Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

Kínál a....? A....??? Teháááááááááááááát?

I'm gangsta!

(#2) Melorin válasza Yodafon (#1) üzenetére


Melorin
addikt

Eddig mit használtak az űrben? Biztos nem most fognak először memóriát használni odafent...

(#3) leviske


leviske
veterán

A cím alapján azt hittem, hogy 2020 hátralévő részére készülnek. :DD

(#4) dokanin


dokanin
aktív tag

Ha minden jól megy el is fognak adni vagy 100 darabot.

(#5) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

A Skynet ezek után már nyugodtan dobhatja az atomot.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) awexco válasza dokanin (#4) üzenetére


awexco
őstag

Inkább 100.000 ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#7) goodboy007


goodboy007
senior tag

Teledyne, Cyberdyne, csak véletlen a hasonlóság?! ;]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#8) #90088192 válasza Melorin (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont most volt róla cikk, hogy a mágneses mező gyengül a Föld körül, és 2 nagy lyuk van rajta :K
Szerintem érdemes elgondolkodni ezen ahogy egy jól árnyékolt házon is :K

(#9) E.Kaufmann válasza Melorin (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de DDR4 űrmemóból lehet, nincs akkora kínálat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) awexco válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


awexco
őstag

Szerintem repülők be is ilyen megy a biztonság miatt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) E.Kaufmann válasza awexco (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Persze, csak itt a kolléga azt írta, hogy biztos van már sokféle ilyen memória, csak erre írtam, hogy azok lehet, csak DDR3-2 vagy még régebbi típusok. Jobban bíznak a már bevált-bejáratott-jól kiismert technikákban, a DDR4-et használó eszközök meg gondolom, mostanában kerültek "mature" státuszba.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) energy4ever


energy4ever
addikt

Most ez akkor mennyi Rontgent kepes elviselni? :D

(#13) E.Kaufmann válasza energy4ever (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

3.6...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) energy4ever válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


energy4ever
addikt

:C

(#15) Reggie0 válasza #90088192 (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel a magneses polusok parban jarnak, ezert a ket lyuk alap.

(#16) Törzsúr válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:C

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#17) Rover623


Rover623
félisten

" az így kialakított konstrukciót a reteszelődés egyszeri bekövetkezésekor (SEL, azaz single event latch-up) akár 60-nál is több MeVcm²/mg-os nehézion-besugárzás is érheti,"
Nem ártott volna (hozzáértő) emberi erőforrást is bevonni a fordításba! ;]
Egyébként 8GB-os is leszen, valamint többféle működési frekvenciával és hőmérsékleti tartománnyal lesz rendelhető.
[link]

primus inter pares

(#18) Mackósajt válasza goodboy007 (#7) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A Teledyne elég régi cég, és az ráadásul pont az anyavállalat neve, ami megvette a félvezető technológiákkal foglalkozó e2v-t. Méghozzá csak pár évvel ezelőtt (én nem is tudtam mostanáig, elvesztettem szem elől az e2v-t, amióta leválasztották és eladták azt a részleget, amitől vásárolunk).

(#19) #90088192 válasza Reggie0 (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak nem az egyenlítő környékén Dél Amerika és Afrika között:R
Hanem a pólusok felett.

[ Szerkesztve ]

(#21) #90088192 válasza #32839680 (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hülyén nézne ki a memória modul, alu sisakban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) E.Kaufmann válasza #32839680 (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

IBM-nek volt 20 éve valami reklámanyaga, azt nézték, hogy a memóriahibák csökkentek egy elég mély bányában. Bár gondolom, az se mindegy,
milyen érc volt ott :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) #90088192 válasza #32839680 (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem tilthatom meg senkinek, hogy alufólia bevonatot tegyen a házára ;]

(#25) E.Kaufmann válasza #90088192 (#24) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Gamma ellen nem véd. Alfa és béta ellen meg inkább hermetikusan kell zárni, és nem beengedni semmilyen radioaktív anyagot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) #90088192 válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezért költözök az olom bányába ami a hulladekvas gyűjtő alatt van :DD

(#27) Reggie0 válasza #32839680 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezt mar kitalaltak es eleg regota epitik. Ugy hivjak, hogy monolit vasbeton :) A legjobb hazak ebbol epulnek, nem gipszes papirbol, gyujtosbol vagy esetleg egymasra ragasztott egetett dzsuvabol.

(#26) Agyturbina : A vas es olom sem ved eleg jol, neutron sugarzast eleg jol atengedi.

[ Szerkesztve ]

(#28) #90088192 válasza Reggie0 (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ja nem mondtam ez mind az óceán fenekén alatt van :DD

(#29) apatyas válasza Reggie0 (#27) üzenetére


apatyas
Korrektor

Persze pont vicces, hogy amit nem nyelnek el hatékonyan a hétköznapi árnyékolások (szén, víz, könnyűfém alapúak), azok rajtunk is jó hatékonysággal átmennek anélkül, hogy galibát okoznának. Nem azt mondom, hogy kemény rtg-ben élni egészséges, hanem hogy kisebb része akad fel az emberi testben is, ahogy az árnyékoláson.
Ezért, a memória modult is valszeg nem annyira árnyékolással meg tokozással védik meg ahogy a cikk sorai közül átjönne, hanem nagy csíkszélű technológiára épül, amit egy-egy kósza ion nem borít meg, mert van elég anyag benne.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30) Reggie0 válasza apatyas (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztosan arnyekolast hasznalnak (es mas anyagot(B11), hibajavitast, nagyobb kapacitast, nagyobb aramokat). A nagy csikszelesseg 20 eve sem volt megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#31) laposonly11


laposonly11
senior tag

Most akkor ha elmegyek nyaralni Csernobilba, vagy Fukusmába akkor a laptopból amit viszek magammal, legalább a memória túléli? :F Háááááát, jobb mint a semmi. :DD

Ordo est anima rerum.

(#32) apatyas válasza laposonly11 (#31) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem arról van szó hogy tönkremegy tőle (bár nem lehetetlen), hanem hogy a memóriákban megváltozik-e az adat. HDD érzéketlen erre, de ssd illetve bios chip esetén már nem vennék rá mérget. Végül is, az utóbbi közel egyenértékű a tönkremenetellel.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) laposonly11 válasza apatyas (#32) üzenetére


laposonly11
senior tag

Értem, és a CPU-val mi a helyzet?

Ordo est anima rerum.

(#34) Reggie0 válasza laposonly11 (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

A kapacitiv tarolas a legnagyobb problema, mert a kis toltes es energiamennyisegek miatt mar nagyon keves sugarzas is meg tudja valtoztatni. Az urhajozas hoskoran ezert is hasznaltak sokaig SRAM-ot a DRAM helyett. A logikai aramkorok nem ennyire erzekenyek, egy-ket nagysagrenddel nagyobb sugarzast is elviselnek, mint egy hetkoznapi dram, de azokat is vedik.

(#35) akaido válasza #90088192 (#26) üzenetére


akaido
addikt

:)
Normális maga uram? Akkor rögtön jó estét kívánok, igazoltatom! Dobja csak ide a földre az iratait, hogy felvehessem az adatait... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36) #90088192 válasza akaido (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ilyennel, hogy normális, meg ne merjen gyanúsítani meg egyszer különben, mint az ismert mondás is ismert, Meg egy ilyen humor, feleden a Hunor :DDD

(#37) akaido válasza #90088192 (#36) üzenetére


akaido
addikt

:)) Rendben, nyertél...egy hangszórót. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38) #90088192 válasza akaido (#37) üzenetére


#90088192
törölt tag

A virágot a helyszínen, a piros hangszórót az öltözőben fogyasztom :))

(#40) Reggie0 válasza #32839680 (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

HDD tokozasa azert egy fokkal jobb vedelmet biztosit, mint az epoxy a chipeken. A foldi infrastrukturakbol is inkabb azokkal van baj, amik fel tudjak venni a zavart, mint pl. tavvezetekek, antennak es egyeb arnyekolatlan cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#42) Reggie0 válasza #32839680 (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehetni lehet, csak nem szokas. Az alap eszkozoket hasonlitotta ossze, azok erzekenysegeben van elteres, aztan, hogy mi milyen extra tokozast kap az mas teszta. Hosszutavon mindent kiut a napszel, ha kelloen hosszu naptavot nezel. De itt pont az a lenyeg, hogy minel erzekenyebb valami, annal tobb vedelemmel kell felvertezni, hogy a rendszerelemek egyforma szintre keruljenek es egysegesen lehessen az elettartamot kihozni. Azaz a leggyengebb lancszem hatarozza meg.

[ Szerkesztve ]

(#44) apatyas válasza #32839680 (#39) üzenetére


apatyas
Korrektor

A napkitörések mágneses mezejére még nem gondoltam fentebb.
Kerestem erre adatot, de egyértelműt nem találtam.
Egyik helyen egy 5*10^3 km -es sugarú kitörésre számoltak 4*10^4 Gausst. A Föld-Nap átlagtávolsága 1.5*10^8 km, ilyen adatokkal nézve mire ideér, maga a mágneses mező kisebb lesz, mint a Föld sajátja, ami 0.25-0.65 Gauss körül van. Olyan hdd-t még nem láttam, ami adatot vesztett volna azért, mert megforgatták volna földnyi mágneses térben, az írásához ennél erősebb mágneses tér kell.
Ne vedd 1000% pontos számításoknak, csak úgy valamelyest rávilágít a viszonyokra.
A felszíni berendezések azért érzékenyek a mágneses hatásokra, mert baromi hosszúak.
A legjobb persze, ha mágnesezhető burkolatot kap az egész (faraday kalitkához hasonlóan).
Másrészt, a 32-es komment földi körülményekre, forrásokra vonatkozott, nem a napszélben levő protonokra (ha töltött vagy töltetlen a sugárzás, nem mindegy, meg az energiája-sebessége sem) Az már tényleg eléggé odab@sz a cuccoknak, kiveri a rácsból az atomokat, a félvezetők ezt nemigazan szeretik.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#45) laposonly11 válasza #32839680 (#39) üzenetére


laposonly11
senior tag

Tudtommal, az űrsikló vagy űrbázis, valamelyest árnyékolva van. Persze ha űrsétál a zűrhajós, vagy éppen a "teraszon", nyomkodja a laptopján a Call fo Dutyt, az más! :DDD

De most komolyan, ilyeneket olvasok a wikipédián: "A Földtől távolabb a napkitörések jelentenek komoly kockázatot, mert a világűrben tartózkodó űrhajósok percek alatt halálos dózist kaphatnak." :Y És a zűrhajósok ezt tudják?

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#46) apatyas válasza laposonly11 (#45) üzenetére


apatyas
Korrektor

Van benne igazság, az ISS a Van-Allen övön belül van még, a földi mágneses tér védi. Holdtúráknál volt rizikó. A percek alatt halálos dózist nem tudom mennyire reális. Az élő szöveteknek valamelyest jobb a hibatűrésük regenerálódó képességük, mint a félvezetőknek. Ionsugárzást persze egyik se csípi.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#47) laposonly11 válasza apatyas (#46) üzenetére


laposonly11
senior tag

Annyit tudok, hogy távolodva a földtől, a kozmikus sugárzás arányosan növekszik. Mondjuk én árnyékolás alatt, pl. az űrsikló vastag kerámiaburkolatát értettem, nem a föld mágneses mezejét. "Az űrben" alatt, viszont a tényleges űrt kellene érteni, ahol semmiféle földi mágneses tér, egyéb védő akármi, már nincs hatással az űrutazókra, a jármű burkolatán kívül. A NASA fedélzeti komputereiről nem találtam semmit, azonban hogy az űrhajósok által használt laptopok átesnek valamiféle sugárzásteszteken igen:
https://space.stackexchange.com/questions/1489/what-kind-of-laptops-do-iss-astronauts-use
Egyértelmű hogy válogatott alkatrészekről van szó, de hogy néznek ki ezek a gépek, miféle strapabíró extra alkatrészeik vannak, semmit nem találok a neten. :F

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.