Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Jól értem, hogy ez tulajdonképpen csak az áramot veszi a DIMM foglalatból? ...így mi értelme van egyáltalán :F

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Semmi értelme szerintem. Akinek van szabad SATA helye annak van szabad helye az SSDnek

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) wwenigma válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne asztali gépben gondolkozzatok, szerverekben vannak nagy "tepsik" ahova memóriát raknak, gondolom az ott üresen álló helyek hasznositasara hoztak letre ezt a cuccot.

Amugy jo elgondolas, nyilvan lesz/van ra igeny.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4) bucu


bucu
csendes tag

Ha csak az áramot veszi a memória slotbol akkor miért van a képen az összes lába kiépitve? Viszont ha nem csak a tápot veszi onnan akkor meg minek a SATA ? :) Ennek egy kicsit utána kutatok ugyérzem kevés az információ , vagy én nem értettem meg :F

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Akkor itt merre is mennek az adatok? Jól értem, hogy ezen a módon kiküszöbölhető a CPU és a háttértár közti chipset? :F

(#6) Móci válasza wwenigma (#3) üzenetére


Móci
addikt

Nekem is tetszik az ötlet, elég sok helyet meg lehet vele spórolni. Pláne egy vékony szervernél jöhet baromi jól, aminek ugye nincs szép nagy tágas háza...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Dassler válasza bucu (#4) üzenetére


Dassler
őstag

Ez a rész nekem se tiszta. Ha az összes lába ki van építve (kép alapján), akkor a rendszer hogy működik normálisan? Gondolok it tarra, hogy hogyan dönti el, hogy ez most nem RAM, hanem háttértár.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#8) Evilangel


Evilangel
tag

érdekes, de olyan érzésem van, mintha csak lenne egy ötlet, aztán majd meglátjuk mire lesz jó

(#9) lujó55 válasza Móci (#6) üzenetére


lujó55
őstag

és akkor ugrott a memória.
Addig amíg a SATA helyek száma így-úgy bővíthető, a memória modulok száma véges. Ez pont olyan, mintha egy duál gépben az egyik procit kikajuk és a helyére bedugunk egy jó kis hangkártyát! Na, milyen eredeti ötlet.
Én ennek nem látom értelmét, de való igaz, hogy az összes csatlakozó megvan a modulon és van rajta SATA is.
El bírom képzelni milyen sebességgel megy majd a többi memória ha ezt rádugják a foglalatra :(

(#10) orbano válasza #95904256 (#5) üzenetére


orbano
félisten

nem érted jól. semmilyen kommunikáció nincs a foglalaton keresztül. mnt a cikk is szépen leírja, az adatok egy SATA csatlakozón keresztül mozognak

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) Gabboo


Gabboo
tag

Érdekes elgondolás, és ha "A Viking Modular már szállítja az 50, a 100 és a 200 GB-os megoldások mintáit az érdeklődőknek." akkor biztosan vannak érdeklődők, és lehet szerverpiacon lesz is rá kereslet.

(#12) wwenigma válasza lujó55 (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elkéne olvasni rendesen a cikket meg 1-2 hsz-t is. Szerverekbe valo, ahol mondjuk uresen all 20-30 slot de kell a tarhely dögivel.

Az meg hogy a dzsunka gyartok rajtahagytak a pcb-n a labakat senkit nem erdekel, ha fizikailag nincs hasznalva, vagy nincs bekotve sehova.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Yutani válasza wwenigma (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

A DDR3 nagyon sok lábon kapja a delejt, amit ez a SATADIMM is kihasznál, ezért van rajta minden láb. Nyilván az adatlábak nincsenek összeköttetésben az egység alkatrészeivel.

#tarcsad

(#14) bucu válasza wwenigma (#12) üzenetére


bucu
csendes tag

azért jol nézhet ki hogy van 20-30 memória slot és mindegyikröl jön egy sata kábel :),

(#15) wwenigma válasza Yutani (#13) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tudtam , hogy ugy kellett volna fogalmaznom, hogy az összes labat rajtahagytak. ;]

bucu: jamjamm, tudnak jol kinezni a szerok is. :K

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16) Chosen


Chosen
addikt

Ha sata kábelen megy az adat, akkor semmi értelme az egésznek, csak feleslegesen foglalja a slotokat. :F

(#17) T_Stark


T_Stark
őstag

Ha ebbe az irányba kezdenének el fejleszteni idővel talán azt is meg lehetne oldani hogy ne kelljen a gépbe RAM. Ha olyan gyors lenne az SSD, akkor ki lehetne hagyni a RAM-ot, és a CPU közvetlenül az SSD-ről dolgozna, nem kell köztes tár (RAM), és az SSD nézne ki úgy mint a mostani RAM-ok. Persze ahoz nem a SATA kábelen hanem a RAM foglalaton keresztül kellene folyni az adatoknak.
De csak hangosan gondolkodtam :DDD

(#18) bucu válasza Chosen (#16) üzenetére


bucu
csendes tag

én is épp ezen gondolkozom..az adat mehetne a memória buszon is, végül is virtuális meghajtókat igy is lehet belőle kreálni :D Bár tény hogy az már egy szoftveres megoldás lenne és feltételezem itt cél az volt hogy a rendszer sima hétköznepi háttértárként lássa...

(#19) bucu válasza wwenigma (#15) üzenetére


bucu
csendes tag

wwenigma : egy ilyen öszeállítást szivesen megnéznék :) :C

(#20) wwenigma válasza T_Stark (#17) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát, ha RAM ként dolgoztatnad a kis SSD-t, akkor elég hamar elfogyna az a 10-100e ujrairas....

Mégegyszer, mindenkinek: szerverekbe szanjak, hattertarnak a kihasznalatlan memófoglalatok kitöltésére és nem RAM-nak... meg amugy is, bármilyen gyors az SSD, nem igazan hozza a mostani RAM sebességeket és elérési időket...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21) Chosen válasza bucu (#18) üzenetére


Chosen
addikt

Azt hittem azért ekkora találmány, mert rájöttek, hogy kva gyors a DDR3 foglalat, ezért hamarabb odaér az adat vagy ilyesmi, ez így 0.

(#22) bucu válasza Chosen (#21) üzenetére


bucu
csendes tag

ahogy most látom ezt az egészet ez csupán akkor a hely takarékosságra megy...mondjuk tudok elképzelni olyan szituációt ahol fontos lehet

[ Szerkesztve ]

(#23) wwenigma válasza Chosen (#21) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Úristen. Instant headshot.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24) Zsiti4


Zsiti4
csendes tag

Szerintem ez ugy lenne ütös ha az egyik oldala Ram lenne a másik meg SSD. Akkor kihasználtam a RAM slotot + kaptam egy háttértárat is. Maximális helykihasználással. :C

(#25) T_Stark válasza wwenigma (#20) üzenetére


T_Stark
őstag

Nem is úgy gondoltam én hogy a mostani SSD-ket használnák így, ahoz még sokat kell fejlődniük élettartamban és sebességben is, de nem lenne hülyeség szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Chosen válasza wwenigma (#23) üzenetére


Chosen
addikt

Neked mi bajod van, tudsz olvasni?

(#27) DeltaPower válasza Zsiti4 (#24) üzenetére


DeltaPower
őstag

ezt még most védesd le :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) bucu válasza Zsiti4 (#24) üzenetére


bucu
csendes tag

ehhez még nőni kéne a modulok kapacitásának vagy max kicsit magasabbra kéne csinálni öket :) :DDD

(#29) FRENK1988 válasza wwenigma (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Gondolom. De egy 2,5"-os SSD nem sok helyet foglal.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#30) brumesz válasza Zsiti4 (#24) üzenetére


brumesz
aktív tag

ha lenne itt like gomb, lájkolnám az ötletet :D

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#31) Probber válasza Zsiti4 (#24) üzenetére


Probber
őstag

Ez nem is lenne hülyeség. Viszont szerintem két eszköz (2 in 1) meghajtásához már kevés is lenne a memóriafoglalatból felvehető maximális áram.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Szerintem ha lesz SO-DIMM verzió is, annak konzumer szinten is lesz értelme. Notebookok/netbookok vonalán minden köbcenti hely számít.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#33) bucu válasza Probber (#31) üzenetére


bucu
csendes tag

nem biztos hogy többet fogyasztana, csupán egymástól függetlenül müködne a két oldal. :C

(#34) bucu válasza _Oscar (#32) üzenetére


bucu
csendes tag

notebook esetén még probléma lenne a SATA kábel elvezetése, ha csak nincs előre kiépítve.

(#35) Cs_Laci válasza FRENK1988 (#29) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Egy Bladeserverben az a nem sok is rengeteg...

(#36) ivana válasza T_Stark (#17) üzenetére


ivana
Ármester

Ja persze és ha olyan gyors lenne a RAM ki lehetne hagyni a cachet :F

(#37) ivana válasza T_Stark (#17) üzenetére


ivana
Ármester

Ja persze és ha olyan gyors lenne a RAM ki lehetne hagyni a cachet :F

(#38) _Oscar válasza bucu (#34) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Pusztán tervezés kérdése. Az alaplapon a memória környékére tesznek egy csatit és egy 2 centis kábellel meg van oldva a dolog. Nem a mostani notikban gondolkodom. Csak egy jövőbe mutató vízió akart lenni :)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#39) bucu válasza _Oscar (#38) üzenetére


bucu
csendes tag

csak halkan ...lehet pár év mulva már megvalósul és aztán futkozhatsz a biróságra hogy Te ezt már kitaláltad :) :R

(#40) lapa


lapa
veterán

azért beláthatóan nehézkes a kábelezése, egyedül duplán tört sata kábellel lenne használható. de ahhoz már szűkös a hely.

(#41) bucu válasza lapa (#40) üzenetére


bucu
csendes tag

hát ha én egy fejlesztői részlegen dolgoznék akkor tuti a prohardverre járnék 5letekért, Szépen csöndben olvasnáma hozzászolásokat és jegyzetelnék! :K :DDD

(#42) T_Stark válasza ivana (#37) üzenetére


T_Stark
őstag

Akár azt is ki lehetne, miért ne? A RAM, a Cache ezek mind csak kényszermegoldások a háttértár lassúsága miatt, de ha nem lenne lassú mi szükség lenne ezekre?
De mire egy SSD olyan gyors lesz mint a Cache vagy akár a RAM az még nem holnap lesz :DDD Ha lesz olyan egyáltalán valaha...

(#43) Cs_Laci válasza lapa (#40) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Azért aki megtervez/ legyártat egy szervert annak ez nem fog megoldhatatlan problémát okozni. Ez nem asztali gépbe való, ezt el kéne lassan fogadni.

(#44) Zsiti4 válasza Probber (#31) üzenetére


Zsiti4
csendes tag

Szerintem ráférne egy tápcsati is mondjuk egy aprocskább fajta vagy legyen rajta powered ESATA csati. (talán jól emléxem hogy ESATAp a szabvány neve?) Akkor nem kell külön tápellátás a ram oldalról.

(#45) _Oscar válasza lapa (#40) üzenetére


_Oscar
aktív tag

A memória alá tervezém a sata csatit aminek a vége nem a memória foglalat felé néz. Terveznék hozzá egy U alakú műanyag pöcköt amiben az összes sata vezeték U-alakban végig fut. Ezt a cuccot csak rá kéne tolni a két csatira. 6-8mm vastag lenne, 1,5cm hosszú és 5cm széles. Ennyi.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#46) orbano válasza Zsiti4 (#24) üzenetére


orbano
félisten

sőt, befőttesgumival rögzítenének rá 1-1 lap rágógumit a rossz szájszagú rendszergazdáknak. akkor aztán abszolút a 100%-ot kihoznák a dologból

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) Ribi válasza _Oscar (#45) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha úgyis tudod hogy oda SSD-t raknak, akkor egyszerőbb oda sem rakni a foglalatokat, csak rászikszalagozzák a winyót és nem kell bonyolul dolgokkal tökölni.
De szerintem most is egyszerűbb lenne, kitörni egymás melletti 4-6 foglalatot, oda már kb befér 2 winyó és kész is.

(#48) #95904256 válasza orbano (#10) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ne haragudj, de továbbra sem értem.

A cikkben valóban az szerepel, hogy: "Természetesen az adatok mozgatása SATA kábelen keresztül történik."

Ez a SATA kábel a Viking SATADIMM és a SATA háttértár közt van.
Továbbra sem értem, hogy jut el az adat a processzorig.

(#49) LW


LW
őstag

Hát, ez, őőő.. Érdekes. :DDD
Csak akkor lenne szenzáció, ha nem kéne hozzá satakábel. :N

(#50) #95904256 válasza #95904256 (#48) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megvan. A SATA kábellel nem egy háttértárat lehet az eszközre kapcsolni, hanem ez az egység kommunikál a SATA kábelen keresztül az alaplappal. Ez így tényleg nem több mint egy SATA DOM. Már kerestem benne a nagy ötletet. :B

(#51) leviske


leviske
veterán

Mikor lesz az alaplapokra integrálva 50GB tárhely, hogy legyen hova pakolni a rendszert? :DDD

Csak mert ennek a megoldásnak én se látom sok értelmét.

(#52) lapa válasza Cs_Laci (#43) üzenetére


lapa
veterán

szerintem gondold végig a dolgot, mielőtt fennhéjázol. minden nagyobb szerverházban van bőven hely akármit berakni, azaz lehet ssd alakú ssd-t is belepakolni.

ennek tényleg csak a nagyon keskeny helyen van értelme, de a keskeny helyen nem fér el a kábel. ha a kábelt irányba töröd, akkor nem fér el a mellette lévő ugyanilyen kártyától. ha csak a kábel lapja síkjában töröd, akkor megint kifutsz az 1u-ból. magyarán duplán kell törni.

mindemellett inkább arra szánják, hogy majd a mérnökök jól kompatibilissé teszik a memóriafoglalatokat és akkor nem kell kábel. magyarán adatlábak is vannak bekötve a dimm érintkezőkbe, csak a fogadó oldalt kell(ene) megcsinálni. remélem idővel felismerik, hogy erre van már egy pci-x, ahol nem kell széllel szemben.

bár ahogy látom ezek össze-vissza forrasztgatnak mindent mindenhogy, ami a kezük ügyébe kerül.

(#53) #56573440


#56573440
törölt tag

az ötlet nagyszerű. alig várjuk szerintem már a satás rendszermemóriákat, abban is lenne még piac. szerverekbe eddig is megoldották a megfelelő mennyiségű háttértár biztosítását... nem hiszem hogy ezzel egy túlságosan nagy méretű problémára tudnának választ adni. én legalábbis nem futottam még bele olyan helyzetbe, ahol egy ilyen kellett volna mindenképp és sehogy nem lehet másképp/olcsóbban megoldani. de ki tudja mit hoz a jövő

(#54) #65675776 válasza T_Stark (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont fordítva. A RAM mindenképpen szükséges a működőképes számítógéphez. Ahhoz ugyanis két dolog kell: végrehajtó egység és operatív tár. Előbbi jelenleg a CPU, utóbbi a RAM.

A háttértárak szerepe a műveletvégzéshez éppen nem szükséges adatok tárolása (mert mondjuk egy másik folyamathoz, vagy ha úgy jobban tetszik programhoz, kellenek), szükség szerint a tápfeszültség megszűnése után is.

(#55) Mania


Mania
senior tag

(#56) DMG válasza wwenigma (#3) üzenetére


DMG
senior tag

Nagygépeknél erre nem igazán van igény, bár lehet változik a hozzáállás, de nem hiszem.

Nagygépes rendszereknél a tároló lényege, hogy ha meghibásodik egy RAID5-ös tömbben egy diszk, akkor on the fly tudd cserélni előlapról, ennél a megoldásnál meg le kell állni, gép szétkap stb...

Arról meg nem is beszélve, hogy a valóban nagy gépes rendszerekben a lokális diszkeken max a rendszer csücsül, a többi adat hálózati diszktárolókon van, főleg SAN-ba illeszthető EMC-ken.

Szeritem csak unatkoztak, valamit ki kellett találni.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#57) freeapro


freeapro
senior tag

Ezt nem értem, elsö pillanatra jó ötlet, de minek a sata kábel?
Ha a nem használt memóriából a mai oprendszerek tudnak virtuális diszket csinálni, akkor egy ram-ssd miért nem használható adatokat kikapcsolás után is megörző memdiszkként??

(#58) dabadab válasza freeapro (#57) üzenetére


dabadab
titán

"egy ram-ssd miért nem használható adatokat kikapcsolás után is megörző memdiszkként??"

Mert jelenleg nincs (ill. nem tudok arról, hogy lenne) olyan OS, ahol egyrészt megadhatod, hogy az x. slotban lévő memóriamodult szeretném RAM drive-ként használni, pedig erre lenne szükség ahhoz, hogy külön lehessen válogatni az igazi RAM-ot meg az SSD-t, másrészt (bár ezt valószínűleg egyszerű lenne orvosolni) ne azzal kezdené a RAM disk készítését, hogy leformázza az egészet.

DRM is theft

(#59) orbano válasza freeapro (#57) üzenetére


orbano
félisten

okos: egy háttértárból csináljunk virtuális operatív memóriát, hogy abból aztán virtuális háttértárat csinálhassunk. ezt nem gondoltad át szerintem. az SSD alapból egy nem felejtő memória, ezért használják háttértárnak :) rádugod a SATA csatlakozóra, és voila: van egy nem felejtő meghajtód amire tudsz adatot rözgíteni ;)
a ramdisket pedig, mint a neve is utal rá, ramból alakítják ki, ami azért jó, mert piszok gyors.

A vér nem válik VAZZE!™

(#60) dabadab válasza orbano (#59) üzenetére


dabadab
titán

"okos: egy háttértárból csináljunk virtuális operatív memóriát, hogy abból aztán virtuális háttértárat csinálhassunk. ezt nem gondoltad át szerintem."

Ezzel nincs semmi baj, csak (némileg még rágva a dolgot) valószínűleg csúnyán bezavarhat az, hogy ha ennyire eltérő sebességű modulokat kell kezelnie a SB-nek.

DRM is theft

(#61) orbano válasza dabadab (#60) üzenetére


orbano
félisten

de minek???? berakni egy háttértárat a ram helyére hogy háttértárként használd? az eszement és lehetetlen bonyolultságon kívül áruld el mivel lenne az másabb, mint hogy fogjuk azt a nyomorult SSD-t és rádugjuk a legközelebbi sata portra? légyszi gondolt át és válaszolj a kérdésre. már attól futkos a hátamon a hideg, hogy egy hozzád hasonló embertől elhangzik az "ezzel nincs semmi baj" kijelentés :Y
ennél már csak az lenne kacifántosabb, ha az így kialakított ramdrivera a windoz lapozófileját raknánk :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#62) freeapro válasza orbano (#59) üzenetére


freeapro
senior tag

Kösz, hogy elmagyaráztad hogy működik az ssd, most már értem mi működik a gépemben több mint 1 éve. :)
A memdisk-el arra utaltam, hogy létezik technológia arra, hogy memóriát diskként használjanak, a probléma inkább ott van, hogy az oprendszer szintjén működik, tehát a kernelt elöbb be kell rántani valahonnan.

(#63) freeapro válasza orbano (#61) üzenetére


freeapro
senior tag

Mert minek egy 2,5" fémdobozt becsavarozni a házba és 2 kábellel is összekötni, ha egy ram modulként is rá lehetne dugni az alaplapra. Gondolom még olcsóbb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#64) ufocsalad


ufocsalad
tag

nincs hely a szerverben, kevés hddre tervezték: akkor kevés a satacsati is
ha több kell akkor kell bele különkártya, különkártya megint sok hely mert egy kártyán csak két csati van

(#65) Krix válasza ufocsalad (#64) üzenetére


Krix
őstag

Egy szerveres bővítőkártyán általában nem két port van, sőt! Itt van pl. ez:

LSI

24 portos és még nem is nagy.

Egy HP 2U-s szerverben pl. van 8 HDD slot és 18 memória slot. Általában 6-8 ram modul van benne és 5-6 HDD. Én látom értelmét ennek a cuccnak. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#66) vedini


vedini
őstag

tudom nem 100 évre terveznek egy ram modult sem, de x írás olvasás után gyakorlatitag a modulon kuka lesz az ssd tár :F
mondjuk utána még lehet értékesíteni sima ram-ként :D

szerk: nem beszélve arról, ha tényleg szerverekbe szánják, ott van rendesen adatforgalom, és a megbízhatóság is fontos szempont

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#67) orbano válasza freeapro (#63) üzenetére


orbano
félisten

persze, mert a ram slot nemtudomán hányszáz vezetékét a nyáklapra rátervezni olcsó mulatság. nyilván ezerszer drágább, int az a 4 eres kábel, amivel rákötöd a mostanit sata meghajtót a gépre. de még ha olcsóbb is lenne a foglalatos megoldás (tegyük fel), az akkor sem a processzorral közvetlenül kommunikáló méregdrága interfacen keresztül történne, hanem úgyanúgy egy SATA, vagy PCI-E interface-en keresztül, ahogy most is történhet.
de ez egy dolog, még értem is az igényedet. de ennek abszolúte semmi köze ahhoz, hogy a RAMnak fenntartott rendszersínre ráaggatni egy háttértárat úgy, hogy azt a rendszer RAM-nak lássa, de úgy, hogy közben a szoftvereket felkészíteni arra, hogy az operatív tár inhomogén, a rákötött, RAM-nak hazudott valami nem is RAM, hanem háttértár, tehát ne is RAMként kezelje, hanem háttértárként, de simán háttértárként, hanem igazából ramként, ami háttértárnak van kezelve :). gondolom nem a számítástechnika a szakmád, mert akkor látnád, ez mekkora agyrém, mennyire leírhatatlanul fölöslegesen. nincs az a mérnök, akinek a gondolatai még csak a közelében is járnának egy ilyen megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#68) DMG


DMG
senior tag

Én még mindig nem értem, miért erőltetitek ezt a szerver környezetet? Nagyszerveres környezetben felesleges a logális diszk bővítés, mert üzembiztosabb és kielégítőbb diszkalrendszer fölé tervezni a szervereket, és minek kisebb helyigényű cuccokat gyártani amikor egy kétajtós szekrény méretű rack-be befér lassan vagy 1 PB, ha nem több.

Egy 2 unit magas szerverbe meg simán befér annyi diszk, hogy kiszolgálja a szervert, ha nincs szükség diszkrendszerre.

még egy 1 unit magas szerverbe is lehet rakni 4 darab diszket RAID5-ös tömbnek.

Szóval akkor hova is szánják ezt a megoldást? Mc' Donalds-ba Stand Alone szerverbe?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#69) lujó55 válasza DMG (#68) üzenetére


lujó55
őstag

Ne izgulj, én még mindíg hülyeségnek tartom ,de már rendreutasítottak, hogy inkább figyeljek :U
Nagy marhaság az egész! :P

(#70) #16939776


#16939776
törölt tag

szerver tetejét le kell szedni és le kell állítani hogy cserélhető legyen (meghibásodás esetén) hagyományos2,5"-os ssd-nél ez nem szükséges.

(#71) orbano válasza #16939776 (#70) üzenetére


orbano
félisten

miből gondolod, hogy le kell?

A vér nem válik VAZZE!™

(#72) #16939776 válasza orbano (#71) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gondolom a gép leállítására gondoltál :F

Van rajta egy kis kapcsolóüzemű táp, ami hirtelen fel tud rántatni nagy áramot ha csak egyszerűen beletolod :DDD . Erre nem mindegyik alaplap van felkészítve, simán power fail majd restart...

(#73) DMG válasza orbano (#71) üzenetére


DMG
senior tag

Hát egy éles üzem nem tudom mit szólna hozzá, ha menet közben kihúznád a tálcát, levennéd a gép tetejét (ami ráadásul biztonsági érzékelőkkel is el lehet látva) majd kikapsz belőle egy modult, ami erre nincs felkészítve, mert egy memória slot nincs erre felkészítve.

Az már más kérdés lenne ha direkt ilyen jellegű SSD-re gyártatának BLADE szerű gépeket, ahol menet közben az egyes szlotok logikailag lekapcsolhatók a konfigurációról és vígan cserélhetők üzemidő alatt. De csak emiatt a "spanyol viasz" miatt nem fognak ilyen gépeket gyártani.

Szóval az én véleményem az, hogy ez nagy gépes rendszerekben tapasztalataim szerint nem tudja helyetesíteni a diszkes megoldásokat. Persze ha készérvekkel valaki elő tud hozakodni olyan környezettel, amibe előnyös, akkor ezt késséggel elismerem. :DD

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#74) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azthittem elsőre olyan RAM ami SSD-ként is funkcionál.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#75) dabadab válasza orbano (#61) üzenetére


dabadab
titán

"az eszement és lehetetlen bonyolultságon kívül áruld el mivel lenne az másabb, mint hogy fogjuk azt a nyomorult SSD-t és rádugjuk a legközelebbi sata portra?"

CPU - memóriavezérlő - flash
CPU - PCI-E vezérlő - PC-s SATA vezerlő - SSD-s SATA vezérlő - memóriavezérlő - flash

Nekem úgy tűnik, hogy a SATA-s megoldás jóval bonyolultabb :U

"ennél már csak az lenne kacifántosabb, ha az így kialakított ramdrivera a windoz lapozófileját raknánk"

Ez tulajdonképpen nagyon is logikus lépés lenne.

DRM is theft

(#76) orbano válasza dabadab (#75) üzenetére


orbano
félisten

akkor ezekszerint hülyék voltak az intelnél, az amdnél és az nvidiánál is a mérnökök, sőt, az elődjeik is hülyék voltak, sokkal inkább, mert akkor még a memóriavezérlőt a rendszersínen lehetett elérni.
vagy lehet hogy mégsem voltak hülyék, nem keverték a szezont a fazonnal, hanem tudták, hogy a processzorhoz közvetlenül, gyors és drága interface-en keresztül csak az operatív tárat van értelme csatolni, mert az való arra?
a neumann-elvű számítógép ugyanis egy processzorból, és egy a programok és adatok számára közös operatív tárból áll. ez utóbbihoz van hozzáférése a processzornak. a háttértárakhoz nincs. nem is kell. nem arra való. ennyi erővel a nyomtató és az egér is nyomhatná egyből az inputot a processzor egyik dedikált regiszterébe. hagyjuk már :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#77) orbano válasza #16939776 (#72) üzenetére


orbano
félisten

és ha ugyanezt a sata csatlakozón keresztül tolom bele alias hotswap, akkor ott miért működik? most tekintsünk el az ilyen apró részletektől, hogy eddig senki sem gondolt arra, hogy a memóriaslotokat is hozzáférhetővé tegyék üzem közben :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#78) orbano válasza orbano (#76) üzenetére


orbano
félisten

egyébként meg régen óriási nagy kunszt volt a DMA kitalálása, mindeki örült neki, hogy végre nem kell a CPU a háttértár eléréséhez, az szépen lassan a maga tempójában íródhat az operatív tárba. erre most azt akarod, hogy a csigalassú háttértárat megint a CPU kezelje, mint ~15 évvel ezelőtt? dejó :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#79) #95904256 válasza orbano (#61) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valóban nincs sok értelme, ha a RAM helyén egy jóval lassab eszközt próbál elérni a CPU. Egyszerűen megakasztaná azokat a folyamatokat amelyek a gyorsabb RAM-ot akarnák elérni.

(#80) #16939776 válasza orbano (#77) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem mindegy hogy a memóriához tartozó táp tud max 50W-ot(2-fázisú szabályzással) mondjuk 8 szlot esetén .

a Sata vincsi/ssd tápja pedig egyből látja a 5V/32A és a 12V 40A...

Semmi különbség :DDD

(#81) orbano válasza #16939776 (#80) üzenetére


orbano
félisten

áháááá értem köszi :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#82) Zsiti4


Zsiti4
csendes tag

Sziasztok

Hát végigolvasgatva a bölcs hozzászolásokat összegezve RAM/SSD modulokat kérünk az SSD oldalon mini-S-ATAp 600 csatival az alaplapon pedig integrált legalább olyan sok csatornás RAID vezérlövel mint ahány memoria hely van. Természetesen legalább RAID 50 merthogy ugye ha már 8-12 memoriahely van akkor jöhet az atomRAID. Ezzel mondjuk igen megbarátkoznék egy SQL szerverben ahol bizonyos adatbázisok sebességét a csillagos égig kéne felvinni. De gondolom mindenhol máshol is használható lenne ahol kis helyen kis méretü adatot nagyon nagy sebességgel kéne mozgatni. Amolyan RAM-SSD-Igazi háttértár kapcsolatot kéne összehozni hogy értelme legyen.

(#83) napos2600 válasza brumesz (#30) üzenetére


napos2600
tag

a hír megjelenésekor már volt like gomb, ott van a végén! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.