Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) errorcode06


errorcode06
őstag

Én most decemberre előfizettem, így 4€-ért gyak végigjátszhatnék mindent ami a palettán megtalálható.
Ráadásul a mentések megmaradnak, és még kedvezményt is kapok (-10% még nagy leárazások idején is), ha meg akarom venni valamelyik játékot.
Szerintem bőven megéri, főleg ha nincs valakinek pénze megvenni a teljes játékot.

Szerk.: most nézem hogy van benne 10 órás BF1 és Fifa17 trial is.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2) gianni85 válasza errorcode06 (#1) üzenetére


gianni85
veterán

én X1-en most lépek a harmadik évbe. :)

(#3) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Van benne pár gém, aki miatt megér havi 1200Ft-ot, szóval én is előfizettem pár hete.
Havonta egy doboz cigi árát nem sajnálom rá :D

(#4) gianni85 válasza <Lacy85> (#3) üzenetére


gianni85
veterán

PC-n csak havi előfizetés van? X1-en én első évben 6000-et fizettem, utána már csak 5500-at. Évi szinten 5500-at nagyon megér

(#5) oriic válasza gianni85 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PC-n csak havi előfizetés van sajnos.

Live-Die-Respawn

(#6) dergander


dergander
addikt

Azt tegyük hozzá hogy csak az alap verziót kapod meg. Sokan félre értik a Season Pass hozzá az még plusz egy játék ára,csak az tartalmazza a Rouge one kieget.
Nekem már lassan 3 hete megy az EA Accesnek hála,szerintem ez nem ma jött be.

(#7) oriic válasza dergander (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"de azt azért meg kell említenünk, hogy csak az alapjáték érhető el az előfizetők számára, a DLC-kért ugyanúgy fizetnünk kell."

Live-Die-Respawn

(#8) ribizly


ribizly
veterán

Ez elég jó így... Egyre több cucc kerül bele, amik miatt egyre inkább megéri. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) Raysen623


Raysen623
addikt

Elvileg még él az előfizum, lehet megkísérlem a dolgot ha lesz még játékos a szerveren ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) ribizly válasza Raysen623 (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Az sajna nem sok van így sem... Hiába ez az akció így sem megy a napi max peak nagyon 4000 fölé, az pedig elég sovány. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) Stauffenberg válasza ribizly (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Konzolon kicsit többen vannak. Tegnap előtt már letöltöttem Xboxra és nem volt gond a matchmakinggel.

A játék maga eléggé hangulatos, jók az alapok, de a Season Pass nélküli tartalom nagyon sovány... :(

Ez is csak ebbe bukott bele, nem azért mert rossz a játék. Sokkal profibb mint anno az eredeti Battlefront széria volt.

De a Battlefield 1-et nem tudja háttérbe szorítani nálam. Most a Rogue One miatt egy-két hétig Star Wars hangulatom lesz, addig eljátszogatok vele, utána megyek vissza a sáros lövészárkokba.

(#12) rdt89


rdt89
addikt

Ritkán használom az EA Access-t, de megéri, ha kijön egy játéka az EA-nak, de nem akarom megvenni 15-20 ezres áron, várok fél évet és az előfizetésem része ként azt is végig tolhatom ingyen, így jártam a Mirror's Edge Catalyst-al is és az NFS-el is, már spóroltak nekem. :)

(#13) Stauffenberg válasza rdt89 (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erős túlzás, hogy fél évet, mert a Battlefrontra 1 évet kellett várni (meg sok más játékra is). A Mirror's Edge Catalyst pedig látványos kudarc volt, nem volt értelme tovább küszködni vele. Ha növeli az EA/Origin Access előfizetők számát, azon többet nyernek, mint a retail eladásokon összesen.

Egyébként meg jó dolog az EA/Origin Access, de igazából csak kicseszés azokkal a vásárlókkal, akik már a megjelenéskor bizalmat szavaztak és kiadtak 22.990/16.990 forintot (konzol/PC) érte. Most akkor mindig ez lesz? Ki a bánat fog így megint bizalmat szavazni és időben megvenni egy játékot?

Nekem megvan a Battlefield 1 (XO), nulladik naptól játszom vele, alig várom, hogy leteljen az 1 év és ne érjem már egy fillért sem.

(#14) rdt89 válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


rdt89
addikt

Mikor egy játékot nagyon várok nem zavar, hogy 1-2 hónap múlva 20-50%-al lesz olcsóbb, mert ha megadta azt az élvezetet amit vártam tőle, akkor megérte a belefektetett pénzt, de nagyon ritka mikor első napos vásárló vagyok, sok gameplay-t kell ahhoz látnom, hogy azt mondjam oké, kell. :)

(#15) Stauffenberg válasza rdt89 (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem nem a 20-50%-os árcsökkenéssel van gondom, sokszor megjelenés után 2-3 hónappal már akadnak ilyen időszakos akciók. Nekem a 100%-os értékcsökkenéssel van gondom.

Szegény Mirror's Edge Catalyst vásárlókat sajnálom. Tudom nincsenek milliónyian, de akkor is. Megvásároltak valamit drágán, mert bíztak a fejlesztőben, aztán 6 hónappal később már "ingyen" van a játék.

Ezek után már félve szavazok bizalmat kb bármilyen EA játéknak. Csak arra tudnék gondolni, hogy francokat adok én 20+ ezer forintot érte, ha 6-12 hónap múlva már "ingyen" van. A jelenlegi árak mellett a 38 db Xboxos Vault játékra leosztva havonta 12 Ft-ba kerül egy játék (5500 Ft-os éves előfizetést feltételezve).

Ebben meg az a poén, hogy ilyen kiadási magatartás mellett egyre nagyobb szerep jut majd a DLC-knek és a Season Pass-nek, az alapjátékok egyre kevésbé lesznek tartalmasak. Ezzel meg csak a Battlefront kudarca fog állandóan ismétlődni, mert magas lesz a játékot unalmukban otthagyók aránya. Én sem veszek meg egy DLC-t vagy Season Pass-t, ha már az alapjátékra ráuntam.

(#16) tuki2200 válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


tuki2200
senior tag

Khm...(Bocsi telefon)

http://ps4daily.com/wp-content/uploads/2015/04/battlefront-features.jpg

(#17) Stauffenberg válasza tuki2200 (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt most a hozzászólásom melyik részére reagálod? Ha a tartalmi vonatkozásokra, akkor rendben van, én is ezt mondtam, az alapjáték borzasztóan nagy nulla.

Ha a profizmusra, akkor nem értek egyet. Az új Battlefront egy technikai értelemben sokkal kiforrottabb játék.

(#18) #85552128 válasza tuki2200 (#16) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ezzel a listával csak az a baj, hogy bármilyen más mai (agyonmagasztalt) cím is belefulladna ha ehhez hasonló elvárásoknak kéne megfelelni :U Ráadásul pont úgy van összeválogatva, hogy az egyik játék pozitívumait kiemeli, de a másikét egyáltalán nem. Gyanítom, hogy jóval a játék megjelenése előtt készült mert jó pár adat hibás vagy pontatlan.

A Battlefront 2, 1 évvel az előző rész után jelent meg és részben pont azért lett ilyen nagy, mert az előző játék cuccait is belerakták, tehát ha már ahhoz hasonlítják akkor lehet a következőt kéne megvárni mert ezt a szintet akkoriban is két játékkal sikerült megvalósítani.

Campaign - persze ha azt kampánynak nevezhetjük, akkor "pipa" - olyan inkább ne is legyen...
8 maps ? Nem igazán, az alapjátékban az ingyenes frissítésekkel 7 nagy és 11 kis térkép van ami önálló térképnek tekinthető.
Az, hogy bolygókból csak 4 vagy hány van mostanra hát istenem, a térképeken játszol nem a bolygókon, ilyen alapon akkor a BF1/4-ben akkor csak 1 bolygó van a Battlefront meg 4-el indult :))
Az egyes játékmódokhoz pedig mindegyik térképen van kisebb módosítás.

Nem hibátlan a játék, de ellehet vele szórakozni. A legnagyobb probléma szerintem az volt, hogy túl hamar adták ki - valószínűleg a film miatt - amit viszont ingyenes frissítésekkel némileg pótoltak pár hónapon belül.

A legnagyobb gond ezzel a játékkal is a DLC-s rendszer kialakítása, ami megosztja a játékosbázist.

[ Szerkesztve ]

(#19) ribizly válasza #85552128 (#18) üzenetére


ribizly
veterán

Erről már írok egy kisebb cikk szerűséget, hogy mennyire is megosztott ma a játékos társadalom, amit még tovább szaggat ez a DLC őrület. Ezzel sajnos most éppen együtt kell élni, de biztos vagyok benne, hogy idővel visszatalálnak a helyes útra a fejlesztők és kiadók.
Az is igaz, hogy csak magunknak köszönhetjük ezt a helyzetet, hiszen a warez PC-n történő elburjánzása "kényszerítette" a kiadókat újfajta bevételi megoldások felé.
Ettől függetlenül egy ilyen volumenű játéknál nem szabadott volna belerondítani azzal, hogy ilyenekkel rontják el. Mert gyakorlatilag, ha mondjuk az utolsó DLC lenne hozzá az egyetlen és az alapjáték + 3 alap-story DLC tartalmával jelent volna meg tuti, hogy most nem lenne így hátra szorulva. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#20) lm83 válasza ribizly (#19) üzenetére


lm83
őstag

Az is igaz, hogy csak magunknak köszönhetjük ezt a helyzetet, hiszen a warez PC-n történő elburjánzása "kényszerítette" a kiadókat újfajta bevételi megoldások felé.
Én azt gondolom, hogy régen szinte csak warez volt, senki nem vett játékot..
Mi volt, csak floppy-ról felmásoltuk, aztán kész :)
Utána meg mindent csak írattunk ki cd-re...

Sztem azóta, az elmúlt 10 éveben sokkal többen vettek játékokat.
Főleg ugye a multi és az mmo-k előretörésének köszönhető, szóval az online játék miatt.
Digitális vásárlás, ahol nagy akcióban jóval olcsóbban lehetett játékot venni, mint boltban.

Aztán csak nőttek a játék árak, 39euro volt egy játék steamen, aztán 49, majd már 59...
Meg a kiadók étvágy is nőtt szépen, azt a pénzt félkész, vagy csak a játék feléért kérték el...
Amiket dlc-kkel adtak ki később úgy lett teljes a játék..., (meg a sok kis szar plusz dolgokról nem is beszélve)
Season pass, meg már a vicc kategória... Ja hogy valamihez már abból kettőt is kiadnak... oh anyám...
Már két játéknyi árat fizetsz ki egyért...

(#21) <Lacy85> válasza lm83 (#20) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp erről volt egy interjú nemrég az OW-n.
Egy fejlesztő (nem kiadó :D ) srác mondta, hogy az új technikák miatt baromira megdrágult a játékfejlesztés, és hosszabb idő is lett.
Állítása szerint az a kb. 18 ezres ár nem is fedezné a fejlesztés költségeit.
Ezért van az, hogy DLC-kkel majdnem a duplája, valamint ezért lettek tartalmilag olyanok, amilyenek.

Mert a fejlesztési idő jóval több lett, viszont nem nagyon van több idő a fejlesztésre. Ezért lehet választani, hogy technikailag lesz rosszabb egy játék, vagy tartalmilag. Általában utóbbi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.