Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tkazmer válasza ABE (#50) üzenetére


tkazmer
addikt

a belvárosban talán az is segít, hogy elég sok lakóépület lakásainak jelentős részét cégek, ügyvédek használják irodaként, tehát eleve kevesebb potenciális "ellensége" van az embernek.
ilyen módon megtörténhetnek olyan szerencsés esetek, hogy valakinek a lakása minden oldala "fedezve" van, vagy vastag fal, vagy valamilyen iroda által.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#52) művésznő4


művésznő4
csendes tag

A szükség nagy úr...
Valaki örül, hogy egyáltalán ilyenben lakhat. Sokaknak még tető sincs a fejük fölött...:U

Aki ilyen kérdéseket tesz fel, le sem tagadhatná, hogy született "kertesházi"...;)

(#53) biker válasza FPéter (#43) üzenetére


biker
nagyúr

Az én szomszédom az egy méter vastag falat is legyőzi, nem ismer lehetetlent. Pl. a reggelit valszeg kalapáccsal készíti el, legalábbis nem tudok más értelmes magyarázatot a reggel 6 órai, menetrendszerinti, általában 4-5 percig tartó kalapálás létjogosultságára. (V. ker). Áldom az eget, hogy csak heti 2-3x kell ott aludnom.

hülye ellen nincs orvosság. mi minden reggel tudjuk, a szomszéd mikor szart(bocs) és borotválkozott, mert nem tudja, hogy a wc kefének nem a müanyag szárát kell a porcelánhoz verni hogy lecsöpögjön, és a borotvát se kell a mosdó széléhez csapkodni, csak lemosni.
ezen nem a fal a probléma oka, hanem az iq szint :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54) McKane


McKane
senior tag

nem lakok sem panelban,sem társasházban, de majd ha odajutok,több mint valószínű,hogy be kell költöznöm a városba.
jó tippeket olvastam itt a szomszéd-idegesítéssel kapcsolatban, és a "szabályokkal is kapcsolatosan is... köszi! :R

(#55) Kolondrum

Na kéremszépen! Megkérdeztük a tulajt h mit mondtak a szomszédok mi volt hétfőn.... Hát kéremszépen ezek mindent hallottak..... Zajongtunk, kalapáltunk, de volt csend is. Tehát tényleg hallanak mindent.
Tudjátok vannak azok az udvarok amiknek nincs bejárata csak a sok ablak oda nyílik, tehát hogy valahova ki lehessen nyitni az ablakot. Két fő dolgot emelnék ki! Bejön minden szag legyen az a 3.-ról, de bejön. A másik a hang, ha jó pillanatban van ott az ember akkor mindenről értesülhet. :DDD Kinembírnám.

(#56) Jhonny06 válasza művésznő4 (#52) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó igen, a napi étel- és italadagod felét küldd el Afrikába, mert éheznek. Adj minden hajléktalannak aprót, adakozz különböző szeretetszolgálatoknak.

Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de túl kéne már jutni ezen. Ez egy valós probléma; valakinek kisebb, valakinek nagyobb. Nem arról volt szó, hogy a 11. Aston Martin-om milyen színű legyen.

(#57) PazsitZ válasza művésznő4 (#52) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egyébként nem tudom ,de jelen pillanatban panelban lakok, bár kertes házban nőttem fel. Jelenleg egyáltalán nem érzem szükségét, hogy mondjuk kertem vagy udvarom legyen.
Van elég dolgom így is :).
Egyedül talán az hiányzik ,hogy mondjuk egy kutyát tartsak, de az meg panelban nem megy, számomra legalább is nem, magamat, meg a kutyát se szívesen kínoznám, ilyen szempontból.
Szóval messze nem csak pénztárca függő a dolog szvsz.

- http://pazsitz.hu -

(#58) Kolondrum válasza művésznő4 (#52) üzenetére

Szükség hol kerül ez szóba? :Y Alapból aki így kezdi az életét annak ez a normál, erre gyűjt ebben gondolkodik.
Az tesz fel ilyen kérdést aki nem tudja elképzelni hogyan barkácsol és a többi egy társasházban.
Ne bánts kérlek én sem teszem.

[ Szerkesztve ]

(#59) nem_tom


nem_tom
őstag

Hát én is eléggé nehezen tudnám elképzelni az életemet, főleg a belvárosban egy panelban, vagy társas házban, vagy ilyesmi. Persze ha a szükség megkívánná...

(#60) tkazmer


tkazmer
addikt

azért a belvárosi létnek is megvan a maga előnye. ha jó helyen laksz, van zöldterület, viszont nem te gondozod (szabadság tér pl. elég jó ilyen szempontból, de a deák tér bizonyos részei is rendben vannak). kilépsz az ajtón, és pár perc sétára van élelmiszerbolt, bank, posta, étterem, söröző, ami kell. ráadásul ezek (bank, posta) gyakran tovább nyitva vannak, mint a külső kerületekben vagy vidéken, így munka után is el lehet intézni az ügyes-bajos dolgokat.
ezen kívül míg akár már a bp-i agglomerációban is ahhoz, hogy mondjuk este 9kor elmenj vásárolni valamit, autóba kell ülni és elmenni mondjuk az auchanba, addig itt egy kellemes esti sétával fel lehet keresni egy 10-11-ig nyitva tartó matchet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#61) McKane válasza nem_tom (#59) üzenetére


McKane
senior tag

hát hallod én spec megpusztulnék a csendben.. nagyimnál, még kisebb falu,még kevesebb átmenő autós forgalom, majdhogynem szenvedtem a nyári szünetemben régebben..
én a nagy autósforgalomhoz vagyok szokva..

ugye itt megy el a házunk mellett a 82-es sz. főút,legrövidebb útszakasz a Balatonhoz Győr irányából és Bécs irányából.

(#62) Kolondrum válasza tkazmer (#60) üzenetére

Ebben is igazad van. Egyik régen nem látott haverom egyszer azt mondta, hogy nem tudja elképzelni h ha éjjel 2-kor kolát kíván azt nem tudja megvenni az éjjalnappaliban. A posta dolog óriási problémám, mikor indulok akkor még zárva, amikor meg végzek már zárva. Párom vagy valakim megy postára helyettem. Én elvagyok amúgy ezek nélkül, szokás kérdése az egész, de éjjel nappal olyannal szembesülni ami korlátoz a mozgásteremben az már más dolog. Ne vegyétek provokációnak.

McKane! Az én mamámnál is hasonló a helyzet, de nálunk nem. Van hallod, hogy percekig nem lehet átmenni az úton mert a sok városi megy haza "tőlünk". A dugó sem ritka, amire azt mondom nálunk h nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#63) rolkaDb válasza Neil Watts (#9) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

;] :DDD :DDD :DDD :DDD ez nagyon ott van. :D

[ Szerkesztve ]

(#64) Kolondrum

Ma már nem csak a tulajjal kerültünk beszélő viszonyba. Ugye gyűlt a kosz és hát máshova nem lehet rakni csak a társasház bejáratába, le is tettünk pár zsákkal a többi mellé amit a vizesek csináltak. Tőlünk volt 4 zsák, tőlük meg vagy 10. Jön a két emelettel alattunk de velünk szemben lakó öregúr. (értitek ;] ) Nem köszönt minek is, mutogat h mikor visszük el ezt? A hangnemet az írás nem adja át.... Én felkaptam a vizet és mondom ezt?? A 95%-a nem a miénk, nem a mi dolgunk majd jön a konténeres és elviszi. Erre: jóvanna csak kérdezem. Visszakapcsolt az öreg azonnal. Előtte olyan 2 órával biztos szarul esett neki amikor elindul a "gép" nyitott ajtóval mert máshogy nem tudtuk. Ki is nézett az ablakon!

(#65) biker válasza Kolondrum (#64) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, dez pont az, amin én is kiakadok...
Ugye gyűlt a kosz és hát máshova nem lehet rakni csak a társasház bejáratába, le is tettünk pár zsákkal a többi mellé amit a vizesek csináltak. Tőlünk volt 4 zsák, tőlük meg vagy 10
Már bocs, de hogyhogy "hova tennénk le, a kapuba"?????
miért bazze, a bejárat a konténer? nem, akkor majd lerakod, ha ott a konténer.
Sajnos sokan hiszik azt, hogy ha kiteszi a lakásból a szemetet, és becsukja az ajtót, akkor az eliminálódik, de nem így van, a szemét a szemetesbe megy, vagyis kell rendelni konténert, ha ott van, lehet bele termelni, ennyi.
és engem sem érdekel, hogy miért nem rendeltek időben, és nem is akarok szeméthalmot kerülgetni.
Ne mondd már, téged nem zavarna, ha akár átmenetileg, de a portád előtt tárolnának szemetet kényelmi okból?
És ezen nem mentség az sem, hogy "csak a többi mellé tettük le" mert akkor is letetted.

Itt is van pár ilyen arc, multkor kirak a kukatárolóba egy bazi nagy asztallapot. 2 héttel lomtalanítás után.
egy hónap(!) múlva kiírtuk, hogy kedves lakótárs, mikor veszed észre, hogy rohadtul senki nem fogja elvinni az asztallapodat, mert a kukáskocsiba nem fér bele, és ott van 4 hete? nem kellene felaprítva beletenni a kukába?
Erre válaszként ráírta, hogy aprítsam fel, ha akarom, őt nem zavarja, a kukatárolóban elfér őszig. ebben akár igaza is lehetne, de ennyi erővel mindenki hozhatna egy valamit ami elfér fél évig, és már nem is férne el a kuka a tárolóban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66) Kolondrum válasza biker (#65) üzenetére

Nem a kapuba, hanem mellé, 8m hely van mellette. Ahol a levelek vannak, az előtérbe, bejárat után. Na! Ennek a baja az volt h valami olyan van ott ami nem ott volt eredetileg.
Olvaslak tovább, ez csak ott gond, mivel nincs hova tenni, van ahol van hova tenni, van tér, és az nem zárt. Megint körülírom h ne bántsak senkit.
Ha akarod lefényképezem neked a "halmot", ami mellett elfér 6 motor és 5 iskoláscsoport. Nem a mi dolgunk a szemét elszállítása és ne velem ugassanak ez miatt mert elküldöm az illetőt az anyjába. Soha nem volt gond a szemét, mindig tisztán hagyjuk el a házakat. Éltben nem pakoltam még szemetet a házon kívül azzal a céllel h mi visszük el, mindig megvan ki viszi el és mikor, nem kell ezért engem letámadni. Jó lehet, hogy gép - gép zajos és azt hitték egy csapat, mert tény h a vizesek nagyon szétverték a kérót, parkettát bontottak stb.
Peace!

[ Szerkesztve ]

(#67) Kolondrum válasza biker (#65) üzenetére

Hova tegyem máshova? A tulaj pattog h napok óta fent van, le kell vinni, oda mondta hát mi letettük, onnantól nem az én dolgom, van elég minden napra. jobb ha kitörlöm ezen mondatot.

tkazmer! Itt csak gyalogos van, autós nincs. Akkora az előtér mint egy hodály.
Adjon hangot, de ha valamihez gép kell az zajjal jár és kosszal. A tulaj reggel 5 percre jön, a főnököm szintén, ne nekem kellejen már ezzel foglalkozni. :R A legfontosabb h ne ilyen hangnemben tegyék a szóvátételt. :R Ismét Peace!
tkazmer! Lelepleződtem mennyire is gonosz vagyok! ;] Nem rád haragszom, hanem arra a ***-ra ott aki le***tt! Peace!

[ Szerkesztve ]

(#68) tkazmer válasza Kolondrum (#66) üzenetére


tkazmer
addikt

egy utcafronti kerítés gyakran több, mint 8m, ebből ha külön van gyalogos és autós kapu, akkor is összesen mondjuk 4-5m a "használt" terület - mégsem örülne senki sem, ha a kerítése elé, a maradék 4m-re, vagy többre a szomszéd munkásai szemetet hordanának.

(#67) SymbianOS
világos, hogy nem a te dolgod, hogy konténert rendelj, stb, ellenben teljesen érthető, hogy a lakóknak ez nem tetszik. a nemtetszésének pedig mindenki úgy ad hangot, ahogy tud.
mod: és igen, k*rva okosak vagyunk itt pesten :P :DDD

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#69) ABE válasza Kolondrum (#67) üzenetére


ABE
őstag

"A tulaj pattog h napok óta fent van, le kell vinni, oda mondta hát mi letettük, onnantól nem az én dolgom, van elég minden napra."

A tulajnak nem nagyon kéne pattognia, ugyanis a több zsák akármilyen építési/felújítási törmelék az nem háztartási szemét, és neki kéne arról gondoskodnia, hogy ne a közös területeken foglalja a helyet. Szóval az a fazon is egy k*csög. :K

Szerk:

Az egyik szomszéd mostanában azt csinálja, hogy a szatyor szemetét kiteszi az ajtaja elé a folyosóra. Nyilván lusta külön leszaladni vele 2 emeletet, a lakásban valahogy nem fér el, jó lesz az a folyosón is... Gondolkodtam rajta, hogy ha legközelebb meglátom, odahordok egy kupaccal, akkor talán leesik neki a tantusz. :(((

[ Szerkesztve ]

(#70) Kolondrum válasza ABE (#69) üzenetére

Aha csak ő nem viteti el addig még kész nincs a kéró mert 2 teherautót nem rendel. Ehhhh! Ezt is tudjuk, én mindent hallok! ;)

(#71) biker válasza Kolondrum (#66) üzenetére


biker
nagyúr

nézd, abban az egyben tökéletesen igazad van, ne neked pattogjon.
én sem a szerelőnek szóltam be, hanem a tulajnak, hiszen nem tudhatom, hogy a kivitelező vagy a tulaj rendeli a konténert, de az építési törmeléknek a konténerben a helye. nem a kukában, nem a bejárat mellett, nem a tuja mögött a fűben, a konténerben.
ezt meg beszélje meg a kivitelező és a tulaj, nekem a kivitelezővel semmi dolgom, nekem a tulaj lakótárs a kezelendő probléma.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#72) Kolondrum válasza ABE (#69) üzenetére

Ne már komolyan? Ilyen is van?

biker! Akkor tudsz kiabálni ha van kivel, tudom a hölgy foglalkozását, de nem árulom el isten ments mert sokan akár oda is mehetnének hozzá nap mint nap (nem mintha odamennének, de mégis). Google-n nem linkelem be nehogy valaki felsikítson! :)) A lényeg h elfoglalt.

(#73) biker


biker
nagyúr

mondok még pár jó példát az ilyen lerakodásra.

- földszinten lakunk, a hátsó 4 lakásba a lépcső mellett egy kb 1,5m széles folyosó vezet. az emeleti kismamák és biciklivel látogató emberke ide ba..ta le a babakocsit vagy a bringát. mondván, mellette elférünk. persze, de szatyorral vagy nagy táskával nem, és különben is van biciklitároló, tegye oda. jaaj, az nem jó, ahoz le kell jönni és betenni és felmenni. ja, b+, mi szépen betltuk hátra a lakások közös, 30nm-es előterébe, ahol táncolni lehet. 3m + út, érted... tudod mit hisztiztek miatta? bár érdekes, 2. után leszoktak róla gyorsan...

miért kell nekem az ő szarját kerülgetni? miért nem tudja ő olyan helyre tenni, ahol elfér rendesen?

És bónusz kérdés? mi a fa...ért kell egy 30cm váll és csípőszélességű gyereknek 1-1,2m széles kocsikat gyártani? lassan birodalmi cirkáló méretű babakocsikat látok, komolyan :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#74) ABE válasza Kolondrum (#72) üzenetére


ABE
őstag

Igen, van... És az ilyen hígagyú nem fogja fel, hogy ha ellenőrzés lesz a házban, akkor a tűzvédelmi szabályok megsértése miatt büntetést szabhatnak ki, és az sem fér a fejébe, hogy a takarítást nem azért fizetjük, hogy utána a tiszta padlóra rakhassa a szutykát. :W

(#75) Kolondrum válasza biker (#73) üzenetére

Én nem tudom de itt minden nagyon tágas, kivétel a lakások előtti járdát.

(#76) tkazmer válasza Kolondrum (#67) üzenetére


tkazmer
addikt

ja, a gyalogos kapu - autós kapu részt arra értettem, hogy kertvárosban, faluban is elcsodálkoznál, ha a szomszéd a te telked elé pakoltatná a szemetét a dolgozóival. pedig ugye ott is elfér, csak lenne ott valami, ami addig nem volt ott:)

amúgy egy percre nem éreztem magam sértve, nem poénnak szántad? :))

amúgy a másik oldalról (felújító) már én is rendelkezem 1-2 rossz tapasztalattal, annyira azért nem egyszerű a tulajdonos esete sem...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#77) Kolondrum válasza tkazmer (#76) üzenetére

Nem poénnak szántam.

Az övé sem az belátom, de ha villanyt akar áldozni kell.

(#78) nyunyu


nyunyu
félisten

Kozos kepviselotol elkerni a Tarsashaz SzMSz-et, annak melleklete a hazirend.

Nalunk a felettem lako alberlok alacsony inteligenciaszintje miatt kulon bele lett veve, hogy zajjal jaro haztartasi berendezesek (mosogep, porszivo) hetkoznap 8-18, szombaton 8-12 mukodtethetoek, valamint a haziallatok utan a tulaja koteles feltakaritani a lepcsohazat...

(Parszor mar voltam fent szolni, hogy nem hajnali kettokor kene porszivozni, meg jo dolog a hazibuli pentek/szombaton, de konyorgom, kedd reggel 4 van...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#79) nyunyu válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Elofordul az ilyesmi.

En a szomszedban lako hugomnak kuldtem hajnali kettokor SMS-t, hogy lesznek szivesek abbahagyni az idetlen rohigcselest, mert aludni szeretnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#80) Kolondrum válasza nyunyu (#78) üzenetére

A háztartási berendezéses dolog nekem vicc számba megy ne haragudjon meg senki, nem hittem volna h létezik ilyen. Mindig is utáltam a korlátokat. A többi tiszta dolog oké.
Én szerintem ha tudok maradok itt a hol vagyok. Jó itt. Jó párom városában is mert nem városias érzésű. De inkább maradnék itt ahol vagyok. Jó téma volt, sokat tanultam arról mik vannak és leszűrtem azt amit úgy gondolta érdemes! :R

[ Szerkesztve ]

(#81) nyunyu válasza samfishR (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak ilyet lehet hallani, hogy zene, klopfolás, centrifuga

Miota Obiban vettem 60x50x1.5 centis gumiszonyeget direkt mosogep ala, azota joval csendesebb lett centrifugazaskor.

Nem draga, ~2k-t meger, hogy ne cseszegessenek a szomszedok a mosogepert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#82) nyunyu válasza Kolondrum (#80) üzenetére


nyunyu
félisten

En sem szoktam betartani, elvegre este 7-8-nal elobb sosem esek haza melobol, vagy hugomnak szombat este jut eszebe, hogy hetfore kene neki ruha, de azert igyekszem este 10 elott befejezni a hangos zajongast.

Ezert meg nem szoltak, inkabb csak a felettunk lakok fektelen tivornyazasa, meg ejszakai porszivozasa verte ki a biztositekot a hazban lako oreglanyoknal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83) Kolondrum válasza nyunyu (#82) üzenetére

Éjjel nem alszik az ember? :C Van h itt is megy a buli valahol a távolban de el tudok tőle aludni. Ritka az ilyen. Egyedül az a b**i kutya a szomszédban zavar. Egy *****g kutya küllemre is. :))
Mi amúgy magasan lakunk és ha zaj van az megy rendesen, nem gond. Most is tárva nyitva az ablak mert melegem van és közben megy a zene, biztosan hallani 20-30méterre is de nincs belőle gond.

(#84) ABE válasza Kolondrum (#80) üzenetére


ABE
őstag

A felettem lakónak már szóltam, hogy nem este 9-10 körül kéne porszívóznia, mert annyira vékony a födém, hogy minden mozdulat áthallatszik. Helyette mostanában felvette azt a szokást, hogy este 10-11 kor még a mosógépet járatja, és a centrifuga gecimód lehallatszik. A másik idegölő szokása, hogy nyitott ablak mellett éjszakába nyúlóan néz komédiákat, vagy mittudomén miket, és állandóan nyerít rajta, amitől zeng az udvar. Szóval igazi antiszoc. köcsög a srác, mert nem igaz, hogy ilyen alap dolgokat valaki nem képes végiggondolni.

(#85) Kolondrum válasza ABE (#84) üzenetére

Elképzelem ahogy én egy ilyen helyzetben előkapom a mélyet és vagy lefelé vagy a plafonnak fordítom. :DDD Majdnem tesóm is megtudta milyen amikor kora reggel az ajtaja elé rakom a ládát és basstestert nyomatok neki, cserébe az éjszakáért. Ezek olyan jóóóóóó dolgok! :))

(#86) nyunyu válasza tkazmer (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

a ház fenntartása valóban drágább lehet, ellenben "az élet" olcsóbb, a belvárosban sokkal drágább az ennivaló, a közművek, stb.

A francokat dragabb a Belvaros, mint egy videki kisvaros.

En Budan lakom, anyam Balatonfureden, tablazatot jobb hijan kepkent:

Szemetszallitasra nem talalok ottani adatot, itt heti harom szallitasert 6000/kuka.

Egyedul a futes ami itt horror aron van, Fotav eves szinten tobbet gombol le rolam a 48nm-es lakas utan, mint anyam eves gazfogyasztasa a 120nm-es kertes haz futesere+fozesre...

Furedi lakotelep tavhoszolgaltatojarol viszont nem talaltam adatot.

Elelmiszer: az jellemzoen dragabb Fureden, bar az ottani Spar kb. hasonlo arakon mozog, mint a pestiek.
Ottani Tescoban meg nem jartam, arrol nincs osszehasonlitasi alapom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#87) nyunyu válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy ez az 500k/m2 enyhén túlzás, amivel számolsz. Jó környéken, új lakóparkban 50+m2-es lakás 13 milka. Azért..

Haver tavalyelott vett Zugloban 50nm-es lakast egy ujonnan epult lakoparkban, 18 milla volt alku utan, garazs nelkul.

13 millaert max garzont kapsz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#88) pohár válasza ABE (#84) üzenetére


pohár
félisten

kapcsold le a megszakítójukat és kész :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#89) nyunyu válasza Kolondrum (#64) üzenetére


nyunyu
félisten

Ma már nem csak a tulajjal kerültünk beszélő viszonyba. Ugye gyűlt a kosz és hát máshova nem lehet rakni csak a társasház bejáratába, le is tettünk pár zsákkal a többi mellé amit a vizesek csináltak. Tőlünk volt 4 zsák, tőlük meg vagy 10.

Mar elnezest, de az epitesi tormelek az nem haztartasi hulladek, azt az epitkezonek/felujitonak kell elvinnie a kijelolt szemetlerakoba (*), kukasok hozza sem nyulnak.

Ugyhogy az oregnek ebbol a szempontbol igaza volt.

*: sittes kontener haz elott letamaszt eseten meg kozterulet hasznalati dij is jatszik, amit elore kell kifizetni az onkormanyzatnal, kulonben legalabb triplajara buntet az arra tevedo kozterulet felugyelo.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90) Kolondrum válasza nyunyu (#89) üzenetére

:DDD Pesten lehet! Hol jön a villanyos ehhez? Soha nem mi vittük el, csak a kijelölt helyre tettük le.
A kijelölt hely ezesetben a bejárat mellé a levelesládákkal szemben ahol senkit sem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#91) tkazmer válasza nyunyu (#86) üzenetére


tkazmer
addikt

a balaton azért jócskán más tészta, te sem gondolod komolyan, hogy amiatt drága ott bármi is, mert város:)
amúgy való igaz, hogy a balatonnál a víz borzasztóan drága, ezt elismerem, bgyörökön is hasonló árak vannak.
én már az V. kerület - solymár viszonylatban is igen jelentős árkülönbséget tapasztalok (leginkább élelmiszerek terén, közműszámlát még sosem néztem végig), pedig azért solymár sem olyan hű de nagyon olcsó hely, akkor meg szabályosan a földbe gyökerezett a lábam, amikor 1-2 hete a miskolc plázában talán 150Ft-ért lehetett venni 1 gombóc fagylaltot - előtte utoljára 240-ért (vagy 270-ért, már nem tudom pontosan) vettem a vörösmarty téren.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#92) nyunyu válasza tkazmer (#91) üzenetére


nyunyu
félisten

Jo, hogy mondod a fagyit, pont most nezegettem Fureden, hogy a noname fagyizokban is 150Ft egy gomboc.
Bergmann cukraszdaban mondjuk most nem jartam, eppen eleg sokk volt a 600Ft/szelet torta tavaly nyaron. :DDD

(Na jo, az oreg nagyon vagja a szakmat, begyujtott mar par cukrasz olimpiai aranyat...)

Pest Vorosmarty ter meg tipikus turistalehuzo hely, akarcsak a Hosok tere vagy a Var, nem az ottani arakat kene nezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#93) nyunyu válasza biker (#73) üzenetére


nyunyu
félisten

földszinten lakunk, a hátsó 4 lakásba a lépcső mellett egy kb 1,5m széles folyosó vezet. az emeleti kismamák és biciklivel látogató emberke ide ba..ta le a babakocsit vagy a bringát. mondván, mellette elférünk.

Nalunk valamelyik exalberlo a foldszinti eloterben felejtette a robogojat ugy masfel evre, hazban persze senki sem tudta hogy kie a moci, csak az egyre vastagabb reteg koszbol latszott, hogy mar jo ideje nincs hasznalva.

Tuzoltok meg jol megbirsagoltak a hazat, mondvan gyulekony anyagot tilos a kozos hasznalatu helysegekben, lepcsohazban tarolni.

Vegul a problema ugy oldodott meg, hogy valakik leflexeltek a lakatot, aztan robogostol eltuntek, mint az aranyora.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#94) művésznő4 válasza Kolondrum (#58) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Neeem, neem, Symbi! Félreértesz! :N
Egyáltalán nem bántásból mondtam, komolyan!
Ne haragudj, ha ezt annak vetted. Semmi ilyesmi nem állt szándékomban...:(

Alapból aki így kezdi az életét annak ez a normál, erre gyűjt ebben gondolkodik.

Én egyszerűen csak tudom, hogy milyen így élni. 13 évig panelházban laktam, abba is születtem. Tisztában voltam vele én is, és a szüleim is, hogy sosem tudjuk majd annyira komfortosan érezni magunkat, mintha kertesházban laknánk, ezért mindig is valami szép, tágas házra vágytunk, nagy udvarral és állatokkal. A szükségnek igenis nagy szerepe van ebben az egészben. Mi egyáltalán nem ebben gondolkodtunk. Nagyon elvágyódtunk onnan, de mivel az anyagi körülményeink nem tették lehetővé, hogy elköltözzünk, így maradtunk ott a pici lakásban. :U Nem álmaink otthona volt, de jó szolgálatot tett sok éven keresztül.
Emlékszem, kiskoromban mennyit sírtam anyuéknak, hogy én kertesházba szeretnék költözni, és hogy nekem miért nem lehet soha kutyám? :((( Gyerekfejjel ezt nem tudtuk még akkor felfogni, mégis én és a 4 évvel fiatalabb húgom minden gond és baj nélkül felnőttünk a panelházban. Egyedül a 8 éves öcsikém élvezheti ma már, (még gyerekként) a hatalmas kertesház és a vele járó udvar örömeit. Ő szerencsés...

Tisztában vagyok vele, hogy a 2 'életforma' összehasonlíthatatlan, de azért az sem kell elvetni, aki a fent említett körülmények között él, mert az még nem azt jelenti, hogy ő választotta ezt az 'utat' és nem vágyódik el onnan.
Mellesleg apukám is imád szerelgetni, kertet gondozni, állatokkal foglalkozni. ;)
Hála Istennek, több mint 4 éve nálunk is jobbra fordultak a dolgok és végre annyi év után kiszabadulhattunk a tömbházrengeteg sűrűjéből.
Tény, hogy ezerszer jobb. Semmi pénzét nem mennék vissza. :(;)

Béke :R

(#95) Kolondrum válasza művésznő4 (#94) üzenetére

:R

(#96) eastsider válasza nyunyu (#86) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez van. mi vidékiek fizetünk a pestiek jólétéért. ez így volt, és így is lesz... :(

amúgy rohadt nagy kertünk van. akár két ház is elférne tisztességes udvarral. van is gond vele rendesen. karbantartás.. fűnyírás, metszés, gyümölcsökkel szintén sok a gond... sövény...
de megéri :R hogy kiülsz a teraszra és hallod a madárcsicsergést.. hogy reggel erre ébredsz. kinézel és a zöldet látod... :R semmi pénzért nem cserélném el... rohadt drága minden, rezsi is :( de ez van.. pedig fával tüzelünk, de így is...

[ Szerkesztve ]

(#97) FPéter válasza eastsider (#96) üzenetére


FPéter
aktív tag

Persze, biztos nem a nagyobb népsűrűség, és így olcsóbb közműfenntartás miatt olcsóbbak a díjak ebben a nagy jólétben, ami itt van.

Múltkor bevásároltam, pénztárnál kérdezték, hogy készpénz, kártya vagy étkezési utalvány...én meg mondtam, hogy írják csak a balatonbolgáriak számlájára... :W

(#98) ABE válasza FPéter (#97) üzenetére


ABE
őstag

Te is így szoktál fizetni? :DDD

(#99) FPéter válasza ABE (#98) üzenetére


FPéter
aktív tag

Persze, hülye lennék kifizetni a saját fogyasztásomat, ha ott vannak a vidékiek :DDD

(Előbb elírtam, balatonbogláriak)

(#100) Csemike válasza művésznő4 (#94) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én is panelban laktam 6 éves koromig, aztán költöztünk kertes házba. A lakótelepen rengeteg barátom volt, akikkel álló nap a játszótéren lógtunk.
Sose éreztük magunkat bezárva, minden hétvégén kirándultunk, napközben ugye ovi, suli, munkahely, nem is voltunk igazából sokat panelban. :D
Mindenesetre a mostani kertes házas nyugalmat csak függetlenedési érdekből adnám fel. Tehát ha végre lakást tudnék venni magamnak, de ez gyakorlatilag lehetetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.