Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krisinto


Krisinto
őstag

Fa**a, hogy mindenki ilyenkor áll neki :C .

(#2) Kolondrum válasza Krisinto (#1) üzenetére

Csak véletlen h éppen most.

(#3) EczkE


EczkE
addikt

Én sose fogok. :DDD

Amúgy elég drága mulatság egy joogsi, nővérem is most csinálgatja, lassan talán be is fejezi.
Rokonnak van autós iskolája ott 100 alatt megvan a jogsi ha jól tudom. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#4) Móci válasza EczkE (#3) üzenetére


Móci
addikt

Ha a mai világban ott 100 alatt megvan a jogsi, s nem rokoni alapon, akkor ott valami varázslat van...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) kovsol válasza Móci (#4) üzenetére


kovsol
titán

nekem 5 éve is már kb 90e pénzre jött ki és minden elsőre meglett, szóval ha most 100k alatt megvan az tényleg nagyon jó ár

May the Force be with you!

(#6) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Romaniaban kb fele (es ez a max) ennyibe kerul :)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#7) Samus


Samus
addikt

Kresz vizsga. M? Nem autóra (B) jársz?

Egyébként piszok drága. Én múlt évben tettem le, akkor még kevesebb volt a vizsgadíj, de összesen, okmányirodával (jogsi ára, 4k) 155 000 pénznél voltam. Igaz, kétszer buktam városin, vettem plusz 15 órát, és az elsősegély tanfolyamot is kétszer jártam (ezt elkerülhettem volna, ha magam csinálom, és nem az iskolában...). Ha nagyon PRO vagy, és minden előre megy, akkor sem jössz ki 120 000 alatt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) e=mc²


e=mc²
őstag

Nekem 2003-ban lett meg a B, es 96k volt. Nem buktam, nem vettem plusz orakat, stbstb.

Ambulimax Provider

(#9) Kolondrum válasza Samus (#7) üzenetére

M = megfelelt
= megbukott

(#10) Samus válasza Kolondrum (#9) üzenetére


Samus
addikt

Nekem az egynek tűnik, de gondolom "I" (ismétlés) akart lenni. Így már értem, bocsi. Sok sikert a továbbiakhoz!

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Rák megeszi ezeket az árakat. Azért nem gyűjtök a jogsira, mert ha meghallom vagy eszembe jut, hogy 150 kiló elborzadok/sokkot kapok és inkább veszek egy cipőt/pc-s cumót amivel boldogabb vagyok, mint egy plasztikkártyával! :DDD

Remélem neked mihamarabb sikerül befejezni! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#13) Kolondrum válasza mexicanraven (#11) üzenetére

Én is elborzadok, főleg, hogy utána nincs mibe beülni belátható időn belül.

nekubo! Nem szeretném linkelni a sulit, de másolom onnan a dolgokat.

... nálunk nincsenek hihetetlen, kihagyhatatlan AKCIÓK, nincs ingyen elméleti tanfolyam és mi egy gyakorlati órát sem adunk ingyen...

... viszont a reális tandíjainkból vannak tisztességesen megfizetett korrekt türelmes szakoktatóink!

----------------

Mielőtt az árakra térnénk engedd meg, hogy egy kis segítséget nyújtsunk az iskola kiválasztásában! Erre azért van szükség mert az elmúlt 10 évben Magyarországon gomba mód megszaporodtak az autósiskolák és közülük sokan már nem hivatásuknak mint inkább csak megélhetésnek tekintik ezt a picit preztizsét vesztett szakmát. Így rengeteg talán nem minden esetben korrekt hirdetésből nincs könnyű dolgod kiválasztani a megfelelő autósiskolát.

A gyakorlati óra elszámolásánál - mint nem szakmabeli - jó ha tudod, hogy egy 1000ccm3 Suzuki Swift 1 tanórára elszámolható költségtérítése a mai üzemanyagárakkal kb 1.400Ft. Ez költségtérítés (autóamortizáció, kopóalkatrészek, üzemanyag stb.)!!!! Ez fölött kellene az autósiskolának kifizetnie az oktató munkabérét!!!!!! Vagyis számoljunk egy picit, ha Tőled egy gyakorlati órára 1.100Ft-ot kér az iskola akkor biztos lehetsz benne, hogy az oktató, majd más úton keresi meg rajtad a pénzét...

-------------

Személygépkocsi (B kategória):

KÉPZÉS Díjai:

Elméleti képzés: 22.000.- Ft.

Gyakorlati óradíj: 3.200.- Ft.

Vöröskeresztes felkészítés: 5.800.- Ft.

Vizsgadíjak:

Elméleti (számítógépes teszt): 4.600.- Ft.

Járműkezelési (rutin) vizsga: 4.700.-Ft.

Forgalom vizsga: 11.000.- Ft.

Vöröskeresztes vizsga: 4.900.- Ft.

Egyéb felmerülő költségek:

Orvosi alkalmassági (háziorvos) ~6.000Ft

igazolványfénykép

vezetői engedély kiállításának illetéke (okmányiroda) 4.000Ft.

A további kategóriák árairól szíves felvilágosítást ad az iskola vezetője *********** **********

10 rutin és 20 forgalom van benne az árban amúgy. A 150 akkor annyi ha elsőre megy minden. Ez a kis szösszenet (jogsira értem) jelenleg nekem annyit jelent, hogy lementem alfába és nincs pénzem, már a 2. 32000-es részletre sem, csak egy részére. Ha melózok? Akkor nem vezetek, ha vezetek nem dolgozom. Ördögi a kör. Baromira rossz időszakom lesz ez idő alatt. Normál esetben van tartalékom ami most már nincs, normál esetben simán megrendelném az IME3.0-ás egeremhez a teflontalpakat, most ez sem lehetséges, pedig csak 3 rongy. Most semmi sem normális! :W

(#15) Kolondrum válasza nekubo (#14) üzenetére

Jó nekem 3 hete még autók sem léteztek a világban. Első órából kiindulva a rutinra elég elsz az idő.
Az én oktatóm által kaptam meg a jelentkezés helyét és idejét! Egy név volt telszámmal mellé azt mondták: Nagyon jó oktató! Felhívtam elmondott mindent, pár hét szünet az elmélet miatt, újra hívtam, 2 napra rá mentem (tegnap).
A forgalmi bukás fog megviselni mert azért 3 napot melózok. Nekem a jogsi a kötelező rossz az életben jelenleg.

(#16) mexicanraven válasza Kolondrum (#13) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Áhh hallod, én is pont így vagyok vele és emiatt nincs motivációm a gyűjtögetésre. Jobban elvagyok apró dolgokkal, mint a semmivel. Nem is olyan rég még ténylegesen megvolt 80-90-100k-ból is, de most? Rettenet és fakk :(

when the sun shines, we'll shine together

(#17) ABnormal


ABnormal
őstag

...azért ez az 1 előnye megvolt a honvédségnek... B-C ~6500Ft...

(#18) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Anno 8 éve én még simán belefértem 100k-ba, most minden ismerősömnek 200 fölött jön ki egy B-kat...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) Kolondrum válasza mexicanraven (#16) üzenetére

Azért motiváció van, mert megmondom neked, de csak neked, hogy nekem ez bejön és ki sem szállnék a kocsiból.
A másik motiváció a busz, azaz h többet ne, vagy csak ritkán. A sok 9000éves nullás jeggyel, csörtetnek, késnek a járatom, a sok ember és a többi. Órdít a gyerek pestig azt hallgatok,kell a fasznak ez a jövőben!
Inkább keresek benzinre kicsit többet mint, hogy a sok birka emberrel utazzak együtt nap mint nap hol a meló miatt hol a pesti elfoglaltságok miatt.

ABnormal! "Óóóó szóltak a pártból h jóska nem teszed le? Belementem, így csak fuvaroztam a seegben, 2500volt" Tudom ismerem a történetet........

Motion_Blur! Ha 200k lesz az nekem súlyos hónapokra annyit jelent, hogy azt meggondolom h benézek e a boltba egy 3bit csokiért. Nehezen adja le azt az ember amit megszokott. :B

[ Szerkesztve ]

(#20) Zolás válasza ABnormal (#17) üzenetére


Zolás
addikt

Én is benne voltam :DDD Igaz a B kicsit döcögösen ment igy feltornáztam 20k-ra az egészet. A C-s oktató meg mikor beültem és beszéltem vele 10 percet elborzadt a sok hülyeségtől amit a B-s oktató mondott mint jótanács :DDD Igy szerencsére a C-s oktatóm megtanitott rendesen vezetni érdekes az sokkal nehezebb de mégse buktam meg semmiből.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21) At4 válasza nekubo (#14) üzenetére


At4
tag

elméletre 60? em sok az kicsit?

amúgy én is épp most csinálom, eddig 2x buktam forgalmin, 75 gyakorlati óránál tartok ... egy óra 2300 ahol én csinálom ... 75x2300 őőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő ....... :W :Y és ebben elmélet eü stb. nincs benne :D

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#22) mexicanraven válasza Kolondrum (#19) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Értem én, igazad is van, nekem is bejön ez a verda téma, de nekünk nincs kocsink és az árban megint huhh, egy Lada lenne a minimum, az meg alsóhangon 150k plusz átíratás. Számomra akkor jön majd össze a dolog, ha majd aktívan dolgozom (remélem 1év múlva ekkor már így lesz) :)

when the sun shines, we'll shine together

(#23) Kolondrum válasza At4 (#21) üzenetére

53-at kellett befizetnem az első héten, ha ezt megtettem akkor kaptam meg a köv héten a kresz programot és mehettem a 8db alkalmanként 2 órás oktátásra majd vizsgára.
Jelezném elvittek oda (az elméleti oktató) mert elég kietlen helyen volt a vizsga azt meg nem h itthon valakit is megkérjek.

mexicanraven! Nekünk van, éppen olyan amin vezetek, de ez semmit nem jelent mert nem ülök be elé. A kocsiról azt gondolom h inkább kocsit veszek mint valami annak nevezett dolgot. Kivárok! De elég sok dologra lennék hajlandó azért h minnél előbb üljek autóba. A benzin és a karbantartás már nem lesz vészes ha nem kell hetente 20 ezreket kiadni. A benzin árát simán megkeresem jelenlegi alig fizető munkahelyemen. Amúgy másra nem jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) ABnormal válasza Kolondrum (#19) üzenetére


ABnormal
őstag

nem jó történetet ismersz :) , itt bizony be kellett menni a sorozásra és ott eldöntötték,hogy lehetsz-e sofőr...

komolyan mondom,rablás ez a kresz vizsga...

(#25) Kolondrum válasza ABnormal (#24) üzenetére

Majd kiegészítem lassan a bejegyzést, meglátjuk hol a vége.

(#26) Zolás válasza ABnormal (#24) üzenetére


Zolás
addikt

Talán nálad kellett nálam utólag volt sorozás.
Azt viszont alá kellett írni hogyha nem vonulok be 2éven belül ki kell fizetni az egészet....

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#27) ABnormal válasza Zolás (#26) üzenetére


ABnormal
őstag

de akkor mikor döntötték el,hogy mehetsz tanfolyamra? csak volt valami előzetes a hadkiegen,nem?

(#28) Zolás válasza ABnormal (#27) üzenetére


Zolás
addikt

Nem semmilyen hadkiegre nem kellett menni. Ott az autósiskolában aláirtam hogy 2év az utolsó vizsgától fogva és vonulok.
Azért se sokat sz@rakodtak ezzel mert volt aki megjátszotta hogy orvosi (megvett szirsz@r papir) baja van és nem vonulhat. A helyszinen elvették a jogsiját. Az egyetlen olyan betegség amivel vonulhattál de lehetett jogsid az ha kivették ez egyik vesédet de olyan papirt nem nagyon veszel sehol, plusz a vele járó mütéti heget se vágja rád senki :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29) .bableWes válasza Kolondrum (#23) üzenetére


.bableWes
őstag

na ne bszál. nekem 25k volt az elméleti oktatatás, 4700 az orvosi plusz 3800 a vizsga.az max 33500.
a rutin volt 25k+3800=28800+33500=62300
forgalmi 2x20k=40000+11500 a vizsgadij=51500+62300=113800
elsösegély: 8500+3700=12200+113800=122600
plusz még 1500ft-s vonatjegy, meg kb 800ft a fénykép és az illetékhivatalba berakott 4000ft.
és ez most volt egy éve, hogy beiratkoztam.
kresz vizsga okt. közepén, rutin január közepén, forgalmi március közepén.

kicsit drága lesz az a jogsi.

Viszont Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#30) Alexios


Alexios
veterán

Kezdem szégyellni magam, nekem eddig még 65be benne van, és 25öt kell még befizetnem plusz a vizsgadíját a forgalomnak. Szóval én még 100 alatt vagyok :DDD

(#31) Kolondrum válasza .bableWes (#29) üzenetére

köszi! :R Sok sok de ez van. Valahogy kiköhögöm.

(#32) grabber válasza Móci (#4) üzenetére


grabber
addikt

3 éve csigavér pesten 98k 2x buktam forgalmit és nem fizettem zsebbe :C

Bár fél évem ráment :(((

SymbianOS: Nem tudok mit mondani.Nagyon kell koncentrálni és magabiztosnak kell lenni.De ahhoz meg kell 1-2 év minimum :( Egyszer csak sikerül ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) Protezis


Protezis
őstag

Teljességgel érthetetlen számomra, hogy miért kötelező oktatáson részt venni. Véleményem szerint legyen opcionális és ha az ember úgy érzi, hogy egyedül is meg tudja tanulni könyvből, akkor legyen rá lehetősége.

Legyen vizsgadíj, ok, de kötelező oktatás, kötelező könyvek... Mi ez, óvoda? Egyetemen se érdekli a tanárt, hogy megvettem-e a könyvet, vagy hogy voltam-e előadáson. A lényeg az, hogy tudjam.

Persze tudom, álomvilágban élek, akkor nem lehetnek lehúzni az embereket. Nincs is jogsim.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#34) Kolondrum válasza grabber (#32) üzenetére

Oda elmásztál a soroksári útra? ! Nekem a rémálmaimban jöjjön elő az az út! :DDD
Fizetni zsebbe? Itt nem hiszem, nagyon nem olyan a feeling.

Én még nem tudom mi lesz velem élesben, de egyáltalán nem húztam fel magam első órán. Sőt!

Protezis! Kötelező elméleti órák? Hm! Én nem voltam párszor, dolgoztam! Volt aki beiratkozott és ha a 8-ból 3x volt, úgy tudom átment a kreszen.

[ Szerkesztve ]

(#35) Protezis válasza Kolondrum (#34) üzenetére


Protezis
őstag

De kifizetted az órát, nem?!

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#36) Kolondrum válasza Protezis (#35) üzenetére

Ki! Mentem volna ha engedte volna a munka.

(#37) .bableWes válasza grabber (#32) üzenetére


.bableWes
őstag

magabiztosság: én amikor kiszáltam a tanulo kocsibol, és a jogsimmal átültem a sajátba, valahogy olyan magabiztosságom lett, hogy ihaj.
teljesen más ugy vezetni, hogy nem dirigál bele senki. ezért utálok ugy vezetni, hogy mellettem ül apukám. hiába nem akar rosszat, de akkor is.
sokkal magabiztosabb vagyok, ha egyedül megyek. de akkor nagyon :W :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#38) Protezis válasza Kolondrum (#36) üzenetére


Protezis
őstag

Erről beszélek. Miért kell fizetni oktatásért, ha autodidakta módon is meg tudom tanulni úgy, mint sok más dolgot ebben a kibaszott életben? Felidegesítenek ezek a dolgok. :((

Legyen x db. fizetős vizsga és kész.

https://hardverapro.hu/apro/unifi_u6-lr_u6-lite_uap-ac-pro_4xuf-rj45-10g_22_pa/hsz_1-50.html

(#39) Kolondrum válasza Protezis (#38) üzenetére

Én ott sok olyan dolgot tanultam ami könyvben nem hiszem, hogy így van benne. Elég jó hangulatban teltek az órák, vicces, vagy életbeli példákhoz kötöttünk szitukat, elnevezéseket stb.
Könyvem volt, de ki sem nyitottam!

(#40) grabber válasza .bableWes (#37) üzenetére


grabber
addikt

Ha családdal utazunk én vezetek.5 fő úgy gondold el és a két szülő beleszól a vezetésembe.Ne tud meg mekkora balhét vágok kb.2,5 órás út 1 óra veszekedéssel telt.
Apám: Külső sáv gyorsabb,már megint nem ott megyek amikor gyorsabb.(2 perce belső sávban előztem)
Anyám: Trafi szokott lenni az autópályán(mintha nem tudnám,de 150km autópályán 140-150-el nem vészes és a trafi hiába mér be,elkapni nehezen tudnak :)) ) Én meg mondtam,nem is megyek gyorsan 130 volt akkor.Ő meg nem is célzott semmire.Én meg akkor ne szólj semmit mert képzeld hallottam már a trafi létezéséről az autópályán. :W
Ez ment végig.

Múltkor tanulóvezető előttem lakott területen előzni tilos tábla.Akkor számoljunk:
1, előzni tilos megszegése
2, 50 felett mentem tuti
3, zebrába is belelógott az előzésem(franc tudja messziről zebra lesz 50m múlva,bár ezért volt kint az előzni tilos gondolom)
De legalább indexeltem :D

(#41) Kolondrum válasza grabber (#40) üzenetére

Na ezért nem ülök be az itthoni kocsiba. Itt 3km-en olyan viták mennek h ne tudd meg. Én a kezdő jogsival sztem lincselés tárgya lennék. Pfff

(#42) At4 válasza Kolondrum (#41) üzenetére


At4
tag

ja, oksa, látom nem én vagyok az egyetlen, aki megfogadta hogy soha a büdös k**a életben nem fog szülei mellett vezetni. :DDD bár ez a veszély engem nem fenyeget h valaha is vezessek :D

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#43) Kolondrum válasza At4 (#42) üzenetére

Miért nem fenyeget?

(#44) At4 válasza Kolondrum (#43) üzenetére


At4
tag

mert nem fogok átmenni a forgalmin ... 3 dobásom van még de leszek (vagyok) akkora lúzer h elszúrom mind3at :D pedig már csak ez kéne, eddig megvolt minden elsőre ...

főleg, ha ilyenekért meszelnek el... :S

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#45) grabber válasza At4 (#44) üzenetére


grabber
addikt

Legközebb ha találkozol ui vb-el,akkor küld el a ********* Kicsi az esély,hogy legközelebb is ő legyen,de ha memgondhatod,hogy ha netán megint találkoztok,akkor te fogod vizsgáztatni verekedésből :D
Nem leszel előrébb,de jól fog esne :)

(#46) Kolondrum válasza grabber (#45) üzenetére

Nem úgy van ,hogy kétszer nem vizsgáztathat ugyan az a VB?

(#47) Zohan


Zohan
senior tag

www.18mk.hu

én itt csináltam és 3 elméleti bukással és 1 forgalmi bukással 140 volt... de hát ugye forgalmi bukásnál kell pótórákat veni ami darabja 2500ft....

SymbianOS: nem tudom az hogy van de haverom kétszer is volt ugyannál.

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#48) At4 válasza grabber (#45) üzenetére


At4
tag

mér bántanám? bármilyen formában is ... max magamat okolhatom ezért a szarért (meg minden másért) de magamat napi rendszerességgel leköpöm szal ezzel nincs baj :D ...

SymbianOS: kétszer egymás után nem vizsgáztathat ugyanaz. nekem egyébként ugyanaz a faszi volt másodszor, aki a rutinomon is, amit viszont tényleg csúnyán elqrtam, ott mégis átengedett (eztis leírtam már a jogsis topicba) ... megesik hogy az ember a szopóágra születik :D

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#49) Kolondrum válasza At4 (#48) üzenetére

Hát nem tudom mi lesz! Könnyen felhúzom magamat ha azt látom valami nem igazságos, főleg ha esetleg más is igazat ad nekem. Amúgy azért kérdeztem, hogy kétszer lehet e ugyan az a vizsgáztató.

(#50) At4 válasza Kolondrum (#49) üzenetére


At4
tag

nem lehet ugyanaz (legalábbis egymás után) :) egyébként kérheted, hogy bizottság előtt vizsgázz, akkor biztos hogy nem egy vb. rossz/indulatán múlik hogy átmész-e.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.