Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

Ez a PASR meg PBR elég érdekesen hangzanak, kíváncsi vagyok, mennyit lehet vele nyerni fogyasztásban. :)

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

én meg már alig várom, hogy elterjedjenek a core i7 alapú rendszerek, hogy aprópénzért összerakhassak egy korábbi generációs energia takarékos gépet

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Őszintén? Mennyit fogyaszt egy átlagos memória modul, hogy ennyire megéri a feszültség csökkentéssel foglalkozni? :F

(#4) waterman_ válasza juliabrilke (#3) üzenetére


waterman_
aktív tag

a lényeg, hogy gondolkodnak már ilyesmin is! csinálják csak, ahogy jól esik nekik. a videokártyákon is jó lenne ha így működnének a gddr memóriák. nem hiszem, hogy 2D-ben kell a fél meg egy giga memória.. és azok azért fűtenek rendesen.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#5) Gave válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Gave
addikt

"Ezeket a memóriákat elsősorban mobiltelefonokban, PDA-kban, GPS egységekben és más mobil eszközökben lehet majd megtalálni. "

Eleget ,hogy megroviditsek az aksi uzemidejet.

(#6) Morden24 válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyrészt #5, meg aztán nem csak azt kell nézni, hogy a per darab júzernek ezzel mivel csökken személyesen az energiafelvétele, hanem azt is, hogy per piac mennyit csökken az energiafelhasználás, ha elterjed :)

Sectumsempra - For Enemies

(#7) #95904256 válasza Gave (#5) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szegény aksi... :N

Szvsz. nem drágább gyártani mint a másikat, de kevesebbet fogyaszt mint a hagyományos. Ki melyiket választaná?

[ Szerkesztve ]

(#8) Metalfan válasza #95904256 (#7) üzenetére


Metalfan
senior tag

Attól függ, hogy gyorsat, vagy alacsony fogyasztásút szeretnél :)

(#9) juliabrilke válasza Morden24 (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, de nem mindegy, hogy a fogyasztás csökkenése mennyire megy a teljesítmény rovására. Mert nekem ez se lényegtelen.

(#10) #95904256 válasza Metalfan (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha meg SD-RAM vagy EDO kellene, akkor is kiesik... ugye? ;)

(#11) azbest


azbest
félisten

Jól értem? az NVM kompatibilis az SDRam megoldással? Ráadásul nagyobb adatsűrűség?

Gondolom az nvm drágább sokkal, de érdekes eljátszani a gondolattal, hogy pár ilyen alkatrész és nem kell félni az akksi lemerülésétől, mert onnan folytatja azonnal, ahol leállt... másrészt nagyobb kapacitású ramot lehet vele... persze gondolom lassabb. :)

(#12) #06658560 válasza juliabrilke (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valószínűleg egy PDA-ban, navigációs egységben bőven elég lesz a teljesítményük.

(#13) tome.jr


tome.jr
addikt

Én azt nem érte, hogy a Core i7-hez kiadott ramoknak ha elég az 1,65 v, akkor ezt miért nem lehetett már korábban megcsinálni, vagy most megcsinálni ddr2 esetében :F

(#14) zed1983 válasza juliabrilke (#3) üzenetére


zed1983
őstag

Hát ez biztos megéri valakinek, látják benne az üzletet, akkor biztos nem foglalkoznának vele :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15) rootkiller válasza tome.jr (#13) üzenetére


rootkiller
őstag

Mert korábban nem tudtak a gyártók 40-60nm környéki csíkszélességet előállítani, csak 80-100nm környékit.

Artengo TR 990 Pro

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egész jó, még akár notiba is elkélne, legalább nem ~70 fokon menne üzemben a cucc.

...

(#17) shabbarulez válasza tome.jr (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

A Core i7-hez ddr3-as memóriát használnak, annak pedig elég a 1.5V mivel ez a jedec szabvány. A beépülő rendszerekhez 2003 óta az LPDDR1-et használták ami 1.8V-on üzemel max ddr-400-ig. A szabvány ddr jedec feszültsége 2.5V. Most ezzel a jedec szabvánnyal a ddr2 szélesebb körben megjelenhet a beépülő rendszerek piacán. A szabvány ddr2 feszültsége 1.8V, az lpddr2-é 1.2V ami jelentősen kevesebb mint a korábbi LPDDR1 1.8V-ja, miközben 2x vagy akár nagyobb áteresztő képességre is képes. Hasonlóan 1x majd lesz LPDDR3 szabvány is, még alacsonyabb feszültségen üzemelve és még nagyobb áteresztő képességgel.

rootkiller:
Nem kell ehhez 40-60nm, a tavaly tavasszal bemutatott Hinyx modul 66nm-en készült, a 2007 őszén bemutatott Micron gyanítom 70nm felett. Persze a gyártástechnológia fejlődése elengedhetetlen a feszültség csökkentéséhez.

(#18) sNORh


sNORh
addikt

akkor ha azt meghúzzuk lesz 1,8? ;] :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#19) #65675776 válasza shabbarulez (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DDR3 szabvány jelenleg is tartalmaz alacsoy feszültségű eszközökre vonatkozó előírásokat (1,35V és 1,2xV). Kezdetek óta a szabvány része.

sNORh: Nem, akkor füst lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Akula válasza juliabrilke (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát van mit csökkenteni rajta.

Prociból is van ULV (azaz mostmár SU), 10W-ot fogyaszt 1.6 GHz-en. Nem kell ide kompromisszum.

---

Én csak azt nem értem mit szaroznak most a ddr2-vel, mikor a ddr3 alapból kisebb fogyasztású, azt tuningolják inkább!

[ Szerkesztve ]

(#21) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Sokan azt sem tudják, ez a cikk egyáltalán miről szól, de azért írogatják ide a szokásos "mégtöbb feszt neki" meg "jól meghúzom, hadd tekerjen" dumájukat.
Rugaszkodjunk már el egy cseppet a vérpistikés világtól ! Ezek a termékek nem a desktop piacra vannak szánva.

(#22) sNORh válasza #65675776 (#19) üzenetére


sNORh
addikt

valamit valamiért.. ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.