Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dabadab válasza Crystalheart (#50) üzenetére


dabadab
titán

Gatepitesnel keves or? Ahanyan vannak, annyifele szaladnanak a rabok a szabad eg alatt.

"többet hozzon értékben, mint a plusz költségek."

Valoszinuleg mar ez onmagaban nemtrivialis feladat.

DRM is theft

(#52) Crystalheart válasza dabadab (#51) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ahanyan vannak, annyifele szaladnanak a rabok a szabad eg alatt."

Lánc rulz. :) Nem a rabok komfort- vagy szégyenérzete az első, amire gondolni kell. De láttam már helyjelző nyakörvet is, egyszeri költség, sokat egyszerűsíthet.

A remény rabjaiban is megoldották valahogy a közmunkát régi módszerekkel, és az USA-ban valós probléma volt, hogy az olcsó rabszolgamunka nehéz helyzetbe hozta a pénzért dolgozó szakembereket. Ezért csak olyan területeken szabadna alkalmazni, ahol a piac erősen telítetlen. Tekintve, hogy a gátak igencsak kellenének, és igencsak foghíjasak...

[ Szerkesztve ]

(#53) stevve válasza dabadab (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

"joreszt max nyolcosztalyos vegzettseggel rendelkezo nepek tisztesseges munkaval ennyit tudnanak keresni, akkor eleve nem is lennenek bortonben: de nem tudnak, mert az a munka, amit el tudnak vegezni, egeszen egyszeruen nem er ennyit."

Hát... erre vezették be a megélhetési bűnözést, mint hangzatos fogalmat, de ha nem akarunk messzire menni, nyilatkozták többet, több fórumon, hogy amíg a segély és a csencselés/lopás/orgazdaság ugyanannyit hoz, mint a minimálbér, ő bizony el nem megy dolgozni. És még adót sem kell fizetni. Sajnos ismerek is olyat, aki életében nem dolgozott, de nagy háza van, míg én, adófizető, dolgozó hangya, nem tudok házat venni, mert már az önerő is művészet manapság és még ezeket is "tartsam el". Ez így nem teljesen egál. Főleg akkor, ha megnézzük az aktív munkaképes emberek és a ténylegesen dolgozók, kvázi adózók arányát. És itt most csupán azokról beszélek, akik nem is akarnak elmenni dolgozni a fenti okok miatt. Ezt nem egyszerű feloldani, de amíg minden kormány csak szőnyeg alá söpri, mit várhatunk?

[ Szerkesztve ]

(#54) FRENK1988 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


FRENK1988
veterán

"Vajon mennyibe kerül egy rab napi létfenntartása? Beleértve persze tokkal-vonóval mindent, úgymint az épületek fenntartási költségei, ruházat, kaja, őrszemélyzet bére, minden, minden, minden." Olyan 7-8k NAPONTA. (Vona Gábor szerint)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#55) WonderCSabo válasza Crystalheart (#50) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mutass nekem egy bányát Magyarországon.

Egyébként meg Tent City rulez...

(#56) EmberXY válasza dabadab (#49) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem a halálbüntetés visszaállítása és az ítélkezés megszigorítása megoldaná a problémát. Erről biztosan megoszlanak a vélemények, de én úgy gondolom, hogy amíg az én adómból is kapnak olyanok, akik a levegőt sem érdemlik meg, nem fog megváltozni a véleményem.
A társadalomba megfelelő módon beilleszkedni nem tudó / nem akaró egyénekre amúgy sincsen szükség, egy bűnöző mindenhol csak problémát és költséget jelent, ha kint van akkor félni kell tőle, ha bent van, akkor meg el kell tartani.

Up the Irons!

(#57) WonderCSabo válasza EmberXY (#56) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Halálbüntetés nem lehet opció. Visszavonhatatlan, és az ítéleg sosem lesz tévedhetetlen. A szigorítással más módon egyetértek.

(#58) dabadab válasza EmberXY (#56) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem a halálbüntetés visszaállítása és az ítélkezés megszigorítása megoldaná a problémát."

Egeszen pontosan milyen problemat es hogyan? Szerinted hany embert kellene kivegezni ahhoz, hogy eszrevehetoen kevesebb ember legyen a bortonokbe, foleg akkor, ha kozben tovabb szigoritasz, amitol meg tobben lesznek bortonben?...

DRM is theft

(#59) WonderCSabo válasza dabadab (#58) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valószínűleg arra gondolt, h. a halálbüntetés eshetősége is már jobban elrettentené az embereket.

(#60) EmberXY válasza WonderCSabo (#57) üzenetére


EmberXY
addikt

A véleménykülönbség adott, ezzel nem tudok vitázni, de én nem állnék meg a szigorításoknál.

dabadab: ha csak olyan emberek lennének a társadalomban, akik megfelelő módon be tudnak illeszkedni, kevesebben gondolnának a bűncselekmények elkövetésére, egyrészt azért, mert talán elrettentené őket a bitófa, másrészt pedig azért, mert a rabok eltartására szánt összeg csökkenése miatt talán jobban el tudná az állam osztani az adóbevételeket (nyilván abban egyetértünk, hogy kis pénz is pénz, attól függetlenül, hogy mennyit takarítanának meg, biztosan befoltozna eddig meglévő réseket egy-két finanszírozási területen).
És hogy hány rabot kéne hozzá kivégezni? :F
Nem akarok túlságosan radikális lenni, de a már említett szigorítások hatására nagyon sokat, például az 5 év feletti börtönbüntetéseket felváltanám vele egy az egyben.

Továbbá a visszaeső bűnözést is ezzel fékezném meg, ott már büntetési időtől függetlenül, hiszen arra a rétegre már tényleg rámondható, hogy soha nem fog és nem is akar beilleszkedni.

Nyilván ütköznek a vélemények, ez így van rendjén de én továbbra is úgy látom, hogy amíg valaki tisztességes munkából él, és ezzel szemben egy rabnak előre 5-10-20 évre biztosítva van az ellátása, akkor valami nem fair. Mi a büntetés tulajdonképpen? A társadalmi, hétköznapi élet hiánya, megvonása? Egy bűnözői hajlamokkal megáldott embernek ez büntetés? :F

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#61) dabadab válasza EmberXY (#60) üzenetére


dabadab
titán

"Egy bűnözői hajlamokkal megáldott embernek ez büntetés?"

Engem egy kicsit mindig meglep az, amikor valakinek jol lathatoan feluletes ismeretei sincsenek egy targyban, viszont rendkivul hatarozott velemenye meg igen.

DRM is theft

(#62) WonderCSabo válasza EmberXY (#60) üzenetére


WonderCSabo
félisten

5 év feletti börtönbüntetéseket felváltanám vele egy az egyben

Pff... Sztem előbb nézd meg, miért is lehet öt+ évet kapni.

(#63) EmberXY válasza dabadab (#61) üzenetére


EmberXY
addikt

Veled öröm vitatkozni, ezt már nem először tapasztalom, ezek szerint még sokat kell tanulnom. Nem is untatlak tovább. :R

WonderCSabo: van némi fogalmam róla, hogy miért lehet 5 évet kapni (vigyázok is rendesen :D), de a szigorítás az szigorítás (lenne), nincs mese...
A legkisebb bűncselekmények esetén is elmondható, hogy az elkövető nem tiszteli az embertársait, környezetét, magát felsőbbrendűnek hiszi, vagyis ő megteheti az adott dolgot mások sérelmére. A lopás, csalás sokszor még aljasabb szándékot feltételez, mint egy hirtelen felindulásból elkövetett testi sértés..
Az ilyen emberekkel vigyázni kell.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#64) plaschil válasza dabadab (#49) üzenetére


plaschil
aktív tag

1. A szerszámot, én úgy gondolom csak egyszer kell megvenni, nem minden hónapban.
2. Amit megtermel azt le kell vonni a havi költségből. Te ezeket a költséget nem vontad le.
3. Hidd el, megérné őket dolgoztatni. Példának okáért, ott volt a nagy árvíz néhány hónapja, amikor is Edelénynél nem volt elég ember (köztük sok egyetemista innen Miskolcról) hogy megépítsék a gátat a homokzsákokból. Természetesen a gát átszakadt. Kérdezem én, most olcsóbb kártérítéseket fizetni, segélyeket osztogatni azoknak, akiknek elvitte a házát a víz? És ez csak egy példa. :U

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.