Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Minden munkatársammal jó kapcsolatban vagyok, munkán kívüli összejárások is megvannak illetve a 8 órási "főnökök bevonulnak az irodába megbeszélésre" állandóan beszélgetéssel és kávézással tellik.

(#2) Kolondrum válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

hány éves korosztály?

(#3) Mr X


Mr X
veterán

Általában mindenkivel jól kijövök, kedvelni szoktak. A munkahelyen is így van. Ritkán keveredek konfliktusokba, bár néha muszáj.

(#4) gamek!ller válasza Kolondrum (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

19-50

(#5) Kolondrum válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát akkor jó neked, én ma rengeteg dologra jöttem rá. Mint amikor kijössz a sötét szobából a napfényre. Kezd minden kivilágosodni. Képletesen mondva húzom a strigulákat ki nem lesz a haverom sem!!!

(#6) lorcsi


lorcsi
veterán

nálam ez érdekesen alakult
mert én úgy gondolom, hogy akikkel 10-12 órát lehúzok nem szívesen nézném még munka után is.., szóval munkatárssal nem barátkozom
csodálkoztam is amikor hallottam, hogy egyesek együtt mennek nyaralni...és sörözni munka után :F meg bulizni is :Y nem arról van szó hogy utáltam őket és elviselhetetlenek lettek volna, de nem barátkozni megyek a munkahelyre

(#7) Kolondrum válasza lorcsi (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát én sem mennék velük nyaralni vagy ilyen. Bár épp mostanában lesz valami kirándulás és X mondta nekem, hogy nem elég itt Y, még oda is jön sajna.
Amire ki akarok lyukadni. Én elég ellenszenves vagyok elsőre mindenkinek és utána is ahogy látom kb 50-50%-ba. Nagyon nagyon sokszor akaratomon kívül belekötök másokba. Pl előre engedtem az idősebbet és ilyet szól értem én, én bukjak le h 2 perccel előbb felmentem.... Mondom nyert *******! (magamba).
Arra ma jöttem rá, hogy XY azért képes nem csípni mert Y-t ismeri, Y meg velem kapott össze és monda, hogy rühell csak ezt nem mutatja. XY beszélt Y-nal. Ma csak lestem, ilyet szól nem akarom, h egy helységbe dolgozz velem. Nem beszéltem vele előtte heteket, de köszöntünk most meg ez és ma jöttem rá, h ez a személy jóba van ezzel a taggal aki nem csíp. Ez a jelenség nagyon nagyon igaz minden más emberre is. Eddig egy személy van aki már az első perctől kezdve fel akart készíteni ezekre. Bár ezek után róla sem tudom, h hova tartozik. Alapból érdekes stílusa van, de rendesnek tűnik, hozzá tenném, ha vele összeveszek végem van, nincs felsőbb ember csop szinten.
Egy ember van aki ha mellém áll már felmegy az agyvizem és volt már szóváltásunk, remélem lassan eltakarodik! Ma nézett is kivel mentem haza! ;]

(#8) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Mindenki jó fej, összetartunk (pedig 3 hónapja vagyok a helyen), járkálás is van és ehhez hasonlók.
Egy srácot nem kedvelek, de az régi osztálytársam, és ott is egy címeres farok/gyökér volt.
A csoportvezető viszont egy buta szar*ázi, a világból is kiüldözném ha tehetném!
Főnök elmegy.
Lakatos műhelyről van szó.

when the sun shines, we'll shine together

(#9) Kolondrum válasza mexicanraven (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

járkálás = megy A főnökhöz árulkodni?

(#10) mexicanraven válasza Kolondrum (#9) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jelen esetben úgy értettem, mint gamekilla, hogy mi is elmegyünk 1ütt kajálni, inni, vásárolni!
Mellesleg kitaláltad a gondolatom, a csoportvezető (bár annak hülye, MAX műhelyvezető, de arra sem érdemes), akármi van, mint egy vizsla úgy szalad, holott itt ritkán keletkezik végleges selejt, lévén ez egy ilyen szakma. (ha valami mínuszos, azt felhegesztjük, lehet az akár rozsdamentes is)
Fél éve, még lakatos jellegű személy volt, ennyi idő alatt benyalta magát, és nettó 750-800-at kap, holott termleést nem hoz, mivel egész nap járkál és vgan a kezében egy tolómérő, meg a szájában egy töltött cigi és nuku.
Marni, hegeszteni, esztergálni, munkát szervezni, rajzról olvasni nem tud. Nyalni, szemétkedni és hajtani remekül!
15 perc a kaja idő, de ha netán elszív valaki egy cigit már ugat, hogy "menjen a cécó".
Jah és külsőre is jellemtelen, 52 éves és egy foga sincs. Amikor mosolyog hasonlít egy afrikai óriás harcsára, az utcán is abban a munkás szandában van amiben a melóhelyen, fizetése ellenére egy normális cigit nem vesz magának (kapadohány foreva).
És így tud elbaszni egy jó arcokkal teli csapatot egy senkiházi.
Kicsit tömör volt, de elvégre kapcsolódik a kérdésedhez! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#11) Lenry


Lenry
félisten

sokszor úgy érzem magam, mint középiskolában.
agyzsibbasztó "poénok", egymás orra alá fingás, magadba fojtott röhögés, főnök időnként keresztülsétál, óránként szünet.

meló után sör.

főnökék azok főnökék, a távolságot meg kell tartani. eggyel lentebb már csak mi vagyunk, itt a legrosszabb kapcsolat a "semleges", "nem tudom, de nem is érdekel", de bajom nincs senkivel.
mivel csak két nő van a cégnél, így aztán klikkesedés meg ilyesmi sincs. nem fúr senki senkit, nem beszélünk ki senkit. ha nem kéne dolgozni, egész fasza hely lenne :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Kolondrum válasza Lenry (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mr X! Passz..... Az biztos, hogy amire ma rájöttem az nem egyeztethető össze az én stílusommal. Ha ez valóban így megy és jól látom a dolgokat, akkor jobb ha nem közelítenek mert még át,megyek direkt baszogatásba. Szemlélődök, nézelődök, tanulgatok aztán meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13) Mr X válasza Kolondrum (#12) üzenetére


Mr X
veterán

Olvastam pár bejegyzésed már. Miért jössz te ki ilyen nehezen szinte mindenkivel? Úgy rémlik, volt már hasonló írásod, amiben taglaltad, hogy nem bírod az embereket.

(#14) Lenry válasza lorcsi (#6) üzenetére


Lenry
félisten

senki se barátkozni jár a munkahelyre, de hol szerzel máshol barátokat?

hány olyan haverod van, akit nem suliban vagy munkahelyen ismertél meg? esetleg nem a szomszédban lakik?

mert ez ugyanaz: fél napokat össze vagy zárva ugyanazokkal az emberekkel éveken át, persze, hogy onnan lesz az összes ismerősöd.

(#12) SymbianOS mondd nyugodtan, nem vagyok sértődős.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Kolondrum válasza Mr X (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már olyan dolgok miatt kiszemeltek, hogy én képes vagyok idő előtt elindulni dolgozni, vagy rövidítem a kajaidőmet. Nem szólnak, de máshogy kezelnek.
Egyszer ér olyan atrocitás ami kibillenti a nyugalmamat lesz baj. Komolyan számolom a napokat a próbaidőből mert tudom ha elpattan az agyam nem érdekel semmi. :W Most úgy érzem messze van ez az állapot, de ezen az úton indult el pár ember.
Kordonnál is megkaptam, hogy nem vagyok szimpatikus, igaz ezt láttam is, de ha valakivel nem beszélek nem tudom ezen változtatni. Kis kitérő: Még mindig mennek ott is a balhék, FV.hu (rövidítve)! ;] HAHAHAHAHA!

Lenry! Valaki megsúgta volt régen amikor ő is kiment és megvádolták, hogy rongálás céljával megy ki, nálam 1x lesz ilyen ráakasztom az 1200V-ra!

[ Szerkesztve ]

(#16) Lenry válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Lenry
félisten

képes vagyok idő előtt elindulni dolgozni, vagy rövidítem a kajaidőmet

nekik ez nem f*szmindegy?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Mr X válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Mr X
veterán

Reméljük azért nem hallunk rólad a hírekben. :D

Komolyra fordítva, nekem is vannak olyan napjaim, mikor idegesítenek a kollégáim, a munkám, minden. De szerencsére nem ez az általános. Pörgős a munkám, nappalosban utálok is dolgozni. Éjszakásban egész jó, bedugom a fülembe a headsetet és hallgatom a zenét.

A kollégákkal jól elvagyok, beszélgetünk, hülyéskedünk. Szerencsére vesszük egymás poénjait. De azért jól jön, hogy jól elvagyok magamban, mert a munka jellege miatt egyedül járok szünetre, egyedül eszem, nem áll mellettem senki munka közben.

(#18) Kolondrum válasza Mr X (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

Figyu én is elvagyok nem érzem magam én rosszul alapból, hála ég akivel dolgozom nagyrészt az jó fej, őt sem csípik! :P Tegnap megnéztem a világot rávettem magam, rájöttem nem férnék össze egyetlen egy illetővel sem, főleg a lányokkal. Megszólal ez egyik rendesebb munkatársam, hogy te maradnál a végén mint az alekosz, ha úgy viselkednél mint itt velünk.

Nagyon nagyon érdekes téma ez komolyan mondom, kimondottan foglalkoztat ez az egész, tudod én szemmel tartom a környezetemet, tehát ha te megkérdezed hol vagy pistike a másik csoportból akkor megmondom neked, h herevere van kávézik.
Egy időben az is érdekelt, hogyan lehet embereket irányítani tudtokon kívül. Húúúú én nagyok a kaszás gyíííkos. :DDD

(#19) gamek!ller válasza Kolondrum (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Csak tudod az én szakmám megköveteli, hogy jóba legyünk. Van amikor én megyek oda az 50 éves szakihoz, hogy nem tudom hogy kellene megoldani, de van olyan is amikor a szaki jön oda, hogy most mit csináljon (általában programozási kérdésekkel fordulnak hozzám, szerencsére elég jól vágom.)

(#20) psyho85


psyho85
aktív tag

Nem is tudom, most hogy így kérded, ültem a 30 körüli főnököm mellett, beszélgettünk sokat zenéről, koncertekről, páron voltunk egyszerre, de egymástól függetlenül (pl. Dream Theater), egész nap szól Mozarttól Metallicáig a sok jóság...
A többiekkel sincs gond, a komcsi nyugdíjasokkal egyszerű szót érteni (szidni kell az OV-t), de ettől függetlenül segítőkészek, jó fejek.
Baj csak pár korombeli nősténnyel van, akik kicsit sokat képzelnek magukról.

Szóval a szitu jó, nincs ellenemre munkába járni. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#21) mexicanraven válasza gamek!ller (#19) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Min dolgozol és milyen vezérlésen? (HH,Hurco)

when the sun shines, we'll shine together

(#22) Kolondrum válasza gamek!ller (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez nálunk is így van, tehát ha így nézem veszélyes játék, ha elengedik a kezem végem, mivel jelenleg még csak alap dolgokhoz értek.
Nem bacom el. :R
Ja egy korábbi HSZ-re: Én vagyok telep szinten a legfiatalabb!

[ Szerkesztve ]

(#23) gamek!ller válasza mexicanraven (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Két darab egymás felé fordított B640-es KONDIA.

(#24) lorcsi válasza Lenry (#14) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem voltak kollégáim, akik konkrétan haverkodni jártak be

munkahelyről egy haverom sincs...mindenhonnan máshonnan vannak

nekem valahogy a munkahelyi haverság más, mint máshonnan szerezni
talán mert a munkahelyen hierarchia van és mást is kihozhat az emberekből
(emlékszem milyen volt péntekenként a kollégákkal focizni és milyen volt a haverokkal hétfőnként. a heti ideges munka levezetését pár alkalom után nem bírtam..mert bennem nem volt a hét végére feszültség a kollégákkal szemben)
azt viszont fenntartom, hogy egy jo-jobb munkahely érzése miatt ez meg fog bennem változni

(#25) Móci


Móci
addikt

Vannak normális emberek, de jelenleg olyan besúgó-s*ggtörlő rendszer van, hogy nagyon vigyáznom kell, hogy mit és kinek mondok. :)
Szóval érdekes.
Az első munkahelyemen viszont nagyon jó viszonyban voltam mindenkivel. Ott az életkor 27-53 között alakult.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#26) Kassadin válasza lorcsi (#6) üzenetére


Kassadin
addikt

"nem arról van szó hogy utáltam őket és elviselhetetlenek lettek volna, de nem barátkozni megyek a munkahelyre"

Persze, hogy nem barátkozni jársz be, de szerintem nagyon sok mindent megkönnyít abban a 8-10-12<tetszés szerint behelyettesíteni> órában, amíg bent vagy. Egyáltalán nem mindegy, hogy egy karót nyelt gyökérrel kell egész nap dolgoznod, és legszívesebben megfojtanád, vagy pedig vevő a poénokra/szimplán normális és hamar elröpül a munkaidő.

(#27) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ahol dolgoztam nyáron 2 hónapig, kb. mindenkit bírtam, de pont azon a helyen volt egy tipikus pöcs, ahol legtöbbször megfordultam. Kb. 1 éve volt ott, én frissen kerültem oda, de olyan lekezelő stílusa volt, mintha mindent tudott volna, pedig nem volt a felettesem, egy szinten voltunk. Idegesítő, hülye fej, okoskodó, kicsinyes; egyszóval minden, ami kell. Remélem ott fog megrohadni szar fizuért, én meg viszem valamire.

[ Szerkesztve ]

(#28) Kolondrum válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

igen kb ez illik arra akit én sem csípek első perctől kezdve.

(#29) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sokat konfrontálódom, van olyan közvetlen kollégám, akit nem kedvelek. alapvetően jó fej próbálok lenni mindenkivel, de sajnos amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten elvű vagyok :( tehá van, akivel elég jóban vagyok, van akivel közömbös (bár érdekes, azzal voltam már munka után meginni vmit), van, akivel egyáltalán nem jó a viszonyom...
nem nekem való a multi :DDD

pont két napja szóltam rá egy rosszindulatú kollágnaőre, hogy nem bánom, ha emberként beszél velem, mert nem a seggéből rángattak ki. szó szerint így.

ja, amúgy ált. a nőkkel van a baj. ill. a kevésbé férfias férfiakkal..szerintem :B

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#30) Kassadin válasza Magnum_ (#29) üzenetére


Kassadin
addikt

Szeptember eleje óta járok most praktikerbe melózni(diákmeló persze), és már szinte mindenkit ismerek névről. Természetesen vannak olyan emberek is, akik vissza se köszöntek, ha köszöntem nekik! Nem is értem, ilyen f*szfej embereket miért alkalmaznak a kereskedelemben. Eltudom képzelni, hogy a vásárlókkal is hogyan bánhat az ilyen beképzelt kis p*cs. Persze azóta leszoktam már a köszönésről, csak azzal pacsizok, aki jófej meg melóztam már vele.

#31: Az anyja biztos nem nevelte meg ezeket, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#31) Magnum_ válasza Kassadin (#30) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálunk is van ilyen, hogy bejön és b.szik köszönni... nem is értem ezeket.
valamelyik nap egy másik csoda kolléganőm szólt, de elég lekezelően hogy a prakolóban ne álljak a legszélső helyre, emrt a bevásárló autójával nem tud ráfordulni a kapura.. mondom neki, egy IFÁ-val rákanyarodok... nekem eszembe nem jutna ilyen egyébként... főnökm pont ott volt, megért, hogy álljak arrébb, hagyjam a fenébe... most akkor megtettem, örüljön, én meg puha voltam.
pedig alapvetően nincs (nagy) bajom a munkahelyemmel, leszámítva pár érdekes embert (meg még pár dolgot :DDD )

I humbly and respectfully decline™

(#32) Magnum_


Magnum_
nagyúr

az a baj, hogy nagyon nagyon sokan nem abban a székben ülnek, amibe képzelik maukat és főnököt játszanak.

I humbly and respectfully decline™

(#33) mexicanraven válasza gamek!ller (#23) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tanulj, fejlődj, lépd a szinteket, ezt a szakmát nagyon meg tudják külföldön fizetni.
Ne ragadj meg ezen a szinten! :))

when the sun shines, we'll shine together

(#34) gamek!ller válasza mexicanraven (#33) üzenetére


gamek!ller
senior tag

;)

(#35) Damage401


Damage401
senior tag

Hello!

Igen érdekes témát hoztál fel! Engem konkrétan azért utálnak mert XY kolleganőmnek segítettem elköltözni, aki jóba van a müszakvezetővel. És így jött, hogy se.nyaló meg hasonló ez kb egy fél éve történt. Egy teljes szombatom ment rá önzetlenül, semmi pénzért szívességet tettem, de azóta a 14 emberrel akivel együtt dolgozom, úgy néznek rám mint e LEGNAGYOBB se.nyalóra :(
Szomorú, hogy nem azt nézik hogy tényleg segít vagy valami, mert ismeri ezt meg ezt aztán segít azt jöhet a különböző titulusok kiérdemlése.

Érdekes az ember :(

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#36) kpal


kpal
veterán

Az én szakmában sajna sokan kitúrják a másikat csak rossz tapasztalat :(

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Helyzetjelentés:

Holnap egy ritka együttállás fog megvalósulni.
Alapból 3 fő lesz bent, de a biztonságom érdekében bejön egy másik kolléga is. Olyan tanú félének ha gond lenne.
Én és a kettő szeretett kolléga 8 órája. ;] Igazából nem attól félek, hogy nem készülünk el és, hogy nem hallgatnak rám (mint az oviban biztosan nem fognak), hanem attól, hogy eljár a kezem és feleslegesen idegesítem fel magam.
Sokat edződtem és tudom, hogy nem szabad mégis a korábbi munkahelyen valamit nagyon megtanított és ezért zavar a szarok bele stílus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.