Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) D1Rect válasza danih (#100) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak arra akartam rávilágítani ezzel a hülyeséggel, hogy az "ez a szabály" érv nem tromfol mindig mindent.

Az utcára szarásról meg az jut eszembe, hogy pár hete volt amikor egy néhány éves kissrácot(3-4 talán) 50 vagy 60$-ra büntetett meg a rendőr mert "közterületen vizelt".
Nem tudta visszatartani és egy boltban sem engedték meg neki, hogy elvégezze a dolgát.

(#102) Speeedfire válasza D1Rect (#101) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egy gyereket ne hasonlíts már össze egy felnőttel...ha az én gyerekem sz*rna a járdára, mert rájött neki és nem tudom máshova vinni és ezért megbüntetnek még röhögök is rajta a haverokkal.
Csak, azért mert valamit meglehet tenni, azért nem fogom megtenni.
Nem azért tanítják a párhuzamos parkolást. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#103) Syl válasza D1Rect (#99) üzenetére


Syl
nagyúr

He? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#104) Jhonny06 válasza bambano (#79) üzenetére


Jhonny06
veterán

Milyen egérkamion? Egy normál helyre még egy batár nagy kombi vagy terepjáró is be tud állni, maximum kilóg egy kicsit a fara, de annyi baj legyen, úgyse úgy mész a parkoló autók között, hogy súrolod a hátuljukat. Ez most valami érvféle akart lenni?

(#105) bambano válasza Vakegérke (#95) üzenetére


bambano
titán

gyengébbek kedvéért arra is van szabály, hogy mekkora legyen a parkoló. ha azokra nem vonatkozott a szabály, akik méretezték a parkolókat, azokra miért vonatkozik szigorúan, akiknek bele kellene állni?

én milyen szabályt szegek meg a 2.14x4.77 méteres autómmal?

több, mint hét éve megvan. egyetlen egyszer sem álltam meg vele a parkolásra felfestett vonalak szerint a póluscenter parkolójában, mert NEM FÉR EL BENNE AZ AUTÓ.

Lekottázzam újra? nem neked vagy nem csak neked szól.
NEM FÉR EL BENNE AZ AUTÓ.
hol álljak meg?

teljesen normális, hogy a szabálytalan parkoló által okozott problémát úgy oldotta meg, én is úgy szoktam, hogy olyan helyre parkol szabálytalanul, ahol ez nem okoz gondot.

ebben az esetben "Tartok tőle, hogy a hozzáállásod azokat csapja arcon, akik tisztességesen betartják a szabályokat.": ez csak süket trollkodás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) bambano válasza Syl (#98) üzenetére


bambano
titán

Maradjunk annyiban, nemrég láttam, hogy frekventált helyen az angol wc elé szart valaki.
szóval a szabályaid idejétmúltak.

és még mindig adósok maradtatok egy ésszerű indokkal, hogy miért ne álljon meg az ember így, ha van elég hely. például a póluscenter parkolója még soha nem volt tele. ha megállok 2-4 parkolót elfoglalva, akkor nem 300, hanem csak 296 parkoló marad üresen. ezzel valóban égszakadás jellegű problémát okoztam, ki kell írni az új választásokat, meg összeomlik miatta a valuta unió és obamának is elcrashel a blackberryje.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) bambano válasza Jhonny06 (#104) üzenetére


bambano
titán

Hiába magyarázom neked, hogy az én autóm nem fér be?
Hiába mérjük meg pontosan például az ezen a képen szereplő parkoló szélességét és hiába derül ki, hogy 26 centin kellene kipréselnem a 124 kilómat, akkor is hajtjátok ezt az ökörséget, mint az imamalmot?

Ne trollkodjatok, az az én reszortom.

A kilóg a faráról meg annyit, hogyha választanom kell, hogy 20 méterrel többet gyaloglok, hogy ne érje szó a ház elejét a parkolás miatt, vagy beállok a legközelebbi szűk helyre kockáztatva, hogy plázacicák lezúzzák az autó fenekét, akkor tudok választani, hogy gyaloglok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#108) Jhonny06 válasza bambano (#105) üzenetére


Jhonny06
veterán

Milyen autó? Valószínűleg csak szarul parkolsz.

(#109) bambano válasza Jhonny06 (#108) üzenetére


bambano
titán

le volt írva a neve is, a méretei is, már többször ebben a topicban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) bambano válasza danih (#100) üzenetére


bambano
titán

A kölcsönös együttélés szabályai arról is szólnak, hogy nekem mindent szabad, amivel semmi kellemetlenséget sem okozok másoknak és vica versa.

Miután semmilyen értelmes indokot nem hoztatok fel arra nézve, hogy miért ne parkolhatna valaki úgy (azért nem hoztatok fel, mert nincs ilyen indok), így nem lehet elvitatni senkinek a jogát, hogy adott helyzetben így parkoljon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) bambano válasza Speeedfire (#86) üzenetére


bambano
titán

mi a probléma azzal, hogy tudom egy kockakő szélességét, tudok számolni darabszámot meg szorozni?

Jónéhány családi kisbuszt tudnék mondani, ami elfér ott, ahol a vectra nem. pl. meriva. zafira. hogy a másik hsz-ben emlegetett kombi astrát ne is mondjam (nem írta, melyik, mert csak a H astra kombi számít egy méretnek a vectrával), meg fabia rotfl. fabiát felhozni méretbeli kérdésekben a vectrához, ez tényleg könnyesre röhögős. a fabia egy egérkamion. Még az octavia is kisebb egy számmal.

és akkor még nem beszéltünk olyanokról, mint insignia meg insignia kombi... ezek nem extra autók, ezek csak családi méretű 5ajtósok, a maguk 5 méter körüli hosszával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) bambano válasza Jhonny06 (#108) üzenetére


bambano
titán

Még azt tegyük hozzá, hogy nekem a parkolás az, ha az autó nem lóg rá a közlekedő utakra és az ajtót is ki lehet annyira nyitni, hogy kígyómozdulatok nélkül ki tudok szállni, a csomagtartóhoz hozzáférek, egy bevásárló kocsival is, meg nem nyitja rám az ajtaját a mellettem parkoló bizsumobil tulajdonosa, meg ilyenek. 60-80 rugó egy elem fényezése, nekem ennyiért megéri +30-40 métert gyalogolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) Speeedfire válasza bambano (#111) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ok, bár még mindig nehezen tudom elhinni, hogy egy vectra szélesebb, mint egy mondeo, vagy transit. Vagy akár egy x5-ös.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#114) bambano válasza Speeedfire (#113) üzenetére


bambano
titán

igen. szélesebb.
ford vs. vectra
play TADAAAAA.wav.

szerk: javítom: a transitnál nem szélesebb. elnéztem a számokat. a vectra tükrökkel szélesebb, mint a transit kasztni, tükrök nélkül. kb. pont félúton.

szélesebb, mint az x5-ös bmw, mert itt csak a teljes szélesség van megadva, 1940 mm, ami a vectránál tükrök nélkül 1798, teljes szélesség (tükrökkel) 2140 mm.

szóval hagyjátok az egérkamionokat, a vectra az egy nagy autó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#115) Speeedfire válasza bambano (#114) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elismered, hogy szélesebb a tranzit, de a vectra mégis egy nagy autó.
[link] => kedvenc szófordulata.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#116) danih válasza bambano (#110) üzenetére


danih
addikt

A kölcsönös együttélés szabályai arról is szólnak, hogy nekem mindent szabad, amivel semmi kellemetlenséget sem okozok másoknak és vica versa.
Remélem kigyulladt a képzeletbeli pilács a fejed felett, ugyanis pontosan erről szól a dolog. Honnan a lófütykösből tudnád, hogy tíz percre rá, miután ilyen "zseniálisan" leparkoltál, nem lesz tele a parkoló, nem jön még egy csomó ember - aki pont miattad fog szitkozódni? Sehonnan. A kölcsönös együttélés szabályai azt kívánják meg, hogy normálisan letedd valahol a szekeret, ezért is találták ki a felfestett parkolót, mint olyat: tudod, optimális helykihasználás, ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

(#117) Syl válasza bambano (#106) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor sem állok be így egy parkolóba, ha az teljesen üres!
De nyilván az én bajom, hogy ilyen gyökér vagyok... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#118) bambano válasza Speeedfire (#115) üzenetére


bambano
titán

korrektebb volt beleírni, hogy elnéztem a számokat, mint kitörölni az egészet és újraírni.
így ha valaki közben válaszolt volna rá, megmarad az előzmény és nem őt nézik hülyének, hogy miről beszél.

vitakultúra. :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#119) bambano válasza danih (#116) üzenetére


bambano
titán

mert pl. gyakran járok arra és még soha nem volt tele?

másrészt meg: becentizem az autót a helyére, akkor honnan tudod, hogy nem fog valaki úgy beállni mellé, hogy nem tudok majd beszállni az autómba?

(#117) Syl: valóban, hogy nem akarod belátni, hogy nem fér el másképp az autó.
de nagyon szívesen meghallgatom, hogy te mit tennél, ha akkora autód lenne, ami csak úgy vagy úgy sem fér be a felfestett helyre, hogy nem tudsz kiszállni belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#120) Speeedfire válasza bambano (#118) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De a végén levontad a konzekvenciát: "szóval hagyjátok az egérkamionokat, a vectra az egy nagy autó."

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#121) bambano válasza Speeedfire (#120) üzenetére


bambano
titán

megírtam az egészet, beküldtem. közben rájöttem, hogy az egyik adatlap bámulása közben felcseréltem két számjegyet, vagyis rosszul olvastam. ezek után utólag beleírtam a szerk: kezdetű két sort. tehát az utolsó sor hamarabb született, mint a közepén az a kettő.

lehet, hogy jobb lett volna egy másik hsz-be beleírni, hogy elnéztem a számot, fene tudja.

az x5-ösnél még mindig nagyobb. arról pedig fotót kérek, hogy egy transit elfér a pólus parkolóban :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) Speeedfire válasza bambano (#121) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem pólus, hanem tesco parkolót írtam. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#123) bambano válasza Speeedfire (#122) üzenetére


bambano
titán

hasogasd a szőrszálat. én pólust írtam, mert a győri vagy veszprémi teszkó parkolójában még nem jártam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) D1Rect válasza danih (#116) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg is jelent a "képzeletbeli tömeg" aki nincs is ott, de bármikor feltűnhet.
Vigyázzál, mert ez már a politizálás határán van! ;] :DDD

(#125) Speeedfire válasza bambano (#123) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem azért írtam, lehet hogy 10cm-el szélesebb a tesco parkoló, mint a pólusé...nem tudom.

Bónusz kép.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#126) Jhonny06 válasza bambano (#109) üzenetére


Jhonny06
veterán

Naponta látok Vectrával normálisan parkoló embereket, úgyhogy továbbra is: lásd: #108-as hsz. Akinek hasonló autója van, azoknak mind kilóg valamennyire, jobban, mint pl. egy kisebb VW vagy bármi. Mégse foglalnak el több helyet, mert a parkolóban nem úgy megy az ember, hogy rátapad az út bal szélére, hanem kb. középen, amíg meg jönnek szembe, aztán max lehúzódsz. De ettől még nem fogják meghúzni, mert biztos meglepő, de ilyenkor az ő autójuk is sérül, így senkinek nem érdeke (tadaaa.wav). Bírom ezt a "meghúzzák az ótóm" mániát. A bevásárlókocsi meg ki fog lógni az útra, mindenki megoldja valahogy, ettől még nem foglalnak el hosszanti irányba 2 helyet, mert parasztság.

Most komolyan azt hittem, hogy valami batár nagy autót fogsz írni, de egy Vectra lófasz.

[ Szerkesztve ]

(#127) D1Rect válasza Speeedfire (#125) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért már nem egy kifejezetten nagyobb autóval példálózol javarészt üres parkolóban. :)
Ugye már érzékeled a különbséget?

(#128) Syl válasza bambano (#119) üzenetére


Syl
nagyúr

A képen az autó bőven elfér(ne) a felfestett helyen.
Ha pedig (nem "ha", hanem "amikor") nagy autóval megyek és szűk a hely, akkor oda állok, ahol nincs a közelemben másik autó. De akkor is a felfestett sávokon belülre.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#129) Vakegérke válasza bambano (#110) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd tömörítsek: "...nekem mindent szabad..."
Egészségedre.

Bárhogy is ágálsz, bárhogy is magyarázod a bizonyítványt, nem mentség a trehányul, nem tudom módon, másokat semmibe vevő módon parkoló autósoknak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#130) D1Rect válasza Vakegérke (#129) üzenetére


D1Rect
félisten

Az elmúlt pár évben láttam már kiragadásokat a másik kommentjéből és annak a félremagyarázását, de szerintem ez viszi a pálmát.

A másik lehetőség, ha tényleg ennyire nem megy az értő olvasás akkor talán hanyagolni kéne a fórumozást.

(#131) Vakegérke válasza D1Rect (#130) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerinted nem volt provokatív a kiragadott három szó?

Hidd el, értek én sok mindent, de az már kevésbé érthető számomra, hogy foggal körömmel ragaszkodtok a szabálytalanul parkoló vélt igazságához.
Vagyis egyetlen módon érthető. Ti is csak így, slendrián módon lecsapjátok az autót, és hát ugye akkor ez természetes számotokra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#132) bambano válasza Vakegérke (#131) üzenetére


bambano
titán

A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki mellette van én nem ellenzem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#133) bambano válasza Vakegérke (#129) üzenetére


bambano
titán

A bizonyítvány pedig az, hogy semmilyen észérvre, objektív tényre nem reagáltatok, sehol nem bizonyítottátok, hogy ez a viselkedés bárkinek is kárt okozna, csak hajtottátok a hülyeséget, mint az imamalmot.

Ez a bizonyítvány. A tiétek. Ezt kellene magyaráznotok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#134) D1Rect válasza Vakegérke (#131) üzenetére


D1Rect
félisten

"A kölcsönös együttélés szabályai arról is szólnak, hogy nekem mindent szabad, amivel semmi kellemetlenséget sem okozok másoknak és vica versa."

"Bárhogy is ágálsz, bárhogy is magyarázod a bizonyítványt, nem mentség a trehányul, nem tudom módon, másokat semmibe vevő módon parkoló autósoknak."

Keresd meg az 1 különbséget az eredeti és az általad értelmezett között!

(#135) Vakegérke válasza bambano (#133) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, ez hidegen hagy, vagy csak nem olvastad el.

A bizonyítványt nem annak kell magyarázni, aki tiszteli a szabályokat.
Aki pedig nem, az hiába magyarázza.

Bár (nem tőled) enyhe felszólítást kaptam, hogy menjek a fenébe, és ne fórumozzak, nem érzem úgy, hogy el kéne innen takarodnom. Lehet, hogy erősen fogalmazok, de mint kiolvasható megnyilvánulásaimból, a szabályok tiszteletére igyekszem felhívni a figyelmet. Nem hiszem, hogy ez égbekiáltó hiba részemről.
Ha majd többségben lesznek azok, akik magasról tesznek ez etikára, írott és íratlan szabályokra, akkor kénytelen leszek rájönni, hogy a becsület már fikarcnyit sem ér, én önként elhallgatok. Nem szükséges, hogy más fogja be a szám.

Nos, érvelünk, vitatkozunk. Nem hasonlítható ez ahhoz, hogy aki hangosabban ordít, annak van igaza. Elmondom a véleményem, és természetesen elfogadom a velem egyet nem értőkét is.
Ennyi, és nem több. Csak beszélgetünk, vitatkozunk.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#136) bambano válasza Vakegérke (#135) üzenetére


bambano
titán

De, elolvastam, meg is értettem, és levontam a következtetést, hogy az ott leírt lehetőség fikció. Soha nem fog megtörténni. Ugyanúgy fikció, ahogy az összes többi ötlet, ami a ti oldalatokon itt elhangzott.

Azzal akarsz vitatkozni a 20x12 centi ellen, hogy majd hirtelen beesik annyi vásárló, hogy teleszalad a parkoló? Hirtelen? ott állnak az utakon, rendőri irányítást vezényelnek ki, mert özönlenek a népek, hogy na végre, akadályoztatva érezhessék magukat Bambanő és vectrája által? Ennek kb. akkora a valószínűsége, mint annak, hogy Bruce Willis elkésik, emiatt mégis becsapódik az aszteroida és az pont ebbe a parkolóba csapódik, értékes helyeket téve tönkre.

"Aki pedig nem, az hiába magyarázza.": ahhoz, hogy nekem bizonyítványt kelljen magyaráznom, bizonyítanod kellene, hogy az eredeti problémában nincs igazam. De ez nem történt meg, sem általad, sem más által. Tehát az én bizonyítványom eddig nem tartalmaz olyat, hogy nekem magyarázkodnom kelljen. Amikor elnéztem két számot, azt én be is vallottam, nem sunnyogtam el.

"A bizonyítványt nem annak kell magyarázni, aki tiszteli a szabályokat.": ezzel két baj van:
- egyrészt a parkolásos szabályokat is csak mérsékelten ismered, miközben alapvető geometriai problémákkal nem vagy hajlandó foglalkozni, mivel nem a te állításaidat támasztja alá
- másrészt az a bizonyítvány, amit én kiállítottam rólad, az nem a parkolásról szólt, hanem a vitatkozás szabályainak megtartásáról. Tehát neked ezt a bizonyítványt kellene magyarázni, annak az ordas nagy csúsztatásnak a fényében, amit velem szemben engedtél meg magadnak.
"Bár (nem tőled) enyhe felszólítást kaptam, hogy menjek a fenébe, és ne fórumozzak, nem érzem úgy, hogy el kéne innen takarodnom.": viszont érezhetnéd úgy, hogy több hsz-ed is volt, amit nem engedhetsz meg magadnak.

"a szabályok tiszteletére igyekszem felhívni a figyelmet.": téves, te a szabályok EGY RÉSZÉNEK tiszteletére akartad felhívni a figyelmet, ennek megfelelően "Nem hiszem, hogy ez égbekiáltó hiba részemről" de, az.

"Nem hasonlítható ez ahhoz, hogy aki hangosabban ordít, annak van igaza": én sem hiszem, hogy annak van igaza, aki nagyobbat linkel.

"Nos, érvelünk, vitatkozunk": ideje lenne hozzákezdeni. Mondjuk érvelj a 20x12 centi vs. 214 centi témában.

"Ennyi, és nem több. Csak beszélgetünk, vitatkozunk.": lehet, hogy a szándékod ez volt, az eredmény mégis az lett, hogy ordas nagy csúsztatással borzolod a kedélyeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) Vakegérke válasza bambano (#136) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudod mit? Parkolj akár keresztben, lefoglalva néhány helyet. Nem érdekel, nincs autóm, nem előlem veszed el a lehetőséget.
Csak azt ne várd, hogy fentebb vázolt módszereidhez még tapsoljak is.

Van szabály? Van. Betartod?
Innen kezdve miről beszélgetünk?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#138) bambano válasza Vakegérke (#137) üzenetére


bambano
titán

"Innen kezdve miről beszélgetünk?": mostanában arról, hogy vitaképtelen vagy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#139) bambano válasza Vakegérke (#137) üzenetére


bambano
titán

"nincs autóm": akkor nyilván van első kézből információd a vitához...
ez egyre jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#140) Vakegérke válasza bambano (#139) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg nincs autóm. De volt. Mi több, évtizedekig hivatásos sofőr voltam. Ennek értelmében van némi rálátásom a témára.

Kasserolhatnám magam, hogy Csepel, Zil, Zisz, Robur, Ifa, és még valahány név a naptárba' fülkéjében ülve, pusztán tükörből tájékozódva úgy tolattam be bárhova, hogy a rakodók megtapsoltak.
Nem teszem. Egyrészt önfényezés lenne, másrészt bizonyára nem mondana számodra semmit. Meghagylak abban a hitedben, hogy a te autód aaakkora naaagy, hogy szakmai kihívás vele két parkolóhelyre beférni.

Nézd, az egy dolog, hogy vitaképtelen vagyok. Az meg a másik, hogy egész életemben tiszteltem a szabályokat. Hogy ez számodra smafu, hiszen a szabályokat azért találták ki, hogy meg lehessen szegni őket, nem engem minősít.

Nézd, akár hiszed, akár nem, nincs bennem indulat, én továbbra is tisztellek, mint ahogy mindenki mást, aki ellenem megszólalt.
Remélem, ezt elfogadható álláspontként fogadod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#141) bambano válasza Vakegérke (#140) üzenetére


bambano
titán

semmi tiszteletet nem érzek abban, amikor tudatosan akkorát linkelsz, hogy már-már hazugság színben tüntetsz fel. ilyen esetben ezt mondani "én továbbra is tisztellek," üres fecsegés.

"Az meg a másik, hogy egész életemben tiszteltem a szabályokat.": már csak a fizikát meg a geometriát kellene tisztelned minimális szinten.

Érdekelne még, ha a főnököd azt mondja, hogy állj be az áruház parkolójában egy személykocsinak fenntartott helyre a pótos ifával, akkor mit csinálsz? Beállsz? csinálsz a szerelvényen egy olyan veszteséges tömörítést, mint a tőlem idézett mondaton?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#142) Vakegérke válasza bambano (#141) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor maradjunk az alapoknál.
Bevallásod szerint nem parkolsz "normálisan".
Akkor most mégis nekem kéne szégyellni magam, mert a szabályok tiszteletéről beszélek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#143) bambano válasza Vakegérke (#142) üzenetére


bambano
titán

megint lehagytad a lényeget.
az alapok: a póluscenter parkolójában ekkora autóval nem lehet normálisan parkolni. fizikailag nem lehet. ezért a sok lehetséges rossz megoldás közül olyat választok, ami mások számára a legkevésbé rossz.

ez volt végig az álláspontom. fentiek miatt pedig megértem azokat az indokokat, ami miatt a posztban szereplő autó sofőrje úgy parkolt, ahogy és nem ítélem el érte.

igen, neked kellene szégyellni magad, mert betarthatatlan szabályokról beszélsz, és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy lehet olyan helyzet, amikor a szabályt nem lehet betartani. ha konokul ragaszkodsz ahhoz, hogy márpedig a fizikailag is betarthatatlan szabályokat is tartsam be, akkor igen, szégyelld magad.

másrészt meg: attól, hogy a felfestett vonalak szabályát nem tartom be, mert nem lehet, miért nem vagyok szabálytisztelő (másik hsz szerint: együttélésre alkalmas) ember, ha 30-40 méterrel odébb parkolok le, ahol már biztosan nem okozok problémát másnak?

harmadrészt meg van az ultimate ostoba érvetek, hogy hirtelen megtelik a parkoló, és akkor útban vagyok. Az eddig elmondottak mellé mondanék még egy érvez ez ellen: ha hirtelen megtelt volna a parkoló (mivel múltbéli esetekről beszélünk), akkor azt észrevettem volna, szégyelltem is volna magam, ráadásul következő alkalmakkor nem parkolok úgy. De mivel sokszor parkoltam így, és minden esetben láttam, hogy több focipálya méretű üres parkoló maradt még szabadon, ezért parkoltam következő alkalommal is úgy és soha nem lett belőle semmi. Mégis, mi a franc bajotok van ezzel???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#144) bambano válasza Vakegérke (#142) üzenetére


bambano
titán

ha azt gondolod, hogy általában nem parkolok normálisan, csak mert azt mondtam, hogy a pólusban nem parkolok normálisan, akkor TÉVEDSZ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) danih válasza bambano (#143) üzenetére


danih
addikt

Sajna az a baj, hogy ismét a magadét hajtogatod, elbeszélve mindenki mellett, magas lóról, és nem érted az alapproblémát, amit kb már 10-en leírtak (vicces módon közben vitakultúrára hivatkoza, made my day). Elférsz, erről nem érdemes vitatkozni. Ha nincs meg a tapasztalatod hozzá, és ismered a helyet - ok, állj két helyre - de négybe, mint a képen? (Ugye emlékszünk, EZ az alapfelvetés). Egy dolog ha nem fér mondjuk el az ember, de a törekvés teljes hiánya a gépjármű megfelelő pozicionálásához azért meglátszik, és jó eséllyel sugallja a sofőr nemtörődömségét.
Lehet, kultúra kérdése, de én még üres parkolóban sem teszek így, pedig ugye megtehetném.

(#146) danih válasza bambano (#143) üzenetére


danih
addikt

Dupla, éljen az opera mini.

[ Szerkesztve ]

(#147) bambano válasza danih (#145) üzenetére


bambano
titán

az ide írt hsz-eim elolvasásának és értelmezésének a hiánya vagy az erre való törekvés, meglátszik.

szerk: a ló nem magas. páran letornáztátok magatokat alacsonyra.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#148) danih válasza bambano (#147) üzenetére


danih
addikt

Ahhoz mondanivaló kell...

(#149) RexpecT válasza danih (#148) üzenetére


RexpecT
addikt

Tulajdonképp min vitatkoztok?
Azon, hogy nagyrészt üres parkolóban a bejárattól távol eső részen bunkóság több helyet elfoglalni(ahol senkit sem zavar)?
Én értem mindkettőtök szempontját, és tulajdonképp mindkettőtöknek igaza van.

(#150) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Tulajdonképpen azon, hogy ha bambano a batár Vectra-jával (lol) az üres parkolóban is több helyet elfoglal, akkor a kevésbé üresben is el fog, mert nem tanították meg normálisan parkolni. És hozzátéve, hogy ez még véletlenül se bunkóság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.