Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Még nem olvastam végig a cikket, de azért hozzátenném, hogy az XZs nem mindenhol volt kapható, tehát pl. Magyarországon a nagy átlag számára főleg a sima XZ jelenti az elődmodellt.
(Bár azt nem tudom, hogy itthon kapható volt-e hivatalosan, de én pl. sehol nem láttam az XZs-t.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#2) vicze


vicze
félisten

"első rendelők pedig egy igen értékes, LDAC-képes, NFC-s h.ear on 2 Mini fejhallgatóval is gazdagabbak"
Ez az akció csak Németországban elérhető, sehol máshol nem láttam. Az első 3000 vásárolóra vonatkozik, kizárólag német lakcímmel.

A retail dobozban elég gyalázatos módon továbbra is a 750 van.

[ Szerkesztve ]

(#3) margithid


margithid
veterán

2700as aksi? :W És én még a xiaomit keveslem, hogy csak 300es aksit rak a Mi A1be...

Sony fanatikusokon kivül nem tudom ki fogja ezt megvenni... S8 lassan 150k lesz.

(#4) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Na, végigolvastam.
Ahogy számítottam, alapvetően egy szokásos Sony telefon, erősebb hardverrel és szerencsére – most már – bőven használható kamerával.
(Más kérdés, ha valakinek extra igényei vannak,
mint pl. RAW.)

Örülök, hogy ilyen hamar meg tudtátok csinálni a tesztet! :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#5) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Nekem tettszik, és a kávák sem zavarnak.

(#6) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tisztelet hogy a Sony nem ült fel a nagy káva nélküli hullámvasútra, GPe edition-ben elbírnám :K

(#7) Csapoati válasza DeathAdder (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Cserébe masszív az alsó-felső túlnyúlás. ;] Egyébként ettől (és a nagy méret ellenére is meglehetősen kis akksitól) eltekintve egy elég jó készüléknek tűnik és végre a kamera is kiváló.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

lehetne nagyob az aksi, legalább 3100mAh (kb. akkora volt Z sorozatban a hasonló méretűben), a camera minőségétől nem ájultam el :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9) joey04


joey04
titán

ez inkább amolyan se előre se hátra. használható készülék, de ma már a legtöbb az, viszont továbbra sincs semmi olyan egyediség benne, ami eladná.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) eclipse19


eclipse19
senior tag

Óriási a telefon egy ekkora kijelzőhöz.
Egy ekkora házba már 5.5"-ös kijelzőt kellene tenni, hogy "megérje" magammal hordani.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Köszönet a gyors tesztért. Korrekt a kamera is. A káva engem nem zavar, legalább lehet használni.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) mackoman válasza margithid (#3) üzenetére


mackoman
tag

Talán az Xperia xa1 plus,abban nagyobb az aksi.Én azonban Xperia Z mobiltól kezdve,nem veszek több Sony mobilt.Addig csak Sony mobiljaim voltak,de soha többet.Csak reklámokból akar megélni,lsd Xperia Z5 Bond mobil.Úgy reklámozta mint ha Z5 mobil lenne a filmben,közben nem az volt benne.Lehet csak a reklámra vonatkozott. :)) Részemről ez a véleményem a Sony mobilokról.

(#13) blagolf


blagolf
senior tag

Szép lett, végre fémből van megint, kamera is jó (bár nekem annyira nem téma). A káva engem továbbra sem zavar, sőt. A méret még mindig nagy, megvárom a Compactot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zoli

(#14) Dr. 444Hertz válasza Csapoati (#7) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kiválótól azért messzebb van (bár a konkurencia sincs sokkal közelebb, mint ahogyan azt egyesek gondolják)...
Maradjunk annyiban, hogy tökéletesen használható és helytálló a hétköznapi életben :)

eclipse19: bár a trend tényleg a káva ellen szól, irtó sokan vannak, akiknek kell a káva. Hidd el.
Ha valamin, akkor nem a kinézeten szokott múlni a Sony-k eladása, hanem inkább a hülye termékpolitika és a marketing (hiánya) az, ami belerondít a képbe...

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#15) atis78


atis78
tag


Az akksi meretere panaszkodoknak ajanlom figyelemebe a gsmarena tesztjet.
boven a mezony elejen van ezzel az icipici akksival is.....

[ Szerkesztve ]

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Mobiltelefonról nézve a fotók rendben vannak, a dng illene már ebben a kategóriában. A design egyedi, de alulról és felülről ideje lenne lereszelni valamit.

Z5 volt az utolsó Sonym és ahogy elnézem őket, egy jó ideig az is marad.

(#17) Tomiii258 válasza vicze (#2) üzenetére


Tomiii258
tag

Carphone-on is van ajándék füles az első X db előrendelőnek, szóval Angliában is él ez az akció, meg a Soncity.hu-n is, tehát itthon is.

Tomiii258

(#18) rdt89


rdt89
addikt

Ez a lassított videó volt a cikk csúcspontja, iszonyatosan jól veretted a focilabdával. :DD

Nem semmi ez a 960fps, kár, hogy nem lehet jobban kitolni az időintervallumot, ettől függetlenül, ha az infra bekerült volna a repertoárba Sony márkanév ide vagy oda biztos beújítottam volna egyet, mert nagyon egyben van amúgy ez a ketyere.

(#19) szabi24 válasza vicze (#2) üzenetére


szabi24
csendes tag

(#20) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Továbbra sincs 5,5 coll körüli kis kávás értelmes telo jó üzemidővel.
Kár érte. Kiváló ügynök volt. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) Juhaszatti válasza Dr. 444Hertz (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A marketinggel nincs akkora baj náluk szerintem. Nyilván nem olyan erős mint a Samsung, Apple, Huawei hármasnál, de ettől még viszonylag sűrűn találkozom a plakátjaikkal és a netes hirdetéseikkel is. Sűrűbben mint az LG-vel pl.

(#22) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Általában tetszenek a Sony telefonok.
Én szoftveresen nem szeretem.
De kicsit dobhatnának a külsőn. Nem csúnya(a káva ilyen akinek nem tetszik nem veszi ahogy én sem) de unalmas már.

De ami meglep az az ára. Ennél vannak jobb ajánlatok.
Samsungot felejtsük el akinek bejön a Sony sok esetben a Samsung ellenszenves.
De ezt venni egy G6 vagy méginkább egy HTC 11 esetleg Oneplus helyett.
Persze ez lehet hogy szolgáltatóknál elérhetőbb lesz az lehet előnye.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23) Dr. 444Hertz válasza Juhaszatti (#21) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igaz, az LG-nél jobban csinálják, de a marketing tartalma és a termékek közötti összhang nem az igazi.
A kamera például nem akkora durranás, hogy azzal kelljen reklámozni...
Nem azt mondom, hogy rossz.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#24) KFChicken


KFChicken
tag

ebből most mi igaz? mert az első oldalon ez szerepel:

A hozzánk került fehér dobozban csak a Quick Charge 3.0-s gyorstöltő és a Type-C-s adatkábel került elhelyezésre

az utolsón pedig ez

A gyári adapterrel körülbelül 120 percet vesz igénybe a teljes feltöltés, ezt redukálhatjuk, ha a gyári, Sony UHC20-töltőfejet lecseréljük egy Quick Charge 3.0-kompatibilis darabra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Juhaszatti válasza Dr. 444Hertz (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ebben mondjuk igazad van, ilyen szempontból tényleg elég kapufa a marketing náluk.

(#26) Polarstar válasza atis78 (#15) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezekkel a tesztekkel csak az a gond, hogy nem xy, vagy Z user felhasználása.
Csak az egyén felhasználása a mérvadó, nem egy átlag teszt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ezen az áron annyi komoly ajánlat van már; én nem is értem a Sonyt. Legalább a terméktámogatásuk volna beleköthetetlen, de ugye nem az. Oké mobil persze, de a név adja el, nem más. Meddig tart ez a lendület vajon?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Csak én látom csapnivalónak a kameráját ennek? HTC10-et használok jelenleg, az se hú de jó, de azért ennél sokkal jobb... Nekem anno volt Z1 és Z2-m, érdekes ott miért voltak sokkal jobbak a fotók?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Megvárom az új 6 "-os telójukat.
Ha megcsinálják kávanélkülire azonnal veszem.

(#30) Crafter32 válasza zozzo72 (#29) üzenetére


Crafter32
őstag

Én pedig a Compaktra leszek kíváncsi. Talán az egyetlen felsőkateg. telefon abban a méretben. Meglátjuk.

(#31) Dr. 444Hertz válasza Vikthor (#28) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nem voltak azért jobbak.
Az U11 pedig egy élvonalbeli kamerával rendelkező telefon szerintem.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#32) Gabbbb válasza Vikthor (#28) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Elég rossz szerintem is. A szoftver még mindig kiöli az életet a képekből, nagyon bele se kell nagyítani, hogy látszódjanak az anomáliák, ennél sokkal jobb képeket lehet htc 10-el lőni.

(#33) atis78


atis78
tag

@ hagel
De legalabb ez a meres ad egy pontos es osszehasonlithato kepet az akkuteljesitmenyrol.
Nyilvan nem fogja lefedni mindenki felhasznalasi modelljet de nekem azoknal a teloknal amik eddig nekem voltak aranyaiban nagyonis jol mutatta hogy milyen uzamidovel szamolhatok.

Sokkal informativabbnak tartom minthogy xy hasznalattal ennyi kepernyoidot mertunk....

[ Szerkesztve ]

(#34) plexi


plexi
tag

Köszönöm a cikket, ez is csak megerősíti bennem, hogy befejezzem a Sonyval több mint 10 év után. Van itt Z, Z1c, Z3, Z5, meg még jópár de minimális az eltérés köztük, ráadásul anyag hasznàlatban a Z3 a legjobb szerintem. Csalódás ez is. Szép meg jó, de már unalmas kicsit. Kamera 3 perc után kikapcsol mert túl melegszik, leválik hátlap, kijelző. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#35) #16514048 válasza Dr. 444Hertz (#4) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azt mondják már több, mint 2 éve, hogy majd megfontolják a RAW támogatást, meg a rendes manuális beállításokat, amikor úgy érzik hogy lesz rá igény. Pedig szerintem lenne most is, még a hivatalos Sony fórumokon is van egy thread 1000+ hozzászólással erre vonatkozóan.

Ezek legalább hasznosak lennének, ellentétben a 720p-s szuperlassítással, meg a 3D-s hülyeségekkel, amik talán 10 percig jópofák, de sok értelmük nincs. Gondolom ezekre viszont hatalmas igény lehetett... :U

(#36) zozzo72 válasza Crafter32 (#30) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Compactok mindent vernek...

Méret, hardver, stb...
:R
Csak most hajóra megyek melózni, nem kell tablet 6" mellé.
😆

[ Szerkesztve ]

(#37) Dean92


Dean92
csendes tag

Értem én hogy a szépség szubjektív, de ez gyönyörű? :D hát nem mernék futni úgy hogy a kezemben van mert ha elesek kiszúrja a szememet a sarka :D

(#38) Pot$imanu$


Pot$imanu$
tag

Ez inkább visszalépésnek tűnik...

Potsimanus

(#39) DeathAdder válasza Dean92 (#37) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen szubjektív, és ez gyönyörű.

(#40) Juhaszatti válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ilyen formával teljesen mindegy a káva használhatóság szempontjából :( Volt már szögletes telefonom, és közel sem volt olyan kényelmes a használata mint az utána következő kerekítettnek, kávamérettől függetlenül.
Bár itt legalább az oldalélek le vannak csapva.

[ Szerkesztve ]

(#41) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Az elődökhöz képest az új Sony telefonok egyre jobbak. Bár még így is több lépéssel le vannak maradva a konkurenciától.

(#42) #96302336


#96302336
törölt tag

Köszi a tesztet

(#43) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszönet a gyors tesztért.Szokásos káva téglafon.3D készítő tetszik benne.

[ Szerkesztve ]

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#44) vicze válasza szabi24 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Hát elég érdekes, mert a Sony oldalon egy szó sincs ilyesmiről szóval ez max. a bolt promója. Ennél hivatalosabb itthon nem nagyon van. :)
Ez a német oldal, ilyet még sehol máshol nem találtam. Hidd el peresetem, mert már előrendeltem a Compact-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Halkow.


Halkow.
senior tag

Dizájnnal nincs nagy baj Sony-s megszoktuk. Kijelzővel annál inkább nem értem miért nem a tökéletesnek vélt 6500-7000Kelvin között lövik be a panelt, és már az Z2, Z3-nál is qrva kékesre lőtték és annyi év után is 8000K fölött van...

OIS síralmas, hogy kimaradt egy csúcsmodelből, kamera képein nem lepődtem meg mert még ilyet vagy ennél jobbat a platinum 7 is lő, pedig nagyon nem egy kategóriába tartoznak, de QHD amoled kijelzője mellett elbujhat az 4k-1080p-s triluminos ips.

230k-s árazás hátt +30ért már a 64GB-os i8-at hozzád csapják jobb kamerával, pontosan kalibrált ips-sel új ios-sel. De az s8 215k van hivatalosan na az meg mindenben veri.

(#46) DonaldJames válasza Halkow. (#45) üzenetére


DonaldJames
tag

Ezzel egyet értek. :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#47) szabi24 válasza vicze (#44) üzenetére


szabi24
csendes tag

Engem a sony oldala irányított emag-ra mint partner. Elő is rendeltem a compact verziót, kizárólag a hozzá adott head set miatt. Remélem nem fürdök be vele, mert akkor megy vissza.

(#49) ak76


ak76
senior tag

Nem csoda hogy a Sony évek óta nincs nemhogy az élmezőnyben,de lassan a sereghajtók közt sem...

(#50) VZT


VZT
tag

[link] Edigital-n is írják hozzá a fülest.

[ Szerkesztve ]

mindig más

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.