Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) bdani94


bdani94
tag

Szerintetek mikor jön a Jelly Bean? :) Legalábbis mikorra gondolták? :O

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#9052) sajo13 válasza bdani94 (#9051) üzenetére


sajo13
senior tag

[link]

A május csak az én jóslatom, mert a Q2-nek az a közepe :)

[ Szerkesztve ]

(#9053) Ferenczi Áko válasza calamites (#9049) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

milyen progi?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#9054) sajo13 válasza calamites (#9049) üzenetére


sajo13
senior tag

Ez érdekes, nincs esetleg letiltva(lefagyasztva)?

(#9055) calamites válasza sajo13 (#9054) üzenetére


calamites
őstag

Ott sem találom, de frissíteni, és megnyitni is tudtam play-ból.

(#9056) razorka777 válasza calamites (#9055) üzenetére


razorka777
veterán

csak nem a launcher pro-t használod?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9057) calamites válasza razorka777 (#9056) üzenetére


calamites
őstag

Nem. Mindenem gyári, és független a teló, root sincs 544 az ICS.

(#9058) razorka777 válasza calamites (#9057) üzenetére


razorka777
veterán

lehet egy reboot megoldaná a gondot.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9059) calamites válasza razorka777 (#9058) üzenetére


calamites
őstag

Frissítettem, rebbotoltam, megvan, köszi mindenkinek.

(#9060) bdani94 válasza sajo13 (#9052) üzenetére


bdani94
tag

Hááát az ugy messzi de legalább megkapjuk! :D

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#9061) CB válasza bdani94 (#9060) üzenetére


CB
senior tag

Azért én a frissítési dátumokra sosem kötnék fogadást. :)

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#9062) bdani94 válasza CB (#9061) üzenetére


bdani94
tag

Jó..de azért reméljük! :D

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#9063) CB válasza bdani94 (#9062) üzenetére


CB
senior tag

Persze.A remény hal meg utoljára.
Bocs, nem akartam ünneprontó (lehangoló) lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#9064) kk831228


kk831228
addikt

Húúúú de föl ba.... ez telefon most már tényleg.... Ezzel az ADB -ge...vel soha nem működik normálisan semmi...... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9065) darvinya válasza kk831228 (#9064) üzenetére


darvinya
titán

A P-nél meg pláne.

Vagy inkább rossz a parancs.

Más

Ez lesz a jövő. Flash tool for Xperia™ devices

Ez nem a Flashtool!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9066) s4tch válasza darvinya (#9065) üzenetére


s4tch
veterán

"This flash tool can only be used by Xperia™ devices having an unlocked boot loader."

Máris felejtős.

(#9067) csacsi67 válasza s4tch (#9066) üzenetére


csacsi67
addikt

Szerintem lesz mondja nem sokára a szolgáltatos bootloader nyitásra is.

(#9068) kk831228 válasza darvinya (#9065) üzenetére


kk831228
addikt

És mit lehet vele kezdeni??? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9069) werszomjas


werszomjas
őstag

Mondjatok már játékokat, amik futnak a P-n és élvezetesek.

Jó grafika, jó játékélmény, nem baj ha "fizetős" ;]

Sose játszottam még komolyabb játékokkal telefonon, kipróbálnám :)

üdv

(#9070) Pickle Rick válasza werszomjas (#9069) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

GTA III? :DDD

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#9071) yodamester10 válasza bdani94 (#9051) üzenetére


yodamester10
őstag

Jó neked,hogy te már azt várod, nekem egyenlőre megtenné az ics is/telenoros p tulaj/ :W

(#9072) calamites válasza werszomjas (#9069) üzenetére


calamites
őstag

Nekem a Bad Piggies nagyon bejön.

(#9073) Maxentius válasza werszomjas (#9069) üzenetére


Maxentius
addikt

Nekem a Reckless Racing 2 az egyik kedvencem. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#9074) darvinya


darvinya
titán

Dilemma

Tegnap kipróbáltam 1 Telenor-os P-t, melyen még GB futott.
Összehasonlítva az én NeoV-mmel.

Az eredmény nem győzött meg, hogy annyival többet érne.
(Ma megpróbálok ICS-el ellátott P-t tesztelni)

Teszt(csak azokat néztem ami mindkét készüléken van, alapképernyő,menü és böngésző):

Alapképernyő: görgetés érezhetően lassú, viszont döccenést nem nagyon tapasztaltam ami a NeoV-n van, hiába térne át arra oldal-lapra gyorsan a frissítés miatt láthatóan döccen.

Menü: itt már érezhető, hogy a P jobban kidolgozott, de itt a menübe lépésre gondolok.
Mert benne járkálni, a NeoV-nél gördülékenyebb, de valami oknál fogva az Alkalmazások menü katasztrófa.

Böngésző: itt van az amit én sokat használok.
És mit ne mondjak itt nem volt egyáltalán meggyőző.
1-2mp-el volt gyorsabb a P, mint a NeoV.
Ugyanazon a lapon.
Ez a eltérés lehet az én reakcióm hibája, vagy WiFi, vagy már nem tudom mi, de ennél többet vártam volna.

E iromány P vásárlási szándék miatt született és nem éreztem annyival jobbnak, hogy ennyit rádobjak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9075) _Dumber_ válasza darvinya (#9074) üzenetére


_Dumber_
őstag

Csak szintén összehasonlítás képen.
Nem tudom a NEoV-n alaprendszer fut e, de ez most mindegy.
A P, GB alatt a Dolphin Mini és az Opera mini lényegesen gyorsabb mint a gyári böngésző. És tényleg lényegesen.
A GB hez képest az ICS is jelent valamennyi javulást de ott már nem sok a különbség.
Alaphome szerintem lassúbb mint a HOLO, ami eléthető GB és ICS alatt is.
Lehet mondani, hogy : Persze de az már nem az alap rendszer. Ugyanakkor nem ezért veszünk Droidot, hogy egy kicsit alakítsuk az igényeinknek?

Ezt ne kötözködésnek vedd, csak ez is hozzátartozik az összehasonlításhoz.
A Sony aránylag jó szoftot rakott össze, de messze nem tökéletes, a vasból viszont mókolás nélül is ki lehet többet hozni.

(#9076) darvinya válasza _Dumber_ (#9075) üzenetére


darvinya
titán

De írtam, hogy GB-n próbáltam ICS-el szemben, és ICS-el is ki akarom próbálni.

A probléma amit mondtál a böngészőkre lehet, hogy igaz, de nem jó nekem.
Ezeken nem menne azok az oldalak amik nem kell.

A Sony felület nekem eddig a legjobbnak tűnik és nem szeretem azokat a Launcher-eket.
Próbáltam nagyon sokat, de mindegyik egy-két dolog nem ment így kuka lett.

És emiatt hangsúlyoztam ki inkább a böngészőt.

Nagyon jó érzés fogni, nagyon tetszik.
De ezek külsőségek és erre nem adok annyit mint egy használhatóság miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9077) _Dumber_ válasza darvinya (#9076) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én Galaxy Spicaról váltottam, úgyhogy nálam a ez nem volt kérdés

Böngésző terén a Chrome-ot használom. Lassabb mint a 2 mini, de a gyárinál gyorsabb. A könyvjelző szinkron, meg remek. Külön lehet a mobil könyvjelzőket is beállítani (m. os oldalak előnyben) és ezt is tudod rendezgetni asztali gépen. A legutóbbi frissítés óta rengeteget javult a felhasználói élmény benne. Azelőtt csak tartalékként volt a gépen, most csak ez van rajta.

Egyébként ezt szeretem a droidban. Ami Neked fontos, az nekem nem, és fordítva .. De van lehetőség választani, így én is meg vagyok elégedve és Te is :)

(#9078) TomWexX


TomWexX
addikt

544-ről való 1.54-es frissítés óta a teló lényegesen gyorsabban merül, tegnap pl. 100-ról 0-ra zéró használat mellett 10 óra alatt sikerült eljutnia. :N Tudom hogy egy gyári visszaállítás segítene rajta, de semmi kedvem nincs újra beállogatni mindent egyenként, így most nyomtam egy wipe dalvik cache-t. Egyelőre úgy tűnik ez segített rajta, de ha továbbra is szórakozik velem, megy vissza az 544-es mentés.
Valakinek van még tapasztalata e téren?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#9079) sajo13 válasza darvinya (#9076) üzenetére


sajo13
senior tag

Én Neo-ról váltottam, és valóban nincs túl sok különbség a két teló között, inkább csak apróságok. Nekem a Neo-ban ICS-en a kevés memória volt bosszantó. Bármit nyitottam meg, másodpercekbe került, pl tárcsázó, stb. Érezhetően többet harapot le az 512Mb- az ICS a Neo-n, mint előtte a GB-ből.
P-ben az 1Gb RAM-mal nincs ilyen gond. Tapasztalataim alapján az Android 1Gb-tal(vagy több) érzi jól magát, folyamatosabb a működés, app-ok váltása, stb.
512 Mb-os készülékeken sokszor egy alkalmazásból kilépve a homescreen újratöltődése is lassú volt.
Én leginkább a memória miatt váltottam, a fém ház elegáns, de annyival nem jobb, mint amennyivel többe kerül ez miatt.
A váltás másik oka a felbontás és a picit nagyobb kijelző volt. A magicwhite annyira nem győzött meg, jójó, fényesebb a kijelző fullra tekerve, de ritkán használja az ember tűző napon, ráadásul a színek akkor torzulnak is. Amúgy a Sonyra jellemző sárgás, meleg árnyalatok a Neo-ban és a P-ben is ugyanúgy megvannak(pl. böngészőben a fehér háttér nem fehér, hanem sárgás)
Amit még észrevettem, a kamera picit jobb a P-ben, mint a Neo-ban volt.
Mindent összegezve Neo-ról P-re váltani csak kis ugrás(szerintem).

(#9080) s4tch válasza TomWexX (#9078) üzenetére


s4tch
veterán

Ugyanez, csak kevésbé drasztikus számokkal. A két napot az utóbbi hetekben röhögve kibírta a telefon (olyan 30% fölött maradt az .544-essel), most éppen kihúzom. Gyorsabban merül a friss szoftverrel. Igaz, én sem tiszta telepítést csináltam, úgyhogy nem lep meg a dolog. Az adatforgalom zabál nagyon durván: tegnap frissült 3 szoftver, csak a frissítés lehúzott vagy 10%-ot. Most készül a titanium backup mentés csak az alkalmazásokról, este visszaállítom a gyári állapotot, törlöm a dalvik és battery cache-t, és tolom vissza a backupot, állítom be újra a rendszert (fiókok, csengőhangok, hátterek).

(#9081) darvinya válasza sajo13 (#9079) üzenetére


darvinya
titán

Sajna én is így érzem.

Khhmm…khhmm… 30ropi pluszt nem ér meg nem.
15ropi és 2Gb-s RAM modult tudok bele rakni a NeoV-be.
Igaz evvel sajna fizikailag lenne benne, mert akkor fw is hozzá kellene igazítani. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9082) TomWexX válasza s4tch (#9080) üzenetére


TomWexX
addikt

Lehet én is ezt fogom tenni, csak még rá kell vennem magam. Most 10 óra alatt nagyon minimal használattal 72%-on áll az aksi, úgyhogy még várok kicsit. Egyébként nálam az android rendszer fogyasztott baromi sokat, néha többet mint a kijelző, de a dalvik cache törlés óta úgy néz ki lenyugodott. (legalábbis remélem) Vajon én is töröljem a battery cache-t, vagy most már mindegy?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#9083) s4tch válasza TomWexX (#9082) üzenetére


s4tch
veterán

A battery cache-ről azt írják az okosok, hogy 100%-ra töltött akksinál célszerű törölni, úgyhogy előbb tölts fullra.

Biztos a nem tiszta telepítés miatt van ez. Az xda-n jókat írnak az akksiidőről - igaz, többen ftf-ből, flashtoollal tették fel a szoftvert, és töröltek mindent a telefonról.

(#9084) TomWexX válasza s4tch (#9083) üzenetére


TomWexX
addikt

Ok, köszi a tanácsot. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#9085) m.zso


m.zso
aktív tag

Halihóó :)
Egy ideje sajnos nem olvastam fórumot. Lenne pár tapasztalatom, ill kérdésem.
3 hónapos már a kicsikém. Szegénynek nincs nyugta nálam. :DDD De nem baj, hisz ezért vettem.
Az akksit meg sem említem :D .
Szokott viszont olyat csinálni, hogy képernyőfeloldás után összevissza lépked hol a böngészőbe, ha nyomok egy visszafelét, akkor a kamerát indítja egészen addig amíg a home-mal ki nem lépek. Ez a jelenség 30 esetből 1x-2x fordul elő.Ezt miért csinálja?
A másik. A gyári launcher a főképernyőn is elfordul, de csak néha és csak bizonyos alkalmazás bezárása után, de teljesen random. A szoftver verziója az aláírásomban szerepel. Meg lehetne oldani, hogy a gyári launcher ne csak random forduljon el, hanem mindig, amikor akarom ?

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#9086) TomWexX válasza m.zso (#9085) üzenetére


TomWexX
addikt

Az én telefonom még nem kelt életre, a gyári főképernyő meg csak akkor szokott elfordulni nálam amikor töltőn van. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#9087) Imike20 válasza m.zso (#9085) üzenetére


Imike20
senior tag

èrdekes jelenség
...

Xiaomi™ 13 Pro + Xiaomi™ Flipbuds Pro + Xiaomi™ Smart Band 8

(#9088) bluemirage válasza darvinya (#9081) üzenetére


bluemirage
őstag

Miért akartok egy fém telefont, ahol az árazás része a design és egy presztizsérzet' egy előző szériás egy magoshoz hasonlítani? :F Ez újabb és fémből van, 2 magos, és már ezek a szavak elegendők ahhoz, hogy drágább legyen.
Ha nem kell fémből telefon, akkor ne adj ezért plusz pénzt. Mert neked nem éri meg.
Ha nem érzed, hogy 2 magos teló kell, mert az 1 magos sebességével is elégedett vagy, akkor ne adj érte plusz pénzt... mert neked nem éri meg.
Ahol összehasonlítják a P-t, ott sem egy régebbi 1 magossal teszik, legyen szó akár árról, akár szintetikus értékekről. Nem is értem, hogy miért veted össze így.
Azért írom, mert én is meg vagyok elégedve a C902-vel, sokat netezek róla és sokat fényképezek vele... sok nyaraláson volt társ. Nem is akarom összehasonlítani a napokban jött P-vel.
Pedig a P:
- nehezebb
- nagyobb, egy kézzel én épphogy tudom kezelni...
- kesztyűben télen felejtős
- 4-5 napot nem fog kibírni, mit az 5 éves C902, pedig sokat kell vele majd telefonálnom, mert cégtelefon
- sőt a fényképezője
- A net sem lesz gyorsabb, hiszen az "m-es" oldalakat használom én is, olyan terülteken vagyok, ahol egyébként is csak EDGE van
- A régin még egy karc sincs, a P-n nem fog 4-5 évet kibírni, nemhogy karcmentesen
- A P fényképezője vs C902 fényképezője 1080p-s TV-ken nem fog látható különbséget mutatni, lévén, hogy a C902-nek a végére sokat javították a kameráján és közben megtanultam kezelni is. A kijelzőn meg aztán semmit sem lehet látni a különbségből.

Miért vettem P-t?
Mert szép és beleszerettem. Nincs észérv mellette és nem is akartam a régihez hasonlítani, mert

Neo V Mobilarena:
"A felhasznált anyagok nem különösebben jó minőségűek, fémből készült felületekkel sehol nem találkozhatunk, mindenhol lakkozott plasztikot tapinthatunk, mely egyébként egészen kellemes. Recsegést-ropogást a ház erőteljes nyomásával sem csalhatunk ki, az illesztési hézagok is bőven a tűréshatáron belül vannak, bár a pattintós módszerrel rögzülő hátlap azért elárulja, hogy vannak jobban összerakott okostelefonok is"

Nem akarlak bántani és értem én, hogy magát adja, hogy a mostanival vesd össze. De ilyen megközelítéssel egy darabig nem fogsz telefont cserélni, ami persze nem biztos, hogy baj.

Meliora sunt bono inimica

(#9089) darvinya válasza bluemirage (#9088) üzenetére


darvinya
titán

Ez is jó érv amit mondasz.

Én sokat net-ezek és már kicsinek érzem 3.7"-t.
És mindig is tetszett a P.
Ezért vacillálok.

De jövő hét szerdán kiderül mi lesz.
Azaz lesz P-m vagy marad a NeoV.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9090) neorow1 válasza TomWexX (#9078) üzenetére


neorow1
senior tag

PCC friss telepítéssel szögre ugyanúgy merül az akku, mint 544-el, valószínűleg egy javítás megoldaná nektek is a dolgot.

(#9091) attila.86 válasza neorow1 (#9090) üzenetére


attila.86
tag

Nekem az 54-es érezhetően kevésbé merül készenlétben, mint az 544-es, persze ha nyúzom, a kijelző meg 3g modul szívja ugyanúgy, de az ami az akkuhasználatban android operációs rendszer néven fut, az kevesebb.
Pedig még csak nem is nulláztam a telefont, csak simán ráfrissítettem Companion-nal.

(#9092) Phreetsie válasza attila.86 (#9091) üzenetére


Phreetsie
tag

nalam ami legtobbet fogyaszt az a kepernyo (automatikus fenyerore van allitva) 52%
utana az android rendszer.. 20%

a tobbi meg a jatekok teszik ki
szerintem ez jonak mondhato nalam

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#9093) tibor452


tibor452
tag

én vissza tettem 2.3.7 es androidot mert az ics .544 ill .54 es is szaggatott a menünél.video nézésnél játéknál nem szaggatott az akkut 1 filmnél 52%ra merítette le valami nem jó nállam :(

[ Szerkesztve ]

(#9094) Pikkolo^^ válasza tibor452 (#9093) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sajnos ilyen az android :)

(#9095) Badboys válasza darvinya (#9089) üzenetére


Badboys
őstag

Próbáljátok meg a Boat browser t nagyon gyors nem akad legalább is SGS2 ön. Ezt használtam az LG 4X HD én ott akadozott,de közben javították és most az SGS2 ön. Itt viszont hasít 18 oldalt enged megnyitni és rá kérdez,hogy menteni akarod vagy csak meg nyitni.

(#9096) darvinya válasza Badboys (#9095) üzenetére


darvinya
titán

Operat használok az asztalin, így az jött be, nagyon régóta.

Crome-ot feltenném az asztalira akkor a telo gyári böngésző könyvjelzői is menne.

Már lett mondva az android már csak ilyen, kinek mi jön be.

Amúgy itt nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9097) csacsi67 válasza darvinya (#9096) üzenetére


csacsi67
addikt

Tudod mit nem értek a Chrome Google fejlesztés Android is az.Iphonon a Chrome szarrá veri a P-n lévö Chrom e böngészöt.

(#9098) darvinya válasza csacsi67 (#9097) üzenetére


darvinya
titán

Ezt tőlük kérdezd, mert nem tudok rá választ.
Az is fura nem, hogy milyen későn lett droidra egyáltalán Chrome. :F

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9099) darvinya


darvinya
titán

Ma közzétették a 4G/LTE rendszer indulását (Tm Bp-n, kékT vidéki teszt).
1 éven belül ki lesz építve az országban.

Cserélhetjük le a telokat. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9100) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok! Most .544 van a telómon. Sztetek feltegyem az 1.54-et? Köszi :D Mi a különbség a kettő közt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.