Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Megvannak Androidra évek óta, de sosem játszottam őket végig.
Viszont a kaland-játék könyveket nagyon bírtam anno. Számomra Az Országút Harcosa volt a gateway a tabletop szerepjátékok világába, még a 90'-es évek elején-közepén.

[ Szerkesztve ]

(#2) kriszpontaz válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Meg a végigjátszhatatlan Nagy Féregfutam (nyomtatási hiba miatt). :)

(#3) pemga


pemga
csendes tag

Steam-en most akciós a Sorcery! A négy könyv együtt 6 eur. (Elég régen tettem fel wishlist-re és most először van akcióban.)

[ Szerkesztve ]

(#4) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Akik lemaradtak erről a függőségről, azok is kipróbálhatják itt online.

(#5) Fitzgerald válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Emlékeim szerint pont A Nagy Féregfutamot sikerült borító nélkül megszerezni valami havertól, egyszerűen letépték a borítóját. Biztos nem sikerült 6-ost dobni. :D

(#6) kriszpontaz válasza Fitzgerald (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Engem is kiidegelt, de végig lapoztam és megkerestem annak idején a jó számot ahová lapozni kellett, most viszont újra kellene csinálnom mert már nem emlékszem, és nem volt szívem a könyvbe belefirkálni.

(#7) Skynet258


Skynet258
veterán

Anno szerintem az összes létező "lapozgatós könyvet" kiolvastam, könyvtárból hoztam ki, vettem... imádtam őket. Ezeket is kijátszottam mobilon évekkel ezelőtt. Pont a Királyok Koronája sorozat volt számomra a legkedvesebb, Kharé a csapdák kikötővárosa... ahh de jó is volt. Én anno szereztem egy csomó 1 Ft-os érmét, és azok voltak az Aranytallérok, így vizuálisan is láttam, hogy állok. :DDD

Sőt, most jut eszembe pár hónapon kersztül még el is kezdtem írni egy saját lapozgatós könyvet... De jó lenne most visszaolvasgatni fiatal és éretlen énem munkásságát. :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8) podtibi


podtibi
senior tag

Nehogy elmenjen bárki is megvenni könyvben. A végén még megtanulna könyvet jobban olvasni. Meg amúgyis, könyvben az igazi.

Ezekután mi lesz a következő? :U

Ezt inkább rád bízom.

(#9) storm3 válasza podtibi (#8) üzenetére


storm3
senior tag

Autóba se ülj,lovaskocsin az igazi!

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#10) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

az összes KJK könyv megvan... meg egynehány, amik más fantasy nevek alatt jöttek ki.. :)) :DD

szerk.
vajon van magyarítás hozzá?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

a halal labirintusa volt az elso konyvem.rongyosra jatszottam.es abban meg az illusztraciok is gyonyoruek voltak.imadtam

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#12) Skynet258 válasza podtibi (#8) üzenetére


Skynet258
veterán

Még jó, hogy mindenki pont azt írta, hogy végigolvasta az összes könyvet. :DDD
Gondolom szerinted az ebook is ördögtől való. :U

https://geekpulse.hu

(#13) nullpoint


nullpoint
senior tag

Nem jó így.
Nem tudom digitálisan mindegyik ujjamat különböző oldalakon tartani, azért, hogyha esetleg rossz döntést hoztam akkor visszakozhassak. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#14) MageRG


MageRG
addikt

Ezt csak így itt hagyom, hogy aki akar, nosztalgiázhasson.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#15) podtibi válasza storm3 (#9) üzenetére


podtibi
senior tag

:C

Ezt inkább rád bízom.

(#16) podtibi válasza Skynet258 (#12) üzenetére


podtibi
senior tag

Az még nem is zavarna. Dehogy ebből mért kell videójátékot csinálni, azt sem teljesen értem.

Ezt inkább rád bízom.

(#17) Teebor9 válasza nullpoint (#13) üzenetére


Teebor9
tag

Ujjakkal? Pfff. Amatőr. Mivel úgy is elfelejtettem, hogy melyik ujjamat hova tettem, átálltam cetlikre, így kényelmesebb volt a könyv tartása és több quick save volt belőve. :D

(#18) nullpoint válasza Teebor9 (#17) üzenetére


nullpoint
senior tag

:Y Vérbeli profi vagy! :R :C

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#19) kriszpontaz válasza Teebor9 (#17) üzenetére


kriszpontaz
veterán

1 ujj, 2 ujj, 21 ujj :D (még az orrom is ott volt néha a lapok közt) :D.

(#20) .:bld:.


.:bld:.
csendes tag

Akit érdekel még hasonló játék, csekkolja a Fabled Lands-et is. Az is egy '90-es években megjelent lapozgatós könyvsorozat feldolgozása.

(#21) #54625216 válasza podtibi (#16) üzenetére


#54625216
törölt tag

Már a 80-as években is csináltak ezekből videójátékot C64-re és Spectrumra, többek között itt Magyarországon a Novotrade is fejlesztett ilyet UK megrendelésre.

(#22) podtibi válasza #54625216 (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

Értem. Ezt hova kell tovább csinálni? Mi lesz így a könyvformátummal?

Ezt inkább rád bízom.

(#23) Kansas válasza Alogonomus (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Azt kell mondjam, ezek SOKKAL jobbak, mint a cikkbeli játék... megvettem, kipróbáltam, kértem a refundot...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) Skynet258 válasza podtibi (#22) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem ez a játék azért nem fogja kinyírni a könyvformátumot. Egyrészt ezeket a könyveket manapság már nem csinálják (külföldön mondjuk nem tudom de szerintem ez a korszak elmúlt), aki meg el akarja olvasni az megteheti most is, hiszen a könyvek létezése ettől még nem szűnik meg. Ez egy alternatíva, ha anno sokat olvastál ilyet akkor új köntösben is ki lehet próbálni.
Amúgy meg ha valaki ezzel találkozik először a stílussal és utána kedvet kap a könyvekhez? Mondjuk 10 ember. Az pont tízzel több mint amennyi alapból elolvasná ezeket a könyveket. ;)
De ez teljesen normális, hogy a könyvekből játékot csinálnak, ott a Witcher, a könyveket alig ismerte valaki, ellenben a játékot? A játék sikere miatt megvalósult sorozatot?
Nincs ezzel szerintem semmi baj. Ettől még leülhetsz ugyanúgy olvasni, ahogy tesszük azt továbbra is sokan. És ha a gyerekeim leülnek esténként egy ebook elé én boldog leszek, hogy egyáltalán olvasnak, nemhogy kikapjam a kezükből, és leb*sszam őket, hogy "mi lesz így a könyvformátummal"? :U

https://geekpulse.hu

(#25) pemga


pemga
csendes tag

A könyv változat valóban élvezetesebb, pl. bele lehet tenni a kézzel rajzolt térképet, össze lehet vetni hogy mennyit változott a kézírásom harminc év alatt, stb. A könyvnek olyan problémái vannak:
1. nagy és nehéz, különösen ha sok van belőle. Ez leginkább költözködéskor derül ki, márpedig 30 év alatt azért abból volt pár.
2. Elég drága (nemtom pl. Brexit óta nem is próbáltam meg rendelni amazon.uk-ról), van amit utánnyomtak, de nem mindent, és volt amiért 100+ fontot elkértek mert eredeti és ritka darab. Mindenesetre Steam-en akciósan olcsóbbak mint postázva, még ha összefogok 5-6 kötetet is. A Sorcery! már régen is drágább volt, az első két kötete nekem pl. magyarul van meg, másfél-kétszer annyiba kerültek mint a többi kalandjátékkockázat, egyszerűen nem volt elég zsebpénzem a végére. Úgyhogy az uccsó kettő angolul van. Meg most megvettem egyben a négyet a fenti játékban de még nem próbáltam, még a Creature of Havoc-al küzdök.

(#26) pemga


pemga
csendes tag

Gyereket próbáltam rávenni, Lego-ból csináltunk ezt-azt. Volt Szukumvit báró, barbár, ninja, drágakövek ládában, SKORPIÓ-t is felismerte összekevert betűkből... De egyelőre nem jött be neki, de még reménykedem.

(#27) podtibi válasza Skynet258 (#24) üzenetére


podtibi
senior tag

Értem. Nem az zavar, csak hogy a könyv varázsa hamarabb elvész.

Ezt inkább rád bízom.

(#28) Z_A_P válasza Alogonomus (#4) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez hogy mukodik? :F
Pl itt van ez: [link]
Meg tudom nezni a tartalom/jatekszabaly/stb, de a "jatek" nem indul.

SZERK: hopp neki van olyan hogy "Jatek kezdese". Nekem olyan nincs :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#29) Z_A_P válasza Z_A_P (#28) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kifutottam idobol. Most mar van Jatek kezdese. Vagy vak voltam, vagy elobb nem volt :F :R

OK

(#30) Erunosta


Erunosta
tag

Hú, hát én anno nagyon ráfüggtem ezekre a könyvekre, ifjú koromban. (Virtuálisan még sose próbáltam.)
Ami megvolt vagy játszottam:
Halál Labirintus
Az Országút Harcosa
A Gyíkkirály Szigete
Skorpiók Mocsara (emlékszem ehhez térképet is rajzoltam)
A Káosz Fellegvára
Bajnokok Próbája
A Vértengerek
A Hóboszorkány Barlangjai
A Rémület Útvesztője
Tolvajok Városa
A Szamurály Kardja
Robot Kommando
Tök(él)etlen Katona
Kaliforniai Visszaszámlálás
Sziklatorony
Titán - A Szárnyaló Fantázia Világa

Hú rég volt, de egy kedves emlék.

Közben nézem neten ezeknek a könyveknek az árait, lehet holnap elkezdek keresgélni, hátha megvan még valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#31) Kansas válasza Erunosta (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem ezek voltak a "kapudrogok" a pen-and-paper szerepjátékokhoz, a '80-as évek végén az általad felsoroltak jó részéhez volt szerencsém, a Titán világleírás azóta is megvan... édesapám volt a "játékmester" én és öcsém pedig szimultán haladtunk a könyvben... egész '94 tavaszáig, mikor először a kezem közé kaptam egy MAGUS alapkönyvet... a többi meg már jött magától, a következő 20 évet többé-kevésbé rendszeres szerepjátszással volt szerencsém tölteni, amig a csapat nem végzett az oktatási rendszerrel és szét nem széledt.
Hja, a régi szép idők... :B

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) Erunosta válasza Kansas (#31) üzenetére


Erunosta
tag

Én egy barátommal játszottam ilyen mesélő és főhős játékot. Egyszer én meséltem, egyszer ő, de semmi komolykodás, szabályok, de nagyon élveztük. Én sose játszottam MAGUS játékot. Nem volt hozzá társaság, aztán jött középsuli és feledésbe merült ez az egész. Már nem lenne hozzá türelmem, de megmarad mint szép emlék, ifjú koromból. :)

(#33) Zoltar válasza Skynet258 (#24) üzenetére


Zoltar
újonc

"ezeket a könyveket manapság már nem csinálják"

Szerencsére "csinálják", sőt, most gyakorlatilag reneszánsza van a lapozgatós könyveknek mindenhol - még Magyarországon is. :) Csak néhány példa:

* Rengeteg gyerekeknek szóló játékkönyv jelenik meg; a legigényesebbek ezek közül Bojti Anna művei ( https://kiado.pagony.hu/bojti-anna ), amik egyébként "nagyon nagyot mennek": több tízezer fogy belőlük és rengeteg gyerek kedvét meghozzák az olvasáshoz és az interaktív kalandokhoz

* Egy kis kiadó, a Kaméleon Komix újraindította a régi Jackson-Livingstone sorozatot,a Fighting Fantasyt, többnyire vadonatúj könyvekkel ( www.chameleoncomix.eu ), amik szintén aránylag sikeresek

* Indult egy új magyar sorozat, a Vindgardia Hősei ( www.vindgardia.hu ); ez a Fighting Fantasyhoz hasonlóan szintén az oldschool fantasy vonalat képviseli, de saját világon játszódik és saját szabályrendszert használ, érdekessége pedig az, hogy társakat is válaszhatunk, amik rengeteg helyen befolyásolják a cselekményt, ráadásul több alternatív út és befejezés is van minden könyvben (tehát jó párszor végig lehet játszani őket)

+ A napokban fog megjelenni egy új "open world" fantasy lapozgatós is, a Viszályok ideje, amiben még karakterválasztás is van ( www.viszalyokideje.blog.hu )

De ez tényleg csak pár példa, jó pár egyéb játékkönyv is megjelent az elmúlt években... (Külföldön is népszerű egyébként a műfaj: jó pár klasszikust újra kiadtak, és rengeteg vadonatúj lapozgatós is megjelenik. Az angol nyelvű könyvekkel kapcsolatban különben tudom ajánlani a következő blogot: www.jatekkonyvek.blog.hu )

Tehát tényleg eléggé "mennek" most a lapozgatósok; távolról sem tudták "kinyírni" őket a számítógépes játékok/videójátékok, hála az égnek... Elvégre ezek mind a mai napig papíron, lapozgatva, kockát dobálva, "egy ujj, két ujj, huszonegy ujj"-módszert használva az igaziak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) Skynet258 válasza Zoltar (#33) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, köszi az infókat, nem gondoltam, hogy ez a stílus még életképes a mai digitális korszakban. Lehet bepróbálok egyet kettőt csak az emlékek miatt. Ha csinálnának egyet Skandar Graunnal a főszerepben, az meg alap lenne nálam. :D

https://geekpulse.hu

(#35) Piftuka


Piftuka
veterán

Akit érdekel a téma, és a Steam-es feldolgozásai, annak ajánlom ezt a csomagot:
Fighting Fantasy - Collection Bundle

Látványos, interaktív, és - főleg a harmadik nehézségi fokozaton - finomal szólva sem könnyű feldolgozása az Ian Livingstone és Steve Jackson által megálmodott fantáziavilágnak.

A csomag első darabja, a "Fighting Fantasy Legends" és annak története három könyvet foglal magába: "Tolvajok városa", "A tűzhegy varázslója", "A káosz fellegvára".

A csomag második darabja pedig a "Halállabirintus" trilógia könyveit.

Ennyi pénzért szerintem tartalmas szórakozást ad a sorozat rajongóinak. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#36) janeszgol válasza podtibi (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaj basszus. A digitális korszakban hagyjál már ezzel a buta dumával. Teljesen jó. Én is játszottak KJK könyvekkel. Gyerekkoromban fizikai könyvvel, ma meg telefonon. Nagy ügy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) podtibi válasza janeszgol (#36) üzenetére


podtibi
senior tag

Jogos.

Ezt inkább rád bízom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.