Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomez86


Gomez86
őstag

Szerintem nem rossz. Igaz hogy sok közülük fizetős, de ha van egy játék amit nagyon szeretsz és sokat játszol vele akkor felüdülés lehet egy kis kiegészítés. Ráadásul ezeknek a DLC-knek az ára nem nagyon szokta meghaladni 1-2 mozijegy árát...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

DLC mánia? Szerintem jó, természetesen ha megfelelő minőséggel párosul.

Igazából mindig irigyeltem a Sims-féle millió kiegészítőt, pedig a játékok, amikkel játszom (többnyire) olyanok, hogy elviselnének extension-öket.

Pl. imádtam volna anno, ha a Civ4-hez hasonló kiegészítések jönnek, texture pack, scenario pack stb.

Jó ez. A cég kereshet rajta sok pénzt, a felhasználó meg olcsón jut valamihez, ami felnyomja a kedvelt játék által nyújtott élményt.

Sectumsempra - For Enemies

(#3) future20


future20
csendes tag

Ezzel most kb az lesz, h fél kész játékokat fognak kiadni és plusz pénzért majd kiegészítik neked kesőbb DLC címszóval...

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Sztem határozottan jó. :R

(#5) Morden24 válasza future20 (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eddig is csomószor ez volt, csak DLC nélkül. Akkor meg...? :P

Sectumsempra - For Enemies

(#6) h-yle válasza Morden24 (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Én is ettől tartok. Mert az egyértelműen jó, ha valamihez plussz, opcionális tartalmat lehet venni viszonylag olcsón, de ha egy játékból azért hagynak ki, ne adj isten vesznek ki megjelenés előtt dolgokat, hogy azt majd külön eladják nekem, ott már nem ilyen rózsás a helyzet.

Ez viszont a fejlesztők tisztességén, és a felhasználók toleranciáján múlik. Biztos lesznek olyanok akik úgy adják el a játékukat, hogy 50% 10k a bolti verzió, és a maradék 50% havi, kéthavi bontásban 1.5k. Aztán a piac vagy kikényszeríti a normális DLC-ket, vagy nem. Bár a GTA-t látva megéri igazi tartalommal előrukkolni (mondjuk az már expansion pack inkább mint sima DLC).

A fizetős patcheket viszont nem szeretném megérni. Az betenne.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) Morden24 válasza h-yle (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt egyrészt úgysem lehet kivédeni (eddig nem DLC-nek, hanem extension-nek, kiegészítőlemeznek hívták effektíve ugyanezt), másrészt meg ha már bepaliztak és megvettem az 50%-os játékot, akkor legalább megvan a lehetőségem, hogy kevés pénzért 100%-ra hozzák, nem pedig sokért maradjon szar :)

Sectumsempra - For Enemies

(#8) h-yle válasza Morden24 (#7) üzenetére


h-yle
addikt

Lehet elbeszélünk egymás mellett, mert a DLC alatt én alapvetően tartalmat értek, és nem bugjavítást. Tehát az 50% az mondjuk a fegyverek ellenségek, meg mapok fele. Az hogy a játék mennnyire szar vagy nem szar az ettől független. Csak mondjuk 10 óra helyett csak 5öt adnak el fele annyi tartalommal, azonos árért.

Hogy egy kevésbé sarkított példát mondjak:

A GTA 4-be is kerülhetett volna sokkal több fegyver, de akkor mi marad a DLC-kre és a köv részekre? Nem nagy érvágás, hiszen a játék bőven megéri a pénzét (konzolon legalábbis) de ez pl. elég feltűnő volt nekem.

A DLC meg az expansion pedig elvileg méretében és a tartalom mennyiségében különbözik. Mert sok olyan DLC van ami 1-2 óra játékidő max, de egy dobozos kiegészítő azért ennél többet ígér. Persze a digitális letöltések korában lassan el fog tűnni az EP kategória, és mindent DLC-nek fognak hívni, szóval ez is irreleváns.

Hogy egy jó hasonlattal zárjak: A wide felbontás is akkor az igazi, hogyha az oldalához adnak hozzá a képnek és nem akkor, ha a tetejéből vágnak le.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#9) Morden24 válasza h-yle (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

a DLC alatt én alapvetően tartalmat értek, és nem bugjavítást

Én is.

Tehát az 50% az mondjuk a fegyverek ellenségek, meg mapok fele.

Értem. Én is erre gondoltam. Ezért hoztam fel példának a kieg. lemezeket. Azok sem bugfixek, hanem kiegészítők.

A GTA 4-be is kerülhetett volna sokkal több fegyver, de akkor mi marad a DLC-kre és a köv részekre?

Jóból sosem elég. Kicsit nehéz utólag értékelni az ilyesmit. Pl. mondhatnám azt, hogy a Fallout 3 elbírt volna 5x akkora mapet meg 10x annyi küldit, 3x annyi szörnyet és még vagy fél tucat nagyvárost, de igazából ezen értékeknek a fele meg a tízszerese is igaz :DDD

Mert sok olyan DLC van ami 1-2 óra játékidő max, de egy dobozos kiegészítő azért ennél többet ígér.

Hát én még a C&C-féle küldetéslemezekre emlékszem, pár óra játékidőnél egyik sem ígért többet. De amúgy a DLC-kben én nem a játékidő közvetlen növelését látom, hanem (amit te is mondtál) pl. új fegyvereket, tehát bővítést.

a digitális letöltések korában lassan el fog tűnni az EP kategória

Hála az égnek. Egyszerűbb beszerezhetőség, töredék költség.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10) cskamacska válasza Morden24 (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyértelmű, hogy DLC needs to die. Egyszerűb beszerezhetőség, olcsóbb ár, töredék érték. Egy normális kiegészítő lemezt most szépen pályánként és fegyverenként fognak neked csöpögtetni jóval több pénzért, mert hát csak nem a két szép szemünkért találták ki ezt a marhaságot. Anno voltak a Sims-hez ilyen item collection dolgok 2000 forint körüli árért(Cuki rucik.. :DDD nókomment), ami nem túl sok tárgyat adott a játékhoz és három olyan lemezt sem lehetett volna egy fél kiegnek sem nevezni. Nna akkor engem elkapott a frász, hogy mi lesz, hogy ha a pénzükbe és a valóságba belefeszült kiadók rákapnak.. Nos rákaptak. :((( Lesz még itt sírás meg petíció. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.