Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Olyan hideg volt, hogy a fémzene belefagyott a fülembe :DDD :N

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) tildy válasza szablya (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt nulla fok felett van az ido. Kb 5 fok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

reggel 20perc bringázás -14fokban... az élmény felülmúlhatatlan... szó szerint jégkorongmeccs játszódott a gatyámban a végére... :B hazafelé kellemes -5fokban mehetek... csak ne hulljon semmi hó meg hasonló más... rühellem a telet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Lauda válasza szablya (#1) üzenetére


Lauda
félisten

Lekoltoztel a deli sarkra? :Y :DDD

(#5) BITBOYS válasza mephi666 (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hány kilométert tekersz le így? Ízületeidet üdvözlöm :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) Gergő_ válasza Lauda (#4) üzenetére


Gergő_
őstag

szerintem ő nem az anyaországban lakik, de vagyok benne biztos.

(#7) aero. válasza mephi666 (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nekem csak 6 perc, szóval respect :)

szablya romániában él amúgy, de ott minden évben ilyen hideg van ... egyszer kipróbálnám azért, bár kétlem hogy olyan sűrűn járnék oda azután :DDD

(#8) Dany007 válasza mephi666 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Őőőrüüt :D
Nekem a kocsiig elsétálni is mocskosul nehéz. Pedig erre felénk csak -5-6 körül volt... Aztán persze végigvacogni az utat a melóhelyig... Persze gondolom még mindig jobb, mint biciklin :D Azért ez elég durva lehetett...

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez nagyon durva. Ez azt jelenti, hogy cirka 50-55 fok különbség van a szoba meg a kinti levegő hőmérséklete között. És éjszaka mennyi volt?

***

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

reggel -12 -11-ben jöttem be, jégeralsó nélkül. farmer alá csak hosszúzoknit vettem.

ja és az ízületeim jól vannak :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) mephi666 válasza BITBOYS (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb. 5-6km, de lényegében a város túlsó felén lakok... közben vannak izgalmas szakaszok: az első 1-2km elég jónak mondható, mert le van takarítva... aztán van vagy 2-3km, amit most csak bicikliúton tudok megtenni (városban ritka sz@r a minősége, mert fel van repedezve és itt-ott le van fagyva... az utolsó szakasz meg lényegében szűk 1km egy olyan úton, ami végig jeges az alacsony forgalom miatt... aztán biciklit felkapom, átcipelem 5-6 sínpáron és párszáz méter jeges szakasz után érek a céghez... :) kellemes reggeli torna... normál esetben 15perc alatt megjárom, mert 1-2 lámpát érintve tudok alacsony forgalmú utakon jönni, de azok most durván jegesek és nem kockáztatok...

az izületeim jól vannak... beöltözök rendesen, így nem is fázok... térdemre kellene esetleg valami, ami melegíti... sál+sapka+kapucni megóv attól, hogy a fejem/nyakam szétfagyjon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tél.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) szablya válasza aero. (#7) üzenetére


szablya
tag

Áh régen hidegebbek is voltak, állítólag nagyapám még látott -45 fokos hidegeket is. Meg az ősök mondják, hogy Karácsony és január között sokszor félméteres hó volt.
Ma ez már extrém hidegnek számít, holott régen télen ennél jóval lennebb is mehetett az a bizonyos higanyszál.

Természetesen Székelyföldön élek, szép, hókucsmás hegyek között.
Én kifejezetten szeretem a telet-havat, még ha ilyen hideg is van. Viszont a meztelen táj meseszép tud lenni.

ollie: Reggel, mikor én megyek buszra, még sötét van, szóval az az a reggel :D Szóval éjszaka se lehetett sokkal kevesebb, olyan -35 max(azaz min).
Este 25° volt a házban, ami azért kemény tüzelés eredménye. Reggelre ez lehűl 19-re, most pedig, amikor hazaértem 13.5° (!) volt itthon, dacára a vastag téglafalaknak, meg mindenféle szigetelésnek. Kint most -22 van.

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#14) ollie válasza szablya (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Képeket tudsz feltölteni/linkelni?

***

(#15) BITBOYS válasza mephi666 (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Érdemes a térdekre (is) nagyon vigyázni. Észre sem veszed és a következő télen már recseghet-ropoghat. De akkor is....télen nem mernék biciklizni :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#16) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

régi vastag zokniból vágjál le egy szeletet, és húzd rá

ja és azon az 5-6 sínpáron már nincs közlekedés :(

(#15) BITBOYS pedig az a legjobb, friss hóban colin mcrae-t játszani ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) szablya válasza ollie (#14) üzenetére


szablya
tag

A hőmérőről? :DDD Tájképeim egyáltalán nincsenek, telóval ugye nem lehet olyan minőségűt, a fényképezőt meg nem hordom magammal. Hegyek fele most nem igazán megyek, kocsi nélkül őrült lennék, apum pedig csak pár hét múlva jön haza Sopronból.

De a kedvedért talán valahol mégiscsak fotózok majd szép havas tájat :) - igaz csak kis kompakt gépem van, nem vagyok fotós. Majd tájképre állítom :D

memphi666: Biztos megéri ez neked? És semmiképp sem vállalnám be (mondjuk akkor kutyagolhatnék :((( ) :)

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#18) BITBOYS válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Poénnak jó, csak én egyszer telibevertem egy tűzcsapot... :D előtte.. :DDD utána.
Na azóta tisztelem a csúszós utakat.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) ollie válasza szablya (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármilyen képért hálás leszek. :)

***

(#20) asci


asci
tag

Én is kérekszépen képet :)

(#21) szablya válasza asci (#20) üzenetére


szablya
tag

Akkor majd valamit csak összeügyeskedek :)) Hegyekről nem igérek semmit, legfeljebb távoli képet.
Ilyesminek képzeljétek :) :

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#22) Lauda válasza aero. (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ha igazan hideget akarsz, probald ki itt Jakutsz ;]

(#23) szablya válasza Lauda (#22) üzenetére


szablya
tag

Brrr, hogy bírják az oroszok? :DDD Inkább melegedek itthon a tűznél...

memphi: Nézz utána, nem-e szerveznek Jakutszba biciklitúrákat :DD (csak viccelődök)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

most estem haza, kicsit átfáztak a kezeim, de ennyi... -4fok van... kimondottan kellemes a reggeli -14 után :B megszámoltam most direkt: 8 sínpár van, de ebből 5 fölött kell átemelni a bringát :K egyébként nem is nagyon csúszik most az út... le is megyek a boltba sörért, aztán pizza+sör kombó lesz...

#17: tiszta úton gyalog kb 40perc... :( bringázni meg szeretek és tekertem már ilyen időben is elég sokat régen... nem sokat telelt a bicaj... nem egy nagy szám a gép, de nagyon megszolgált már bő 15év alatt :) buszozni meg utálok, nem fogok azért fizetni, hogy a buszon/buszmegállóban fagyoskodjak... ennél szerintem jobb, ha mozgok... volt, hogy a buszon olyan jeges volt belülről az ablak, hogy kapargatni lehetett... meg ráleheltél az üvegre és pillanatok alatt ráfagyott a pára :K szerintem az sem sokkal egészségesebb...

#22: kemény... kiköpsz az ablakon és koppan, mire leér :) meg jégszobrot lehet brunyálni szó szerint :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Lauda válasza szablya (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kis ruszki vodka csodakra kepes. :DDD

(#26) ollie


ollie
MODERÁTOR

Láttam egy ismeretterjesztő filmet egy olyan helyről, melyen nyáron -50 fok van nappal. Ez a leghidegebb terület a Földön, ahol még emberek élnek (és ami nem kutatóbázis vagy hasonló), és ez is Szibériában van valahol. Na most elég érdekes dolgokat mutattak az ott élő emberek életéről. Rénszarvas tenyésztésből élnek, és a pásztorok éjszakára jurtákban húzzák meg magukat, melyekben vastag (1m) rőzsetakaróra ágyaznak meg maguknak. És e mellett a sátorban van egy kályha is, mely ha éjszaka kialszik, reggelre mindenki megfagy.

***

(#27) BITBOYS válasza ollie (#26) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem egy ilyen lánctalpas valamivel vitték oda a stábot? Mert akkor lehet ezt láttam én is...default a -20 :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) ollie válasza BITBOYS (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De lehet, amúgy megtaláltam a helyet: Oymyakon, és a műsor címe a Going to Extreme volt.

És tévedtem, mert télen volt -50, nem nyáron.

***

(#29) ABE válasza ollie (#28) üzenetére


ABE
őstag

Norilsk is elég brutál hely, szintén Szibériában van, akár -60-ig lemegy a hőmérséklet, 250-270 napig borítja hó, és ebből 110-130 nap hóviharokkal fűszerezve. Ja, és mellesleg a 10 legszennyezetteb hely között tartják számon. Egy kis ízelítő. :)

(#30) keIdor válasza ABE (#29) üzenetére


keIdor
titán

Uhh, nem gondoltam volna, hogy ennyire kemény Szibéria. Agyonvágja Kanadát is... :Y

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) caizzz


caizzz
aktív tag

Once Upon a Time in Siberia

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#32) Crystalheart válasza ABE (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó helyen voltak a gulágok. :(

Én már szétfagyok, ha itthon a -20-ban kell fejni meg etetni, és közben 0 fokos jeges vízben nyúlkálni. (Igaz, hogy -5 és -25 között nem érzem annyira a különbséget, mint 5 és -5 közt.) Szerintem Szibériában meghalnék egy nap alatt.

(#33) negyedes


negyedes
addikt

Akkor en a -14el kussoljak az alfoldon. :DDD Nincs is szebb mint a szekelyfoldi hegyek telen. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34) #53246592


#53246592
törölt tag

Az már elég hideg.

(#35) talmida válasza Lauda (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az akkor kb olyan, mint Yellowsotne-ban. :K Télen ott is -48C körül van, de mértek már -54C-et is. (-66F). (Yellowstone Canadához közel fekszik, nagyjából azzal az orosz hellyel egy szélességi körön. A következô írásom pont Yellowstonról szól. Szerdán jelenik meg. Kis reklám. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#36) caizzz válasza talmida (#35) üzenetére


caizzz
aktív tag

Ritkán van ott azért olyan hideg. Most is bőven plusz fokokat mérnek (°F). Most is pl. -5 °C fok van. Az éghajlata teljesen más mint Szibériáé, össze sem lehet hasonlítani őket. Jakutszkban az áltaghőmérséklet (feb) ami -43 °C. Eközben a Yellowstoneban ez -10 és 0 fok környékén mozog évtől függően. Rekordok persze mindenhol vannak, az általad említett 1933-as adat egyáltalán nem nevezhető általános jelenségnek arrafelé.

marakujás kőbányai

(#37) Atis707 válasza keIdor (#30) üzenetére


Atis707
tag

Nyáron meg erdőtüzek is vannak a hőség miatt, szóval + 1 :D

(persze nem egész szibériára vonatkozik)

(#38) talmida válasza caizzz (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Valamit elnéztél. :K Most -10 van és most ott dél körül van, vagyis a legmelegebb idôpont a napban. Egyébként mi nyáron voltunk ott és hógolyóztunk is..na, nem a gejzírek mellett, hanem a szomszédos hegyekben...De a gejzírek mellett is kabátban voltunk.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) #53246592 válasza talmida (#38) üzenetére


#53246592
törölt tag

azert az joval közelebb van a -5-höz mint a -48-hoz :)

(#40) caizzz válasza talmida (#38) üzenetére


caizzz
aktív tag

Amit elnéztem az valószínűleg annyi volt, hogy más mérőállomás adatait néztem (van vagy 20 a parkban), mint a Yahoon linkeltél. A lényeg, hogy a -48 °C egyáltalán nem szokványos arrafelé. Nem lehet egy lapon említeni a két területet (A Yellowstonet Szibériával).

High: -8°
Low: -16°
High: -6°
Low: -14°
High: -7°
Low: -21°
High: -8°
Low: -20°
High: -7°
Low: -17°

És ez csak az elmúlt hét. Szibériában mindeközben (na ok, a legszélsőségesebb Yakutsk-ot néztem, de hát na :D):

High: -39°
Low: -54°
High: -41°
Low: -59°
High: -39°
Low: -58°
High: -39°
Low: -50°
High: -34°
Low: -44°

Bónuszkép: :))

Ja és amúgy hógolyózni nyáron lehet a Kárpátokban és a Magas-Tátrában is. :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#41) .bableWes válasza mephi666 (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

nekem általában az 5perces bicajozás, télen 15percbe tellik. 5km de elég jo :DDD

sajna a hátso tengely háromrészre tört tegnap, szvsz egy ideig hanyagolom a bicajt :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#42) mephi666 válasza caizzz (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

reggel bringázás után így le volt fagyva nekem is a szakállam :B raktáros csak nézett... ilyen már vagy 6-7éve nem fordult elő... kb 2002 telén volt ilyen -20körüli hőmérséklet... akkor 20perc séta után deresedett le a pofaszőrzetem... bírom egyébként a hideget... régen szórakoztam agykontrollal: volt, hogy 0fokban 1szál kötött pulcsiban indultam el otthonról reggel 6kor a városba/"suliba"... soha nem fáztam és nem is betegedtem le... néhányan úgy néztek rám a buszváróból (nagykabát+sapka+sál+kesztyűben), hogy már azon aggódtam, hívják az elmegyógyintézetet :DD én meg kellemesen elbagózgattam... ha nem fújt a szél és nem járt át a hideg rendesen, akkor soha nem fáztam...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) caizzz válasza mephi666 (#42) üzenetére


caizzz
aktív tag

Kíváncsi lennék valami statra, hogy mi bagósok mennyivel több időt töltünk a minusz sokfokban amiatt, hogy kimegyünk a kutyahidegbe rágyújtani, amikor normális ember inkább a jó meleg irodában/szobában kuksol. :))

marakujás kőbányai

(#44) talmida válasza caizzz (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Forrás.

The two main features of the weather in Yellowstone National Park are low temperatures and heavy snowfall. The nearest reporting station is at West Yellowstone, and this is usually the coldest place in the nation for several days every month of the year - at nighttime it typically records 35°F in July and -40°F in February, though the all time low for this location is -66°F set in 1933. The elevation at West Yellowstone is 6,659 feet, so sites in the park - between 7,000 and 8,000 feet for the main visitor locations - are always several degrees cooler.

Even daytime temperatures in winter typically stay below freezing from November to February,
Winter temperatures often hover near zero throughout the day but may also reach highs in the upper 20s. Subzero over-night temperatures are common.

Yellowstone also experiences periods of bitterly cold weather. The lowest temperature recorded in Yellowstone was -66F (-54C) near West Yellowstone on February 9, 1933.
Annual snowfall averages near 150 inches. At higher elevations, 200-400 inches of snowfall have been recorded.

Ja, és nem azt mondtam, hogy ugyanolyan, hanem azt, hogy kb. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) talmida válasza caizzz (#40) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A szélességikört viszont én néztem el. :U

De, ha már helyismeret, hadd mutassak egy jópofa földrajzi játékot. :D ..szablya talán megbocsájt még egy OFF-ot. :F

IN GOD WE TRUST!

(#46) caizzz válasza talmida (#45) üzenetére


caizzz
aktív tag

"Összesen 523 km-t tévedtél." :DDD

Facebookon van a Geo Challenge, az is jó. :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#48) keIdor válasza talmida (#45) üzenetére


keIdor
titán

700km-t tévedtem összesen, a megyeszékhelyeket mind pontosan tudtam, ez a lényeg. Kazincbarcika és Taploca volt több, mint 20km, a többi alatta.

Sry dupla!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#49) niti válasza mephi666 (#42) üzenetére


niti
aktív tag

Te hol dolgozol? Ha nem titok?
Én gyalog 5 percre lakok a munkahelyemtől, de ma reggel így is durván lefagytam, mire odaértem. Meg a hétvégén le volt kapcsolva a konvektor, aminek köszönhetően reggel 7-től kb 9-ig 16,5 fok volt a boltban. Olyan dél körülre elérte a 19-et. Én nem szoktam meló közben fázni, köszönhetően a vésztartalékomnak ( :D ), de ma amikor csak lehetett, a konvektornak meresztettem a hátsómat. :))
A havas Erdélyről én is szívesen látnék fotókat! :K

[ Szerkesztve ]

(#50) keIdor válasza talmida (#45) üzenetére


keIdor
titán

Ezt próbáld ki, ez nehezebb, semmi határ, vagy megyék/tartományok, csak vaktérkép. :))

Nekem ennyi sikerült elsőre. Majdnem ezüst, mindig 5-ös voltam földrajzból, de a lengyel városokat annyira nem találtam el... ha tudsz É-Amerikait várom, szerintem mind az 50 államot meg tudnám mutatni a legtöbb városával, szívesen próbára tenném magam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.