Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ugy veltem az integralt VGA is pasztas hutessel rendelkezik azonban tevedtem, egy egyszeru muanyag darab a hoatado."

Ha jól gondolom ebben már. első generációs Intel Ix-xxx processzor van.
Ez még nem APU, de már egy lapra van integrálva az IGP és a CPU,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ugy veltem az integralt VGA is pasztas hutessel rendelkezik azonban tevedtem, egy egyszeru muanyag darab a hoatado."

Ha jól gondolom ebben már. első generációs Intel Ix-xxx processzor van.
Ez még nem APU, de már egy lapra van integrálva az IGP és a CPU,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) shteer


shteer
titán

ami műanyagnak tűnik, az egy hővezető gap-pad

..szerintem jónak tűnik

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Jelenleg is odahányják a pasztát 100-600 000ft os gépig. Legalábbis amiket eddig én láttam mind ilyen volt. Ebből azonosítható, hogy volt e a gép valaha pasztázva mert hozzáértő nem hányja oda. :D

Egyébként dícséretes, ez a szerelhetőség. Sok 3x ennyibe kerülő gépnél ez nem egy 20 hanem 2 órás művelet mire felrobbantja az ember a gépet 50 darabra, hogy eljusson a hűtésig.

Bárminek a szétszedése mindig is garanciavesztést okozott az IT világban, de persze nyom nélkül dolgozva nincs aggodalomra ok. Bár amit észrevettem, hogy bizonyos laptop csavarok végei kék színűek. Ez nem tudom valami garancia jelző lenne e.

[ Szerkesztve ]

(#5) shteer válasza kmisi99 (#4) üzenetére


shteer
titán

menetrögzítő. nem csavarodik ki rázkódástól.

..szerintem jónak tűnik

(#6) dugo_ válasza kmisi99 (#4) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem gyártófüggő a dolog, mindig is voltak nagy szerelőablakos, kvázi plombálatlan gépek, amikbe elég mélyen bele lehetett nyúlni,. Ugyanakkor találkoztam olyan Acer-rel, aminek még a ventilátorán is matrica volt, ami szerintem elég kontraproduktív, csak a blogban leírt állapotok kialakulását segíti elő.

Lehet én viszem túlzásba a dolgot, de nálam 2 hetente kívülről porszívózás, 4-6 hetente ventilátort lebontva még precízebb porszívózás belülről, 6-12 havonta újrapasztázás, hőcső mosás a menetrend a gépeimnél.

Ugyanitt csak a fejemet fogom, amikor valahol olyat látok tanácsként, hogy elég az amúgy méregdrágán adott palackozott levegővel megfújkálni a gépet, az majd kipucolja. Hogy a befelé fújt kosz mégis mitől fog onnan eltávozni, az meg rejtély marad...

Persze ehhez célirányosan kell könnyen szerelhető gépet választani, agybajt tudok kapni azoktól az egybeházas daraboktól, amiknél csak a RAM-oknak és a HDD-nek hagytak egy-egy ablakot, minden mást gagyi műanyag borít és azon is csak lőrésnyi rostélyok vannak, hogy még véletlenül se tudjon szellőzni a szerencsétlen gép.

(#7) kmisi99 válasza dugo_ (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Most hogy mondod én is találkoztam konzumer asus géppel ami rommá volt matricázva, HDD ram csere megengedett volt más nem. A hűtés egyik csavarján ráadás garancia matrica volt, az amire ha ránéz az ember elszakad, inkább dögöljön meg a gép garancia lejárta után 1 évvel mintsem évente ki legyen takarítva.

Egyébként szerintem túlzás amit csinálsz. kb 3 al meglehetne szorozni pár értéket. Az évente pasztázás még rendben is van. Ahány gépet láttam ott általában 1 év alatt csak finom porréteg képződött mindenütt, a bejegyzésben lévő por tömítéshez kell vagy 3-4 év. Az a finom por réteg meg szerintem ugyan elfér nem attól fog elromlani.

(#8) kicsiogre válasza dugo_ (#6) üzenetére


kicsiogre
tag

Én is ilyen vagyok a gép az asztalon van porszűrőnek sima harisnyát használok de a finom por igy is bejut , bár nálam padlószőnyeg van plusz a szobám ablakán rengeteg por jön be a függöny is tiszta por 2 hét után. A géppel úgy vagyok legyen tiszta nem bírom elviselni ha poros a pasztázás az évente aktuális , illetve a videokártyát most ősszel újrapasztáztam a nyári hőség megviselte , de hát embere válogatja engem is megszólnak minek ennyit pucolni ..... van aki évekig hozzá se nyúl.

(#9) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Megkérdezhetem hogy mit használtál a régi, rászáradt paszta eltávolításához? Valami oldószeres ruhát? Nem értek hozzá, azért lennék rá kíváncsi.

(#10) Thome válasza SATA_boy (#9) üzenetére


Thome
addikt

Ez engem is érdekel, mert mindig marad egy minimális felületi paszta a proci körül, ami eltávolíthatatlan.

Szerk: Tényleg, itt a cégnél is izopropillal szedünk le minden turhát a kényes alkatrészekről...

[ Szerkesztve ]

(#11) dugo_ válasza SATA_boy (#9) üzenetére


dugo_
veterán

A legjobb kombináció a mikroszálas törlőkendő és a nagy százalékos izopropil alkohol. Előbbi nem szöszöl, utóbbi nem bántja az érzékeny alkatrészeket.

Hűtőbordáról akár le is lehet spaklizni a nagyobb rászáradt darabokat, CPU felületéről inkább ne.

(#12) Hieronymus válasza kmisi99 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bárminek a szétszedése mindig is garanciavesztést okozott az IT világban, ..."

Nem teljesen, sőt a Dell gépeire egyáltalán nem igaz.
Minden modell esetében szabályozva van, mit cserélhet a felhasználó, saját "szervize". Mit cserélhet harmadik fél szakszervize és mit kell a Dell saját szolgáltatásában cserélni.
Ettől függetlenül a szerelési útmutatók teljes egészében hozzáférhetőek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Kolondrum

Nálam az a kép nyert ahol a lamellák előtt egy egybefüggő por téglalap alakult ki. :R
Ha ezeknek a gépeknek szájuk lenne, réges-régen sikítottak volna, hogy "lőjük le" a gazdámat.

[ Szerkesztve ]

(#14) kmisi99 válasza Hieronymus (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen az egyértelmű, hogy általában ramot hdd ilyesmi apróságot lehet otthon is cserélni. A durvább belenyúlásokra gondoltam.

(#15) Spet válasza Kolondrum (#13) üzenetére


Spet
addikt

Es ahhoz mit szolnal, hogy az 1 eves Acer laptop egy 3,25'-os floppy meghajto hangjaval indul el hibernalas utan? :D Ugyanaz a tulaj (parom novere), max meg 1 evet adok neki.

Asszonynak meg elmeletben most csinaltak meg a VIAO-jat, vagy kupont kap cserebe (megnezte a foldet, de meg elt a kiterjesztett baleseti garancia szerencsere) ezt meg nemtudjuk, de azt ha kipucolnom kellet volna ott lehet megallok egy kicsit gondolkodni.

Szerk.: kmisi99 A ventillator rogzito csavarok vegei voltak megfestve kekkel, mig a heatpipe-e nem, erdekes, de nem kell ilyenekkel foglalkozni egy ilyen idos gepnel (ami meglepoen jol uzemel a torodes utan).

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#16) Kolondrum válasza Spet (#15) üzenetére

Tény, hogy van aki csak felhasználó. Párom gépét is én tartom karban. Még a telóját is, nem is tudja, de hamarosan hoz neki valamit a posta. kínából. :))

Sajnos azonban van olyan réteg akivel nem tudok mit kezdeni, mert ők azt látják nem jó és csináld meg, de ha nem áldoznak rá én nem leszek adomány vonal. Lesz pénz lesz gép, nem lesz pénz foltozom és kész. Bár van aki még ennél is rosszabb. Egyik ismim mindent überel amit valaha láttam. Hála égnek a gép már csak virág tartó lett, letakarták. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17) mokus1


mokus1
addikt

Jó cikk.

Annyi megjegyzést tennék hozzá hogy amint látom egy I3-370m van benne.Nos ott annak azért van két ,,feje" mivel az egyik a cpu a másik a igp. Amin nincs semmi az a PCH. HM55-ös chipkészlet de hála a jó képeknek rá is van vésve:)

Én is tegnapelőtt estem neki szintén HM55 nekem semmi sincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#18) Spet válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Spet
addikt

Hat igen, en is toldozgattam nagytesomnak a P4-es gepeit, aztan szetbontodtak a kezem alatt (nincs is jobb neha mint a 20-40GB-os merevlemezeket szetszedni, hogy mik is a kulonbsegek gyartok szerint).

A laptopot meg megint bontanom kell, mert a bekapcsolo gombra nehezen reagal... :(((

Xiaomi lesz vagy valami mas?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19) vegyszer válasza Spet (#15) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem tudom hogy mit csináltak a laptopon a gariban, de 6 hét után visszatért a halálból.
Több műanyag is fólia alatt van. De én biza be se bootoltam.

Ui ez a gép kié lesz, ha haza hozod?

Közben nekem meg a Zasszony laptopja feküdt meg.
Windows XP alatt nme láttam még ez előtt boot loopot.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20) Spet válasza vegyszer (#19) üzenetére


Spet
addikt

Megtartom magamnak, jol birja a gyurodest (illetve majd kap egy boritas festest, hogy pofasabban nezzen ki, csak valami gyari szinnel eggyezo spray-t kell talalnom). Illetve lehet turok hozza egy i5 vagy inkabb i7 processzort, azzal meg kenyelmesen ellehet hasznalni netezesre vagy monitorra kilove filmezesre plussz evekig.

Majd akkor eggyutt megnezzuk mit alkottak szervizben. :K

Linux sem bootolt be pendrive-rol?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.