Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Ez nagyon tetszik,csak nekem nem érne meg 500€ a cucc,bár én csak asztaliban gondolkodom,lehet ez a baj.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) pengwin válasza Televan74 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem meg az a baj, hogy először leminiatürizálták a notikat, hogy ne férjen beléjük értelmes hardver értelmes hűtéssel, és mellé szerelhetetlenek legyenek. Majd kitalálták az eGPU dobozokat, amik lehetőséget adtak volna a noti tulajoknak a jobb teljesítményre a jó hordozhatóság mellett, és emellett lehetőséget nyujtottak volna a fejlesztésre is, mert szabvány PCIe foglalatuk volt, ami 2 slotos kártyákat fogadott.

Erre most ezt is sikerült integrálni, hogy egy szerelhetetlen, egyedi vacak legyen. Na ez a baj.

Én pl. szintén asztali PC-ben gondolkozok, de többek között azért is, mert Haswell/Broadwell generáció után már alig csináltak számomra megfelelő notebookot: az akkori üzleti gépeket még mindig sokkal többre tartom, mint az azóta megjelent notik 99%-át.

Üdv, pengwin

(#3) berVi válasza pengwin (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Ne farassz, mit "szerelsz" egy GPU-n? Aruld mar el.

Ahogy az is borzaszto erdekes kerdes, hogy egy notiba mi a raknak integralt GTX, ha lehet kulso is? A vonaton fogsz CUDA-t hegeszteni, mi? Gyorsabban merul az akksi, tobb helyet foglal a gep, jobban melegszik, es hangosabb is, micsoda nyereseg!

Meg az se tiszta, hogy miert faj neked, ha azonos teljesitmenyt kisebb meretben kapod meg. Ott a Gigabyte 1060-a desktop-ba, az is kb ekkora, az nem faj?

(#4) #16939776 válasza pengwin (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Közelebbről megnézve a kártya lehet szabványos és a hátlap cserélhető, egyedül a hűtés egyedi. Szóval a dobozt lehet később is használható lesz.

Méretre/stílusban harmonizálhat ezekkel az STX dobozokkal, szóval nem csak notihoz lehet elképzelni:

[ Szerkesztve ]

(#5) Tikakukac válasza pengwin (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

VGA szempontból ez pont mindegy, ha MXM-es akkor sem fogod tudni becsattintani a 2 gennel újabbat. Plusz addigra a géped ára a kariéval fog vetekedni. Az eGPU lényege az lenne, hogy utazás közben ritkán gamelsz, ellenben ha otthon mégis, akkor legyen dobozod amiben ezerszer olcsóbban tudsz cserélgetni kártyákat, de ne kelljen gémer vasat cipelni egész évben mindenhova egyben. Tök jó lenne, tényleg, az a baj, hogy az egyetlen értelmes Giga megoldás sajnos hektikus, több barátom sem bír vele. A koncepció zseniális lenne pedig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) Pocok256 válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Pocok256
veterán

és mi van az AGA val ? :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7) azbest


azbest
félisten

Úgy látom van ahol csináltak képet borda nélkül is

Tényleg csak levették a hátlapot, meg a hűtést. Persze lehet, hogy minimálisan customizált a nyák, hogy legyen lyuk a felfogatásnak, meg nem elforgatott a tápcsati.

(#8) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Egyébként van igény ilyen külső VGA-kra, ilyen árak mellett?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9) azbest válasza GodGamer5 (#8) üzenetére


azbest
félisten

igény az van, csupasz diy megoldásokból már 7 dolcsi körül is létezik, vagy egy fokkal jobb (expresscard slotos változat is van) pedig 35 dolcsi körül indul + táp és nincs háza sem. Az eGPU topic összefoglalójában vannak linkek is [link]

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Lapos Itx gépek mellé nagyon adná.. De nem ennyiért... Nagy gépházak csak a még nagyobb videokártyák miatt vannak...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) Tikakukac válasza GodGamer5 (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy rendes TB portosra lenne. eGPU az EC karis is, csak a gépek lassan kipusztulnak abból a korból és a sávszél is gatya.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) pengwin válasza berVi (#3) üzenetére


pengwin
addikt

És hol írtam én ilyet?
Ferdítés az látom megy...
Meg egy apró jótanács: szerintem jobb lenne ha kicsit visszafognád a stílusodat, mert eléggé bicskanyitogató, főleg így, hogy az értő olvasás nem megy.

Szerintem a gyártók mesterségesen megcsinálták az igényt a kis, trendi notebookok/ultrabookok iránt, amiket viszont csak nagyon-nagyon korlátozottan lehet használni. Ez a mesterségesen kreált igény és korlátozott használhatóság meg persze mindenféle kiegészítőhöz vezetett, mert az emberek nagy része azért valahol rá fog jönni, hogy kevés neki amit a gépe tud. És nem csak az eGPU-s kiegészítőkre gondolok, hanem pl. a korlátozott számú és tipusú portra, amik miatt lehet szenvedni az elosztók kábeleivel.

Szerintem az a nevetséges, hogy így behülyítették az embereket az ultrabookokra, holott a külcsínyen kívül a többség nem fogja kihasználni az előnyeiket, csak szívja a fogát a kompromisszumok miatt.
Az ultrbookokkal meg afelé haladunk, hogy semmi sem cserélhető... és nem a GPU-ra gondoltam (forrasztott RAM és háttértár zavar a leginkább, de a forrasztott CPU is [és nem, nem akarom azt sem cserélgetni, de ha forrasztják akkor gyakorlatilag bármilyen alaplaphiba GTK-t jelent]),.

Egyébként szerintem is tök felesleges egy dGPU egy notiba: lehet szenvedni a driverével, fogyasztja az áramot, stb..

(#4) Duracellm...
És mire jó akkor az STX doboz, ha kell mellé még egy doboz, amiért fizetsz kb. 200€-t (ha levonjuk a GTX 1060 árát akkor sacc/kb. ennyi maga a körítés ebben a termékben).
Ez nekem egy nemlétező (vagy inkább mesterséges) problémára adott válasz: már egy tisztességes mATX konfig is lehetne elég kompakt, egy ITX dobozba meg végképp el lehet rakni egy normális konfigot, és akkor nem kell külső kábelekkel és ezzel a gyerekcipőben járó technológiával szenvedni.
Ha meg egy tisztességesebb SFF ház árát+az eGPU dobozért kiadott 200€-t összerakod, akkor vehetsz mondjuk DAN Cases A4-SFX-et, és akkor nem kell eGPU-val szenvedni. Pici is, szép is, és nem kreálod magadnak mesterségesen a problémákat. Ez szerintem így lényegesen elegánsabban elégíti ki ezt az igényt.

(#5) Tikakukac
Szerintem ott bukik a koncepció, hogy hektikus, nem lehetsz biztos benne, hogy egy adott doboz működik-e majd a notiddal.
Egyébként az emberek nagy részének nincs szüksége a mobilitásra, simán vehetne egy asztali gépet, amivel kevesebb a kompromisszum és az esetek nagy többségében sokkal ergonómikusabb használni, mint 12-17" fölött görnyedni.
Meg ha nem csak 15W-os U-s CPU-k lennének a notikban manapság, akkor szerintem az ilyen kiegészítő "megoldások" iránti igény is nagyon lecsökkenne... az a kis plusz az emberek többségének már elég lenne. És itt nyilván nem a mérnök úr mobil munkaállomására gondolok, amin futnia kell a CUDA-nak bent az irodában, meg utána terepen kell szemléltetni.

Üdv, pengwin

(#13) azbest válasza Tikakukac (#5) üzenetére


azbest
félisten

"Az eGPU lényege az lenne, hogy utazás közben ritkán gamelsz, ellenben ha otthon mégis, akkor legyen dobozod amiben ezerszer olcsóbban tudsz cserélgetni kártyákat, de ne kelljen gémer vasat cipelni egész évben mindenhova egyben. "

Ez a felhasználók vágya. Akik viszont kulcsrakész megoldásokat kínálnak, azok inkább a gyenge, de nagyon vékony ultrabookosaknak kínálnak drága megoldást, hogy játszani is tudjanak. Nekik nem céljuk olcsón adni, hanem kihasználják a koppanást, amit csilivili ultrabook vásárlása után tapasztalnak a naiv felhasználók. :)

(#11) Tikakukac
lehet a thunderbolt sokkal visszafogottabb, mint a natív ec. [link] Bár igaz, az újabb tb már 4x pcie-nek felel meg. Bár a videóban a pcie is 4x volt.

[ Szerkesztve ]

(#14) #54625216 válasza pengwin (#12) üzenetére


#54625216
törölt tag

Olyan, hogy mesterségesen kreált igény nincs.
Ezt azok mondogatják, akik képtelenek a saját igényeiktől elvonatkoztatni és ezért mások döntéseit irracionális okokra próbálják visszavezetni.

(#15) Tikakukac válasza pengwin (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem ott bukik a koncepció, hogy hektikus, nem lehetsz biztos benne, hogy egy adott doboz működik-e majd a notiddal.

Ez lenne a lényege a TB portos dolgoknak. Pont úgy megy, mintha asztaliba dugnál vidkarit. Gyakorlatilag nincs hiba. A hiba akkor van, amikor a gyártó kummant.

Egyébként az emberek nagy részének nincs szüksége a mobilitásra, simán vehetne egy asztali gépet, amivel kevesebb a kompromisszum és az esetek nagy többségében sokkal ergonómikusabb használni, mint 12-17" fölött görnyedni.

Statok alapján eléggé de. Kutya nem akar asztalit. Ha nem mozgatja, akkor sem.

Meg ha nem csak 15W-os U-s CPU-k lennének a notikban manapság, akkor szerintem az ilyen kiegészítő "megoldások" iránti igény is nagyon lecsökkenne... az a kis plusz az emberek többségének már elég lenne. És itt nyilván nem a mérnök úr mobil munkaállomására gondolok, amin futnia kell a CUDA-nak bent az irodában, meg utána terepen kell szemléltetni.

Már kidolgozta magát a dolog pedig. Kocagémerkedni már ebből is csodák vannak, főleg a legújabb alacsony feszes 4 magosokkal.

kpbendeguz: Áh, olyan nem létezik. Tekintsünk vissza az elmúlt 10 évre. Jha, hogy hirtelen valós igény lett 10" netbookokra, aztán meg hirtelen már nem. Ugyanez 3D ugyanez touch meg ég tudja mik voltak még. Ez egy létező dolog sajnos vagy sem. Ha részvényes vagy akkor örülsz, ha buta user, akkor nem :B

azbest: Nálam is volt AW dobozka. Sima sajnos az országban nincs. EC-hez képest brutális a tempó, TB3-nál 95% át is fog menni a sávból.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) #16939776 válasza pengwin (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy AC-DC, egy DC-DC- és a protokoll kihasználására TB csattlakozó-vezérlő-PCI-express csatlakozó.

Én nem állítottam hogy nem praktikussabb össze építeni egy házba a a két eszközt, ha már egyszerre használjuk, ennek is van egy extra költsége (ITX ház+sfx tápegység).
Aki megvásárolta már a "problémát" magának egy Noti/STX formájában, ami rendelkezik TB3 csatlakozóval, annak lejelenthet továbblépést 200€-t ráfizetéssel, építés/átszerelés nélkül.

Abban egyetértek hogy a "probléma" mesterségesen generált, ez A vásárló körbe-körbe futtatása, közben kizsebelése.

[ Szerkesztve ]

(#17) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Most kérdezek egy valszeg butát, de már többször rá akartam erre kérdezni, szóval, a TB csati az lényegében TypeC dugó? Vagy akkor, hogy van ez most?

@pengwin:

What? A "gamer" notebook-ok, vagyis amiket annak nevezünk manapság, az minden, csak nem miniatűr..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) Tikakukac válasza hackeeeee (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Talán Iponon volt egy jó cikk. A lényeg: nem a csati vége az igazi perdöntő :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) b. válasza pengwin (#12) üzenetére


b.
félisten

Szerintem abszolút nem látod jól a dolgokat. Aki laptopot vesz, az manapság kompromisszumra kényszerül a hordozhatóság, kis, kompakt méret és a gamer funkció között. Magyarul vagy veszel egy kicsi kompakt laptopot vagy veszel egy nagyméretű gamer alaptopot, ami ráadásul erősen kompromisszumos is a throtting miatt, meg a problémás hűtés miatt.
A kis méretet nem a gyártók generálták, hanem a felhasználóknak van igénye rá.
Ezzel a külsö egpu val 400 k környékén kihozthatsz egy komolyabb játékra is alkalmas lapost , ami a hétköznapi életben nem veszíti el azt amire kitalálták, a hordozhatóságát és a kis méretét. Ráadásul ekkora teljesítményt nem a laptop házában kell lehűteni, ami hatalmas nagy előny, szerintem pont hogy ez a jobb megoldás az egybeépítettel szemben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) Jhonny06 válasza pengwin (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Erre most ezt is sikerült integrálni, hogy egy szerelhetetlen, egyedi vacak legyen. Na ez a baj."

Mi ezzel a baj? Ez kb. olyan, mint amikor magadnak raksz össze PC-t vs. megveszed a kész cuccot. Valakinek ez, valakinek az. Ennek a cuccnak is van létjogosultsága. Valaki nem fog azzal szórakozni, hogy megvegye a külső VGA házat, aztán nézzen bele VGA-t, stb.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polllen válasza Sanchez638 (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lapos itx mellé pont nem vennék ilyet. Ott megoldható a keret árából egy ház, amibe riser-rel használható a kártya.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) hackeeeee válasza Tikakukac (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszi! Akkor körbenézek ezügyben. :)

Véleményem szubjektív...

(#23) Atocha


Atocha
senior tag

Nagyon szuper! Nem cserélhető a VGA! Ez igen!
Remélem kizárólag vagy 3-4 típusú laptoppal egyedi szoftverrel hajlandó futni. (tudom hogy tb 3-as, nem kell kioktatni majd!)
Nekem ez a cucc csak akkor kell ha 999 dodo lesz! Jah nem is, mért ne legyen rögtön az ára mondjuk 1 milliárd dollár!

Biztos ez is terjedni fog mint az influenza!

Istenek barmai...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#24) hackeeeee válasza Atocha (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel spec a méret, ez miért kiakasztó?

Ha valamennyire egyedi is a méret, akkor ez ilyen, ez van.. Persze, lehetne riser-rel is, de nem azzal van..

Véleményem szubjektív...

(#25) #54625216 válasza Tikakukac (#15) üzenetére


#54625216
törölt tag

Vannak valós igényekre rossz megoldások, amik elsőre működőképesnek tűnnek, majd kihalnak.
Azaz átmenetileg fel lehet futtatni trendeket, de ha az adott termék nem találkozik valós piaci igénnyel, vagy azt nem megfelelően elégíti ki, akkor megbukik.

A 10 colos netbookok valós igényre épültek: olcsó, alapteljesítményű gépek tartalomfogyasztásra. Aztán a tabletek és a nagyobb méretű okostelefonok kiszorították őket, de az igény, ami kezdetben felfuttatta őket nagyon is valós volt. Később persze lett rá jobb megoldás a piacon, az győzött.

A 3D pedig pont azért halt ki, mert eleve halva született: senkinek sem volt rá igénye. Ha lehetne mesterségesen piaci igényt generálni, akkor a 3D trend még most is tartana, mert nem a marketingen múlott, hogy a 3D megbukott, hanem a valódi piaci igény hiányán.

A lényeg, hogy ha valami sikeres és elsőre nem érthető a siker oka, akkor nem valamiféle mágikus marketinget kell a jelenség mögött feltételezni milliónyi megvezetett konzumidiótával - bármennyire is népszerű az ehhez hasonló konteozás "hozzáértő" körökben -, hanem olyan piaci igényt, amit addig a piaci szereplők nem vettek észre.
A személyi számítógépeket a 8bites korszakban pl. a legtöbb akkori iparági szakértő mesterségesen gerjesztett értelmetlen trendnek tekintette - vagy oktatójátéknál nem többnek -, mert az otthoni informatika az akkori nagyvállalati nézőpontból teljesen felesleges néphülyítésnek tűnt.

(#26) Tikakukac válasza #54625216 (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

A 10 colos netbookok valós igényre épültek: olcsó, alapteljesítményű gépek tartalomfogyasztásra. Aztán a tabletek és a nagyobb méretű okostelefonok kiszorították őket, de az igény, ami kezdetben felfuttatta őket nagyon is valós volt. Később persze lett rá jobb megoldás a piacon, az győzött.

Én a frontvonalban voltam. Kérdeztem a vevőket elég bőszen miért veszik. Az egyetlen igény az volt, hogy a kisebb tárcákat is kiürítsék és kitolják az összes megmaradt régi alkatrészraktárat :B

Nonstop átqrnak engem ezen az ÜTI tanszéken látod :P Már most nem ér semmit a diplomám. :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) #74018560


#74018560
törölt tag

230 wattos tápegység

Aha, akkor a bővítés valami értelmes kártyára felejtős :W

(#28) azbest válasza #74018560 (#27) üzenetére


azbest
félisten

Fizikailag nem fér bele nagyobb, mert a lehető legkisebb hosszúságú pcie kártya fér csak bele.

Ha gtx 1080 ti csak az értelmes, akkor az valóban sok a 300W fogyasztásával. A gtx 1080 például 180 wattot eszik. A gtx 1060 pedig 120 wattos.

[ Szerkesztve ]

(#29) AusWolf válasza berVi (#3) üzenetére


AusWolf
őstag

Inkább te ne fárassz! :U A nagyteljesítményű beépített GPU nem azért jó, hogy a vonaton mókolhass vele, hanem azért, mert jobb egy notit cipelni, mint egy notit + külső VGA dobozt. Nekem is volt gamer laptopom, de vonaton/buszon egyszer sem vettem elő, mert nem arra való. Szörnyű, hogy egyesek képesek minden ilyen hír alatti fórumban ezen lovagolni (nem feltétlenül rád értve). A desktop 1060 megint más kategória, nem is értem, hogy jön ide.

A hírhez: Nem tűnik rossz cuccnak, de 500 euróért tiszta lehúzás. :o

(#27) REIT: Mert az 1060 az nem egy értelmes kártya. Ugyan már! :N

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#30) #74018560 válasza AusWolf (#29) üzenetére


#74018560
törölt tag

Középkategóriának már nincs létjogosultsága generáció váltás előtt, mivel pár hónap és ez lesz az alsó kategória. :U

(#31) AusWolf válasza #74018560 (#30) üzenetére


AusWolf
őstag

Kategória ide vagy oda, az 1060 attól még 1060 marad. Egy játék sem fog rosszabbul futni csak mert kijött az új generáció. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#32) #74018560 válasza AusWolf (#31) üzenetére


#74018560
törölt tag

Az a baj vele, hogy pont nem tudja a 60fps-t hozni. Csak nyögve-nyelősen. A már megjelent címekkel :U

(#33) b. válasza #74018560 (#32) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) b. válasza #74018560 (#30) üzenetére


b.
félisten

Ez hülyeség. Milyen pár hónapról beszélsz?Mikor és mivel jelenik meg a Volta? Mesélj kérlek mit tudsz?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) azbest válasza #74018560 (#32) üzenetére


azbest
félisten

ha csak az aktuális csúcs elég jó, akkor léteznek különbféle alternatív egpu eszközök, ahol olyan videokártyát tehetsz be, amilyen csak akarsz. Talán ez a kulcsrakészek közül a legolcsóbb [AKiTiO Node]

[ Szerkesztve ]

(#36) AusWolf válasza #74018560 (#32) üzenetére


AusWolf
őstag

Már akinek kell a 60 fps... ;) Én 30-cal bőven beérem. Meg amúgy is beállításfüggő a történet. Nekem fullHD-ben nem kell SSAA meg hasonlók, egy sima FXAA bőven jó. Így a legtöbb játékban lazán megvan a 60 fps, sőt, még több is, mert a VSync-et driverből letiltottam.

Tény, hogy az 1060-at nem 4K 60 fps-re tervezték, ettől viszont nem rossz kártya egyáltalán. Nem kell a Golfot leszólni csak azért, mert nem Ferrari. ;)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#37) Lacok


Lacok
őstag

Az irányt én is jónak tartom viszont a termék kissé túlárazott.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.