Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Na hoppácska, mióta vágyom egy ilyen fordított házra és ez korrekt árban is jön ráadásul.
A procinak benyomok egy kompakt vízhűtést a VGA -ról meg felfele száll a meleg levegő, kell ez a ház.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

eleje elég randácska.

a fordított alaplap egyre több modder fantáziáját mozgatja meg.
az úttörő gyártók tulajdonképpen csak ezt koppintják, és készítenek sorozatot.
szerintem egyre több ilyennel fogunk találkozni...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) T_Stark


T_Stark
őstag

Ez a fordított elrendezés lehet hogy nem hülyeség, bár fura, szokatlan.
Az eleje viszont bűn ronda.

(#4) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

MicroATX-hez kerestem nemrég ilyen fordított elrendezésű házat. Ez volt a legszebb, amit találtam elfogadható áron, de itthon sajnos esélytelen a beszerzése; mindenképp kintről kell megrendelni. :(((

A Spire nem tetszik. :N

(#5) siti válasza szab.tam (#2) üzenetére


siti
senior tag

ez a legegyszerűbb mod, csak fejre kell állítani a normál házat :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én balkezes vagyok,de ez a házikó még nekem is "setye". :P

(#7) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

BTX revival.

egyébként bizonyos esetekben nem rossz az elrendezés, bár akkor már inkább alulról felfelé.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) vlaci79 válasza T_Stark (#3) üzenetére


vlaci79
senior tag

Tök jó kb 3 éve így van cm stacker stc-t01 házikóm átalakítva. :)
Ideje volt hogy meglépte valaki...

(#9) Zanik válasza sing1ep1ayer (#4) üzenetére


Zanik
addikt

Silverstone TJ08-a is hasonló elrendezésű, csak ott "sajna" felül van a táp. És bár lehet itthon kapni, de nem olcsó! :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) atti_2010 válasza Zanik (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha felül van a táp akkor pont a lényeget veszted el, mert nem jó ha a keletkezett hő még fűti a tápot ahelyett hogy hűtené a másik hogy nem tudja olyan hatékonyan eltávolítani a meleget mint egy szimpla venti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az odd-hely középen, erős konfiggal kazán felül, tornádó alul...
tesztet róla!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) szab.tam válasza Zanik (#9) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezen sokat agyalhatott a tervező. megfordítja, és felülre teszi a tápot. kongratula....

****

a 90 fokos elforgatás sem rossz.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) atti_2010 válasza szab.tam (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

a 90 fokos elforgatás sem rossz.

Igen csak olyan hazát utoljára 99 karátos arany árában láttam, de a minőség is olyan volt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) James42


James42
csendes tag

Arra már régóta kíváncsi vagyok hogy miért vannak úgy elrendezve a gépek, hogy a videokártya hűtése lefele néz, mikor köztudottan a meleg levegő felfelé halad, így elméletben visszaszáll a kártyára

(#15) atti_2010 válasza James42 (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mert mikor kialakították az ATX szabványt a VGAk alig melegedtek és nem volt szempont a dolog és már adott volt a felállás a PCI elhelyezkedése miatt, mikor már számított volna a VGA helyzete már késő volt módosítani és nem merte bevállani senki a vásárlók haragját.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) szab.tam válasza atti_2010 (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a VGA -ról meg felfele száll a meleg levegő, kell ez a ház."

ha jobban belegondolunk, itt is gubanc van. bármelyik ref, nem ref, de moddolatlan vga hűtő ventije a nyák irányába fúj. (hacsak nem zárt, és hátul ki.)
ha megfordítjuk, akkor a venti fentről szív, és lefelé fúj a nyák irányába.
tehát semmi nem tökéletes, mindenhol megvan a hátulütő...

én már fejben megterveztem a tökéleteshez közelítő elrendezést. de az sem nem kompakt, sem nem szabványos, sem nem sorozatban gyártható....

(#14) James42
változnak az idők, követelmények, lehetőségek.
lsd. molex csati. amikor kitalálták, egy zseniális dolog volt, mert tudták szabványosítani, viszonylag nagy áramigényű cuccokat lehet etetni vele.
viszont a mostani körülmények közt a kezét törnénk le, akinek az eszébe jutott...

a mai is élő szabványok megalkotásánál kevesen gondoltak többszáz wattokat zabáló vga-kra, agyontuningolt procikra, 1-2 kw-os tápokra, stb.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) atti_2010 válasza szab.tam (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

moddolatlan vga hűtő ventije a nyák irányába fúj.

Igen de a nyákhoz érve azonnal megfordul és megint felfele igyekszik, pláne ha a ház aljába is van 1 venti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) szab.tam válasza atti_2010 (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"megfordul"

ez az. csak hát kicsit szédelgős dolog. e a legroszab dolog, amikor nincs egy tervezett, határozott, természetes gravitációt nem megerőszakoló irány...

megoldható, persze. egy moddolt hűtővel. csak hát ennek pont az lenne a lényege, hogy széria cucc legyen.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) nicu71


nicu71
addikt

hm..szerintem nem rossz ez,érdekes ez a fordított koncepció,és még az ára is OK.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nekem ez csak parasztvakításnak tűnik... :R

Wasabi...

(#21) atti_2010 válasza Kronos3000 (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze mert fogalmad sincs a hőterjedésről, még akkor sem ha 100 bólogatós szmájlit pakolsz a mondat végére.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) Michell válasza atti_2010 (#17) üzenetére


Michell
tag

Üdv!

Én egy hasonló elrendezésű házat - Nexus V1 - használok évek óta.
Az persze lényegesen zártabb és szerintem csak olyan videokártyával működik a hűtése, amelyik hátra kifúj.

Mert a most divatos 2-3 ventis VGA hűtések legnagyobbrészt pont az általad írt megfordulást, körbeforgást okozzák - a ház felső részében.

(#23) atti_2010 válasza Michell (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én nagyon örülök ennek a háznak még akkor is ha nem a legszebb mert nagyon jó árban van és eddig hasonló házakat csak nagyon drágán láttam, a másik hogy egy Bullt vagy Pilet akarok venni kompakt vízzel és ez a ház tökéletesen beleillik ebbe a párosításba mert így a CPU nem a házat fogja fűteni, a VGA -ról meg a felső ventin keresztül simán távozik a meleg.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) szab.tam válasza atti_2010 (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#21) atti_2010 :D
egyetértek.

***

100 szó, 1 a vége: üdvözlendő. reméljük, csiszolgatva egyre többen kijönnek hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) macilaci78 válasza proci985 (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is a BTX jutott eszembe...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) ViZion válasza atti_2010 (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Miért? Passzívban lenne értelme, de ha fújod rá a levegőt akkor ezekkel az ide-oda forgatásokkal sok eltérés nem lesz. Ha gondolod megfordítom a kardfogúm és mérek egyet... :D :D :D (szmájlik és písz :R )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) proci985 válasza atti_2010 (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

raven03b annyira nem drága azért. a temjin11 az, de az overkill.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) atti_2010 válasza ViZion (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

de ha fújod rá a levegőt akkor ezekkel az ide-oda forgatásokkal sok eltérés nem lesz.

Pedig lesz, kivétel az a kártya ami kifele fúja a levegőt a házból.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Na, csókolom, itt az én büszkeségem: egy slotos hátlap, 2 slotos hűtésű gt440. A proc 30 fok idle p95 alatt 51. És azt kapja. Na akkor ez most success vagy fail?

[L:/dl/upc/2012-09/06/372960_zeweekbh693vtpz4_p7110296.jpg][/L]

(#30) szab.tam válasza XEON_QUADRO (#29) üzenetére


szab.tam
nagyúr

túl közeli a kép, így a ház szemszögéből nem teljesen átlátható.

még 1 valaki, aki feltalálta a szobahőméréskeltű, szenzorból aida/everest-tel kalkulált idle prcocihőt...
(valóságban kb. +5-10 fok)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) proci985 válasza szab.tam (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja pici a kép, meg BTXnél jobbak a hőfokok általában

zárójalben:egyébként 30 fok idle/50fok load létezik (szériától függően kupak pontos tud lenni teljes tartományon), csak megfelelően böszme hűtő kell hozzá.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem tudom miért lenne jobb mint a többi. Nekem nem jön be.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) szab.tam válasza Ł-IceRocK-Ł (#32) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért jobb(?), azaz attól függ kinek, tehát más, hogy a vga hűtő fölfelé áll. így más a vga szellőzése. a vga hasáról fölfelé tud szállni a meleg, egyenesen a ház teteje felé.
nem fűt alá a többi komponensnek.
és mivel sokszor a vga a legnagyobb hőtermelő, ezért lehet érdekes.
de ez természetesen felhasználó függő, hardverkomponensek kérdése...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) Ł-IceRocK-Ł válasza szab.tam (#33) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

mondjuk ez így rendben van ahogy mondtad

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#35) szab.tam válasza Ł-IceRocK-Ł (#34) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

és a gyártók próbálnak valami mást csináni. eltérőt a többiektől, a nagy eladási nehézségektől tarkított mizériában.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36) Ł-IceRocK-Ł válasza szab.tam (#35) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

mondjuk az nem baj hogy ötletelnek és újítanak. csak így lehet előre menni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#37) szab.tam válasza Ł-IceRocK-Ł (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát ja.

nekem régi vesszőparipám, hogy 1x el kéne dobálni a szabványokat.
hogy ne korlátozzanak pl. a méretek.
de ez egy idealisztikus képtelenség.

már az is irdatlan felzúdulást okozott anno, (pl. konkrétan a részemről is), hogy nem 2 ide csatlakozós lapok jöttek ki. majd teljesen el lett hagyva némelyikről.

nehéz ügy ez... :K

fejlődés vs. visszafelé való kompatibilitás.
viszont van 3 nagyon jó ellenpélda, ahol jól megoldották: sata1-2-3, usb1-2-3, pcie1.0-2.0-3.0. - de ott vannak az örökölt korlátok ugye....

és akkor vannak az átalakítós toldozások: d-sub, dvi, hdmi, dp, (aktív vs. passzív). különböző rev-ek. digitális, analóg tüskék, hd audio, sávszél korlátok. f* kivan.... :(((
és akkor ugye ott a tb is.

úgyhogy kéne valami beválalós, mindent dózeróló akármi.
ezt mondom úgy, hogy alapvetően konzervatív vagyok, egyelőre az összes gépem, tartalék alkatrészem 775, ddr2... :U :D
(mert hogy nem vagyok lemondani a kompatibilitásról. legalább itthon....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.