Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Isee


Isee
senior tag

nagyon jó írás, gratula!
atyaúristen, el sem tudom képzelni mi lesz a világban ha ott lesz a polcokon a játék :)
felidézi azt ami több mint 10 éve volt.
még egyszer grat! :R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

csak jönne már! :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) plus44


plus44
veterán

Lessz itt hisztériás roham ha ez kijön, no meg a Diablo III. :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) alien_


alien_
őstag

Áh, el se olvasom a cikket. Nem érekel ez a hülye SC2... kb következő májusig =)

Swarm is coming.

(#5) ^Andrew^


^Andrew^
csendes tag

Én már sajnos 2 éve várok rá, mivel a 2007-es Blizzconon lehullt róla a lepel. Amúgy tényleg jó a cikk. Kár hogy nem lesz benne LAN, régen haverokkal a Starcraftot rongyosra játszottuk.

(#6) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

szerintetek mennyi lesz a wings of liberty? tervezem, hogy most dobozos verziót veszek, nem steam-ezek.

(#7) Hebehebe


Hebehebe
tag

Igen :) nosztalgia jobb grafikával ;)
Starcraft 2 meg diablo 3 :)

(#8) Jojo5


Jojo5
őstag

Sok idő még sajnos mire kézhez kapjuk :O
De legalább érje meg azt a sok-sok várakozással töltött időt :U :C

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#9) Konflikt


Konflikt
addikt

jo cikk.
az biztos h nemkapkdonak. emlekszem mar 2007-ben volt egy ingame 720p-s video rola. ennek nagyon utnie kell, es azt a blizzard nagyon jol tudja.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#10) P00By


P00By
nagyúr

SC 2, D3... Én azt hiszem megőrülök :(( :D
Pedig már régóta nem játszom :)

[ Szerkesztve ]

(#11) SzuL válasza EyEsOnU (#6) üzenetére


SzuL
tag

hát steamezni valószínűleg senki se fog, mivel egy blizzard játék se vásárolható meg ott.
az árát olyan 10-12000ft-ra becsülik.

"Sose bízz olyan számítógépben, amit nem tudsz kidobni az ablakon!"

(#12) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Nem lesz muszály megvenni az új részeket multihoz... de 100 mineralért veszel 120hp-s zealotot az opponent meg 120 mineralért fog venni 200hp-sat ;] kb Company of Heroes - és így legalább a teljes ár is garantált, mert nem 5k-ért fogják kiadni őket :U

Persze inkább egy rendes/nagy játékért 150Euro mint ugyanezért 50 :))

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#13) Wolverine válasza Eugene Roe (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Mike Morhaime és Rob Pardo is megerősítette, hogy a 2. és a 3. kampány nem teljes, hanem kiegészítő árban fog érkezni majd - miközben ugyanannyit adnak single-ben, mint a Wings of Liberty.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) redbull86


redbull86
aktív tag

Szerintem több lesz az ára régóta fejlesztik már nagyon sokan várják és régóta gyüjtenek rá szerintem 15-17e is meg lesz az ára és meg fogják venni így is.

Én is nagyon várom már ;) :))
Diablo 3 se lehet rosz anno 2 vel sokat jácottam ;) :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#15) Wolverine válasza redbull86 (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Az első fejezet normál áron fog érkezni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) mz.x523


mz.x523
tag

Jó kis írás. :R

Egy 8600GT vga kártya gazdáját keresi,ha azonsítod viheted,keress msn-en:csavesz589@windowslive.com

(#17) EyEsOnU válasza SzuL (#11) üzenetére


EyEsOnU
tag

akkor ez is blizzard store-os lesz letölthető verzióban.

egyébként találtam egy amazon előrendelős oldalt ahol 50dollárért lehet befizetni rá, viszont nem tudom, hogy vállalnak-e árgaranciát, mert a cirka 9e forinttál tutira többe fog itthon kerülni a játék.

(#18) redbull86


redbull86
aktív tag

Jó kis játék lesz remélem vinni fogja a gépem. bízok benen hogy neme setek túlzásokba a tervezők gép igényt tekintve.
Blizard ban még nem csalódtam.
Egyépként van már kint demo amit le lehet tölteni ?

ha van dobjatok privire egy linket.
Köcce

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#19) redbull86


redbull86
aktív tag

Suliban anno én is rongyosra játszottam a starcraftot. az extra kis verziós 150Mb os.
pen-en vittük mert persze nem lehetett semmit fel rakni a gépekre a suliban még ideiglenesen sem. sajna.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#20) DaveNo1 válasza redbull86 (#14) üzenetére


DaveNo1
veterán

Annyi tuti nem lesz, Blizzard játékok kezdőára 10-12k között szokott lenni, kiegészítőké meg 8-9k körül. ;)

You are not prepared.

(#21) Isee válasza DaveNo1 (#20) üzenetére


Isee
senior tag

Mondjuk aki nagy starcraft fan, annak egy olyan 10k körüli árat meg fog érni a játék, már csak a multi miatt is. Még a 11-12 is beleférne, egyszer kell kiadni érte a pénzt (pluszz persze a kiegészítőkért), de úgysem egyszerre adja ki a Blizzard őket.
Én úgy gondolom ki lehet bírni egy jó game-ért ennyit, max nem megyek 3x bulizni haverokkal. Inkább Starcraftozok :DD :DD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#22) redbull86


redbull86
aktív tag

Remélem ki lesz LAN majd legalább a kiegészítőben.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#23) ChromeX válasza redbull86 (#14) üzenetére


ChromeX
addikt

az MW2 lesz 17, a starcraft kb 12 de annál nem több mint azt már írták is páran

sok hülyeségre kidobnak emberek pénzt de éppen erre még én sem sajnálnám, pedig nem nagyon veszek játékot, csak nagy ritkán

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#24) frame>24 válasza Isee (#21) üzenetére


frame>24
addikt

...és amikor a haverok helyett S'craftozol, az már a súlyos kockulás, jellemtorzulás jele...
innentől egy lépés, hogy a barátnő helyett is game, aztán már szevasz :( :P

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Total Annihilation nemcsak gfx-ben volt szebb, de játékmenetben, átgondoltságban is sokkal jobb mint a sztárkraft. Az SC csak népszerűbb, de nem jobb. A Suzuki is népszerűbb (eladási mutatókat tekintve) a Rolls-Roycenál, dehát...

(#26) Hugo85 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Mindkettőt végigvittem, mindkettő itt van eredetiben a polcomon, mindkettővel nagyon sokat játszottam, multiban is. És a SC egyszerűen jobb, mert van neki az, ami a TA-nak nincs HANGULATA, rendes története (azért azt nem nevezném történetnek, hogy "the Core and the Arm has devestated the resources of a galaxy in their struggle for domination" :P), izgalmas szereplők, akikkel azonosulni tudsz, hősök, meg a béna rajzolt grafika bája, meg még ezer dolog, ami miatt jobb és nem feltétlenül lehet megfogalmazni. És egyszerűbb is, igen, ez is egy előny (megjegyzem TA-ban is ugyanaz a kulcs, csak légiegységekkel meg lehet nyerni szinte bármit).

Az tény, hogy a TA-ban sokkal bonyolultabb stratégiát lehet kivitelezni, bármennyi egység kijelölhető, vizi és vízalatti egységek, radarok, ütegek. Sokkal valósághűbb, ezerszer jobb grafika, rendes, roncsolható terep, újrahasznosítható roncsok.

De ez mind tök mindegy, mert játékélményben akkor is többet ad a StarCraft (BroodWar ezt csak tovább fokozta), már csak a zenék miatt is. SC-t még ma is végig tudom vinni mosollyal az arconom, TA-t már nehezebben, de sok unit-packkal, multiban inkább ezt nyomnék haverokkal, mondjuk kooperatívban, már csak azért is, mert az AI is nyolcszor jobb :K.

[ Szerkesztve ]

(#27) Isee válasza frame>24 (#24) üzenetére


Isee
senior tag

:D Nem azt mondtam, hogyha kijön az SC2, akkor éjjel-nappal kockulás lesz, csak azt, hogy amit esetleg egy hónapban bulizásra szánnék, abból megvehetem a game-t :).
5 éve Starcraft-ozok aktívan bneten, 3éve van barátnőm---ő is starozik néha :D.
Kordában tudom azért tartani magam, hogy a game ne menjen más (mások) rovására, hiszen csak egy játék :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#28) SzuL válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


SzuL
tag

ennél szarabb példát keresve se találhattál volna. szerinted egy számítógépes játék népszerűsége mi alapján történik?

a starcraft az összes wcg-n kinn volt/van, nem tudom, hogy a total annihaliton volt-e egyáltalán. a starcraft máig a legbalance-osabb rts, azon felül, hogy teljesen különböző fajok vannak benne. sorolhatnánk még nagyon hosszan, hogy miben több, ez a játék, mint bármelyik más játék. szerintem nehezen említhető egyáltalán egy lapon a kettő.

"Sose bízz olyan számítógépben, amit nem tudsz kidobni az ablakon!"

(#29) Ant@


Ant@
senior tag

A Starcraft 2 jó eséllyel pályázik a minden idők legjobban várt játéka címre. Nálam legalábbis. :)

(#30) zsolt1129


zsolt1129
addikt

UPs! Nem lesz ez olyan rossz :D :)) .

(#31) Bocha válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez kicsit rossz példa, ha a Suzuki és a Rolls-Royce egy árban lenne, akkor valószínűleg nem Suzukit venne a nép. Jó játék a TA, imádtam, de egész más, mint az SC, utóbbi ugyanis jóval több taktikai lehetőséget tartogat. Persze, nincsenek vízi egységek, nem lehet víz alatt menni, de az egységek valahogy... jobban kidolgozottabbak. A történetről meg ne is beszéljünk. És igen, nekem is mindkét játék eredetiben van meg. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) ChromeX válasza Ant@ (#29) üzenetére


ChromeX
addikt

az összes blizzard játék jo eséllyel pályázik erre a címre, most az sc, jövöre a wow, aztán a dio, jotudom hogy az sc is jövöre jön de az még az első negyedévben elvileg

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#33) Hugo85 válasza Ant@ (#29) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Sose fogja lenyomni a Duke Nukem Forever-t :DDD

#28: A TA pont ugyanolyan balanszolt, már csak azért is mert a két "faj" között nüansznyiak a különbségek, gyakorlatilag csak más modellt kaptak a majdnem ugyanolyan egységek. Ennél nehéz valamit jobban balanszolni :P

[ Szerkesztve ]

(#34) Hugo85 válasza SzuL (#28) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Upsz, véletlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#35) FefeeX válasza Wolverine (#15) üzenetére


FefeeX
veterán

ezt mondták az iphone 3GS-re is, hogy a 8gigás 3G árában jön majd a 3GS, aztán mi lett... :) Mondani sokmindent mondanak az emberek, sőt, leírni is sok dolgot leírnak, de biztos majd akkor lesz, ha itt lesz az asztalomon... :)

Jó lenne ebből egy olyan dobozos változat, mint anno a SC1 volt, nem DVDtokos szutyok, hanem nagy, gyönyörű, DOBOZOS :)

(#36) FefeeX válasza Hugo85 (#33) üzenetére


FefeeX
veterán

Pont ezaz, a TA-ban ugyanaz van 2 oldalt más névvel. Ez nem balansz, ez másolás. Félre ne értsd, imádom a total-t, sőt, amondó vagyok, multiban, mindennel együtt (kiegek, egységek) tud annyit adni, mint a SC. Persze teljesen más, ezt ezért, azt azért szeretem... :) Épp ezért sosem mondtam, hogy egyik játék jobb lenne, mint a másik, rengeteg dolgot tudnék mondani pro és kontra, amiben az egyik alázza a másikat...

Viszont szerintem gáz, hogy emberek mennyire túlzásokba bírnak esni itt is... SC az istenünk, stb, mi mindenben sokkal jobb, blabla... Ez hülyeség. Hol volt, hol nem volt, SC háttere Blizzard, TA háttere meg Cavedog, akik előtte kb kis senkik voltak... Ki fog kijutni ide-oda? Melyiket ismerik többen? Kit vesznek fel melózni? A főnök fiát vagy traktoros Janikát? És hangsólyozom, nem mondom hogy jobb lenne, egyik sem, pont hogy teljesen más inkább...

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Akula válasza Hugo85 (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A TA-nak is van hangulata, sztem sokkal jobb mint az SC-nek, csak nem annyira hypeolt. Az intro részlete helyesen: "The Core and the Arm have all but exhausted the resources of a galaxy in their struggle for domination". Fanoknak fejből "kell" tudni. :) De a lényeg az elején van: "What began as a conflict over the transfer of consciousness from flesh to machine...". A Core kormányzat az emberi tudatot feltölti egy központi adatbázisba, ahol örökké élhet, és ezeket a tudatokat tölti le robotokba, ezzel gépesítve a társadalmat. Az Arm pedig ez ellen lázad, ők emberek akarnak maradni, és klónozással készít új harcosokat magának, akiket mech robotokba ültetve veszi fel a versenyt a Core-ral. Legalább annyira eredeti mint az SC, vagy a C&C. De legjobban az tetszik benne hogy nincs olyan mint szinte minden stratégiai játékban, hogy bebetonozod magad egy védelmi állásba, és onnan nem lehet kirobbantani. Itt nincs über védelem, mindenre van ellenszer, folyamatosan mozgásban kell lenni, nem lehet pihenni. Ezt még egy stratégiai játék se tudta felmutatni.

Persze az SC se rossz, én is játszottam vele sokat, átvezető animációban mindig is jó volt a Blizzard (a dio2-ben is az hajtotta tovább az embert, látni a következőt - legalábbis első körben), de sosem értettem mitől akkora sztárság. Egyszer végigjátszható minden oldallal, de annyi. A 2. részt is tuti végig fogom tolni, mert érdekel a sztori, de már most látom így látatlanba hogy ez se lesz akkora dobás mint anno a TA. A dio3-at jobban várom, pedig ott se tetszenek az "újítások", sztem az 1. rész volt a legjobb, a többi egyre rosszabb, egyre kevésbé van köze az eredetihez. A dio1-et kéne újra kiadni 21. századi grafikával.

SzuL:
a starcraft máig a legbalance-osabb rts
...annak aki még nem látta a TA-t, tegyük hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hugo85 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Az idézetekkel kapcsolatban maximálisan igazad van, eltelt már egy kis idő mióta játszottam vele, és nem volt kedvem bepattintani a CD-t :B

Amúgy igen, kb ennyi van a TA-ban háttértörténet. Mert TÖRTÉNET, azaz storyline, ami végigvisz a játékon, hát az igencsak gyenge, már ha létezőnek tekintjük. Félre ne értsd, én szeretem a TA-t, sok mindenben jobb, de a StarCraft egy komplett csomag, és egyáltalán nem érzem azt, hogy csak túl lenne hype-olva :)

Azzal sem értek egyet, hogy a SC-ban jobban be lehet betonozni magad. Szerintem TA-ban ugyanolyan jól meg lehet csinálni, még falat is építhetsz, van kismillió féle löveg, unit pack-okkal még flakk cannon is, ami elég hatékony légvédelem (ugye defenderek elég múlékonyak [most meg nem mondom mi a core megfelelője :B). Bár tény, hogy vizes pályán elég bajos a hajók nagy lőtávolsága miatt, meg ugye nagyhatótávú lövegtornyok is átlőnek bármi máson (bár igazán nagy pályán már azok sem érnek sokat, nuke ellen meg elég egy-két antinuke bázis).

Szerintem nem érdemes összehasonlítani a két játékot, mert tényleg nagyon más, egyik jobb ebben másik jobb abban, de én összeségében a SC-ot szerettem jobban, és ez a nagy többségre igaz. Nem véletlen lett minden idők legmagasabb eladásait produkáló RTS.

Hogy az SC2-höz is hozzászóljak, szerintem túlzásokba estek ezekkel a megalépegetőkkel meg hatalmas repülő objektumokkal a Protoss-nál. Mondjuk ez most így tűnik, majd meglátom amikor kijön hogy fog tetszeni.

#36 FefeeX - Irónia ismerős szó? Próbáltam a smiley-val egyértelműbbé tenni, aztán persze lehet, hogy nem ment :U

(#39) SzuL válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


SzuL
tag

ilyen alapon a sakknál van balance-osabb játék? szerintem érted te, hogy miről beszélek :)

"Sose bízz olyan számítógépben, amit nem tudsz kidobni az ablakon!"

(#40) válasza SzuL (#39) üzenetére



addikt

A TA a sakk.
A SC viszont a kő-papír-olló. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41) Hugo85 válasza (#40) üzenetére


Hugo85
aktív tag

AtyaIsten! :Y És tényleg, teljesen igazad van! Elképesztően jó ez a hasonlat, nagyon tömören fogalmaz, és mégis megragadja és tökéletesen körülírja a lényeget. Maximum riszpekt :R

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr. Akula válasza Hugo85 (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miért, a Terminátorban mi a történet? Jönnek a robotok a jövőből. Aztán mégse egy tucatcucc. Ha sztorit akarsz, akkor Baldurs Gate, abban több van mint az SC-ben. :) Ettől még ugyanolyan eredeti a TA világ is. Meg ez csak egy kifogás, ki az aki csak a sztori miatt játszik egy játékkal? Engem pl. 1 kalandjáték nem tud lekötni, pedig ott aztán csak sztori van, semmi más, játék se. A TA legnagyobb hibája az volt hogy a Baldurs Gate-tel egyidőben jött ki, így sok esélye nem volt az ismertségre. :)

Építhetsz falat, de big berthával a térkép másik végéből szarrá lövöm a bázisodat. :) Nukeolni se lehet ha van rakétavédelem, azt hagyományos egységekkel kell leszedni, ami ellen vannak lőtornyok, egységek, vagy big berthával, ami szintén nem golyóálló. Ha légifölényed van, vizen / szárazföldön támadok. Hajók ellen jó a tengeralattjáró, azok ellen meg a torpedós repülők. Nincs ultimate védelem mint a többi stratégiában.

(#43) FefeeX válasza Hugo85 (#38) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, mondjuk az irónia nem jött le benne, mert fura, hogy csak a végén van benne, egy szmájli, de valóban, lehet így is értelmezni :) Szóval a párbeszéd folyamatosan billeg az egyik, illetve a másik oldalra...
Építesz falat... Hm... 5 atomsilóval kb bárkit kirobbantottam, egyszerre mennek, 2-3 anti kilő 2-3 rakétát, oszt szevasz, kettő talál, fúziós reaktor csumi, game over. Mondjuk mindig defenzív játékos voltam, és egészen az atomos repcsiig nagyon is jól ment, bár nagyon kell figyelni, mert amit írtál... Szóval bertával messziről lebonja a bázisod, míg te meg se találod, hol van a torony. Vagy 2 decoy commander + 1 krogoth, commanderek lebontják a falat, krogoth meg egyedül lebontja a bázist...
Totalban sokkal több stratégia, sokkal több lehetőség van, mivel sokkal több egység, egységfajta is van benn, valamint az egységlimit nem 200 (ami valójában kb 70 vagy 80, mivel az egységek nem 1 helyet foglalnak) --> 500as limittel 2 ember közt akár 4-5 frontos háború is kialakulhat. Ehhez képest az SC stratégiája valóban kő-papír-olló a TAhoz képest... SCben pedig sokkal precizebb és kifinomultabb módon lehet straégiát alkotni, valamilyen szinten ott is váltogatni kell, de alapvetően gyorsabb, és halálosabb stratégiák, halálesetek vannak... :)
Nem értem, miért nem képesek az emberek úgy felfogni, hogy a két játék kb pariban van, csak teljesen más kategória, és kinek ez, kinek meg az jön be inkább...

(#44) Hugo85 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Hugo85
aktív tag

No, ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy SC-ban sincs ultimate védelem, ha van elég fantáziája az ellennek ;)

#43 - Azért 5 nuke bázist leépíteni nem 3 perc, de tény, hogy ennyi antinuke-ot nem feltétlen épít az ember, ugyanakkor amíg te leépítesz 5-öt, az ellent mi gátolja meg benne, hogy ugyanezt tegye :).
Unit packok közül csak az elsőket próbáltam, így nem vágtam, hogy van atomos repcsi is, nekem ezek már túl extrémmé tették a játékot :B Fúziós erőművet meg a bázisodnak a csücskébe kell építeni és nem a közepébe, mert ugye nagyon nagyot szól. Akárcsak commander barátunk, akit intezív harcnál érdemes inkább valahová evakuálni :K A falat csak azért hotam fel (dragons tooth - amúgy szinte sosem használtam) mert Dr. Akula mondta, hogy nem lehet bebetonozni magad, pedig nagyon is. Az egy dolog, hogy mindennek van ellenszere (a köcsögsok egység meg szimplán mindennek az ellenszere :DDD). Amúgy nagyobb térképeken a Bertha nem lő el a harmadáig sem, így hatástalan, mert védelemre ugye túl pontatlan.

[ Szerkesztve ]

(#45) FefeeX válasza Hugo85 (#44) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha körberakod fotonnal a bázisod protossnál, és beteszel még 4 carriert a közepébe, azt egységlimiten belül szinte lehetetlen leverni... Persze, nem ilyen egyszerű a dolog, de mégis, sokkal könnyebb ott szinte tökéletes védelmet csinálni...

TA: szerintem érdemesebb lenne ezt nem itt megvitatni :) Csináltam még anno a játéknak topicot, de sajna senki nem talált oda... Perdi ezekről szívesen beszélgetnék, tapasztalat az van... :) Mikor 10 fúziós erőművet kell eltenned, és törekszel nem óriási bázist építeni, akkor már sanszos, hogy sokmindent magával visz a robbanás... De mondom, persze, az atomos repcsiig nagyon jól ment a defenzív taktika (ja meg volt atomos teherautó is, radar jammerrel, az is nagyot üt :) ), minden haver utálta hogy körbeépítettem magam 3 vastagságú fallal (mivel míg azt lebontja már majdnem tuti hogy észreveszem :) ) Bertát meg nem a bázisodba kell építeni, hanem az ellenséghez közel, lehetőleg többet, több dombra... Volt, hogy 3ból kettőt meg is talált építés közben... (ezt én is úgy lestem el, erre addig nem is gondoltam, mire lett volna elég seregem leszedni (jól bevédte) már a fő cuccaim mind leépítették)

Ja igen, commandert bereptetni az ellenfélhez sem rossz megoldás, DGun a másik commanderjére lehetőleg a bázisa közepén, azt szevasz :)

(#46) Dr. Akula válasza Hugo85 (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A bebetonozás nem azt jelenti hogy nincs fal, hanem hogy szart se ér. Nincs olyan hogy kiraksz 30 lövegtornyot és ott már aztán senki át nem jön. Dehogynem, csak repülővel, vagy big berthával. Vagy 100 másikkal.

A Bertha ostromágyú, oda kell rakni ahol van mit pusztítani - bázis mellé. Nem kötelező a másik végéből lőni, ha lehet közelebbről is. Egyébként meg pont arra jó ha teletömöd a bázisodat full védelemmel, és hagyományos csapatokkal necces a támadás, akkor ez majd jól leaprítja. 1-1 ellenséges egységre felesleges, tömegbe viszont mindegy hova talál.

[ Szerkesztve ]

(#47) mongoose123 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


mongoose123
aktív tag

:R

(#48) mongoose123 válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


mongoose123
aktív tag

van benne valami :D

(#49) Hugo85 válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Bakker ne csináljátok már, meghozzátok itt a kedvem és mingyá' elkezdek TA-zni, pedig holnap angol szakmai felső írásbeli lesz és arra kéne még pár biznic törmöt megtanulnom, last minit :B

Az ostromágyú kifejezéstől konkrétan elindult a fantáziám :D

Benézek majd a TA-s topikba, és megalázhattok multiban, ha még játszotok vele ;]

(#50) Nimrod válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Nimrod
addikt

A StarCraft nagy előnye szememben a történet volt, meg a finom kis átvezető videók. Ez valahogy nagyon hiányzott TA-ból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.