Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunter84


hunter84
aktív tag

És mennyire igazak azok a pletykák, mely szerint az op. rendszer nagyon sok helyet foglal? Úgy olvastam, hogy pl. 64 GB-osnál 23 van gyárilag szabadon.

(#2) Dark Archon válasza hunter84 (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

A 23GB nagyjából stimmel is, bekapcsolt hibernálással.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Surface Pro-val kellett volna kezdeni, nem hasaltak volna akkorát persze most meg óvatoskodnak. :((

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) BatchMan


BatchMan
senior tag

Először vagyok egy véleményen a M$-sel:
Meglepetve látjuk, hogy veszik a táblát.

Véleményeltérés csak abban van, hogy szerintem a kevés akkus idő miatt az egész halva született. 128G-val is.
Zenit fényképezőgéphez volt 220V-os vakum, 5m-es madzaggal. Mobilitás kilőve.

(#5) ADAM1337 válasza hunter84 (#1) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát ez elég sovány, túl sok helyet foglal az os és nem beszélve hogy a frissítésektől itt is csak egyre többet fog foglalni gondolom.

(#6) Peterson_ válasza ADAM1337 (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

+1
Aztán az user meg takaríthat manuálisan, már amit lehet...128GB esetében annyira nem is gáz, de ha csak a felének a fele van....:(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#7) pzstm válasza Peterson_ (#6) üzenetére


pzstm
titán

64-nél 29-30 GB van Out of the box

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8) ADAM1337 válasza pzstm (#7) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem nem lenne pofám ráírni hogy 64gb ha a user ténylegesen a felét se tudja használni.
Még a kerekítéseket elnézem a telefonoknál 32gb helyett 26gb a rendszer miatt az elérhető hely, de ez kicsit sok ha én lennék a marketing áldozata aki ilyen készüléket vesz, szerencsére erre a készülékre nem leszek vevő de a win miatt elsősorban.

(#9) thaler2


thaler2
senior tag

iPadnél hogy néz ki ez az OS által elfoglalt terület? Pl. 64 GB-os esetén mekkora valós tárterületettel rendelkezik a felhasználó?

szerk.: Netes források alapján ~1GB-ot foglal el az OS.

[ Szerkesztve ]

(#10) Router


Router
őstag

Csak azt lenne jó tudni, hogy integrált-e a háttértár. Egy 1,8-as meghajtót még tán kicserélnék benne.

www.reballing.hu/forum

(#11) alcsa válasza ADAM1337 (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

Nem akarom vedeni az ms-t, de nem tudom, ha kihangsulyoznak, hogy 128 gb szabad tarhely, siman csak a hattertar merete ennyi.

(#12) pzstm válasza ADAM1337 (#8) üzenetére


pzstm
titán

full windows 8 Pro...ezzel jár....de akkor már idelinkelem a Surface topikból a hozzászólásomat.

gyorsan csináltam Nektek egy kis számolást....

64 GB SSD = 64 000 MB SSD = 62,5 GB - a merevlemezgyártók számítása alapján
WinRE partíció = 0,29 GB - Helyreállításhoz a WinPE OS külön partíción
Boot partíció = 0,34 GB - Bitlocker bekapcsolásához a boot partíció külön helyezkedik el
Microsoft Reserved Partition = 0,125 (UEFI rendszereknél automatikusan létrejön)
Windows könyvtár = 10,7 GB (Forrás: http://superuser.com/questions/463183/windows-8-disk-space-usage-vs-windows-7 )
hiberfil.sys = 3,11 GB (4 GB memória esetén a hibrid boot miatt.)
pagefile.sys = 3,37 GB - lapozófájl
swapfile.sys = 0,25 GB - A modern alkalmazások leállításához és indításához
Recovery partíció = 20 GB(?) becslés

Szabad terület = 24,315

Ekkor még azt feltételeztük, hogy a Windows 8-ra nem került fel semmi extra szoftver (pl. Office Eval)

64GB így csökken le egy full Windows telepítés után....

Amúgy Macbook Air 128-as sem ad több tárhelyet...

Surface Pro versus MacBook Air: Who's being dishonest with storage space?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13) imisomogyi válasza alcsa (#11) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

+1. Senki sem beszél arról, hogy a felhasználó ölében landol 128G. Éppen csak arról van szó, hogy ennyi az össz tárhely. Szerintem sincs ezzel semmi gond.

Egyébként, lehet nem is becsülte alul az MS a keresletet.. hiszen ez a kínálat talán realitás.

(#14) Dark Archon válasza pzstm (#12) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az a 64GB SSD esetén eleve csak 60GB, nem? Tudtommal szintén technikai okok miatt, hogy ki tudja egyenlíteni a blokkok elhasználódását.

ADAM1337: hülyeség lenne a szabad tárhelyet ráírni a meghajtó kapacitása helyett. Lefogadom, a felhasználók java részének fogalma sincs az egészről és bőven elvannak a 25-30GB szabad hellyel, a lényeg, hogy a "fészbúk legyen feltelepítve".

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) pzstm válasza Dark Archon (#14) üzenetére


pzstm
titán

én 62-ről tudtam, de egye fene, ezen ne kapjunk hajba (SSD-vel Surface RT-n kívül még nem volt dolgom :B )

Jah és ne feledkezzünk meg arról, hogy mindkét Surface esetében "filléres" áron rakhatunk bele 64-es microSD kártyát is akár... ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16) Dark Archon válasza pzstm (#15) üzenetére


Dark Archon
addikt

Gondolom az is csak egy névleges adat, legalábbis a nem belépőszintű SSD-ket már úgy árulják, hogy 60GB, 120GB, stb., bizonyára a reklamációk elkerülése érdekében. Annyira azért engem sem érdekel, hogy komolyabban utánanézzek :)

szerk.: a 60GB-s SSD-men formattálás után csak 56GB-t marad, ami ugye 60129542144 B, s ha innen nézzük nagyvonalúan ezresével, akkor ki is jön.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#17) DemonDani


DemonDani
addikt

Remek, a 64 GB-os 70%ban foglalt a 128 GB-os meg hiánycikk ;] nem is kell ide konklúzió

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Drága. Nem kell egyebet hozzáfűznöm szerintem, ilyen árban laptopot is kapok. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) Touch-ko válasza thaler2 (#9) üzenetére


Touch-ko
őstag

64Gb-nel nalam 57.2 Gb Capacity-t mutat.

(#20) Dark Archon válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sőt, kocsit is kapsz :U

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#21) Glenda válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


Glenda
addikt

Ez jó laptop helyett is, én konkrétan azon gondolkodom, hogy egy ilyenre cserélem az asztalim és a notim is.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#22) DemonDani válasza Dark Archon (#20) üzenetére


DemonDani
addikt

Ironia nélkül is. :U

(#21) Glenda
nyilván van létjogosultsága, de nem az IT rajongók körében fog ez betalálni van egy olyan sejtésem :)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) Cyberpunk válasza Glenda (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát inkább egy lapos és mellé egy "buta" tablet alkotni nem tableten fogok, ha meg billentyűzet megy hozzá, ugyan ott vagyok mint a laptoppal. Az egész az üzemidőn és az aktív hűtésen vérzik el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Glenda válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


Glenda
addikt

Én dokkolni tervezem, itthon monitor + usb egérbillentyűzet.
Az üzemidő a mérethez képest szerintem tűrhető, aktív hűtés meg a notimban is van.

Én egyedül a Windows Desktop skálázódásától félek egy kicsit, 1080p ekkora kijelzőn nem tudom milyen lehet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) Cyberpunk válasza Glenda (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem jó. Az MS-nek van mit tanulnia még.

Én nem váltanák ki vele főleg nem egy nagy gépet, de te tudod. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Glenda válasza Cyberpunk (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Thurrott mondta a legutolsó podcastben, hogy ő asztali helyett használja, neki bevált. Nyilván én is tesztelni fogom előtte, csak aztán szabadulok meg a géptől :)

Öregszem, kidobtam a féllegális zenei kollekcióm és előfizettem Spotifyra. Így már beleférek a 120 gigába, és nem is akarok annyi kütyüt magamnak, egy bőven elég.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) Hasumotooo


Hasumotooo
csendes tag

Szerintem eléggé átlátszó próbálkozás a Microsofttól.
Én nem hiszem, hogy annyit eladtak belőle, hogy készletezési problémái akadtak.
Egyetlen bajuk van jelenleg, fizetni a raktárköltségeket a porosodó surfacek miatt ;]

(#28) Ati1979 válasza BatchMan (#4) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

+ kihagytad, az aktív hűtést meg a relatív nagy súlyt ami tabletnél nem a legjobb szerintem.

Ki se kellett volna adni a a 64GB-os modellet...

(#29) #06658560 válasza Glenda (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lehet én nézem más szemüveggel, de ilyenre a sony csodáját venném, beépített klavival. Tapiztam már, nekem nagyon bejön. Csak a "modern újt" tudnám feledni. (Nem design oldalról, egyéb hülyeségei miatt.

(#30) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Kövezzetek meg, de úgy tűnik senkinek nem szúrt szemet az olvasó vadász kamu címe a cikknek?

"Surface Pro 128 GB – ellátási zavarok" - írj a szerző a cikk címének, majd alantabb 8 sorral:

"A Microsoft egyelőre nem erősítette meg az ellátási zavarok körüli híreket," :F

Nem szeretném okítani a szerzőt, többet tud ő erről mint én valaha is fogok, csak legalább valami olyat ahol a cím és a tartalom nem üti agyon egymást...

Nem teszem offba, mert kapcsolódik a témához. Bocs az okoskodást!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#31) Glenda


Glenda
addikt

Mivel mindenki lehozta, ezért szerintem jogos a cím.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#32) pzstm válasza tom956ster (#30) üzenetére


pzstm
titán

végülis ha Panos Panay is megírta a saját twitterjén, hogy ellátási gondok vannak és dolgoznak azon, hogy elhárítsák ezt, azt én egész hivatalosnak gondolom. (ha tudod ki az a Panos Panay...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#33) Peterson_ válasza pzstm (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

Szépen összeszedted:R
A nekem szánt válaszodra:
Ilyen körül saccoltam, és kb elég is lehet ennyi tárhely egy átlag felhasználónak, csak arra akartam kilyukadni, hogy maga a veszteség bosszantó lenne számomra.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34) pzstm válasza Peterson_ (#33) üzenetére


pzstm
titán

asztali masina esetében ha 128-as SSD-re telepítesz ugyanennyi veszteséged lesz....más kérdés, hogy ott mellette 1-2-3 három terás vinyót is be tudsz állítani szolgálatra ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Imádom a médiát ahogy felfúj valamit és azon rugózik a nép.. Nah most essünk neki az összes laptop gyártóknak mert a rohadékok 500GBot írnak és a ***** életbe az OS helyet foglal rajta emberek na ne essünk már a ló túloldalára... Mindenki tudta nagyon rég hogy mennyit foglal a rendszer mert teljes értékű Win8 kerül rá Mindenki tudta, hogy mit jelent a paraméterben leírtak.. ne mennyen már mindenki a falnak ezen.. Ez user hülyeség amit a sajtó felfújt és nem átverés..

Az talán tény hogy a 64GB elég karcsú, de akkor vegye a nagyobbat bár az előző alapján bármekkorát tesznek bele abba bele lehetne kötni mert nem 200MBos Droid került rá.. Ezek a Gépek viszont már ténylegesen kitudják váltani egy notebook helyét.. (Persze itt nem a speciális felhasználásra gondolok akik unalmukban 3D filmeket renderelnek notebookon..)

Nekem nagyon tetszik ez a vonal amit a Surface elindított a következő Notebookom amikor cserélek biztos, hogy valami hasonló kivitel lesz..

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#36) Peterson_ válasza pzstm (#34) üzenetére


Peterson_
addikt

No, hát ezaz.
Igaz veszteség ott is van, ha jól emlékszem kb 30giga.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#37) debrejo válasza Glenda (#26) üzenetére


debrejo
senior tag

Ugyanezen megfontolásból nyugdíjaztam az asztalit én is, vettem helyette 1 note- meg egy netbookot, előbbit komolyabb dolgokra is, utóbbit tartalomfogyasztásra. Most akarom a netbookot nyaralni küldeni és helyette egy tabletet beújítani. Én sem töltögetek már semmit, nem játszom már, zene illetve filmgyűjteményem nem gyűlik oly mértékben, ha mégis, csakis hivatalosan megvett dolgokkal. Fél éve döntöttem így, egyszer nem hiányzott az asztali pc azóta.

(#38) galmat


galmat
aktív tag

A Surface egy totális bukás. Drága és nem is vették az emberek. Eddig mindössze néhány százezer darab ment el belőle, a többi ott porosodik a polcokon. iPad-ből eközben az elmúlt negyedévben eladtak 20 millió darabot. Ennyi. A vásárlók döntöttek, nem kell drága és lebutított windows. Ezen a sokkal-sokkal drágább Pro változat se fog segíteni, mert laptopnak kicsi, táblagépnek drága.

[ Szerkesztve ]

(#39) Glenda válasza galmat (#38) üzenetére


Glenda
addikt

Újabb fotelközgazdász? Hát nem értem miért nem innen szedik a szakembereket Redmondba...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#40) pzstm válasza galmat (#38) üzenetére


pzstm
titán

köszönjük Emese, szakszerű, hosszútávú, megalapozott szakvéleményt hallhattunk... :W

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41) daneel92 válasza pzstm (#40) üzenetére


daneel92
tag

nagyon off: az avatarod ugye james gandolfinit ábrázolja? nagyon hasonlít rá, de gondolom megkérdem :)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.