a véleményem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#5) MineFox54 válasza Redneck (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

"Egyébként nekem sosem tetszett ez a Vectra, pláne az 5 ajtós nem, de ez a példány megváltoztatta a véleményem."

Pontosan, SŐT, nem vagyok Opeles egyáltalán, de ez a darab tetszik eléggé... Grat hozzá :)

(#6) Hieronymus válasza Redneck (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ez fájt, de nagyon. "

Sőt, a külföldi járművektől is megkövetelik.
Két választás lehetséges,
1. Az első utadba eső márkakereskedőnél megveszed a zöld (vagy jövőre a kék) matricát.
2. A rendőri intézkedést követően térsz vissza az 1. ponthoz. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a gts az nem kasztni verzió, hanem felszereltségi szint.
először csak gts-hez volt 5 ajtós kasztni és fordítva, de ez később változott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Innen tömegét meghazudtoló pofátlan módon képes megindulni ez a másfél mázsás romboló,": lol.
másfél mázsás? tonna lesz az...

az ilyen ásványvizes kategóriás kisturbós új autókkal nem érdemes kötekedni, mert úriember biztosra nem fogad. nincs abban semmi élvezet, hogy lenyomsz egy fóbiát vagy corsát. már megint. :P

ja, az első lámpája kicsit suzukis, azért olyan béna. de ez a legnagyobb baja kívülről.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) pet007


pet007
aktív tag

Nem szeretnem csak idebofogni, de annyira nem ertek a kocsikhoz, igy megkerdeznem: [link] ezt neztem ki, leiras alapjan jonak tunik, de nem tudom sri jo-e, vagy csak gondom lesz vele? :R

(#10) Szada85 válasza bambano (#7) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igazad van, a GTS valóban felszereltség, azonban csak az 5 ajtós ( Schrägheck ) változatnál volt ilyen, valamint a FL elött ezeknek nem is nagyon volt más felszereltségi szintje, talán ezért is ragadt rá egyértelmüen a GTS név.

A FL környékén jöttek be az Edition és Cosmo, valamint ezek Plus névvel ellátott verziói, valamint az OPC is ( 2005-töl kezdödöen )

Legalábbis az eddig olvasott források ( íme egy: [link] ) szerint.

A mázsát javítottam, hiába olvasom át többször is elötte, idövel a sok betü között már átsiklok ilyenek felett, sorry. :R

(#11) Szada85 válasza pet007 (#9) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ezt így látatlanban, képek alapján szerintem egyikünk Sem fogja tudni / merni neked egyértelmüen megmondani, a széria végéröl van, az 1.8-as motorról sok rosszat nem hallani, a felszereltsége nem túl komplikált, ergo kevesebb a hibalehetöség.

A képekröl nézve nem csúnya, a vezetötöl jobbra levö szellözö alsó lamellája hiányzik / nem mozog, az utolsó képen a lámpabúra is repedt, apróságok, de alkualapnak jó lehet.

Hogy az autó élöben milyen, müszakilag milyen állapotú, azt csak Te magad ( illetve, ha el tudsz vinni magaddal szerelöt, vagy valakit, aki esetleg kicsit jobban ért az autókhoz ) fogod tudni meghatározni, illetve biztosan van lehetöség ott is ilyen vásárlás elötti állapotfelmérésre szakmühelyben, ha nem vagy biztos a dolgodban, ez lehet a legjobb megoldás. :)

Szerintem.

(#12) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez kérem AUTÓ. És pont. :R

(#13) pet007 válasza Szada85 (#11) üzenetére


pet007
aktív tag

Persze, nem is konkretan ez az auto volt a kerdeses, maga a 2007-8as szeria magaban mennyire megbizhato. Sok van erre, olcson, ezert kerdeztem :R

(#14) Redneck válasza pet007 (#13) üzenetére


Redneck
veterán

Ha nem akarsz melléfogni és nagy nyalókát venni, a kiszemelt példányt vidd be egy általad választott szervizbe állapotfelmérésre! Ellenkező esetben belefuthatsz egy szopórollerbe, amihez ingyen adnak álarcot. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15) pet007 válasza Redneck (#14) üzenetére


pet007
aktív tag

Akkor elobb egy jo szervizt kell keressek, es csak utana autot :DD

(#16) Szada85 válasza pet007 (#13) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ezt is nagyban befolyásolja az, hogy az elözö tulaj(ok) miként bántak vele, mennyire tartották karban. :)

Ugyanebböl a típusból, ilyen motorral ki tudsz fogni olyat, amire utána gatyád is elmegy, ha eddig csak használták, és olyat is, amire csak a kopó dolgokat kell rászánni, mert rendes gazdája volt.
Ami biztos, hogy ne sajnáld az idöt a megnézésre, a próbaútra sem, ha a legkisebb bizonytalanság is felmerül benned, vagy kétes dolog, lépj tovább, ahogy írod, sok darab van eladó, böven tudsz válogatni. :)

De önmagában az 1.8-as Motor nem rossz konstrukció, a 2008 pedig már a széria vége, ergo a gyermekbetegségek-et már rég kijavították, a modellfrissített verzióból is. Szerintem.

Ha simán keresel egy Vauxhall szervízt a környéken, ök valószínü - valamilyen X összegért - szoktak vállalni állapotfelmérést, az már egy jó támpont lehet.

(#17) bambano válasza Szada85 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer: az nem pontos állítás, hogy gts felszereltség csak az 5 ajtós változatnál volt, mert ez azt sugallja, hogy 5 ajtós változatban volt más felszereltségi szint is. nem volt.

a c1-es vectrában ha 5 ajtósat akartál, az gts volt, és ha gts-t akartál, az 5 ajtós volt.

az opc line meg hasonló vicces dolgok csak a ráncfelvarrás utáni, c2-es vectrában voltak. ott viszont már nem volt gts.

ez azért lényeges, mert a gts vectra nem csak attól gts, hogy 5 ajtós a kasztnija, hanem attól, hogy lényegesen erősebb fékjei vannak, gyárilag ültetett a kasztni, sport esp és abs van benne, meg hasonlók. tehát ez nem egy olyan 5 ajtós, amiben nagy a motor, ez teljesen más autó, mint az 5 ajtósok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Szada85 válasza bambano (#17) üzenetére


Szada85
aktív tag

"az nem pontos állítás, hogy gts felszereltség csak az 5 ajtós változatnál volt..."

Szerintem de, GTS csak az 5 ajtós karosszériavariánsnál Volt, a 4 ajtós ( Sedan ), és a Caravan nem rendelkezett GTS névvel/szinttel, hívjuk ahogy akarjuk. :)

Amit két sorral lejjebb te is írtál:
"a c1-es vectrában ha 5 ajtósat akartál, az gts volt, és ha gts-t akartál, az 5 ajtós volt."

De tényleg felesleges ezen pörögni, az átlag user, illetve a használt piac a GTS nevet az 5 ajtóshoz kötötte eddig is, ezután is, ebbe a mélységbe, ahol most evickélünk már csak nagyon kevesen merészkednek. :)

(#19) #90088192 válasza Redneck (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Feltettel egy erdekes kerdest: Minek gazositani?

Alacsonyabb fordulatszam tartomanyban nyomatekosabb a motor, gazuzemben.
25ev felett illene elfelejteni a Boyrace(kisgyerek) Enedet, a masik lehet sietni gazzal is ha nagyon kell.
A motor eletartama megno egy jo beallitott szettel, olajcsere periodus kitolhato.
Kornyezetbaratabb, es olcsobb.
Ami nem jo az elvesztegetett hely a tartaly miatt, illetve telen akkor is benzinel kell inditani, hacsak nincs allofutesed(vagy elektromos halozatrol, vagy futott garazs)

Remelem eleg erv mellette.

(#20) Redneck válasza #90088192 (#19) üzenetére


Redneck
veterán

Elég érv és ismerem a gázosítás pozitív oldalait, de nem egy "élményautóba" pakolnám a rendszert. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#21) bambano válasza #90088192 (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztos vagy benne, hogy olcsóbb? gázból 18 litert is megeszik, ráadásul gázosítani is sokkal drágább, mert hathengeres.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) #90088192 válasza bambano (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat ez erdekes kerdes ket oknal fogva:
-Eloszor is En sajat magam raktam be egy hasznalt gazrendszer taxibol mentettem ki kb $100 volt, plusz $80 a tartaly, hitelesites megint $150, de az enyembe mar volt egyszer gaz elotte igy benn volt a plakett.
-Volt idoszak amikor 33c kornyeke volt az LPG/l mig a benzin $1.10 kornyeke es nem evett 2x annyit gazbol mint benzinbol max 30% extra

(#23) bambano válasza #90088192 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem kalkuláltam bontott cuccal, nem is szeretnék ilyet.
most újraszámoltam, nagyjából 40k kilométeren térülne meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) #90088192 válasza bambano (#23) üzenetére


#90088192
törölt tag

En annyit megyek egy ev alatt. Vagyis mentem, mert most csorosag van...

[ Szerkesztve ]

(#25) #90088192 válasza Redneck (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szeretnem megtudni hogyan befolyasolja az elmenyauto fogalmat egy gazszett? Nem megy 130 km/h oraval autopalyan tole? Vagyahol megengedett tobbel? Vagy kanyarba eldolnek a zeneszek es nem szol a a radio? :)
Nekem 3.5l V6 -os Magnam volt, gazzal. Nem nagyon zavarta, meg engem sem. Ezert kerdezem? :))

(#26) #90088192 válasza Szada85 (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ebbe nem veletlenul az ausztral gyartasu V6-ot tettek, mint volvokba es Alfakba is ?

(#27) bambano válasza #90088192 (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem. ez gm motor.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) #90088192 válasza bambano (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

A holden is GM tagja azert kerdezem?
Rengeteg autoba kerult a konnyufem blokk amit csinaltak 2.8l tol 3.8l ha jol emlekszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.