Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Grat! :)

(#2) hakos1987 válasza cizoe (#1) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#3) LJ.


LJ.
tag

Hmmm, tetszik, nem rossz kis eredmény.
De az északihídon nem rontja el a halkás feelingjét az a kis venti??? Vagy nemtom mennyire halkak azok a 12 cm-es ventik a hőleadón... De kicsit furcsán néz az ottan ki.
:))

(#4) brumesz


brumesz
aktív tag

szép darab,grat hozzá :R

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#5) hakos1987 válasza LJ. (#3) üzenetére


hakos1987
őstag

az a kicsi venti nagyon csendes, ráadáusl szabályozva van, nem maxon pörög! a radin a 12centis ventik egy adapterről kapják az áramot, amin állítható a fesz. általában 5 vagy 6 volton használom, itt semmi hangja nincs.... ha tesztelek, 12V-ra teszem, nah itt van egy kis hangja, de az inkább szélzaj csak, elég néma ventik..... :C

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6) LJ. válasza hakos1987 (#5) üzenetére


LJ.
tag

Jaa, értem!
Királyság! :R

(#7) hakos1987 válasza brumesz (#4) üzenetére


hakos1987
őstag

köszönöm, bár most hogy ilyen ,,jó" az euró, így is jó áron sikerült beszereznem, és remélem még sokáig fog szolgálni (bár nem tudom, mi hibásodhat meg rajt :DDD )

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#8) hakos1987 válasza LJ. (#6) üzenetére


hakos1987
őstag

egyébként jogos lenne, a kérdés, hogy északi híd miért nem vízzel van hűtve... válasz: egyszer leszerelésnél lesarkazódott.... azóta nem merek, mert elég instabil a felfogatásuk... el is cseréltem a blokkot 2 ventire:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#9) jenei92


jenei92
senior tag

Gratulálok ehez a remek blokkhoz!

(#10) hakos1987 válasza jenei92 (#9) üzenetére


hakos1987
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#11) katt777


katt777
félisten

Jó lett! :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12) hakos1987 válasza katt777 (#11) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi, remélem adtam egy kis instrukciót neked, hogy vízhűtésbe kezdj!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#13) katt777 válasza hakos1987 (#12) üzenetére


katt777
félisten

Azt nem, de motivációt igen. Lóvé még kéne. :DDD De azért valamivel jobb így, hogy vízhűtésre nincs, nem modern full towerre. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv!.
Esetleg Prime95-el nem próbálkoztál??..
Úgy tudom az "izzasztóbb" progi :U :U

(#15) Oibacsi válasza dzsóbácsi (#14) üzenetére


Oibacsi
őstag

ugyanaz a 2 motorja...
Amúgy milyen pumpát használsz? Mert ehhez dukál egy ddc, gondolom tudod...

(#16) hakos1987 válasza Oibacsi (#15) üzenetére


hakos1987
őstag

nem kell nekem drága DDC, 220V-os Hydor Seltz L20 pumpát használok....

[ Módosította: 7 ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#17) Oibacsi válasza hakos1987 (#16) üzenetére


Oibacsi
őstag

én is l20-at használok, csak arra akartam utalni, hogy ddc-vel nőtt volna a különbség a 2 blokk között, akár 10 fokra is...

(#18) hakos1987 válasza Oibacsi (#17) üzenetére


hakos1987
őstag

sztem nem teljesít jobban, bár ki tudja, de azért a ddc ára elég dúrva ahhoz, hogy megérné.... elméletileg az l20 700L/órás, ebből ha 500-at teljesít, már elég...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#19) Oibacsi válasza hakos1987 (#18) üzenetére


Oibacsi
őstag

500-at?:DDD Örülj ha a 200 megvan, 500l/óra ezzel a blokkal még ddc ultra+tuningtetővel se érhető el, na mindegy...Jó teszt és gratula a blokkhoz!

(#20) hakos1987 válasza Oibacsi (#19) üzenetére


hakos1987
őstag

úgy mondom, hogy elméletileg 700 L/ órás a teljesítménye... természetesen rengeteget lassíta sok blokk, radi, cső... amúgy meg nem is tudnék másra cserélni, mert a radihoz be van építve a pumpa, ráadásul 220 -ról megy, uh. esélytelen.... meg annyit nem szánnék rá szerintem..... ez így azt hiszem bőven elég! 1-2 fokért átszerelni a radiátor és környékét meg szvsz felesleges, főleg, hogy csomó munkába és pénzbe kerülne :F

amúgy köszi! :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#21) hakos1987


hakos1987
őstag

Most vettem észre, hogy az egyik képpel baj volt, azzal, amelyik 4.5Ghz-nél mutatja a hőmérsékleteket!!!!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#22) O$zkł


O$zkł
aktív tag

jó írás és jó ki cpu blokk
most vettem vízhűtést szerinted ez jobb mint egy XSPC X2O delta v2 blokk?(ez van nekem)

"Be the change you want to see in the world"

(#23) Oibacsi válasza O$zkł (#22) üzenetére


Oibacsi
őstag

jobb bizony, nem kevéssel, de mivel ennek jóval nagyobb az ellenállása (azért nem vészes mint pl. ek supreme vagy xwb-1), így erősebb pumával jönne ki jobb eredmény...ha hydorod van pl. akkor lehet hogy ugyanannyit tudna:)

(#24) O$zkł válasza Oibacsi (#23) üzenetére


O$zkł
aktív tag

egy Laing DDC pumpám van
sztem egyenlőre maradok aztán lehet hogy lessz váltás majd nem tudom

"Be the change you want to see in the world"

(#25) Oibacsi válasza O$zkł (#24) üzenetére


Oibacsi
őstag

akkor szvsz legalább 6-7 fokot nyernél

(#26) hakos1987 válasza O$zkł (#22) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi! valóban jobb, árban is.... :( egyébként tény, hogy egy jó pumpával sokat lehet változtatni a dolgon, de 20-25K-t valahogy nem szánok rá :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#27) Oibacsi válasza hakos1987 (#26) üzenetére


Oibacsi
őstag

11-12k egy ddc újonnan:)

(#28) hakos1987 válasza Oibacsi (#27) üzenetére


hakos1987
őstag

jah, én most az ultra-ra gondoltam:))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#29) Oibacsi válasza hakos1987 (#28) üzenetére


Oibacsi
őstag

egy forrasztással csinálhatsz belőle:)

(#30) hakos1987 válasza Oibacsi (#29) üzenetére


hakos1987
őstag

mondjuk annyira nem ástam bele magam a témába, de nekem amúgy is felejtős, mert egybe van építve a radival, szóval max. 220V-os pumpa jöhet szóba...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#31) hakos1987


hakos1987
őstag

Köszönet Racecam-nak, hogy nem került ki top-ba, úgy tűnik nem elég színvonalas, főleg nem jobb, mint a 3dmark06 teszt!

köszönet neki, nagyon rendes és korrekt ember :R :(((

az indoklás pedig legyen elég annyi, hogy ,,csak" hát ezért szar ami szar.... :DD

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#32) O$zkł válasza Oibacsi (#29) üzenetére


O$zkł
aktív tag

a ddc-ből hogy lehet ultrát csinálni vagy mit forrasztással?

"Be the change you want to see in the world"

(#33) Oibacsi válasza O$zkł (#32) üzenetére


Oibacsi
őstag

(#34) O$zkł válasza Oibacsi (#33) üzenetére


O$zkł
aktív tag

thx :R :R :R

"Be the change you want to see in the world"

(#35) O$zkł válasza O$zkł (#34) üzenetére


O$zkł
aktív tag

hát ahogy elnézem ez nem valami nagy dolog:D
és ezzel nem csökken a pumpa élettartama vagy nem lesz semmi rossz hatása a moddolásnak?

"Be the change you want to see in the world"

(#36) Oibacsi válasza O$zkł (#35) üzenetére


Oibacsi
őstag

egy az egyben ugyanaz a nyákja mint az ultrának (ill plusnak), szóval bírnia kell
rossz hatása csak annyi, hogy hangosabb lesz

(#37) O$zkł válasza Oibacsi (#36) üzenetére


O$zkł
aktív tag

a hang az annyira nem zavar
legfeljebb becsomagolom egy kicsit:D
sztem amikor legközelebb szétszedem a rendszert akkor neki is látok:D
thx még1* :R

"Be the change you want to see in the world"

(#38) O$zkł válasza Oibacsi (#36) üzenetére


O$zkł
aktív tag

és ettől a kis barkácsolástól hidegebb lesz egyáltalán valamivel a rendszerem?

"Be the change you want to see in the world"

(#39) Oibacsi válasza O$zkł (#38) üzenetére


Oibacsi
őstag

csak ha brutál nagy ellenállású a rendszered (pl. mondjuk ek supreme meg vagy 4 blokk, stb)

(#40) O$zkł válasza Oibacsi (#39) üzenetére


O$zkł
aktív tag

mind1
azért lehet, hogy jól fog jönni majd egyszer az a kis plusz(ha lesz 4 blokkom meg 2rdim(ez már van csak 1-ik nincs bekötve))

"Be the change you want to see in the world"

(#41) hakos1987 válasza Oibacsi (#39) üzenetére


hakos1987
őstag

köszi hogy belinkelted, már akartam kérni!
Egyébként sajnos attól is függ a pumpa teljesítménye, hogy milyen hosszú utat kell bejárnia a víznek, és álam ez elég nagy... VGA-CPU-HDD-radi....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42) O$zkł válasza hakos1987 (#41) üzenetére


O$zkł
aktív tag

nállam is elég nagy de nem azért mert sok a blokk hanem mert lusta voltam levágni a szilikonkábeleket:DDD

"Be the change you want to see in the world"

(#43) hakos1987 válasza O$zkł (#42) üzenetére


hakos1987
őstag

huhh, az pedig súlyos hiba! :)) na látod az ilyen "ingyen" dolgokkal lehet növelni a rendszer teljesítményét! javaslom a víz leengedését és a csövek kisebbre szabását! :DDD

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#44) OC


OC
őstag

Grat a cikkhez és használd egészséggel a blokkot! :DD

Egyébként csak csendben jegyzem meg, hogy nem sokára (2-3 hét) tesztpados és konfigos teszt is kint lesz a GTZ-ről a subcooling.hu-n. :K

O$zkł fórumtárs XSPC-je pedig már kint is van. (a reklámért bocsi, csak idevágott, ha a cikkíró úgy gondolja, akkor modiztatja).

[ Szerkesztve ]

(#45) O$zkł válasza OC (#44) üzenetére


O$zkł
aktív tag

ezt a tesztet már vártam:D
thx :R

"Be the change you want to see in the world"

(#46) hakos1987 válasza OC (#44) üzenetére


hakos1987
őstag

természetesen semmi gond vele, remélem minél többen meglesik a teszted így kell a reklám is, és én is nagy érdeklődéssel várom!!! :C

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#47) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Szia! Jo kis írás, észrevételem : azok a reimatic csövek kicsit megvannak törve egy két helyen :) .

GTA V : Pacikuki007

(#48) hakos1987 válasza Sasal1ty (#47) üzenetére


hakos1987
őstag

helo!

nincs sehol megtörve, csak nem kör, hanem ovális az alakja, mert ahogy fel volt hengerezve, a legalja volt és már deformálódott.... szóval nem törés, hanem ovális a cső alakja... de azért köszi, ilyenre természetesen ügyelek! :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#49) varga911 válasza hakos1987 (#5) üzenetére


varga911
senior tag

Szerintem igazán rádobhatnál egy csipszet blokkot a lapra, 5e Ft körül kapni már, használtan még olcsóbban... :)

(#50) hakos1987 válasza varga911 (#49) üzenetére


hakos1987
őstag

volt már, szép nikkelezett... aztán miután leszereléskor lesarkaztam az északi hidat (fogalmam sincs hogyan, vigyáztam mint egy angyal), mérgemben elcseréltem 2 ventire :DDD

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.