Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Csak nehogy a sorozat a NOFAN sorsara jusson, nem nagyon latom az eletkepesseget es hogy mivel tudna tobbet egy ma kaphato top huton levo 300-as fordulatu venti-kombonal. A masik meg hogy a hazbol is valami modon ki kene mennie a felmelegitett levegonek : )

(#2) ralfee106


ralfee106
tag

egy kèp vagy egy ábra sincs róla? megnèztem volna...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#3) Lacok válasza ralfee106 (#2) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#4) patakiller válasza flashpointer (#1) üzenetére


patakiller
csendes tag

Úgy érzem nem érted mi az a passzív hűtő. Ezt arra fejlesztették, hogy ventilátor nélkül le tudjon adni a minél több hőt. Ha valaki ventit akar rá aggatni, hogy jobban hűtsön az hülye, mert ventis hűtőből azért van "néhány" a piacon.

[ Szerkesztve ]

Pataki Máté

(#5) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Teljesen életképtelen megoldás, nincs RGB.... :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6) myckey válasza tupacamaru (#5) üzenetére


myckey
veterán

Majd leszedik a karácsonyfáról :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#7) Csupingo


Csupingo
veterán

Mint egy 250-es etz henger. Hány kila (1,5?)? Arról már van infó?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#8) Wombath válasza ralfee106 (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

(#9) Acélfarkas válasza Csupingo (#7) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ja, 1,5kg. Fekvő alaplapokhoz ajánlják, ami ekkora tömegnél érthető. Lacok linkjére nézz rá.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#10) #89309696


#89309696
törölt tag

Érdekes koncepció. Ez annyiban másabb az ismert Scythe Ninja és egyéb hasonló passzívaknál, hogy jóval nagyobb légteret hagytak a lamellák között és azok jóval vastagabbak. Tehát a hőleadó felület egyértelműen kevesebb, a hőcső ugyanannyi, a levegő átáramlása viszont jobb.

Hááát. Én a Ninja 2-vel az alapfeszes 3.6-ra húzott E8400-at épp meg tudtam hűteni, mennyi az 80W?... Az alaplap nem bírta inkább és itt is ezzel lesz a probléma, az alaplapok nem passzív házra lettek kialakítva.

(#11) Csupingo válasza Wombath (#8) üzenetére


Csupingo
veterán

Azon a képen, ahol a házba be van építve, ott a bordák iránya miatt egy első, hátsó ventilátoros ház nem tudná átfúni rajt a levegőt. Inkább a tápventivel, vagy egy felső ventivel lehetne rajt könnyíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#12) Chaser válasza #89309696 (#10) üzenetére


Chaser
titán

ninja 5-tel zen 2700-et hűtöttem fél-passzívan, 3,6g all core-ral
a hátsó venti helyére befelé fújó módban volt a venti, 400rpm-en
ház teteje full perforált volt, aerodinamika a többit megoldotta
az egy picit többet megeszik mint 80w
régi ninjákat nem ismerem, az ötös az brutál
zen 3600-ot 3,6ghz-en smt nélkül teljesen passzívan elvitte game alatt - ott rengeteget nem evett a cpu, de a 7nm kis hőátadó felülete miatt azért jobb hűtőknek is feladja a leckét -
most zen 3100-at hűtök vele, small fft-vel 4g-n max 70 fok 400-as ventivel

ez a hűtő viszont passzívan sehogy nem fog működni az biztos, nem véletlen hagytak fel a passzív vga-k gyártásával is, döglöttek mint aqrva élet
ma a palit mer még 75w-ig passzív vga-t gyártani, vajh' mért? ( :

az meg már nagyon nem passzív, mikor olyan légáramot kell csinálni hogy felszáll a gép, max közvetlen a hűtőn nincs venti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) genlog


genlog
junior tag

Én csak azt nem értem, ezen minek kell éveket fejleszteni, meg külön bemutatni a Computexen, hogy egyszer majd talán lehet vásárolni is, mintha valami új processzor lenne.

(#14) mad823 válasza Chaser (#12) üzenetére


mad823
őstag

Ezeket nyitott házba kell tenni, aztán kész. Ott nincs gond a légáramlatokkal, cserébe néha ki kell fújni.

(#15) Chaser válasza mad823 (#14) üzenetére


Chaser
titán

az is kevés ha nincs légáramlat hozzá, egy ideig még megoldja a hűtő, de utána már nem
főleg nyáron nem, klíma nélküli helyiségben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

A következő 30 évben nem tervezek aktív hűtőt processzorra tenni. Szerintem nem kell ennyire kidogozottnak lennie, hogy helyt álljon, egy a rendelkezésre álló helyre passzoló hagyományos toronyhűtő is megteszi.

Persze kíváncsi leszek mekkora lesz ez élőben, és a fura formája miatt hova lehet ezt beépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza #89309696 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kérdés, van értelme annyi hőleadó felületnek egy normál hűtőn? Azaz minden lamella teljes felülete érdemben részt vesz a hőátadásban?

(#18) AssAssynn válasza genlog (#13) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ezen gondolkodtam én is. Idénre tervezték, de egy passzív CPU hűtőnek annyira bonyolult munkafázisai vannak, hogy jövőre hagyták. :P

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#19) Frozen válasza tupacamaru (#5) üzenetére


Frozen
őstag

Kibek kell az rgb? Plusz egy meghibásodási lehetőség + súly és költség ezen felül a gépet 99%ban szemböl nézed ott meg a ház front rgb látod. Ha valaki megis oldalról bámulja akkor az egyik vegén a kábelek nagyon jól nézhetbek ki :D

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#20) E770


E770
senior tag

régen szerettem a passzív procihűtőket, több scythe hűtő ma is megvan valahol a garázsban
(lassan tíz éves kép)

szerintem a félpasszív az igazi, ha nem dolgozik a gép, felesleges a levegőt szelelni
ha meg van terhelés, akkor 1-2 nagyobb venti iszonyú hőt tud kivinni belőle, nem is hangosan

mióta meguntam a házakat, azóta a kvázi nyitott gépnél pláne tökéletes a félpasszív megoldás

[ Szerkesztve ]

(#21) Puma K válasza ralfee106 (#2) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt én is néztem hogy az nincs sehol :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Puma K válasza Wombath (#8) üzenetére


Puma K
veterán

Ez nagyon jó, de attól még ebben az aktuális cikkben ott kéne lennie legalább _egy_ képnek, hogy miről is van szó. Legalábbis szerintem ez így lenne kerek egész bejegyzés...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) ralfee106 válasza Puma K (#22) üzenetére


ralfee106
tag

Ja, nagy hévvel megnéztem a cikket mondom rápillantok, de a link valahogy elkerülte a figyelmemet, guglizni tudok, csak lusta vagyok... :C

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#24) Redneck válasza Csupingo (#7) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is az ETZ és Simson henger ugrott be róla. Kíváncsi leszek mit tud.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) Puma K válasza ralfee106 (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Szintén zenész :K

Bár én inkább nem lustaságból nem néztem (elsőre) utána hanem mert azzal számoltam hogy minden adott lesz.

Meg én meg úgy gondolom hogy egy cikkben szemléltetni kellene hogy miről is van szó. De ha ott van a link akkó' jóvanazúgy.... :U ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) Frozen


Frozen
őstag

Egy jó rézhűtő sztem mindent visz akár paszív akár aktív. És ezeknek súlya is van.
A drp4 is nagyon jo de az sem teljesen réz és kozel 1 kg ha rez lenne vagy 2 kilot is nyomna ha bem tobbet. Szoval ez a 1.5kg barati

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#27) E770 válasza Frozen (#26) üzenetére


E770
senior tag

tiszta réz hűtőnél jobban bevállt a réz + alu lamellás és könnyebb is

(#28) Frozen válasza E770 (#27) üzenetére


Frozen
őstag

A hővezető képesége az alunak fele annyi mint a réznek lehet bevállt konyebb , de az arat ugyan ugy elkerik a kevesebb koltseggyartas ellenere is :W

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#29) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Nekem ez jut róla eszembe. Schyte Orochi 10 éves. És a fiamnak egy fx9590 lehűt. Házventik mellett

https://images.app.goo.gl/6XAfTAYv2HJktx2o7

[ Szerkesztve ]

(#30) andy19770128 válasza Frozen (#28) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Pontosabban: az alu lassabban veszi fel ahőt mint a réz. De gyorsabban adja le

(#31) E770 válasza andy19770128 (#30) üzenetére


E770
senior tag

igen, szerintem ezért is alkalmazzák jellemzően a lamellákra az alu-t és a hőcsövekre a rezet

(#32) genlog válasza andy19770128 (#30) üzenetére


genlog
junior tag

Az meg hogy lehet? A hővezetésnek egy fajlagos száma van, nem kettő.

(#33) E770 válasza genlog (#32) üzenetére


E770
senior tag

igen, a hővezetési tényező egy konstans, de az anyagony belüli hővezetést mutatja,
a hőátadás (a lamellákról a levegőnek) már kemény dió, picit bonyolult történet
úgy emlékszem, hogy célszerűbb végül alu lamella mint a réz

// a réz kb. dulpa olyan jól vezeti a hőt mint az alu, de háromszor sűrűbb is, így ez is az alu lamellák mellett szól

(#34) genlog válasza E770 (#33) üzenetére


genlog
junior tag

Erről volt szó: "Az alu lassabban veszi fel ahőt mint a réz. De gyorsabban adja le."
Számomra ez irreális.

(#35) PROTRON válasza genlog (#34) üzenetére


PROTRON
addikt

Alapból rossz a feltételezés, mert csak hiányos a szöveg, nem hibás.
Alapvetően ahogy fentebb írta a kollega, a hőátadási tényezőt ugyan a táblázatok az egyszerűség kedvéért adott anyagnál csak 1 féleképpen szerepeltetik, de a táblázatok leírásában szerepel hogy az pontosan milyen adott körülmények és ami a legfontosabb milyen érintkező anyagok között áll fenn.
A műszaki hőtan nagyon komoly tudomány, ezért anélkül hogy utána számolnék, mint műszaki gondolkodású ember elfogadom hogy a kupakról, a fém anyagok közötti hőátadásban jeleskedő anyag nem ugyanúgy adja át a hőt amikor a levegővel történő érintkezés a téma.
Aki kötözködni akar, mostanra eléggé könnyedén elérhetőek a megfelelő anyagok az interneten, lehet hozni a konkrét, a pontos számokkal behelyettesített levezetést.

Azt azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy a lamellák egy része a talpazathoz is le van húzva, ahol a kupakról is vonnak el hőt...közvetetten ugyan a talpazaton keresztül, de ez is sokat lendíthet az összképen.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#36) fatpingvin válasza E770 (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

baszki neked ilyen cuccok állank a garázsban?? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) E770 válasza fatpingvin (#36) üzenetére


E770
senior tag

ha nem lenne káosz, én is rácsodálkoznék

(#38) Frozen válasza genlog (#34) üzenetére


Frozen
őstag

Ha ez igaz akkor meséld el kérlek a legtöbb vízhűtő és a lamelák miért rézből készül. Szóval valahogy nem értem hogx is van ez akkor. :F

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#39) genlog válasza Frozen (#38) üzenetére


genlog
junior tag

Egyszerű: A réz hővezetési tényezője nagyobb, mint az alumíniumé. (Az ezüsté meg még nagyobb, tehát az még hatékonyabb lenne.)

A réz gyorsabban "veszi fel a hőt", mint az alu, és gyorsabban is "adja le".

(#40) E770 válasza genlog (#39) üzenetére


E770
senior tag

egy hasábra vonatkoztatva igazad van, de egy léghűtő esetén nem csak a fém hővezetése az egyetlen szempont - hanem sok más tényező befolyásolja még a teljes hűtő hatékonyságát és ezeket együtt nézve az alu hűtőborda/lamella célszerűbb megoldás (tömegtermékre vonatkoztatva)

(#41) PROTRON válasza E770 (#40) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha megfigyeled ezúttal nem a hővezetésre reflektál a kolléga, hanem a felületeken történő hőátadásra, csak másképpen fogalmaz mint a szakma.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#42) E770 válasza PROTRON (#41) üzenetére


E770
senior tag

valóban keveredik a hővezetés és a hőátadás egy hűtő kapcsán,
nem is értem hogy egy ilyen szép összetett kihívás, mint a léghűtő tervezés hogy redukálódott egy egyszerű hővezetési tényezőre, illetve lassan/gyorsan "adja le" kérdésre

(#43) Frozen válasza E770 (#40) üzenetére


Frozen
őstag

Na de most pont ezért írom a draga vízhűtőnek a lamelák is rézből vannak akkor vajon miért ha az alu mégis csak jobb? :F

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#44) genlog válasza E770 (#40) üzenetére


genlog
junior tag

Akkor jó lenne, ha elárulnád azt a nagy csodát (a többi fontos tényezőt), mert eddig még nem derült ki.
Gyanítom azért alu, mert az olcsóbb. A hatékonyságban meg az ezüst lenne verhetetlen, legalábbis addig, amíg spéci ötvözeteket nem számítunk.

A lamelláknál elég az aluminíum, de a kritikus helyen, a procikupak felületén már szükséges a réz. Egy magasabb szint lenne szerintem a réz lamellák ezüst hőcsövekkel.

[ Szerkesztve ]

(#45) E770 válasza genlog (#44) üzenetére


E770
senior tag

egyrészt a szilárdsági tulajdonságai, mert építeni kell belőle - aztán az építés technológia kérdései és annak a hővezetésre gyakorolt hatása,
s sűrűságe, mert egy léghűtővel szemben a súly felülről korlátos

(#46) genlog válasza E770 (#45) üzenetére


genlog
junior tag

Ha elterjedne, a súly nem lenne akadály szerintem, mert meg lehetne oldani - csak igény kérdése. Persze nem kell bonyolítani és drágítani, ha nem szükséges.

(#47) Tom868


Tom868
újonc

Kérlek engedjétek meg, hogy egy picit belevau-zak.
Van még egy tényező ami miatt nem lehet a teljes hűtő rézből. Van egy eu-s szabály ami kimondja, hogy a termék nem tartalmazhat 3%-nál több ólmot.
A 3%-ot kérlek csak nagyságrendileg vegyétek alapul. Ez az érték már lehet, hogy bőven kevesebb. Már nagyon régen volt, hogy ezen a területen dolgoztam.
Nos az ólom itt azért fontos, mert a tiszta réz, szerszámipari szempontból nem megmunkálható, ezért ólmot használnak, hogy megmunkálható legyen.
Nos, ha az egész hűtő rézből lenne, akkor nem lehetne piacra dobni. Vannak területek és szakágak ahol nem kell ezt figyelembe venni, illetve nem kell alkalmazni ezeket a szigorításokat akkor ha nem akarja a gyártó, de a polgári életben használt eszközöknél biztos, hogy megmaradt a szabály.
Ezt vegyétek figyelembe mielőtt azt kérítek a gyártótól, hogy full rézből készüljön a hűtő. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) ralfee106


ralfee106
tag

sajnos úgy néz ki átcsúszik 2021 Q2-re a megjelenés....

[link]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#49) waverider válasza ralfee106 (#48) üzenetére


waverider
senior tag

kösz a friss infót. :R

ha másra nem, tesztelni jó lesz...

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.