Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) helixP válasza rep3at (#46) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, mert hangos, de nem kritikus tömeg, nem termelné ki a profitot. +FoxiestFox

[ Szerkesztve ]

(#52) vakablak93 válasza Tigerclaw (#50) üzenetére


vakablak93
őstag

Értelek, eleve ezért is fordult meg a fejemben a dolog, de nem tudom hogy az általam kedvelt appok felmennek-e rá....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#53) dilajoska1 válasza vakablak93 (#52) üzenetére


dilajoska1
őstag

A legtöbb app 5-ös Androidtól még működik. Sajnos a Google szokott csinálni olyat az appjaival hogy megvonja a támogatást a régebbi rendszereken.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#54) <Adamsky> válasza Polarstar (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szerintem az új Blackberry 4,5 colos kijelzővel jön ki."
Forrás / több infó?
Én is nagyon várnék már valami iPhone 12 mini / Pixel 4a "körüli" jó (nem kell csúcs SoC, csillió kamerával) Android-os telefont. Pl. az Xperia 5 II elég közel áll a tökéleteshez. Csupán a tetejéből kellene "lecsípni" 1 cm-t. Nincs sziget, lyuk, hasonló f@**ság, és tisztességes iparosmunka. Bár készítene a Sony 18:9 vagy ne adj' Isten 16:9-es készüléket is...

Egyébként ez a baj az iparággal. Vannak a k. nagy telefonok, és ezek mellé néha kijönnek ilyen gyöszökkel. Közbe az alma - szép lassan - lefölözi a kis készülékre vágyó Android-os vásárlókat (is).

(#55) punky10 válasza Somatom (#49) üzenetére


punky10
addikt

Na, ez már majdnem jó. :)
Mérete megfelelő, ha lehetne róla hívást indítani, akkor tökéletes lenne.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#56) Somatom válasza punky10 (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet. A B2 csak az utolsót tudta visszahívni. Az enyém megjeleníti a recent call listet, amiből lehet hívást indítani, valamint tíz kontaktot lehet beprogramozni. Videókból azt látom, hogy a B6 is sokat fejlődött az enyémhez képest, de azt nem tudom, hogy konkrétan a hívásindításban mi változott. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha én hívok, akkor megválaszthatom az időpontot, így van lehetőségem elővenni a telót. A hívásfogadás a probléma, mert az váratlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57) Polarstar válasza <Adamsky> (#54) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már bejelentette a Blackberry tervező és gyártó Onward mobility. Passz, hogy mikor érkezik, de itt is lesz ejrópában. Sőt itt hamarabb lehet kapni majd mint keleten a gyártó nyilatkozata szerint. Németben már tesztelték oktobertől userek. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#58) vakablak93 válasza Polarstar (#57) üzenetére


vakablak93
őstag

Annak idején csorgattam a nyálam egy BlackBerry KEY2 LE-re, de a snapi 636 eltántorított, viszont a koncepcióik, a fizikai bill-el nagyon teccettek mindig. :K

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#59) punky10 válasza Somatom (#56) üzenetére


punky10
addikt

Köszi!Akkor ez is egy alternatíva.Utánajárok az árazásnak... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#60) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Felüdülés volt olvasni kis képátlós modellről, kár, hogy egy-egy funkciója nem, vagy kompromisszummal használható...

...az olvasáskor egyből 10 évet ugrottam vissza az időben, amikor megvettem első, saját, androidos okostelefonom.
2,55" képátló, 4:3-as képarány, kemény 20 négyzetcenti felületen...

Igen, a Sony Ericsson Xperia X10 mini.

Így 10 év távlatából a fotóit megnézve, igen csak elveri a fenti tesztalanyt.
Használhatósága is jobb, hála az egyedi felszínnek...

Jó volt egyet nosztalgiázni, na... Thx!

A képeken az első, és mostani... 2,55" kontra 6,5"
4:3 kontra 21:9, és bizony a majd' 100 négyzetcenti (98,7) a hússzal szemben 😁

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#61) Tomikaa. válasza vakablak93 (#52) üzenetére


Tomikaa.
tag

A verzió problémára azt javaslom, hogy keress rá a szükséges alkalmazásokra APKpure-on, ott kiírja, hogy minimum milyen Android verzió kell neki. Ha 6.0-nál újabb, tudsz ott keresni régebbi verziókat is, amik mennek Marshmallowon (ebben az esetben APK-ból kell telepíteni, de szerintem megbízható az oldal). Azoknál nem garantált, hogy működni fognak az online dolgok, de a régebbi verziókat bármilyen telefonon kipróbálhatod, ha működik az APK telepítés és nincs felrakva belőle újabb.
---------------------
Ez tök jó lenne puskázós telefonnak jelenléti dolgozatírásnál. Vagy esetleg ahol fizikailag elfér, nyomkövetésre, bár áramellátás nélkül nem sokáig bírná és arra megvannak a céleszközök. Vagy olyan helyzetekben, ahol nagyobb telefon már nem férne el. Kisgyerekeknek is jó lehet. Billentyűzetnek lehet, hogy ez jobb lenne, bár nincs szövegkiegészítés és ékezet.

[ Szerkesztve ]

(#62) judas13


judas13
addikt

volt honnan meríteni valakinek, valakiről..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#63) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Hát biztos van akinek fontos, hogy egy mobil ultrakicsi és vékony legyen. (Mondjuk az Android 6-ra semmi mentség nincs) A Cubot KingKong MINI 2 4", 3000-es aksival, erősebb vassal, Android 10-el kb ugyanennyibe kerül. Nem ilyen töpörtyű, de ár/érték arányban tuti laposra veri ezt . Esetleg beújíthatnátok egyet tesztre ;)

[ Szerkesztve ]

(#64) kapal


kapal
tag

Ekkora képernyőn nem oldschool gépeléssel kell sms-t írni, hanem diktálással.

(#65) judas13


judas13
addikt

Unihertz telóit ilyen összetevők alkotják pld 6GB+128, NFC, infra , fingerprint.... [link]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#66) Mercel válasza Polarstar (#48) üzenetére


Mercel
senior tag

Meg 3-5 col képernyőnyi fizikai billentyűzettel / és vagy kávával: )
Félre ne érts én bár későn szálltam fel a Blackberry vonatra (Z10-től Priv-ig) de abszolút nyerő volt nálam, viszont miután a Priv-et ellopták azzal szembesültem, hogy nem volt mire váltani mert minden visszalépés lett volna, a Priv-et pedig már nem támogatták, így használtan mégegyszer már nem volt alternatíva.
Annak a Blackberrynek amit szerettünk vége sajnos, engedd el.

Marcel

(#67) #90305280 válasza judas13 (#65) üzenetére


#90305280
törölt tag

Sajnos, a két kép arányai nem stimmelnek, pedig alternatíva lehetne, valóban.


(#68) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez bizony sláger termék lesz. A böriben biztosan. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#69) Somatom válasza pusszycat (#68) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolod, hogy ez már becsempészhető testnyílásban? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70) moleculez válasza Somatom (#69) üzenetére


moleculez
veterán

A kérdés csak az h mennyi :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#71) judas13 válasza #90305280 (#67) üzenetére


judas13
addikt

Majdnem vettem egy Unihertzet aztán csak aludtam rá egyet, jó buli lehet egy két napig, de de napi szinten a használatához túl sok kompromisszum kéne már szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#72) helixP válasza Somatom (#69) üzenetére


helixP
nagyúr

Mindent be lehet csempészni ha elég bátor vagy :DDD

(#73) svgyula


svgyula
addikt

Urak! Találtam egy "mini" telefont ami szintekkel jobb mint a fenti. A paraméterek alapján nem egy rossz cucc. Nyilvánvalóan nem tartozik a csúcshardverrel ellátott telefonok közé, egy tükörreflexes kamerával de a leírás szerint mindennapi használatra az átlag felhasználónak elég lehet.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74) vakablak93 válasza svgyula (#73) üzenetére


vakablak93
őstag

Na igen, meg ne felejtsük el a Palm féle próbálkozást se, abban meg 435 van ha jól emlékszem, meg oreo, az már sokkal használhatóbbnak tűnik.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#75) hardver1985


hardver1985
tag

Jó pici :C

Megbízhatóságom: 218 pozitív...

(#76) horush


horush
addikt

Az első okostelefonom 3.2"-os kijelzővel rendelkezett, 2010-ben még nem számított mininek :D

(#77) Somatom válasza horush (#76) üzenetére


Somatom
veterán

Micsoda péklapát. :) Az én első okostelóm 2,4" -os volt. Még megvan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kár, hogy felénk nem jött a Palm Pixi, szerintem az életképes lehetett volna, de a Sharp Aquos S2 is egy jó kis kompakt cucc.

Ez meg értékelhető, de használhatatlan próbálkozás

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) dilajoska1 válasza Somatom (#77) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem is volt feketében 🙂. Nekem az első egy Nokia 7650-es volt.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#80) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Eszembe jutott egy ilyen szépség. Mai napig is használható telefonnak, email clientnek, van még nálunk egy ilyen :)
Sony Ericsson Xperia mini pro
92 x 53 x 18

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#82) rep3at válasza helixP (#51) üzenetére


rep3at
őstag

Biztos megvannak a piaci elemzőik akik megmondják a tutit de nekem azért furcsa mert sok ember van a környezetemben is (jellemzően a 30, 40+ korosztályból) akik szeretnének ilyet. Mondjuk tegyük hozzá hogy abban a korban "nőttek fel" ahol a minél kisebb telefon volt a menő, lehet hogy ez is hozzátesz a dologhoz.

Nekem a 6.7 produktivitás szempontjából "kell", rajzolni még ezen is kicsit kényelmetlen (bár nem lehetetlen), a fotók nézegetése is sokkal kellemesebb így (sok családtagom nem lát közelre, ezt azért meglátják), videózni is jóval kényelmesebb (itt már van értelme a lebegőablakos megoldásnak, olyan videókra gondolok mint pl. Öt, Fókuszcsoport, Puzsér videók ahol nem kell a képre folyamatosan figyelni). Hosszú távon kézben tartani persze nem kellemes de valamit valamiért. Az akkuról nem is beszéltem..

Forward thinking. كرر

(#84) atike


atike
nagyúr

"a telefon fél nap alatt lemerül. Készenléti állapotban is óránként 12%-ot csökken a töltöttség, ha használjuk is életvitelszerűen, akkor 6-8 óra alatt kiüti magát"

No comment.

Cuki. Ennyiben kimerül. Használhatatlan. :U Szerintem.

Nem baj ha kicsi, de felesleges okosnak lennie...

(#85) Wajk válasza vakablak93 (#47) üzenetére


Wajk
addikt

azt nem szoktam érteni, miért olyan nehéz elfogadni ha valakinek mások a preferenciái.... :U és képzeld, nem vagyok vele egyedül :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#86) <Adamsky> válasza #40993792 (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szóval, "menőség" nincs (esetemben), van viszont más szempont, ami sokat nyom a latban: ez a praktikum, a könnyű viselhetőség és kezelhetőség."
+1!

Ezekkel a mai mobil (?) telefonokkal messze átestünk a ló túloldalára. Az a pár col plusz, szvsz. élvezhetőbbé nem tesz semmit. Nekem a 8" a minimum, amin pl. hajlandó vagyok filmet nézni. Viszont nem várom el, hogy egy telefon 8"-os legyen. Sőt. Egy telefon - némi képzavarral élve - legyen egy jóféle svájci bicska, ne pedig egy hentesbárd.
A mai telefonok úgy tudnak egyre többet, hogy igazából egyre kevesebbet tudnak. Most ne kezdjük azzal, hogy kinek mire van szüksége, de korábban egy jóféle készüléken volt rádió, infra, jack csati, sd-kártya. Ma arra megy el - tök fölöslegesen - az energia, hogy a kijelző legyen hajlított (waterfall screen ... broáf) miközben ordenáré szigetek, lyukak rondítanak bele a képbe. Tudom, tartalomfogyasztás, ill. ma már mindenki 0-24 videózik meg fényképeket készít, de akkor is. Vissza kéne térni a jóféle svájci bicskához, ami mindent (is) tudott egy kicsit, szemben ezekkel a hordozható egérmozikkal / videófelvevőkkel.

#47 vakablak93
"... a többiek elvannak a mai tepsikkel ... "
Kimondtad a lényeget: elvannak. Én nem egy emberrel beszéltem már erről, és a többségük azt mondta, hogy szívesen váltana kisebb készülékre, de persze ezzel is "elvan".
Szóval maradjunk annyiban, hogy a piac 100%, hogy nem a valós igényeket tükrözi.
Mindazonáltal én nem akarok minden ember a "mini" telefonok irányába terelni. Csupán azt mondom, hogy jó lenne, ha lenne rendes (!) választék mindenféle készülékekből. Mert most - bárki, bármit mond - nincs.

#85 Wajk
Nekem az nem fér a fejemben, hogy a sok "copycat" Android gyártó miért hagyja, hogy a kis készülékek piacát lefölözze az alma?

[ Szerkesztve ]

(#87) Wajk válasza <Adamsky> (#86) üzenetére


Wajk
addikt

ezt én sem értem, a Samsung is hányja kifele a modelleket és kivétel nélkül 6" fölöttiek. Még az összes középkat is. A helyükben már csak viccből is kidobtam volna egy modellt, de mégsem történt meg. Érdekes módon a középmezőnyből sem próbálkoznak, pedig lehet meglepődnének.

Na mindegy, pedig pont az Apple-re nem számítottam, hogy bedobja, és erre mégis. :K

Pedig ha nézzük az eladási Stat-ot a sima 12-höz képest a PRO Max nem sokkal jobban "leng ki" mint a Mini. Azaz amennyire van igény a giga mobilokra úgy tűnik annyira van igény normál méretre is. Természetesen árnyalja a képet a többi gyártó inaktivitása ebben a szegmensben, de az igény igen is mérhető. Még számomra is meglepő mértékben. :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#88) Somatom válasza FireFox1996 (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Bizony. Ráadásul a Pro -nak kitolható fizikai billentyűzete volt. Anno vettem egyet a csajomnak, magamnak meg egy bill. nélkülit. Az a telóm is megvan még.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) FireFox1996 válasza Somatom (#88) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

jah, jah, volt egy mini pro, és volt egy sima Pro ( [link] ), mind2 szintén kitolható billentyűzettel, és xda rom-mal a meghekkelt kamera szoftverrel gyönyörű képeket csináltak annak idején :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#90) Somatom válasza FireFox1996 (#89) üzenetére


Somatom
veterán

A Pro -k billentyűzetesek voltak. Nekem a második generációsból van a bill nélküli (ST15i). Ez könnyebb volt, mint a pro és ugyanúgy 720p -ben tudott videózni. Azért vettem, mert még pont elbírta a modellhelikopterem. Akkor még nem volt annyira elterjedt a levegőből élőben streamelés. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91) rep3at


rep3at
őstag

Bár válasz akart lenni de inkább reakció lesz.

A "menőség" igenis szempont egy nem elhanyagolható társadalmi rétegben (nem kultúrkörökre gondolok), sajnos vagy nem, ez van. Jelenleg minél nagyobb valami annál jobb, fiatalabbak körében legalábbis. Sokat vannak mozgásban és ha más nem a telefon kéznél van. Meg hát amíg megy az online óra mellette lehet játszogatni pl.

Filmezésre pl. én sem telefont használok, addig tartogatni kellemetlen, egy tíz perces videóra (szünetekkel többre) jó, játszani is kényelmesebb, persze sokan a telefont telefonálásra használják (ezért is téves a mai tepsiknél a telefon elnevezés, én inkább multimédiás eszköznek hívnám).

Kicsit érzem a hozzászólásokban a ,,régen minden jobb volt" hozzáállást (akinek nem inge természetesen ne vegye magára), ezzel nem tudok egyetérteni semmilyen helyzetben, ezzel a hozzáállással még lovasszekérrel járhatnánk meg boszorkányokat égethetnénk, hogy pl. a semmire sem jó katonaságot ne is említsük.

Az Xperia mini sorozat simán visszatérhetne, talán ismét feltenné a Sonyt a telekommunikáció térképére, régen az egyik legjobban kedvelt gyártónak számított, én a mai napig nagy rajongójuk vagyok, elsősorban a kissé indusztriális formatervük tetszik.

A véleményem végső soron az hogy előbb-utóbb az egyik nagy gyártó is meg fogja lépni, talán az LG-t lehetne említeni, elég kicsi és újító hozzá. A kicsi relatív, a mobilos üzletágra gondolok.

Forward thinking. كرر

(#92) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Hm, egy bölcsödés vagy kiscsoportos gyereknek a mérete miatt ideális tanuló telefon lehet, főleg, hogy nem lehet szétszedni. A YT videók hogy futnak rajta, avagy: észrevehető-e akadás?

Mint egykori Samsing Galaxy Pocket tulaj, én is preferálom a kisebb kijelzőjű mobilokat. A mostani 4,7 képátlójú még jól kiszolgál, de ha váltanom kell, akkor bajban lennék a méretek miatt. Mert a kicsi készülékek egy nagy előnye, hogy kényelmesen elfér az ember zsebében.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#93) Fall-N válasza rep3at (#91) üzenetére


Fall-N
veterán

Az LG árulja a mobilos üzletágát. Megvette volna egy koreai befektető csoport, de az ár miatt visszalépett. Erről nem tudom miért nem írt a Mobilarena. :F Szóval az LG nagy gondban van nem az ad ki már nagyon semmit.

(#94) Graphics válasza Fall-N (#93) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erről tudsz valami linket ? :) Offba persze.Ez ? [link]

Hát erről bizony volt hír: [link]

Vingroup akarta megvenni, de az nem koreai, hanem vietnámi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#95) Graphics válasza Graphics (#94) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) domos válasza .Szaki. (#11) üzenetére


domos
senior tag

Dehogy volt 3-3.5" a normális 2013-ban. Már az iPhone is 4" volt akkor, de a HTC One 4.7", az S4 pedig 5" volt.

Az iPhone 12 Mini pedig hiába 5.4", maga a készülék nagyon kicsike, nem sokkal nagyobb mint egy iPhone 5/s/SE, és kisebb mint egy iPhone 6/7/8.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#97) pumpedlix


pumpedlix
tag

Most komolyan, olyan dolgokat írtál le negatívumként a mi mondjuk egy régi Sony Ericsson X8 vagy egy 2016 körüli minimál telefon estében fel sem merül.
Vagy ha megnézunk egy hasonló árú minimál telót Ilike, Alcatel Blaupunkt, hát nem biztos hogy ne lehetne 100 hibát felsorolni azoknál is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.