Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

Sose értettem ezeket. Mennyivel jobbak, mint egy alaplap beépített cucca? Egy random 3000Ft-os fülessel érezhető érezhető lesz a különbség?

(#2) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Én is úgy megnéznék egy tesztet, hogy mi a különbség pl játékok alatt. Vagy mennyivel élethűbb hangzást biztosít ez egy fejhallgatóval, mint az alaplapi megoldások.

Laci

(#3) Mustaros válasza lemusz (#1) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Nekem egy USB-s Asus xonar u1 van , és szerintem érezhető a különbség.. bár nem sokat használtam az alaplapit..

(#4) jan101 válasza lemusz (#1) üzenetére


jan101
tag

hát azzal nem.
Nekem Xonar Essence STX-em volt... az is megbírkózott elméletben a 600ohm-os fülesekkel, gyakorlatban pedig a 250eseket se hajtotta meg tökéletesen. Gondolom itt is ugyanez lesz a helyzet, ráírják, mert jól mutat...

(#5) #56573440 válasza lemusz (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

aham egy ferrariba is 95 öst tankolnál mi?

a kérdésedre a válasz: nem ott nem fogsz semmit sem hallani. viszont egy normális fejessen vagy hangfaleszettel, erősítővel, normális forrással, stb... nah ott egy jó hangkártyával lehet hallani a különbséget. ha te a 3k-s fejesek szintjén megtaláltad a számodra megfelelő modellt, akkor számodra tökéletesen sok az alaplapi is ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) Zoltn


Zoltn
senior tag

Aki ezeket megveszi, nem fejhalgatóval fogja használni.
Meghallgatnék egy jobb hangkártyát mit tud, még nem volt szerencsém hozzá.
Az erősítőm DAC-ja végi a piszkos munkát, a gépből hdmi-n megy át a digi jel. Lenne külömbség így egyáltalán 2 hangkártya közt? Hisz ugyanazt a digitális 01101011-et küldi át.
Márpedig inkább egy jó digitális erősítő mint egy drága hangkártya.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#7) T_Stark válasza lemusz (#1) üzenetére


T_Stark
őstag

Ezeket a kártyákat nem azoknak találták ki akik 3ezres fülessel meg 15ezres Logitech/Genius cuccokkal szórakoznak, hanem akinek komoly hangcucca van, ne adj Isten PC-re van kötve egy komolyabb hi-fi rendszere stb...
Kérdés hogy mennyire jön ez össze a Creative-nak. Meg főleg a support milyen lesz. Mert a hardvereik eddig sem voltak olyan rosszak, de a szoftvereikkel csak a baj volt.

(#8) lcee79 válasza lemusz (#1) üzenetére


lcee79
őstag

ON:
Sokkal jobbak
de nem a 3000 ft-os cuccal
Nekem egy Audigy Platinum van, 2005-ben vettem, a különbséget hangminőségben simán lehet hallani, de jobb hangszett v fejhallgató kell hozzá...

pl a 600 ohmos fejhallgatót (nem 3000 ft :) ) hiába dugod alaplapiba, az nem lesz jó...

+játékokhoz van mindenféle extra, amiket általában fel is tüntetnek

3000 ft-os füleshez való az alaplapi :)

OFF:
De az alaplapi kártyák annyira felfejlődtek és annyira sokrétű lett a piac (zenéléshez már sokkal jobbak vannak, játékhoz, filmnézéshez vannak konzolok és médialejátszók...), hogy ezek a kártyák szinte értelmüket vesztették.

Szóval én megvettem 2005-ben mert akkor nagyobb volt a differencia, de 2012-ben ha gépet raknék össze magamnak, nem feltétlen tennék már bele egy ilyet...

Ha nagyon olcsón adnák esetleg befizetnék a középsőre.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9) khron78 válasza #56573440 (#5) üzenetére


khron78
őstag

ott a pont!

A Creative a driverek terén és a user support-on javíthatna inkább, nem ilyen ledes baromságot pakolni egy hangkártyára.

(#10) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A ZxR-en 6.5mm-es jack nem 6.3-as? Vagy lemaradtam valamiről?
Érdekes, hogy már nagyjackkel is szerelik a kártyákat.

(#11) Gusztáv válasza Zoltn (#6) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha hdmi-n küldöd a jelet, akkor nem a vga-ban lévő "hangkártya" végzi a munkát? Mert akkor gyakorlatilag semmi szerepe a integrál / dedikált hangkártyának. De lehet, hogy tévedek, ez a dolog kicsit kimaradt nekem.

Laci

(#12) jan101 válasza Zoltn (#6) üzenetére


jan101
tag

lenne, de hogy mekkora és hogy egyáltalán említésre méltó-e az már más kérdés. Nem mind1 a digitális továbbításnál se az időzítés (jitter), és csatlakozók, kábelek minősége sem. Jelenleg én is alaplapi digit optikán küldöm az erősítőnek a jelet és meg vagyok vele elégedve :)

(#13) Petyyyyy válasza khron78 (#9) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na ezzel egyetértek, szerintem is inkább sw és support oldalon kéne erősíteniük. Minden esetre "megnyugtató", hogy próbálkoznak lépést tartani a törpiekkel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) Narasim válasza #56573440 (#5) üzenetére


Narasim
aktív tag

még egy 3eFt-os fülessel is érzékelhető a különbség! nekem is van egy 1000éves philips fülesem és az alaplapin tompa fos minden, az sb titaniumon meg egész szépen szól. persze tény, hogy nem 128k-s mp3 mellett kell próbálgatni.
a játékok hangminősége sajnos nagyon fos általában, de azért ott is sokat számít egy normális hangkártya.

nem hiszem, hogy ez az agyonintegrált hangkártya annyira jól szól. szívesen kipróbálnám, de szkeptikus vagyok!

azért egy darabig elég jól le volt szarva általuk a driveres rész. vista idejében.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#15) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Nekem egy Xonar DX-em van kb. 1.5 éve, még egy alap-közép hangfalszettel (logi x530) is hallani a különbséget, pedig nem vagyok vájt fülű.
Fülessel meg hallom az mp3-akban a recsegést, legalábbis jobban mint régen. Lossless is szebben szól.

(#16) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

A Sound Blaster nem csak azért lett olyan csicska, mert az alaplapi hangeltők egyre jobbak lettek, hanem mert a driverei tiszta rosszak voltak és semmi támogatás sem volt. Jó lenne ha nyitnának ebben az irányban is, mert szerintem itt kell keresni a felvirágzást.

(#17) Kov1024 válasza cSuwwi (#10) üzenetére


Kov1024
tag

De bizony az 6,3 akart lenni, elgépeltem, javítva. thx :R

(#18) Zoltn válasza Gusztáv (#11) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nem hinném hogy a számítógépnek köze lenne ilyenkor a digitális jelek analóggá konvertálásához. Mindent az erősítő D/A átalakítója csinál, és így sokkal jobb hangminőség születik, labdába nem rughatnak ezek a hangkártyák. (A profi külső hangkártyákról most ne tegyünk említést.)

"Music is your only friend. Until the end!"

(#19) #56573440 válasza Narasim (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

én nem tenném rá a fejemet. meg egyébként is. aki vesz egy ilyet, az célzottan veszi, hogy kihasználja. kiad közel 25-30k-t (amire ideér 100 ajró + fa) és egy (már bocsánat de ) hulladékkal használja?

ez olyan mintha a kocsira felszerelsz egy verseny kipufiszettet leömlővel meg dobbal, beleölsz egy valag lóvét, de a szívó oldal marad a gyári... egészen egyszerűen nincs sok értelme.

lehet hogy kihallod a különbséget, de érdemes venni hozzá egy fejest is hogy tényleg legyen értelme is...

(#20) Ribi válasza Zoltn (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valaki azt magyarázta, hogy mivel nem számítógép van a túloldalon, hiába "adat" megy át, pont annyira adat mint egy audio CD. Vagy jól megy át, vagy nem. Se hibajavítás, se más nincs igazán beleépítve. Szóval számíthat, hogy milyen a hangkártya.
Ja és emellé biztos kell egy erősítő is, mert ha valaki ebbe dugna fülhallgatód direktbe, akkor kidobott pénz. Ilyenekkel nem lehet meghajtani rendesen fülest.

[ Szerkesztve ]

(#21) #65675776 válasza jan101 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Prodigy HD2 viszont még alapra állított fejhallgató erősítővel is simán szétnyomja a fejem egy 250ohm os fejhallgató segítségével. Szóval szinte minden alkalmazásban le van véve a hangerő 5-10% környékére. És akkor még ott van a 240%-os másik beállítási lehetőség az erősítőre...

(#22) fatallerror


fatallerror
addikt

na végre vmi hangkártya tömeg, csak 1 csöves audigy-m van és akarok majd igazán jó fülest (bár ez se vészes ami van) szóval jöjjenek csak a hangkártyák h lehessen válogatni :K

csak az igénytelennek nem fontos a jó hang ill aki nem hallott még jó hangot ill aki utálja a zenét ;]

don't tell me what i can't do!

(#23) Ribi válasza #65675776 (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

A rendesen, jelenthet szépent és hangosant is.
Attól hogy hangos még szólhat igen szarul. Ezekben mint írtam nincs normális erősítő szerintem.

(#24) #65675776 válasza fatallerror (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hangtechnikával kapcsolatban csak óvatosan használnám a "csöves" kifejezést negatív értelemben...

Ribi: Szerintem egyszer hallgass meg egy akármilyen Audiotrak kártyát, majd utána mondj ilyeneket. Nem csak erős az az erősítő, de igencsak jól is szól.

[ Szerkesztve ]

(#25) fatallerror válasza #65675776 (#24) üzenetére


fatallerror
addikt

úgy értettem h régi pci-os és nem tudom h a köv alaplapomon lesz e pci, ha nem akkor csöves lesz és megy az utcára ill eladom :DDD

de ha kihajt még 1 sennheiser hd 558asat is akkor inkább veszek pci-os alaplapot

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#26) jan101 válasza #65675776 (#21) üzenetére


jan101
tag

a hangerő megvolt az Essence-cel is, de a hifi erősítőm szebben szólaltatta meg (Beyer dt990 600ohm és HD600 250ohm)... pedig a legtöbb (majdnem mindegyik) hifi erősítőn a fejhallgató kimenet csak egy "szükséges" plusz és semmiképp se minőségi tervezés eredménye. Kb kondikkal leszabályozzák a hangfal kimenet teljesítményét, az meg nem igazán minőségi megoldás egy dedikált füles erősítőhöz képest. A DAC része viszont nagyon rendben van az Essence-nek, az jó lehet ezekben a SoundBlaster-ekben is.

(#27) fkenny válasza fatallerror (#22) üzenetére


fkenny
senior tag

vagy aki süket :D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#28) Recon666 válasza Zoltn (#6) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Már miért ne használná fejhallgatóval?

(#30) Ribi válasza #65675776 (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bazz én is néztem, hogy csöves hangkártya? :Y
Ilyen van? És minek akar másikat? Ez biztos valami durva cucc lehet :DDD

Nehány Audiotrak kairiól el tudom képzelni, hogy van benne erő, mert kinézetre is ezt sugallja. Bazi kondik és elrendezés is mintha valaki tervezte volna és nem csak az volt a cél, hogy zsúfolásig ráhányunk minden kis vackot. Tudom nem a kinézet a lényeg, de valahogy akik tényleg minőséget készítenek, azok megtervezik rendesen.

(#31) jan101 válasza Ribi (#20) üzenetére


jan101
tag

azért ezt se mondanám. egy 16-32ohmos fülest fejest szerintem tökéletesen meghajtanak, és olyan impedanciában is lehet mazsolázni nagyon-nagyon jó hangkeltőket

(#32) torma1981


torma1981
veterán

Nem igazán értem ezeket a kártyákat. A mai világban mindenki erősítőre köti a rendszert. Ott meg az erősítő dekódolja a hangot. Nem a hangkártya fontos. Arra jó az alaplapi vagy a videokártya is hdmi-n.

(#33) nvyktor válasza cSuwwi (#10) üzenetére


nvyktor
aktív tag

6.3-as lesz az.

Azért van rajta, hogy pl amatőr stúdiózáshoz is ezt vedd, ne a maya külső eszközét...
Valahol írták is a cikkben, hogy figyeltek a zenei bemenetre.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#34) nvyktor válasza torma1981 (#32) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Naja. De ha rossz minőségű az előállított jel, akkor hiába van szuper hifid, ami dekódolja...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#35) fatallerror válasza Ribi (#30) üzenetére


fatallerror
addikt

nemnem, nem úgy értettem bár visszaolvasva tényleg úgy tűnik (ma már a második félreérthető hsz-em :Đ )
ahogy az előbb írtam h lehet költöznie kell. szeretem egyébként bár csak 1 15 ezres fatal1ty fülesem van szóval semmi komoly még de majd kell vmi jobb :)) de ez a jövő témája

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#36) jan101 válasza torma1981 (#32) üzenetére


jan101
tag

még a mai világban is csak analóg bemenettel rendelkeznek a legjobb, legdrágább erősítők (sztereo) ;)

(#37) torma1981 válasza nvyktor (#34) üzenetére


torma1981
veterán

Az okés, de pl a HD hangokat csak Hdmi-n tudod átvinni. Azt meg csak videókártyával lehet.
Akkor mit kezdesz?

(#38) #65675776 válasza torma1981 (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

"a HD hangokat csak Hdmi-n tudod átvinni"

Ezt gondold át még egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#39) Ribi válasza #65675776 (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom arra gondolt, hogy ha azon viszed át, akkor mivan.
Mert akkor az erősítőben lévő D/A konverter mahinál, ami lehet hogy egy kaksi.

"rossz minőségű az előállított jel" ez így elég furin hangzik. Mert ez kb a 128k-s MP3.

KenGuruL "Arról nem is szólva, hogy egy dedikált hangkarival akár 5-10 fps pluszod is lehet"
Meg a racsing matricálval +15LE a mutyukiban? ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) KenGuruL


KenGuruL
csendes tag

az alaplapi hangkarin általában még egy normális hangfal védelem sincs, ami a gép kikapcsolásánál szépen lassan kinyírja a membránokat a hangfaladban. Arról nem is szólva, hogy egy dedikált hangkarival akár 5-10 fps pluszod is lehet, a hangminőségről nem is beszélve.

(#41) Cifu válasza nvyktor (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

He? Milyen rossz minőségű előállított jelről beszélsz? Digitális az egész folyamat, a D/A átalakítást az erősítő végzi. Pont ezért nem értem én sem, hogy mi értelme az ilyen hangkártyáknak. Ha van már Hi-fi rendszered, egy valamire való erősítővel, akkor abban esélyesen legalább olyan jó, vagy még jobb D/A átalakító található, mint a hangkártyán. Ráadásul minek vesződni azzal, hogy a hangkártyából analóg jelet küldj az erősítőnek?

Ahol elviekben az ilyen hangkártyák brillirozhatnának, az a játékok alatt a hangok effektezése, csakhát az OpenAL miatt ez kb. bukott, mert a CPU nagyszerűen elvégzi ezt ugyanúgy, mint a célhardver.

KenGuruL: Szvsz aki max. 20e Ft-s fülhallgatóval és hangfalakkal nyomja, annak untig elég az alaplapi cucc. Amennyibe ezek a kártyák kerülnek, inkább költse jobb hangfalakra vagy jobb fülesre, nagyobb előrelépést fog tapasztalni.
Ha meg van erősítője, akkor ott van a HDMI kimenetes videókarin lévő hanggerjesztő, és megint nincs szükség dedikált hangkártyára.

Amúgy arra kiváncsi lennék, hol is nyújt 10-15 fps pluszt a dedikált hangkártya, valami roppant CPU limitált ősrégi játéknál, ahol 160 fps helyett akár 170fps-t is mutathat a fraps, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) Segal


Segal
veterán

Régen nagyon szerettem a Creative hangkártyáit főleg anno a Live-ot az volt az első "komolyabb" hangkártyám (volt persze több X-fi is) aztán pár hónapja sikerült féláron beszereznem (használtan persze) egy ASUS Xonar D2X-et és az első gondolatom az volt amikor meghallottam hogy mi is az a Creative. Ugye az alaplapi és a dedikált közt is hatalmas különbség van mit többen is írták ha megfelelő a hangkeltő de azt kell hogy mondjam az ASUS nem beelőzte a Creative-ot hanem megalázta. Iszonyat jó ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43) VS461


VS461
tag

Na, ezek szépek s jók. Szívesen meghallgatnám őket egy jobb fülessel pl. Bár... tényleg nem trollkodásnak szánom, de ez az a Creative, amelyik a mai napig nem adott ki végleges Windows drivert a két éve megjelent, "professzionális" E-MU 0204 kártyámhoz, a CD-n lévő béta(!) driver meg folyton összekakilja magát? Próbáltam gitárral használni, de a gyári ASIO és az ASIO4All is folyton ledobja a láncot. "Szimpla" zenehallgatáshoz szintén gyakran akadozott (mert már arra rég nem próbálom használni). Mert akkor... nem sok bizalmam lenne ezekhez a kártyákhoz. Lehet, hogy az én készülékemben van a hiba, de sok jót hallottam már azóta a Creative-ről, hogy ne azt gondoljam...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#44) torma1981 válasza #65675776 (#38) üzenetére


torma1981
veterán

HD hangok

HD-DTS csak Hdmi csatlakozón keresztül jön át. Ezeken a hangkártyákon nincs nem?

(#45) nyunyu


nyunyu
félisten

További, a felsőkategóriára jellemző képesség a műveleti erősítők csereberéjét biztosító foglalatok.

Hany darab 35 Forintos DIP8 foglalat kell egy kartyara?

Ketto? Harom?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) aram01 válasza #56573440 (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

aham egy ferrariba is 95 öst tankolnál mi?

azt,miért te nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) Cifu válasza torma1981 (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor írd ki rendesen, hogy HD-DTS, DD TruHD ill. 5.1/7.1 LPCM-re gondolsz, azokat tényleg csak HDMI-vel lehet továbbítani. Olyan, hogy HD hangzás így ugyanis nincs megkülönböztetve, mint a HD felbontás... :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) torma1981 válasza Cifu (#47) üzenetére


torma1981
veterán

:) Okés. Igaz így kicsit félreérthető voltam.

Na nekem van ilyen erősítőm meg sokaknak azok nem mennek semmire ilyen kártyákkal. Nálunk csak a videokártya az alternatíva. De gondolom azoknak a hangminőségével nincs gond nem ha csak azon megy át a HD-DTS. Igaz ahhoz kell hangrendszer is hogy észrevehető legyen

(#49) Kr/\toS válasza torma1981 (#37) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Vannak hdmi-s hangkártyák is amik önmaguk is lekezelik a bd-k hangját.

(#50) torma1981 válasza Kr/\toS (#49) üzenetére


torma1981
veterán

Na ezt nem is tudtam. Milyenek ezek? Áruk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.