Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Jellemző... :((( :(

Rip and tear

(#2) lorcsi


lorcsi
veterán

kíváncsi lennék borsodban és szabolcsban is így lenne e..

(#3) tildy


tildy
nagyúr

De legalább a segélyt sem kapják meg. Az elutasítás ugyanis egyben ezt is jelenti.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Viszont szerencsére:

"Az eddig kiközvetítettek száma meghaladja az ötszáz főt, akik közül különböző okokra hivatkozva minden ötödik ember utasította el a közfoglalkoztatás keretében felajánlott munkát. Ők viszont a szociális törvény előírásának megfelelően nem részesülhetnek tovább a korábbi ellátásban."

Gondolom az utolsó mondattal nem voltak tisztában, szerencsére megszívták.

***

(#5) fordfairlane válasza tildy (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valószínűleg feketéznek, azért utasították el a felkínált munkát még ilyen feltételek mellett is, mármint, hogy akkor nem kapnak segélyt.

x gon' give it to ya

(#6) mephi666 válasza fordfairlane (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

még dolgozó emberek között is rengetegen állnak hozzá úgy, ahogy egyik ismerősöm csinálta: tavasszal közös megegyezéssel felmondott a cégénél, ami után kapta a munkanélküli segélyt (43ezer körül volt anno talán) és elment fóliába feketézni... így a nettó 80ezres fizetése helyett jött a bő 40 segélyből és ott feketén még majdnem 100at összegyűjtött... lehet számolni, mennyivel kapott többet... :( nagyon kellene ösztönözni a munkáltatót és a munkavállalót is, hogy adózzon már és vallja be a jövedelmét... az egész adórendszerűnk szerintem úgy sz@r, ahogy van... és nem csak az... nem akarok politizálni, de tényleg szükség lenne mély reformokra... kb mindent meg kellene itt reformálni... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Pörp válasza lorcsi (#2) üzenetére


Pörp
senior tag

Borsodban mindegyik elutasítaná, nem csak minden ötödik...

(#8) ollie válasza mephi666 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a rendszertől függ, egy becsületes ember minden körülmények között becsületes marad.
Itthon a magas adok legfeljebb csak megmutatják, hogy mennyi gerinctelen ember van Magyarországon.

***

(#9) mephi666 válasza ollie (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, átlagembert általában szívatják (aki becsületes akar lenni), másnak meg elnézik, hogy a gyengén működő kis vállalkozása mellett futja a 200m2 alapterületű, 3-4szintes kis házikóra :W vicc az egész... asszem munkatársnőm nővérét megbüntették, mert fűtéstámogatást igényelt és az év végén kapott kisebb prémiummal már épp nem lett jogosult... (nem is tudta, hogy bele kell számítani, mert "rendszeres havi jövedelemről" tudott) utolsó fillérig vissza kellett fizetnie és még talán büntetést is kapott... ilyet azonnal kiszúrnak, de az általam írt példa mellett simán elsiklanak... jó pár hely van az országban (még a legkisebb településeken is van ilyen), ahol elmégy 1 utcában és közben csak pislogsz, hogy: "ilyen nincs... ekkora különbség egyszerűen NEM LEHET emberek életszínvonala között" olyan korrupt ez az egész ország, hogy párját ritkítja... és akik tenni tudnának ellene, azoknak teli a zsebe és sz@rnak rá magasról... (bocs, de felidegel a téma mindig elég gyorsan)

#10: hát igen... de miért kellett ennyit várni erre? ez szerintem alapvető dolog lenne... azon háborodtam fel, hogy mindenféle diszkriminációt emlegettek az ötlet kapcsán :W többek között én érezhetném diszkriminálva magam azzal, hogy dolgozok+adózok, más pedig nem dolgozik és kapja a pénzt...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) fordfairlane válasza mephi666 (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tudnék jó hosszan válaszolni erre, de ez vastagon politikai téma. Mindenesetre ez, hogy a munkaképeseknek csak akkor adnak segélyt, ha közmunka lehetőséget sem tudnak felajánlani, ez pozitív.

x gon' give it to ya

(#11) ollie válasza mephi666 (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem az életszínvonal-különbség a mérvadó a korrupció megítélésében. Gazdagabb országokban sokkal nagyobb különbségek vannak, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

***

(#12) fordfairlane válasza mephi666 (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem csak a munkajog és annak szerkezete és az ehhez való hozzáállással van probléma, hanem azzal, hogy alapvetően balkáni jogszisztéma van nálunk szinte minden területen, és a jogalkotókban is működnek a rossz reflexek. Ennek a témának a kifejtése eléggé súrolja a politikát, szóval tényleg nem akarok most belemenni jogrendszer elemezgetésbe és az ehhez kapcsolódó politikai dolgokba.

x gon' give it to ya

(#13) tzsolesz válasza ollie (#4) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De biztosan elmondták nekik a kedves ügyintézők. Én is, és kollegám is minden alkalommal elmondjuk, hogy ha nem vállalja a közcélú foglalkoztatást, akkor az együttműködés megszegésének minősül, és meg fogom szüntetni a RÁT-ját (rendelkezésre állási támogatását).
Eddig 519 embert vettünk föl a 598 emberből, de még csak 4-5 olyan volt aki nem vállalta.
Kemény ez kérem szépen. :(

Szolnokon azok nem vállalták el a közcélú munkát akik szégyellték, vagy akik feketén dolgoznak.

Gondolj bele huszonéves szőke csinibaba vagy, és hétfőtől péntekig húzod magad után a gurulós-kukát, és szeded a szemetet az árkokból, mind ezt a többiek szeme láttára. Hétvégén nem hiszem, hogy még fölmennél DISCO-ba. :DDD

PS: A másik az hogy nem feltétlenül csak olyan emberek vannak segélyen akik abból akarnak megélni. Egyszer én is voltam 1.5 hónapot, mert elküldtek az IBM-től (Székesfehérvár), ennek már 7 éve, és azóta volt kb. 3 munkahelyem. De az picike pénz is jó volt arra, hogy ne dögöljek már éhen. :B
Nem az embereket kellene CSAK hibáztatni, hanem azokat is akik az országot vezetik.

Én ezt csinálom már 4-5 éve, és mindig vannak meglepetések a törvényhozásban. De egyik sem oldott még eddig meg semmit sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#14) fateless válasza ollie (#4) üzenetére


fateless
veterán

Olyannyira nincsenek tisztában, hogy amikor hivatalosan sem lennének alkalmasak, tehát biztos, hogy nem kellene elfogadniuk a felajánlott állást, csak egy dolgot kellene tenniük: a levél alapján elmenni egy felülvizsgálatra, majd az ott megkapott papírral igazolni, hogy valóban nem munkaképes (mert ilyen is van), és onnantól fogva már tovább kaphatja a támogatást.
De mivel semmi információval nem rendelkeznek, ezért így hoppon maradnak. Nem tudom, hogy a cikkben szereplő 20% az az arány, akikkel személyesen beszéltek, ős így nem fogadja el, vagy az az arány, amit általában számolnak, amikor valaki nem reagál a kiküldött felhívásra. Az előbbi esetben szinte mindig arról van szó, hogy feketén dolgozik a delikvens és nem éri meg neki a segély helyett kapható minimálbérért (amely alapesetben 90 napos munkát jelent, mely többször, maximálisan 5 évre meghosszabbítható és az állam a fizetés és a járulékok 95%-át fizeti) feladni az ennél jobban fizető munkát (vagy csak nem gondol a jövőjére: betegbiztosítás, nyugdíj). Utóbbi esetben viszont sokan a tudatlanságból fakadóan esnek el jogos és szükséges összegtől (pl egy négy gyermekes elvált anyuka, aki nem kell, hogy cigány legyen, egyszerűen csak magára maradt).

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#15) tzsolesz válasza fateless (#14) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

pl egy négy gyermekes elvált anyuka, aki nem kell, hogy cigány legyen, egyszerűen csak magára maradt).

Ha meg még roma is szegény anyuka, akkor sokszorosan hátrányból indul, mert előítéletek miatt még inkább nem kell sehová sem. :( A 4 gyerekről meg ne is beszéljünk, ők aztán mindenről tehetnek, csak erről nem. :(((

(#16) fateless válasza tzsolesz (#15) üzenetére


fateless
veterán

A mi városunkban sokszor az a probléma, hogy a kiküldött levélre nem reagálnak, csak akkor indul a panasz, amikor észreveszik, hogy az eddig megszokott összeget nem kapják és ekkor reklamálnak. Ekkor pedig már rég kicsúsztak a fellebbezési időből...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17) ollie válasza tzsolesz (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Nem az embereket kellene CSAK hibáztatni, hanem azokat is akik az országot vezetik."
Miről beszélsz? Csak én tehetnék arról, ha adót csalnék. Ne fogjuk már másokra azt, ha valamilyen területen nem vagyunk becsületesek.

***

(#18) KilgoreTrout válasza fateless (#16) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Akik nem dolgoznak, azoktól azért elvárható lenne, hogy utánajárjanak ezeknek a dolgoknak, elvégre ráérnek.
Úgy kéne itt is, mint Nagy-Britanniában van/volt, hetente kellene órákat sorbaállni a segélyért, nem csak várni, hogy megérkezzena számlára és utána reklamálni, hogy mér kevés...

(#19) tzsolesz válasza ollie (#17) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Félreértettél, nem a fekete munkával kapcsolatban tettem ezt a kijelentést.

Egyébként pedig, ha lenne 3 gyermeked, és egy házastársad aki mondjuk GYES-en lenne a legkisebb gyermekeddel, és elküldenének a munkahelyedről, ahol be voltál jelentve, és tegyük fel, hogy fizikai (kétkezi) munkát kellene vállalnod, mert egyelőre nincs ennél jobb kilátásod, nem hiszem hogy az lenne az elsődleges számodra, hogy bejelentsenek. Inkább az, hogy minél hamarabb kihúzd a gödörből a családodat. Ebben sokszor inkább a munkáltató a bűnös szvsz....

De mivel ez meddő vita, így nem is folytatnám ezt itt.

(#20) fateless válasza KilgoreTrout (#18) üzenetére


fateless
veterán

Részben egyetértek veled, de ha maradunk a négy gyermekes elvált anyukánál, akkor semmiképp sem várnám el tőle, hogy órákat álljon sorba. (Ahogy egy négy gyerekes anyát még inkább előre is engednék mindenhol, legyen szó postáról vagy bolti pénztárról.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#21) Pörp válasza tzsolesz (#19) üzenetére


Pörp
senior tag

Hát öregem három gyereket bevállalni az se semmi dolog... Hacsak nem hármasikrek lettek.

[ Szerkesztve ]

(#22) tzsolesz válasza Pörp (#21) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem nincs 3 gyerekem, most 3.5 hónapos az egyetlen lányom. Nem magamról beszéltem, hiszen ahogy említettem éppen hogy én állapítom meg a rendelkezésre állási támogatást, a lakásfenntartási támogatást stb... Polgármesteri Hivatalban dolgozom, mint köztisztviselő, és nagyon sok családot ismerek ahol 3-nál is több gyerkőc van. :K Persze a jellemző inkább az 1 vagy 2 gyerekes család.

Feketemunka: Mond már meg a gyerekednek, hogy kisfiam, kislányom, azért nincs most itthon kaja, meg azért nincsenek kifizetve a számlák, mert a papát kirúgták, és csak olyan munka volt amit eltudott volna vállalni, ahol nem jelentik be csak akkor ha beválik mondjuk 1-2 hónap múlva.
Mivel a papa nem akar adócsaló lenni, így most neked nem kell vacsoráznod, és nem kell fűtenünk sem, majd összebújunk mindnyájan egy kis helyre, hogy ne fázzunk télen. :(((

(#23) Pörp: THX :R

[ Szerkesztve ]

(#23) Pörp válasza tzsolesz (#22) üzenetére


Pörp
senior tag

Persze hogy az a jellemző, ki mer többet bevállani... Szerintem több gyerekhez nem gyengén biztos anyagi háttér kell ebben az országban (is)... A kislányodhoz gratulálok!!! :R

(#24) Ramirex válasza ollie (#17) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Te mintha nem is ezen a földön élnél. Ha a vállalkozó minden adót befizetni akkor kb ugyanott tartana mintha elmenne dolgozni egy TESCOba szaros 80eFt-ért, és ott nincs rajta akkora felelőség sokkal nyugodtabb lenne. És mindenki nem dolgozhat a TESCOban ezt bekell látnod, csak azért mert a multiknak nagyon nagy adó kedvezményeik vannak azért tudnak ennyire sikeresek lenni.

(#25) Crystalheart válasza ollie (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Nem a rendszertől függ, egy becsületes ember minden körülmények között becsületes marad.
Itthon a magas adok legfeljebb csak megmutatják, hogy mennyi gerinctelen ember van Magyarországon."

Ha a feketézésen/adón múlik, hogy az ember tudja-e etetni a gyermekeit, onnantól már nem a gerincesség a döntő. Remélem, ezt most nem olvassa senki hatósági, de a sajtot mi is kéz alatt adjuk el, az erdőből hozom a fát az oszlopoknak, és még csak a legeltetésre sincs engedélyünk, pedig kellene. Ha fölkínálnának munkát, én is visszautasítanám, hiszen a be nem jegyzett, itthoni munkából több a haszon. Sőt, múltkor egy casting cégnél mint informatikust akartak beajánlani (jó esélyem lett volna), de egyszerűen nem tehettem, hogy jelentkezem a melóra, mert a mezőgazdaság az nem olyan, hogy na, akkor holnaptól én nem leszek kéznél... Szóval egyáltalán nem ilyen szimpla a dolog.

Amúgy ha csak az emberek 20%-a utasította vissza amunkát, az nem egy egész jó arány? :D Én rosszabbra számítottam. Kíváncsi lennék, mondjuk Baranyában hányan tennék...

(#26) stangli


stangli
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.