Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Javaslom ezen eszközök használatát. ;]

Microsoft rágcsáló nincs?
Azt hallottam 2004 környékén annál jobb nem is létezett játékosoknak. :K

(#2) Synthwave válasza #90088192 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van. Egy fehér MS IMO 1.1 SteelSeries Edition és egy fehér MS IME 3.0 SteelSeries Edition, mindkettő paracordozva, japán D2F-01F kapcsolókkal és Corepad teflonnal. Azok is sorra kerülnek majd, valószínűleg egyben, mert csak a burkolat méretében, formájában és a tömegben különböznek egymástól.

Azért akkoriban már 2 éve piacon volt az MX300, én azt választottam volna (de ma is) . Az MX500 már nehéz volt nekem régen is, plusz a szimmetrikus a világom. Az MX310 2003-as, a Razer Diamondback 2004-es, illetve az MX510 szintén. Mindenesetre az MS-ek még sokáig top kategóriás cuccoknak számítottak, kvékerek között 2018-ban is nagyon gyakori volt a WMO 1.1a. Az első komoly egerem amúgy egy "mezei" MS IME 3.0 volt 2007-ben egy QcK Minivel, de hamar Diamondback Magmára és Everglide Titan MonsterMatra váltottam, utána meg WMO 1.1a-kat nyúztam jóideig.

A 8 bites adatsáv miatt az MX300/MX500/MS WMO 1.1a/IMO 1.1/IME 3.0 vonalon ha az alap 125 Hz-es polling rate-et manuálisan felhúztad 500/1000 Hz-re, akkor brutális perfect control javulást értél el; 1 m/s-ról 3,91/3,91/1,5/1,5/1,5 m/s-ra növekedett. Az MS-eknél is rengeteget számított az a + 50% (és a malfunction rate ezzel együtt felkúszott 2 m/s környékére), de a Logiknál konkrétan mintha egy új egeret vettél volna kézbe, ami a jövőből jött.

Amúgy ezekben a régi cuccokban lévő, 400 cpi-s Avago ADNS-A2020 és STMicroelectronics OS MLT 04 szenzorok a mai napig kb. az egyik legnyersebb egérkezelési feelinget adják (annak ellenére, hogy az Avagóban van némi angle snapping).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) b.


b.
félisten

Én nem szerettem ezt a formavilágot, állandóan leért az ujjam róla a padra,de viszont az biztos, hogy ezzel már lehetett és lehet aprítani a mai napig,
Főleg annak akinek nem lapát kezei vannak, mint nekem.
Amúgy itt még erős Logiteches voltam, aztán mikor elcsúsztak abba az extravagáns formavilágba és ontották ki a jó szar egereket Razer és Steel is bejátszott. Mai napig használom mindkét márkát vásárolgatok belőlük, de a Krait nem volt a kedvencem sajnos.
most Razer Lancehead, Mx 518 ( új) és a G603 van porondon, egyelőre a G603 mindent is ver nálam kényelemben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Synthwave válasza b. (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem gyakran leér effektíve mindenről a kisujjam hegye a padra. : > Legtovább egyértelműen a Ninox Aurorát használtam (~5 év), utána kb. fej-fej mellett a Razer Salmosát és a WMO 1.1a-t.

A magam részéről azt várom, hogy mikor jön egy G305 refresh üresen 47-48 grammal (úgy 54-55 gramm Energizer Ultimate Lithium AAA-val). Hosszú távon valószínűleg sok pénzt megspórolna.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) #90088192 válasza Synthwave (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos már a kinézete sem jut eszembe ennyi év után.
Arra emlékszem CS Source amivel rengeteget játszottam vele. :(((
Kb 1 hónap alatt jutottam el oda, hogy a gép nem volt ellenfél semelyik szinten sem, sőt egymagam gyakorlatilag le tudtam nyomni akár 4-5 tagú bot gyülekezetet.
Rég volt talán igaz sem volt.

(#6) Synthwave válasza #90088192 (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"sőt egymagam gyakorlatilag le tudtam nyomni akár 4-5 tagú bot gyülekezetet."

Beware, a boss is on the server!

:DDD

IM 1.1a és IME 3.0 SS Edition:

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) #90088192 válasza Synthwave (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

A villódzó fények, és az hogy beszélünk róla, beindította az emlékező tehetséget. :DDD

Ilyenem volt.

Ja boss, :DD Tengeri betegséggel különösen jó élmény játszani. Meg ugye sosem játszottam az életemért mint a mai profi eSportolo, csak azért küzdöttem vele, mert LAN Partyra hivtak az osztálytársak, én meg sosem játszottam vele azelőtt. 80fps max egy 7800GT társaságában, amit egy X4800 AMD proci hajtott :DDD
Régen volt már.

(#8) Zaied válasza #90088192 (#7) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A fölső képeken látható egér normál verziója.

(#9) #90088192 válasza Zaied (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm ezt nem tudtam. :R

(#10) Synthwave válasza #90088192 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig elég csak ránézni. Még a neve is ugyanaz. :F

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) zolikaDB válasza Synthwave (#2) üzenetére


zolikaDB
veterán

Anno innen apróról vettem vagy 4-5 db IMO 1.1-et, már akkor használtak voltak.
Azóta is azokkal kattintok, ennek vagy 6 éve. Nem véletlen. Szintén teflon talpakon.
Egy tökéletes fehér még becsomagolva, meg egy picit bugos fekete. Ennek asszem vmi olyasmi baja van, h ha görgetek nem "racsniz", vagy hogy mondjam... Javítható lenne?

Amúgy ezek azok a kapcsolók? [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) #90088192 válasza Synthwave (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

De hát az enyém IMO 1.1 volt. :))

Különben sosem voltam rágcsáló fetisiszta, mindig a proci/Videokártya ami hajtott.
Ezért nézem érdeklődve az írásod, mert én tök tudatlan vagyok ebben a témában. A4Tech egerem volt amire még emlékszem, az volt az első amin felül is volt görgő nem csak a nagy golyó az alján. :R

(#13) C0R0 válasza zolikaDB (#11) üzenetére


C0R0
csendes tag

Lehet javítani. Ha budapesti vagy akkor írj privát üzenetet, megbeszéljük és megcsinálom neked.

(#14) zarayg


zarayg
aktív tag

Szia!

Nekem van MS Wheel Mouse Optical-om fehérben és feketében is, illetve van IME1.1A-m és egy IME 3.0 (de abból a ráncfelvarrott új kiadás), ha szeretnél tesztelni :)

Üdv
zarayg

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#15) Synthwave válasza zolikaDB (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azok a kapcsolók, de aprón még mindig ott van párja öccázé, ingyen postával.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) zolikaDB válasza C0R0 (#13) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm, sajnos debreceni vagyok.
Mi a gond? Nem vagyok annyira botkezű, megpróbálnám megjavítani... :)

(#17) C0R0 válasza zolikaDB (#16) üzenetére


C0R0
csendes tag

Hasonló beavatkozásra lesz szükséged: [link]

Javaslom az alábbi sorrendet:
1) szétszeded az egeret
2) kiforrasztod belőle az encodert
3) leméred, hogy mekkora encoderre van szükséged (segítség hozzá: [link]
4) megrendeled aliról
5) beszereled a régi helyére :DDD

(#18) Zaied válasza C0R0 (#17) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Optikai encoderes, így valószínű nem az a baja és nem is talál cserét...
A görgő kerék tartó műanyag bölcső szokott szétnyílni, eltörni, elöregedni. Álltalában a kis papírdarabokkal való kitámasztás javít a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#19) zolikaDB válasza Zaied (#18) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szétszedem, megnézem :R

(#20) Synthwave válasza Zaied (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizony, papírfecnis sufnituning.

Quake Live-hoz meg külön script volt hozzá, hogy ne kelljen hardveresen berhelni. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Synthwave válasza #90088192 (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tengeri betegség? Akkor ezt pl. nem neked találták ki. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) b. válasza Synthwave (#21) üzenetére


b.
félisten

vagy ezt :) [link] Ez Wrath barátommal készült többek között. Az utolsó 2-3 évben együtt tartottuk életben a szervert.
Quake motor áldása. Hogy mi mennyit Jumpoltunk régen istenem, külön szerverek voltak rá. Volt hogy éjjel 3 ig azt csináltuk, délutántól, úgy éreztem forog az egész világ mikor lekapcsoltam a gépet.
na hát itt kopott az egér talpa rendesen :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Synthwave válasza b. (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nájsz. Látszik, hogy id Tech 3; konkrétan CPM fizikának tűnik. Amúgy CoD 4-ben is igen szépen lehetett szökelleni, circle és air strafe, vertical overbounce, edge slide, wallrun, rocket jump, miegyebek. Azt még nagyon csíptem, főleg promoddal (vagy HC szerveren).

Egy ideig én is DeFRaGozgattam, főleg CPM runok, 45 cm/180° no accellel. Most szerintem bele is szakadna a kezem 3 perc alatt. ; _____ ; A demók szerintem még mindig megvannak valahol, de feltöltve csak ez van.

2018-tól pihi van Kvék terén, 2020-ban meg klasszik Doomra váltottam több okból kifolyólag, viszont a szélsebes folyás az kell, ha mán FPS-t püfölök. :D Egyrészt a kezem sem bírja már a régi low sens + medium accelomat, és az aimwhore gyökerek miatt csak felhúzna a high sens, meg igazából a ligázással, prac warozással járó feszkó sem hiányzik most az életemből; mindenesetre a klántársak ma is aktívak, most éppen a Nations Cup pörög, és mivel elég multikulti banda vagyunk, jelenleg az egymás vérének ontása van napirenden. :D

Émmeg itt Doomozgatok (zömében Crispy alól), elvagyok vele, és itt működik a 13-15 cm/360°. A nagy 3rd party WAD-ok mennek, az official IWAD szekciót kipipáltam UV/pistol start/no save-vel, egy kis speedrun itt-ott, meg a mapping is érdekel, a community pedig él és virul, folyamatosan jönnek az újdonságok és brutális mennyiségű fulligény 3rd party content akad, szerintem egy emberöltő kevés hozzá még akkor is, ha mással nem is játszol. E4M1-en meg már karnyújtásnyira van a WR tie. :D

Most úgy látszik, hogy találtam egy kellemes render szettinget is YT-hoz; legalábbis ez az old school 4:3-as vanilla GFX szerintem jól mutat videón is, nem csak játék közben. Számomra a widescreen valahogy olyan idegen ehhez. A texture filteringgel meg a világból ki lehet kergetni. :'

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) b. válasza Synthwave (#23) üzenetére


b.
félisten

igen , ez ugyan az a motor és jump tech. :) Annak idején egy bugból mik nőtek ki :)
nekem 180 fok 18 cm kb, már megszoktam ,de az biztos hogy a kezem nekem is nagyon szokott már fájni 1 óra játék után, szóval öregszünk hallod :D
Doom nekem is nagyon bejön,de valahogy hiányzik ez a feeling.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Synthwave válasza b. (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Öregedés: ne is mondd.. 30 után legalább kétszer gyorsabban telik az idő. Kinyitom a szemem, hétfő reggel. Pislogok egyet, péntek délután. Most, hogy meg már a 40 közelebb van...várj, mindjárt jövök, csak kifekszem a sínekre. :DDD

Ó, Doomban is van ám advanced movement; Doom Movement Bible. Nagyon skilles cucc, és kegyetlenül lehet benne pörögni (a négy poszttal feljebb linkelt vidi sem sétagalopp :D).

Amúgy az id Tech 1 is mindig a szüvem csücskibe volt (id Tech 1/id Tech 3/Build engine a nagy Szentháromságom – fú, a buildes cuccok is nagyon jellegzetesek, és eszméletlen hangulatuk van), és az ebben épített környezeteknek nagyon nagy feelingje van szerintem. Egy egyszerűbb, örömtelibb kort idéznek, mikor még szabadabban szárnyalt a képzelet.

Arra meg, hogy casual GZDoom alatt mire képes a szétmoddolt motor, az valami nagyon kemény. Most is jön egy új megawad Dragonflyéktól, ami garancia a minőségre; Elementalism Phase One trailer.

Egen, ez moddolt id Tech 1 OpenGL alól (de van Vulkan rendereje is már). Mondjuk én 4:3 / 640 x 400 / 8 bit software renderer / no smooth pixel scaling / no transparency guy vagyok, de az ilyenekért azért én is beröffentem a GZDoomot. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Synthwave válasza Synthwave (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*script

Brühühü.

Viszont van egy olyan érzésem, hogy a régebbi mausokról szóló bejegyzések alatt jó kis nosztalgiázás lesz. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) #90088192 válasza Synthwave (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hú, milyen régi?

Amit még a Blood alatt használtam, az 2 gombos, golyós egér. Akkoriban vettem az első A4Tech rágcsálót, de hogy milyen volt...azt ember még nem mondja. Addig az Ufo 2 amihez kellett az egér meg a Transport Tycoon Delux-hoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#28) Synthwave válasza #90088192 (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Régi cuccokból van még ugye a két MS SS, egy MX300 és egy MX500, meg egy haldokló Copperhead. Az Aurorák már 2014-esek, ezeken kívül csak újabbak akadnak.

Az első USB-s, de még golyós Apple G3 mouse vagy a serialos MS Serial Mouse 2.0 nem biztos, hogy megér egy-egy bejegyzést. Az adatlapomon szerepel, hogy mik vannak a sufni tövén.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

én az enyémet kicsit átszíneztem, nem tetszett a narancssárga

illetve mivel a gombokról a guszerű bevonat csúnyán elkezdett foszlani, inkább leszedtem róla, és meglepően kényelmes így is használni.

egyedüli bajom vele, hogy a gőrgő nagyon nehézkesen működik már :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30) Synthwave válasza FireKeeper (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csecse.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.