Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boxi88


Boxi88
őstag

Jók nagyon, de a kapacitásra kicsit rágyúrhatnának... kezdetnek mondjuk az 1TB-os már tetszene :U

(#2) Retekegér válasza Boxi88 (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Van má: [link]
Az ára gondolom nem tetszene.

<< Heimdal >>

(#3) geezer válasza Boxi88 (#1) üzenetére


geezer
aktív tag

Ha amiatt árversenyre számítasz a kisebb kategóriákban, arról lemondhatsz.
Megoldják, hogy csak alig kelljen olcsóbban adni.

Fogunk még 5 év múlva olyan tröszt-híreket hallani, és millió eurós büntetéseket, mint amit anno az LCD gyártók csináltak a távol-Keleten, vagy egyes memóriagyártók.

(#4) capulet75


capulet75
addikt

Namámostan arró vót szó hogy csökken az ára a memóriáknak és az ssd-knek. Akkor?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) szaszabee válasza Boxi88 (#1) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Létezik csak megfizethetetlen

(#6) mghltm válasza geezer (#3) üzenetére


mghltm
addikt

nincs uj a nap alatt. mindig talalnak valami indokot, miert is kell magasan tartani vagy emelni az arakat. most pld az eszak es del-korea kozti feszultseg a slager :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) szaszabee válasza capulet75 (#4) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Csökken majd 10év múlva

(#8) #16729600


#16729600
törölt tag

Engem pár napja megkisértet egy kósza gondolat ssd vásárlás ügyben,de aztán osztottam-szoroztam és vettem egy TB-s vinyót 5e ért kevesebbért mint amibe egy 32(!)GB-os ssd került volna.Rájöttem,hogy akkor leszek hajlandó ennyiért ssd-t venni amikor kiderül, hogy 128 anyám és 246 körösztanyám van,volt,lesz :O

(#9) Boxi88


Boxi88
őstag


Retekegér

Na igen, ilyenre gondoltam... csak igazad van, az ára gyilkos neki :U


geezer

Árversenyre még nem számítok, mert ahhoz jobban el kéne terjedni, manapság ez még nem fenyeget szerintem. :N


szaszabee

Nem megfizethetetlen... csak a magyar átlagembereknek. :(((

(#10) Воланд válasza capulet75 (#4) üzenetére


Воланд
titán

Tovább drágul a flashmemória

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Morden24 válasza Boxi88 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Először is, egy terás SSD nem csak a magyar átlagembernek, de bármilyen átlagembernek megfizethetetlen.

Másodszor is, mi a francnak kell neked terás SSD? Hogy gyorsabban töltődjenek be a filmek? Mert ha nekem te azt mondod, hogy neked egy terányi program van telepítve, akkor én meg copfos kislány vagyok...

OS-nek és programoknak kell az SSD, adattárolásra, filmekre, zenékre az 5400rpm-es vinyó sem kevés. Akinek meg egy tera telepített appja van, az aztán átlagember...

Sectumsempra - For Enemies

(#12) banhammer


banhammer
veterán

Ma vettem egy 60 gigás OCZ Vertex 2-es SSD-t.
Már alig várom, hogy felrakjam rá a rendszert.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Viktor81 válasza Boxi88 (#1) üzenetére


Viktor81
senior tag

En is csak azt tudom kerdezni : mi a banatnak Neked 1 TB-os SSD ? SOT ! Szerintem mar a 128 GB-osnal nagyobb is felesleges egy atlag usernek. Technologiajukbol adodik, hogy nem adattarolasra valok, akkor meg mire jo a sok 100 giga-tera ? Kis SSD + nagy HDD - ez az optimalis parositas
Udv.

(#15) Alchemist válasza Viktor81 (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Kis SSD + nagy HDD - ez az optimalis parositas

Jó, de mindezt notiban hogyan..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) Sea Edge válasza Alchemist (#15) üzenetére


Sea Edge
tag

Kulso HDD.

(#17) Alchemist válasza Sea Edge (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért az nem az igazi... akkor már inkább egy beépített, mini-PCI-os bootolható SSD és mellette egy nagyobb vinyó.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Boxi88


Boxi88
őstag


Morden24

és


Viktor81

A miheztartás végett:

Nekem jelenleg 16db játék van a gépen, +win7 64bit, +office, +photoshop, és hasonló programok és jelen esetben 210GB fölött van a C: partíció... tegyük fel hogy veszek egy 128GB SSD akkor pár játékról már le kell mondanom! Van hogy még egy két másik játékot is feltennék... simán meg lehet tölteni egy 1TB-os SSD-t, mert egy mai játék 14+GB is felrak! Ja és mivel én olyan vagyok, hogy nem szeretem a D: E: vagy akár ki tudja hányadik partícióra rakni a játékot hanem szeretem ha a win mellett van így nálam az alapból kilőve! Tőlem még akár "copfos kislány" is lehetsz akkor sem fogok egy játékot kijátszani majd letörölni és felrakni egy másikat, majd ha az előzővel akarok játszani visszarakni azt...

Ez van... nem mindenki használja ugyan úgy a gépet mint ti, el lehet dönteni kinek mi a jó, nekem ez!

[ Szerkesztve ]

(#19) Boxi88 válasza Alchemist (#17) üzenetére


Boxi88
őstag

Na igen, pl a noti mellett én se cipelnék még egy vagy akár több külső merevlemezt, hogy minden ami kell nálam legyen, akkor már inkább egy belső nagyobb kapacitású SSD... :K

(#20) Morden24 válasza Boxi88 (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát nézd, ha neked olyan elvárásod van, hogy egyszerre 20-25 játék legyen a gépeden (ami még mindig sehol nem egy tera), akkor fizesd meg keményen az árát.

Azért azt is tisztázzuk, hogy te "kezdetnek" várnád el az egy terát, közben meg amit elmondtál, még 500Gb is elég.

Ha meg több tucat vadiúj játékra meg fotóboltra is van pénzed, akkor az ssd sem olyan nagy érvágás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21) Boxi88 válasza Morden24 (#20) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem tudom hogy TE hogy számoltad ki, hogy NEKEM elég az 500GB, de ez igen... :U

Amúgy nem vitázni akartam, de látom még mindig nem érted, hogy nem mindenki használja úgy a gépet mint TE! PL: Ha filmet vágsz a nyersanyag is tud több mint 40-50+GB-ot foglalni... amiből utána lesz 5-10Gigás film... de addig a nyersanyagot is tárolni kell valahol... és a gyorsaság kedvéért ezt is érdemes lenne SSD-re pakolni!

[ Szerkesztve ]

(#22) Boxi88 válasza Boxi88 (#21) üzenetére


Boxi88
őstag

Ja és akkor itt még csak egy filmről volt szó... hol ott van, hogy több ilyennek is helyet kell teremteni.

Nem fért bele a szerk. időbe. :B

(#23) Morden24 válasza Boxi88 (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert ha a 15 játékkal számolok (azért kétlem, hogy ennél többel játszol egyszerre), ami mind 14 giga, meg hozzáadom a rendszert, az appok miatt +50 gigát, plusz 20 gigát a nagy büdös semmire, akkor is csak 300-nál tartok. Ha ehhez kétszer hozzáadok egy 50gb-s nyers foldert és egy 10 gigás postrendert, még akkor is maradt 80 giga szabad helyed.

Szóval úgy számoltam ki, hogy a te általad leírt dolgokkal kalkuláltam, most meg hozzáadtam az újonnan kitalált adataidat is.

Egyébként én sem akartam vitázni, csak arra próbáltam reflektálni, hogy a magyar átlagember lehetőségeivel érvelsz, miközben olyat vársz el, ami nemhogy egy magyar átlagember, de egy közepes méretű reklámfilmstúdió esetében is erős LOL-ozást váltana ki. Hozzáteszem, aki ilyen jellegű munkára használja az önerőből nehezen összekuporgatott pénzét, az nem fog azon picsogni, hogy ő nem hajlandó letörölni 2-3 14 gigás játékot, hogy felférjen az aktuális meló az ssd-re.
Szóval most te itt leírtál egy átlagmagyar magánembert, aki saját költségen vesz ilyen hardvert, és eltökélt szándéka, hogy a több tucat gigányi videóvágás mellé a több tucat 14 gigás játéka is elférjen úgy, hogy őt ne érhesse olyan kellemetlenség, hogy eseteg az egyiket uninstallálni kell. Most komolyan, ne komédiázz már. Ha nem érzed a nevetségességét a dolognak, akkor baj van.

Amúgy tőlem úgy használod a gépedet, ahogyan akarod, csak lehet észre kéne venned, hogy ha nem így használnád, akkor lehet nem kicsit jobban járnál. Ha meg neked eltökélt célod, hogy kb. 60 darab 14 gigás játékot tartsál folyamatosan felinstallálva, akkor megérdemled, ha drága az ssd :D

szerk.: Természetesen nem sértés, de ne legyünk már abszurdak. Egyébként meg Boldog Karácsonyt! :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) szki


szki
őstag

Fölösleges itt vitázni. SSD feeling más. Ezt ki kell próbálni. Én 1,5 éve használok egy 64 GB-os SSD-t. Win7x64, office, meg pár játék van rajta 50 GB helyfoglalással.Egyszerre csak 1 játékot szoktam játszani. Ha megunom, akkor jöhet a következő, és a régi törölhető. Esetleg pályamentések megtarthatóak. Telepítés is gyors ssd-re, tehát, ha újra elő akarom venni a játékot, akkor telepítem újra.

[ Szerkesztve ]

(#25) F e Z o válasza Boxi88 (#21) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy 128Gb-s SSD árából simán kilehet hozni egy nagyon ütős RAID0-át, 3.5"-es vinyókkal.

Sajnos a Transcend fél-méretű és az mSATA SSD-kről nincs info mennyivel olvasnak, de biztos gyorsabbak egy 2,5" vinyótól. Egyik haverom most vett a laptopjába egy ssd-t, mondanom se kell, hogy megtáltosodott tőle a gép.

H2O über alles!

(#26) mghltm válasza szki (#24) üzenetére


mghltm
addikt

ott a pont :R aki teheti, probalja ki milyen az elet egy ssd-vel! en is probalkoztam #25 sephi altal emlitett raid0 tombbel hagyomanyos vinyokkal, de meg az sem adta azt a teljesitmenyt, amit egy ssd tud. :(

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27) Góliát


Góliát
senior tag

Már nem tudok kiigazodni a sok-sok ssd között, de nem is baj ez. ;)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#28) Boxi88 válasza Morden24 (#23) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem sértődtem meg. Csak azt furcsállottam, hogy más jobban akarja tudni nálam, hogy nekem mennyi hely kell... :U

Amúgy elhiheted hogy 15 játéknál jóval több szokott fent lenni... mert felteszem, játszok vele, megunom, aztán játszok vele máskor... dehogy ha kedvem támad vele újra játszani, ne kelljen installálgatni, hanem csak rákattintani... lényegesen egyszerűbb így, mint: feltenni, játszani, letörölni, feltenni másikat, játszani, majd ezt letörölni és vissza a másikat mert az most jobban érdekelne...

De remélem te sem sértődtél meg!

(#29) Boxi88 válasza Morden24 (#23) üzenetére


Boxi88
őstag

Ja és amúgy nem "újonnan kitalált adatok" voltak a filmvágásról! :DDD Elhiheted nem csak a filmes iparban lehet dolgozni annak aki filmet vág, mert én sem a Vasember 3ik részét vágom össze, hanem családi videókat stb! De gondolom számodra ez is hihetetlen lesz majd... :U

[ Szerkesztve ]

(#30) Morden24 válasza Boxi88 (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dehogy hihetetlen.
Viszont csak azért terás ssd-ben gondolodni, hogy fél perccel gyorsabb legyen a családi videó elkészülése, hát... :N

Sectumsempra - For Enemies

(#31) orbano válasza Boxi88 (#29) üzenetére


orbano
félisten

és inkább legyen az egész géphasználat kínkeservesen lassú, ha filmet vágni nem lehet gyorsan :D
gondolom a gubacsi híd alatt csövezel éjszakánként, mert nincs pénzed olyan kéróra, amiben van úszómedence és teniszpálya, pedig néha szeretsz úszni és teniszezni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Márton válasza #16729600 (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

Osztottál-szoroztál, de rosszul!
Mennyi az elérési ideje a vinyódnak?
Mennyi a random 4k olvasása?
Mennyi a zajkibocsájtása?
Mennyi a hőmérséklete?
Mennyi a fogyasztása?

Látod, ha ezt mind számba veszed, egyből más lett volna a végeredmény.
De ha ezek mind fárasztó műveletek, akkor csak le kellett volna ülnöd
pár percre egy ssd-s gép elé, és rácsodálkozni, hogy milyen fürge!

Btw. 1 terás vinyó 5 ezerért! - jöhet a link!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) M. Andris


M. Andris
csendes tag

60 rongyértl ehet kapni 120gigás corsair ssd-t rendszernek tökéletes adattárolásra meg ezek nem valok

(#34) M. Andris válasza Márton (#32) üzenetére


M. Andris
csendes tag

használt vinyoooooo :P

(#35) Boxi88


Boxi88
őstag


Morden24

Én értem azt is amit te akarsz mondani! :K


orbano

Visszaolvastál? Tudod mihez szóltál hozzá? Csak, hogy ilyen értelmes hozzászólást tettél, azért kérdezem... :U

[ Szerkesztve ]

(#36) #21346560 válasza Retekegér (#2) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az ára is tetszene.... ha odaadnák :DDD

(#37) bolvar válasza Márton (#32) üzenetére


bolvar
senior tag

szerintem csak elírta 15 akart az lenni.legrosszabb esetben is 25 bár az már átverés.

amúgy jó lenne jövő év elején egy új ssd teszt :) szeretnék új rendszer winyót venni és ssd gondolokdok:).

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#38) pakesz válasza Boxi88 (#28) üzenetére


pakesz
aktív tag

igazad van!
en meg a parti videokat szeretnem SSDn tarolni, raadasul raw formatumban
elvegre ne pofazzon nekem senki hogy mire is akarom a gepet hasznalni!
egy 1 oras film az lenge 20 Giga de gondolkodom a fullHD meretu kamcsi vasarlasan is
es en azonnal akarom, hogyha barmikor eszembe jut akkor azonnal ott legyen az SSD -n

pont annyira eletszeru mint a 25 jatek...

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

:DDD

(#40) Drenadar válasza Márton (#32) üzenetére


Drenadar
veterán

azt rta, hogy 5 ezerrel kevesebbe került, nem azt, hogy 5 ezerért vette. ha már mindenképpen kötöszködni akarsz olvasd el...

Milyen SSD-t érdemes venni?
Csak a rendszer (win7x64) és a fontosabb appok mennyit foglalnak? egy átlag magyarember a 64 gigáson csak elfér?

[ Szerkesztve ]

(#41) Márton válasza Drenadar (#40) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem kötözködés volt, csak odaképzeltem egy vesszőt,
és tényleg úgy értelmeztem hogy 5e-ért vette.
Félreértés nem lett volna, ha helyesen írja:
"5e-rel kevesebbért"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42) orbano válasza Boxi88 (#35) üzenetére


orbano
félisten

azért, mert Te képtelen vagy felfogni amit írok, nem én vagyok a hülye :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) Drenadar válasza orbano (#42) üzenetére


Drenadar
veterán

Ő sem hülye, csak egyedül van a véleményével.
Nekem nem okoz nehézséget a "szemetet"(játék) nem a win mellé pakolni.
ill. ha gyors SSD-m lenne, nem érdekelne, hogy egy játékot fel kell telepíteni, hisz sokkal gyorsabban megvan, mint egy hagyományos vinyónál.

(#44) Boxi88 válasza orbano (#42) üzenetére


Boxi88
őstag

Azért mert PH! nagyúr vagy még nincs jogod lehülyézni senkit, vagy hsz vadászatnak jó ez is???


Drenadar

Köszönöm, hogy érted a lényeget... és örülök, hogy értelmesebb vagy mint az előtted szóló! ;)

[ Szerkesztve ]

(#45) #16729600 válasza Márton (#41) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd én úgy számolok -osztok.szorzok ami megfelel az én igényeimnek.Inkább levágnám a kezem lombfűrésszel érzéstelenítés nélkül,semmint hogy vegyek egy pendrive meretű SSD-t 18k-ért.A gyorsaság nem érdekel,amivel lassabb egy HDD azt az időt tök hasznosan kihasználom (rágyújtok egy cigire vagy megnézek egy samplét a kedvenc animal poresz oldalamon,esetleg csinálok egy fröccsöt a kannás boromból).Ezek az én szempontjaim,a tiéd mások,ámen érte.Az meg,.hogy nem tudod értelmezni,mennyiért vettem az 1TB-s vinyót a te fogyatékosságod (írásjel ide vagy oda). :Y

(#46) Drenadar válasza #16729600 (#45) üzenetére


Drenadar
veterán

Lehiggadhatna mindenki így Karácsony tájékán.

Mindenkinek mások az igényei, és csábító a nagyobb tárkapacitás.

De mond már el nekem, hogy minek nézegetted az SSD-ket, ha neked a sebesség semmit nem jelent? Nem támadt fel benned az igény, hogy jobb lenne ha gyorsabb lenne az operációs rendszer?
Elmondásod szerint neked egyáltalán nem kell, de csak az ára tartott vissza.
Sűrűn vesznek az emberek olyan cuccokat, amikre semmi szükségük?

(#47) #16729600 válasza Drenadar (#46) üzenetére


#16729600
törölt tag

A llenyeg az volt,hogy ENNYiERT nem kelll.Szamomra az ara nem all aranyban az elerheto sebesseg novekedessel.Ellenben megertem,ha valakinek ez a prioritas es nem ugatom le erte.

(#48) Viktor81 válasza Boxi88 (#28) üzenetére


Viktor81
senior tag

Kedves Boxi !
Ne haragudj, de butasagot beszelsz ! Elmagyaraznad, miert kell a jatekoknak SSD-n lenni ? 12 mp helyett 11 alatt toltodjon be egy palya ? Egy SSD, mondjuk 64 G, ezen oprendszer es apps. + 1 T (mondjuk Black WD) azon minden mas. Igaz, igy ket meghajto lesz, de talan nem orul bele az ember, mire kiigazodik kozottuk. (Kulonben szerintem nem is egeszseges az oprendszer particiojan tarolni az adatainkat, de ez az en velemenyem)

Kellemes unnepeket !

(#49) Champipi válasza M. Andris (#33) üzenetére


Champipi
senior tag

Nékem is 120 GB-os Crosair van a laptopban. Win7 rajta ül, 1 vagy 2 játék telepítve, és még mindig marad 20 GB hely pár filmet lehúzni.

Amikor megunom az anyagot, akkor külső USB-s 640 GB laptopvinyóra kiírom a megnézett filmeket, és jöhet a következő adag.

Eddig egyszer sem adódott olyan szitu hogy kevés lett volna a 120 GB, ezen én is meglepődtem...

(#50) Boxi88 válasza Viktor81 (#48) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem haragszom én se rád, se senkire, csak ahogy már írtam is, én valahogy jobban szeretem ha az összes telepítendő dolog egy helyre van telepítve, ami Nálam a C: ahol a win is van... már próbáltam, hogy a D: (másik merevlemezre installáltam a játékot, és mikor újra kellett rakni a wint, akkor a játékok nagy része nem indult el, mert a C:-re is telepített fájlokat amik az indításhoz kellettek... azokat meg összevadászni ennyi játéknál, nem egyszerű!

És ha életszerű ha nem (ahogy valaki írta), nekem egy win 1,5-2évig van fent egyhuzamban, újrarakás nélkül és ennyi idő alatt simán összejöhet "25+" játék... mert mint írtam én nem törlöm, mert ha újra játszani akarok vele akkor nem kell telepíteni újra meg újra... Ez már az én defektem, hogy így használom a gépem, de nekem így jó....! Eddig ugye a merevlemezek nagy kapacitásnak köszönhetően bevált, de mivel áhítozok a nagyobb sebességre mint más, ezért gondolkodom egy SSD-n, na és itt szakadt el a cérna másoknál, hogy nekem kéne az 1TB-os... csak nem tudom, hogy ezen egyeseknek miért kellett felháborodni...

De még egyszer mondom, nem haragszom senkire, csak nem értem, hogy miért kell valakit azért "lehülyézni" mert máshogy használja a gépet mint Ő! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.