Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86) <Adamsky> válasza #40993792 (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szóval, "menőség" nincs (esetemben), van viszont más szempont, ami sokat nyom a latban: ez a praktikum, a könnyű viselhetőség és kezelhetőség."
+1!

Ezekkel a mai mobil (?) telefonokkal messze átestünk a ló túloldalára. Az a pár col plusz, szvsz. élvezhetőbbé nem tesz semmit. Nekem a 8" a minimum, amin pl. hajlandó vagyok filmet nézni. Viszont nem várom el, hogy egy telefon 8"-os legyen. Sőt. Egy telefon - némi képzavarral élve - legyen egy jóféle svájci bicska, ne pedig egy hentesbárd.
A mai telefonok úgy tudnak egyre többet, hogy igazából egyre kevesebbet tudnak. Most ne kezdjük azzal, hogy kinek mire van szüksége, de korábban egy jóféle készüléken volt rádió, infra, jack csati, sd-kártya. Ma arra megy el - tök fölöslegesen - az energia, hogy a kijelző legyen hajlított (waterfall screen ... broáf) miközben ordenáré szigetek, lyukak rondítanak bele a képbe. Tudom, tartalomfogyasztás, ill. ma már mindenki 0-24 videózik meg fényképeket készít, de akkor is. Vissza kéne térni a jóféle svájci bicskához, ami mindent (is) tudott egy kicsit, szemben ezekkel a hordozható egérmozikkal / videófelvevőkkel.

#47 vakablak93
"... a többiek elvannak a mai tepsikkel ... "
Kimondtad a lényeget: elvannak. Én nem egy emberrel beszéltem már erről, és a többségük azt mondta, hogy szívesen váltana kisebb készülékre, de persze ezzel is "elvan".
Szóval maradjunk annyiban, hogy a piac 100%, hogy nem a valós igényeket tükrözi.
Mindazonáltal én nem akarok minden ember a "mini" telefonok irányába terelni. Csupán azt mondom, hogy jó lenne, ha lenne rendes (!) választék mindenféle készülékekből. Mert most - bárki, bármit mond - nincs.

#85 Wajk
Nekem az nem fér a fejemben, hogy a sok "copycat" Android gyártó miért hagyja, hogy a kis készülékek piacát lefölözze az alma?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.