Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Ha nem tökölnének a Nokiánál, s végre kiadnának legalább 1 db WP7-es telefont, akkor talán több fogyna, nem lehet? :U

[ Szerkesztve ]

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#2) szőröscica


szőröscica
addikt

Elop bácsit kérdezném, hogy akkor miért nincs semmilyen hír még egyetlen WP7-es Nokiáról sem?

(#3) lcee79 válasza Valentino K. (#1) üzenetére


lcee79
őstag

Hát nem ártana, ha kicsit gyorsítanának magukon a Nokiáék...

Én a helyükben szeptember első hetében kihoztam volna legalább 2 WP7es telefont
egy közép árszintes és egy drágább modellt, persze Mango-val
Máris fogyna a WP7es telefon...
(hozzáteszem, lehet hogy én is vettem volna, de mivel szeptember elején nem jelent meg egy mango-s telefon sem, sem iphone sem semmi, ezért vettem szeptember elején egy E6-00ás nokiát... Telefon nélkül nehéz telefonozni. De mióta megvan úgy gondolom hogy lehet hogy jobban jártam mintha másikat választottam volna... Elég jó kis telefon ez :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4) gomsadi#


gomsadi#
tag

Mostmar elismerik nyiltan, hogy annyira nem durrant a platform. Valahol olvastam, hogy a Samsung is ki akar hatralni a WP7 mogul...
Eleg gyoker modon kezelik ezt az egeszet, ez az elop az uzlet teto ala hozasan kivul masra nem jo...

Have a Lot of Fun!!

(#5) FRENK1988


FRENK1988
veterán

ha pl nem csak az uj készülékek eladása lenne a fő hanem az update a régebbi készülékekhez is akkor ha esetleg elromlik a telefon akkor a gazda nem más oprendszeres okostelefont keres hanem marad ugymond házon belül

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Valentino K. válasza gomsadi# (#4) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Ez szerintem fasság, mert a mangos telefonok még nem jöttek ki, s ezzel a frissítéssel válik igazán versenyképes ajánlattá a WP7 az android vagy akár az iOs-sel szemben.
Ellenben ha a mango se fog nagyot szólni, akkor a fevetésed nem elképzelhetetlen.
Egyébként nem ártana a MS-nek szolgáltatókkal szövetkezni(nem csak az USA-ban, hanem úgy worldwide) s küldeni egy pofás reklámkampányt mert enélkül halott a dolog. Sok ember a tv-ben látott reklámok alapján választ telefont.
Meg merem kockáztatni, hogy az utcán 10-ből 9 embernek fogalma se lenne arról, hogy milyen OS fut pl egy Omnia 7 készüléken, ha csinálnának egy ilyen rögtönzött "közvélemény kutatást".

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#7) leviske


leviske
veterán

Még mindig nemigazán látom azt a szintű potenciált a platformban, amivel meglehetne akár az iOS. Ha egy erős harmadik helyet ki tudnak építeni a többi kieső piaci szereplő hamvaiból, akkor már jók.

(#3) lcee79: Kicsit el vagyok tévedve a témában, már megjelent a Mango?

Egyébként már egy ideje én is gondolkodtam ezen, hogy mi a fenén vergődnek ennyit. Valószínű, hogy nem konkrétan a hardver hiányával van jelenleg a gond, hanem a megszokott Nokiás ökoszisztéma megteremtése jelent gondot. Ha csak egy szimpla WP7-es telefont dobnának ki, minden extra nélkül, akkor gyakorlatilag le is húzhatnák a rolót.

Gyakorlatilag a Nokia 900-on múlik az, hogy a cégnek van-e még létjogosultsága a piacon. Szóval inkább érkezzen jövőre, de egy olyan telefont pakoljanak az asztalra, ami lemossa a palettát, minden tekintetben.

(#6) Valentino K.: Én azért annyira nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a Samsung kihátrál. Ott van nekik a Bada, gyakorlatilag nincs értelme ebben a helyzetben erősíteni egy másik feltörekvőben lévő platformot.

[ Szerkesztve ]

(#8) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Én azt sajnálom h a nokiánál nem a B-tervet (meego) erőltették inkább.
Az N9 nagyon rendben van, de elnyomja a microsoft lobbi úgy h még 1 win es nokia nincs a láthatáron csak az ígérgetések...
Mind a két mamut cég bukni fog a lomhaságuk és az üzletpolitika miatt.

(#9) lcee79 válasza Valentino K. (#6) üzenetére


lcee79
őstag

"Meg merem kockáztatni, hogy az utcán 10-ből 9 embernek fogalma se lenne arról, hogy milyen OS fut pl egy Omnia 7 készüléken, ha csinálnának egy ilyen rögtönzött "közvélemény kutatást"."

pedig van magyar oldal is

A tényleg átlag emberek (pl akik nincsenek folyton itt a prohardveren mint pl én :) )
szerintem a legtöbb oprendszerről nem tudnak semmit...
Szerintem aki a témában járatlan még a symbian-t sem ismeri pedig nem ma jelent meg az első symbianos telefon :) Android, iOS, WP7 meg vagy hallott vagy nem...

(#7) leviske:A mangot vmiért húzzák nagyon...
először volt augusztus vége, aztán szeptember eleje, most már szeptember közepe is elmúlt
Mondjuk talán október...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10) amduser


amduser
tag

A mai napig nem láttam a médiában egy hivatalos vagy szólaltatói reklámot a wp7-ről :F vagy elkerülte a figyelmem amit kétlek.Se egy plakát se egy semmi :U
Bezzeg android az van dögivel :)

(#11) Dr.Anonymus válasza amduser (#10) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

már csak azért is poén mert magyarországon forgatták az első reklám filmet hozzá.. ;]
http://www.youtube.com/watch?v=EHlN21ebeak

(#12) Alexios válasza amduser (#10) üzenetére


Alexios
veterán

Mivel Mo. még nem hivatalosan támogatott(majd a mango megjelenésekor les az elvileg, legalábbis még anno a mix-en ezt ígérték), gondolom emiatt nincs reklám, majd később lesz, főleg ha egyszer a nokia is megjelenteti a wp7-es telefonjait.

(#13) Lenry


Lenry
félisten

a jó eladásokhoz nem kéne árulni is a telefont?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) amduser válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


amduser
tag

És ezt vajon mikor lehet majd látni a médiában :F

(#15) Valentino K. válasza lcee79 (#9) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Akkor úgy fogalmaznék, hogy 10-ből sokkal több ember ismerné fel az iOs-t (vagy a telefont magát) vagy akár az androidot, mint a WP7-et.
Egyszerűen nem találkozni reklámmal, alig van készülék, azok is főleg felső kategóriában mozognak. Olcsóbb modellek mindenképpen kellenek majd az eladási számok növeléséhez.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#16) fffeco válasza amduser (#14) üzenetére


fffeco
tag

mikulás és karácsony között már talán látni fogod a médiában. eddig a magyar nyelv hiánya miatt nem mentek rá itthon, de még mindig nem lesz tömegtelefon a kezdőárak miatt
majd a tango

(#17) JR.CSé válasza Lenry (#13) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1.Valahogy érdekes eladásokról beszélni amikor nem nagyon van mit eladni.Igazából hány modellről is beszélünk?Hát van egy sanda gyanúm h két kezemen megtudom számolni.Ha a Nokia kijönne végre a már beharangozott készülékekkel akkor valamelyest javulna a helyzet...De mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#18) smkb


smkb
őstag

Az a baj, hogy minden egyes nap késlekedés az MS szempontjából egy újabb szög a WP7 koporsójába, mert a dinamikusan növekedő piacot folyamatosan tarolja le az IOS és az Android és égnek bele a köztudataba,szoknak hozzá az emberek, a megszokás pedig nagy úr... mondogathatja azt Ballmer, hogy de még csak 1 éve ment el, de majd... eközben az IOS és Android bődületesen fejlődnek... olyan ez, mint amikor gyűlik az ellen, de nem támadunk majd később miközben már megezerszereződnek a túloldalon, és ugyanakkora sereggel kellene átvágni egy ezerszer akkorán, mint korábban, ráadásul nem csak szaporodik az ellen, de folyamatosan javul a fegyverarzenálja... elég esélytelen...

(#19) Pete55555 válasza smkb (#18) üzenetére


Pete55555
addikt

:K Így van. És szerintem nem szabadna elfeledkezni a Badárol sem, nem véletlen, hogy a Samsung ki akar hátrálni, hisz neki van saját "másodrangú" rendszere, és ha a WP7-el ennyit sz@rakodnak, a végén még a Bada lenyomja őket. Itt a Bada2.0 elég sok újdonsággal illetve a Wave 3, ami egy elég jónak ígérkező készülék (Várjuk ám a tesztet MA-s srácok :D ), illetve jön mellé másik 2 alacsonyabb kategóriás telefon is. Lassan Badás telefonból is kb annyi lesz mint WP7-ből, a különbség csak annyi, hogy nagyobb piacot fednek le, már most.

...Szeretem leracsniztatni...

(#20) tothmaxy182 válasza smkb (#18) üzenetére


tothmaxy182
őstag

+1

Minden szavam magánvélemény!

(#21) vanhalen


vanhalen
senior tag

Hiányzik Bill... Ő már rég rálépett volna Nokia tökére, nem is merték volna megcsinálni ezt a szerencsétlenkedést... Ez a Ballmer egy vicc, Bill meg egy zseni volt... Hiányzik Bill... :((( :(( :W :O

[ Szerkesztve ]

(#22) Brutális eb válasza Valentino K. (#6) üzenetére


Brutális eb
addikt

" mangos telefonok még nem jöttek ki, s ezzel a frissítéssel válik igazán versenyképes ajánlattá a WP7 az android vagy akár az iOs-sel szemben."
Olvasgattam cikkeket a mangóval érkező friss dolgokról de szerintem semmi olyant nem tartalmaz ez az update ami olyan nagyon versenyképessé tehetné.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#23) BoB


BoB
veterán

"cége számára nincs „B-terv” "

Na azt hiszem itt cseszték el ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) Brutális eb válasza vanhalen (#21) üzenetére


Brutális eb
addikt

Azért ez már perverz egy hsz volt. ;]
Ajánlom ennek a megvásárlását fantáziádra bízom a felhasználás módját. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#25) =Mentor=


=Mentor=
őstag

"Stephen Elop, a Nokia vezérigazgatója ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy cége számára nincs „B-terv”, vagyis a Windows Phone operációs rendszert szeretnék sikerre vinni."

Ezzel csak egy probléma van, ha a siker elmarad abba a Nokia belepusztul, nekik már nincs idejük kivárni, míg esetleg létrehoznak egy más konstrukciót. Óriási kockázatot vállalnak...

:U

A Nokia helyében létrehoznék egy titkos földalatti laboratóriumot, ahol három műszakban gőzerővel fejlesztik a MeeGo-t és a Symbiant :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Воланд válasza =Mentor= (#25) üzenetére


Воланд
titán

"ha a siker elmarad abba a Nokia belepusztul"

És a Microsoft megveszi őket. Problem solved. ;] :D

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Azért merem remélni, hogy a Nokia kicsit húzóerő lesz a WP7 terén.
Remélem.

Ha nem, akkor nagy bukta lesz...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

"Ősöreg" Windows Mobilról váltottam a Windows Phone 7-re és minden zártsága mellett, én azt mondom, hoyg ez igen is sikeres lehet, bár tény, hogy eléggé nagy piaci hátrányból kellet rajtolniuk, és csak pár piac támogatása igenis további hátrányokat adot, nem is beszélve a készülékek induló áráról, mivel gyakorlatilag csak felső kategóriásak voltak.

Nap mint nap találkozok androiddal és iOS-el is, véleményem szerint az android a nyíltsága plusz, hoyg minden ratyi szar telefonba beletolják, mai alig képes elvinni a rendszert tud annyira terjedni... Tény hogy az iOS, meg nagy falat, nem is csodálom akkora hype van mellette.

Szóval az elmúlt egy hónapban egy percig nem bántam meg, hogy WP7-es telefont vettem.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#29) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Nyomatni kell a marketinget ezerrel, ebben a MS amúgy is jó. Mitől is lenne sikeres, ha sokan még csak nem is ismerik....

:U

(#30) BossBoss válasza =Mentor= (#29) üzenetére


BossBoss
őstag

+1

(#31) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Basszus mit sza*oznak már a tömeges piacra dobással? Ki kell adni egy erős közép árkategóriájú telefont, windows alapokon, plusz jó marketing, és tarolnának. Már vagy 3 hónapja várom, hogy mikor jön már ki egy rendes windows nokia. Nem kell az a szutyi droid nekem. Egyáltalán nem ergonómikus használni annyi mindent beletettek már.

Jevons paradox

(#32) Pantal


Pantal
senior tag

Jó ez a WP7, Mango-val simán használható, csak szolgáltatókhoz kéne, hogy bekerüljön.

(#33) FRENK1988 válasza Pantal (#32) üzenetére


FRENK1988
veterán

Trénél van. sőt sztem mindegyiknél

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34) Aprósólyom válasza Pantal (#32) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van Pl. LG Optimus E900. Csak azért nem vettem, mert a fényképezőgépe viszonylag homályos képeket csinál az AF ellenére is. Ez most lehet sznobként hat, de valójában viszonylag éles képekre szükségem van néha a munkám során, Ezért várok valami jobbra. A Samsung WP7-esek meg nem tetszenek egyszerűen. Addig marad a Nokia 6303c :DDD

Jevons paradox

(#35) Alexios válasza Brutális eb (#22) üzenetére


Alexios
veterán

Miért, akkor mi kéne ahhoz, hogy versenyképes legyen? Szerintem a live tile-ok megjelenése, szabadabb programozási lehetőségek, fb és wlm integrálás elég jó feature-ök, nem a custom ringtone a legfontosabb újítás azért. A marketplace is bővül folyamatosan, és lassan már tényleg minden lesz, mango megjelenésével pedig magyar market is lesz, ez se lesz akadály már.

(#36) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Lehetséges, hogy nem lesz több Nokia telefonom, ha ennyit szerencsétlenkednek. :U
WP7-tel biztos nem fogok telefont venni.
A Nokia meg tényleg nem tanult semmit az elmúlt néhány év alatt?
Egy ekkora cégnek több lábon kell állnia, nem egy bukott rendszert (nem azt írtam, hogy rossz, mielőtt nekem esnétek) erőltetni, hogy hátha.
Ott van a Symbian, még ha idejétmúlt is, de egész pofásra összefoltozgatták, ott volt a tableteken csiszolt Maemo, ott lehetett volna a MeeGo, nyugodtan adhattak volna ki Androidos telefont is, de nem, nekik fejjel kell menni a falnak.
Csak gratulálni tudok

(#37) Aprósólyom válasza FoxiestFox (#36) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem ne így közelítsük meg. Az, hogy nem jól indított a WP7 a piacon az nem azt jelenti, hogy elbukott. Egyszerűen, nem akarta mindenki az erős hardvert mögé tenni, ami mostanra már lassan középkategória lesz. Én nem tudom, hogy használtál-e WP7. Én nem áltam meg azt, hogy ne csak 5 percet nyomogassam a Hülyék üzletében :DDD Hihetlen egyszerűen lehet vele dolgozni, miközben látványos is. Tisztára az a kategória lehet egy jó hardverrel mint egy iPhone. Az andorid meg túl bonyolult és összetett. Aki meg telefont vesz az használja és nem állítgatja... Ha a telefont nem tolják el és földközeli ára lesz, lesznek jó tesztek róla, akkor tarolhat, jah meg kell a jó szerződés a szolgáltatókkal, mert ha nem akkor a szolgáltatóknál csak droidot lehet majd kapni. Szóval sokmindenre kell figyelni és akkor lesz happy end, én már várom, mert jó szoftver a WP7, csak kell egy jó teló is hozzá. :R

Jevons paradox

(#38) FoxiestFox válasza Aprósólyom (#37) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kipróbáltam csak, nekem nem tetszik a GUI, de tényleg nem vitatom hogy jó lehet, csak ízlés kérdése.
Én azt látom, hogy a Nokia csapot-papot eldob egy teljesen bizonytalan dolog miatt.
A házon belüli rendszereit is.
Nem bánnám én, ha lenne WP7-es telefonjuk, csak ne legyen mind az.

(#39) Pete55555 válasza Aprósólyom (#37) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, nem egy rosz rendszer a WP7, gyors is, megvannak a jó tulajdonságai, és amellett, hogy még megvannak a gyermekbetegségei egy korrekt rendszert dobtak össze, ami, ha pár napra odaadnák az embereknek, akkor nagyon sokmindenkit megnyernének vele, és rájönnének, hogy bazeg, ez tök jó. A probléma ott van, hogy sokan meg se akarják fogni, mert rondának tartják a UI-t ( mondhatom ezalatt pl jómagamat is, illetve sok fórumtárs is így van vele, és sok ismerősöm is hasonlóan vélekedik) Tehát jó lenne ez a rendszer, de ha nem bírják rávenni az embereket, hogy kézbe vegyék, és megnyomogassák, megtapasztalják, hogy milyen is a rendszer a METRO alatt, pl valami reklámmal, vagy eye-candy dologgal, akkor nem fogja senki megszeretni.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#40) Aprósólyom válasza FoxiestFox (#38) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt mondjuk abszolút megtudom érteni. Tényleg nem egy nagy dobás, mert eléggé minimál, skandináv design. Mondjuk nekem bejön az egyszerű design, bár ha ezt az odlalt nézzük, akkor az iPhone elbújhatna mögötte, mert fekete alapon színes ikonok az nagy sz*r, már ne haragudjon senki. Nem erőltették meg magukat a designerek. :DDD De a droid is ugyanaz a szutyi... Tulajdonképpen nem is értem, hogy akkor designban milyen konkurenciáról beszélünk. :) Ha ezt nézzük akkor már a minimál sokkal jobb. Nagyon sok embernek bejön a skandi design. :) A nokiának meg amúgy is több joga van megváltoztatni a WP7-et. Ha jól hallottam az egész forráskódot megkapták. Valami minimális változtatást biztosan lehet majd eszközölni.

Pete55555:
A konkurenciánál tényleg nem jobb? Fekete alapon színes ikonok? Hát ha desiner szempontból nézem akkor kritikán aluli munka. Használhatóságban végül is jo, de én úgy gondolom, hogy aWP kevésbé unalmas és vérszegény mint a konkurencia, de mégis használható is, ráadásul gyorsan, miközben látványos effekteket használnak, úgy hogy nem rontja a használhatóságot. Az hogy a dorid meg egy az egyben ellopta az iPhone designt és effekteket, azon csak jókat szoktam mosolyogni... :K

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#41) Воланд válasza Aprósólyom (#40) üzenetére


Воланд
titán

Eddig infok alapján úgy néz ki, hogy csak egy korai pletyka volt az, hogy a Nokia belenyúlhat a rendszerbe. Persze ezen a téren is elég szűkszavúak, konkrétan nem mondanak semmit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.