Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nismoka


nismoka
addikt

"Az ID3 tagek feldolgozását és megjelenítését azért megoldották, viszont azt már nem, hogy az éppen lejátszott zeneszámmal kapcsolatos információkat szedhessen le az ember a netről egy erre szolgáló applikáció segítségével, pedig korábban már ilyesmire is láttunk példát."

A távirányító Related Search gombja pont erre való! A bekapcsoló zöld gomb alatt van...

Az egeret is kezeli, (igaz azt irja nem támogatott de mégis) a billt azt valóban nem.

[ Szerkesztve ]

(#2) elefant válasza nismoka (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Nemár. de hát ezt régen úgy oldották meg, hogy volt a grafikus kezelőfelületen egy külön erre szolgáló fül. Erre em jöttem rá magamtól.
elnézést.

(#3) nismoka válasza elefant (#2) üzenetére


nismoka
addikt

Ja és nekem sikerült Bluetooth-on egeret is csatlakoztatni hozzá. ;) Amúgy tök jól távirányítható a dualshock3-al is. :)

"Ehhez hozzájön még az is, hogy a modell nem támogatja sem a hangalapú keresést, sem az USB-n csatlakoztatott egér és klaviatúra használatát, és valamiért mobil eszközre letölthető applikációval sem volt hajlandó együttműködni, tehát a vezérlés terén még volna mit fejleszteni."

Szerintem csak nektek nem sikerült a mobil appal összehozni, teljesen jól vezérelhető vele.. :K
Ja és az appal lehetséges a hang alapú keresés is....

[ Szerkesztve ]

(#4) Z a hangya


Z a hangya
tag

Sokallom a 185K-s árat érte, csak azért mert Sony. Ha kb. 30-40-el olcsóbb lenne, akkor azt mondom, hogy oké egy 42"-os smart tv-hez.

[ Szerkesztve ]

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#5) superg


superg
senior tag

A Reality Creation nevű izé nincs ezen?Azzal egész jó lett az SD adás is sőt nagyon jó,LG-nél is jobb.Ezt a Felbontás névre hallgatót viszont nem ismerem.
Illetve ugyanilyen tv-n a HDtv test 2800-as kontrasztot mért.[link]Elég jelentős az eltérés.

(#6) nismoka válasza superg (#5) üzenetére


nismoka
addikt

De van X-Reality Pro felbontás javító benne, ami több fokozatban állítható és van automata üzemmódja is.

[ Szerkesztve ]

(#7) elefant válasza nismoka (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát én írtam is a cégnek, hogy mi a hivatalos app, amivel használni lehet, de egyszerűen nem találta meg a mobil eszköz a tévét. (mást viszont igen)

(#8) elefant válasza nismoka (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az egeret beledugtam, és közölte, hogy nem támogatja az "usb-s eszközt".

[ Szerkesztve ]

(#9) nismoka válasza elefant (#7) üzenetére


nismoka
addikt

Sony TV SideView az app neve.

(#10) nismoka válasza elefant (#8) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ezt írja de működik a web böngészővel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) JackeL válasza elefant (#7) üzenetére


JackeL
tag

Nekem a 32"os kistesója van és elsőre nekem se találta meg, aztán bekötöttem vezetékesen, akkor meg egyből megtalálta az app, azóta is tökéletesen működik vele. (nem biztos, hogy a kábeles megoldás miatt találta meg, mert állítgattam mindent :DDD )

(#12) nismoka válasza JackeL (#11) üzenetére


nismoka
addikt

Biztos hogy nem a kábel miatt találta meg, simán wi-fi-vel is megy. ;)

(#13) elefant válasza nismoka (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

jaja, azzal próbáltam.

(#14) superg válasza nismoka (#6) üzenetére


superg
senior tag

Én Reality Creation nevű képjavítót találtam a 815b-én nem tudom hogy ez e a felbontás javító vagy nem ,de ezt automatán hagyva lett az SD kb a legjob amit eddig láttam,nem tudom te mit értesz X-Reality Pro felbontás javító alatt.

(#15) Hunzoza válasza nismoka (#6) üzenetére


Hunzoza
csendes tag

Az automatikus üzemmódot viszont nem ajánlanám, mert kevés zajszűrést rendel a képjavításhoz.
Kapóra jött a teszt, mert mostanában akartam kalibrálni a tv-t.

(#16) mightymo3


mightymo3
tag

Kellemes kis tv ez.. Nagyon tetszik, és szerintem az ára sem annyira vészes. Sony elfogult vagyok

(#17) nismoka válasza superg (#14) üzenetére


nismoka
addikt

Igen az, egyről van szó! :)

(#18) apszi válasza superg (#5) üzenetére


apszi
őstag

Az LG ezek szerint jó minőségű SD felkonvertálást csinál?

Boccs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#19) #31766272


#31766272
törölt tag

Ennél a SCART csatlakozónál még az is hasznosabb lenne ha inkább tennének rá egy memory card readert...
(Tv-kénél olyan a SCART mint a videókártyáknál a D-sub)

(#20) Gomez86


Gomez86
őstag

Hmm pont TV vásárlás előtt vagyok és ennek a minden szempontból a nagyobb testvérével szemezek: Sony KDL-50W805B
Kíváncsi lennék egy összehasonlító tesztre...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#21) Jack@l válasza Gomez86 (#20) üzenetére


Jack@l
veterán

.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22) nismoka válasza apszi (#18) üzenetére


nismoka
addikt

Azt írta hogy az LG-nél is jobb ez a Sony...

(#23) nismoka válasza #31766272 (#19) üzenetére


nismoka
addikt

Meglepődnél hány ember igényli még az elavult őskövület scart-ot. Én is mellőzném a tv-ről dehát nehogy emiatt ne vegye meg valaki... :)

(#24) apszi válasza nismoka (#22) üzenetére


apszi
őstag

Ami azt feltételezi, hogy az LG nem is olyan rossz a többi gyártóhoz képest...? :D

(#25) superg válasza apszi (#18) üzenetére


superg
senior tag

Igen az LG is teljesen rendben van felkonvertálásban,a Sony viszont azért jó mert ebben van a legtöbb használható képjavító erre,egy jó beállítással szerintem a legjobb.

(#26) apszi válasza superg (#25) üzenetére


apszi
őstag

Megértettem, köszönöm! :R

(#27) Sinesol


Sinesol
veterán

Egyébként ez is egy mezei 50hz-es panel mint a többi sony esetében?

Gondolkodom mostanaban uj Tv-n de Sony-t nagyon sokan szidták hogy 50 Hz-es panel van szinte mindegyikben , ami rá is nyomja a bélyegét a képminőségre...főleg gyors mozgásoknál szétesik a kép...
Ebből mennyi igaz?

[ Szerkesztve ]

(#28) nismoka válasza Sinesol (#27) üzenetére


nismoka
addikt

Dehogy esik szét a kép! Szerinted a HDTV Test oldal nem írná ezt? Pont ott is dicsérik a képminőséget és magasan ajánlott tv.

[ Szerkesztve ]

(#29) #94529552 válasza superg (#25) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elgondolkodtató amit mondasz, mert a tesztben az "ideálisnak tűnő beállítások" szerint szinte minden képjavítót
(képrontót) ki kell kapcsolni.
A vöröses meg hullasápadt zöldes arcok az indiános filmekben pont jók lesznek.

(#30) superg válasza #94529552 (#29) üzenetére


superg
senior tag

Csak az SD adás megjelenítésről írtam,az ehhez tartozó képjavítókról.Színek pontatlanságát nem tudom honnan veszed a tesztben még az előre beállított módok közül is van 2 amelyik szépen szerepelt.
Egyébként rájöttem hogy a tesztelő valószínű a Felbontás néven azt a képjavítót emlegeti ami valószínű itt is a Reality Creation része.Ezt lehet beállítani többek között "kézi"-re és ekkor jelenik meg egy Felbontás és Zajszűrés csúszka.

kép forrás Black fórumtárs Sony topic

[ Szerkesztve ]

(#31) J.J. András


J.J. András
őstag

de ez utánhúzásos ... lsd. általatok készített kép

sorry, ez a darab is mainstream fos..... az olcsóbb LG vagy SAMSUNG modellek is tudnak ennyit, a lényeg legyen benne IPS panel

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#32) Petya25


Petya25
addikt

Hát 185ért én nem vagyok elájulva tőle. Egy éve vettünk 40-es smart FHD Samut 120ért, és 4 éve egy 50-es FHD Samu plazmát 180ért!!! És a mediaplayer nem kicsit jobb bennük.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#33) gabaly válasza nismoka (#28) üzenetére


gabaly
tag

"A vöröses meg hullasápadt zöldes arcok " - minden sáv váltáskor újból jelentkeznek.....

Titeket minden sz@rral meg lehet etetni?!

(#34) #94529552 válasza superg (#30) üzenetére


#94529552
törölt tag

A cikkben olvastam:
" ebbe a tévébe még egy hagyományos LCD panel került. Ez meg is látszik olykor, hiszen bizonyos témákhoz kapcsolódó tónusok, így például az arany vagy a bőrszín megjelenítése olykor problémás. Hiába az egyébként jó, műanyagszerű harsányságtól mentes képvilág, ha a kelleténél többször tűnnek fel természetellenesen vöröses, vagy épp ellenkezőleg, hullasápadtan zöldes arcok a képernyőn. Ezek a problémák egyébként úgy-ahogy orvosolhatóak a képbeállítások módosításával, viszont csatorna- vagy forrásváltáskor újra jelentkezhetnek."
Több tesztet is átolvastam, 805-ös is jobb ennél, de 905-ös az igazi csúcsminőség.

(#35) nismoka válasza Petya25 (#32) üzenetére


nismoka
addikt

A samu viszi a killa sample-t és az 1080p/50-et usb-n? Nem igazán. Amúgy a tesztben sok a pontatlanság, pld paraméterek: panel: X reality pro.... Ez nem panel hanem képjavító elektronika, meghogy az alacsony felbontás estén zajosodik a kép, na ja és melyik full hd tv- n nem? Na mindegy is továbbra is a HDTV test.uk oldalt tartom mérvadónak, nameg a saját tapasztalatot...

[ Szerkesztve ]

(#36) nismoka válasza gabaly (#33) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt egy hülyeség de nem is fárasztom tovább magam... Érdekes, teszt oldalakon mindenhol erősen ajánlott és szerintem is a tapasztaltak alapján. Egy tény aki jobbat akar annak minimum az 50" W805-öt kell megvenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) JackeL válasza nismoka (#36) üzenetére


JackeL
tag

Hagyjad, hitetlenek :(
Egyébként vagy én vagyok vak vagy én ezeket a dolgokat valahogy nem vettem észre, kivéve a zőccséget, mert az irritált :)

(#38) nismoka válasza JackeL (#37) üzenetére


nismoka
addikt

Igen de az korrigálható pikk pakk. :) Ja nézzék csak az IPS paneles alig van kontraszt és fekete vagy a foltos vagyok de a mókus vakító funkciókkal hóditani akarok tipusú csodákat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) nismoka


nismoka
addikt

"Ezek a problémák egyébként úgy-ahogy orvosolhatóak a képbeállítások módosításával, viszont csatorna- vagy forrásváltáskor újra jelentkezhetnek."
Na ez egy gyöngyszem, ha beállítom a képet akkor az csatorna váltáskor is úgy marad. Forrás váltáskor is marad ha a beállításokat közös-re tesszük, de lehet minden forráshoz egyedileg is programozni ráadásul jelenet beállításonként. Minden beállítható csak időt kell a megismerésére fordítani mert sok a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#40) Azurooandrew válasza superg (#14) üzenetére


Azurooandrew
tag

A 829B is a legjobb ebben a tekintetben amit valaha láttam, kár hogy a brutális felhősödés miatt ami a képernyő közepén leledzett, 3 nap után vissza vittem és vissza is vették vita nélkül. Reality Creation minden tekintetben a legjobb ha felskálázásról van szó.

(#41) elefant válasza nismoka (#39) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ezt értem, de én nem is erre gondoltam, hanem hogy azzal, hogy valamilyen funkciót bekapcsolsz, beállítasz valamilyen szintre, nem biztos, hogy örök időkre megoldja azt. Tehát lehet, hogy az Eurosporton tök jól működik a Zajcsökkentés , de egy másik csatornán már nem fog.

(#42) raziel01


raziel01
veterán

Középkategóriás ár az 100k lenne.
Nem a nevetséges 185 ezer.

(#43) nismoka válasza elefant (#41) üzenetére


nismoka
addikt

Automatára is lehet rakni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) nismoka válasza raziel01 (#42) üzenetére


nismoka
addikt

42"ban belépő kategóriát kapsz esetleg 100ért de azt sem nagyon, főleg komolyabb gyártótól nem.

[ Szerkesztve ]

(#45) kpal


kpal
veterán

Ez a Tv max 90k érhet... a semmiért ennyit kérni :Y

[ Szerkesztve ]

(#46) adodaniel válasza nismoka (#35) üzenetére


adodaniel
őstag

A beépített médialejátszó az összes TV-ben egy lyukas garast nem ér. Ez alapján előre rangsorolni egy készüléket nettó butaság. Az az érzésem, hogy neked ez a modell van otthon, mert nagyon önigazolást keresel mindenhol, hogy TE milyen jól döntöttél...

(#47) nismoka válasza adodaniel (#46) üzenetére


nismoka
addikt

Nagy tévedésben vagy, nem ez a modell van otthon és HTPC-t használok. ;) Nettó nem látom hol soroltam a bépitett lejátszó alapján előre... Csak szimplán leirom a tapasztalatomat és hogy mit tud, esetlegesen megpróbálok infóval szolgálni mivel elég sokat foglalkozom tv-kel is mert sok modellhez van hozzáférésem.

[ Szerkesztve ]

(#48) adodaniel válasza nismoka (#47) üzenetére


adodaniel
őstag

"A samu viszi a killa sample-t és az 1080p/50-et usb-n? Nem igazán."

[ Szerkesztve ]

(#49) nismoka válasza adodaniel (#48) üzenetére


nismoka
addikt

Ez csak egy szimpla tény megállapítás, a samu sem visz mindent. Mit kell ezen komplikálni...

[ Szerkesztve ]

(#50) Bundyta


Bundyta
tag

A rendszer képes a külső feliratok megjelenítésére, viszont a karakterek színe, mérete és pozíciója nem módosítható, de mivel a szöveget háttér előtt jeleníti meg, ezért ennek nincs is jelentősége, hiszen az ennek köszönhetően mindig jól olvasható.

Úgy látszik, a Sony-nál olvasnak Prohardver fórumot, különös tekintettel pl az Egreat R6S-re. Ott értetlenkedtem, miért nincs meg ez az opció szinte egyetlen lejátszóban - meg okosTV-ben - sem... Nick megcsinálta, azóta minden Egreat R6S-es fw-ben benne van ez az apróság - plusz feature, a kitakarás átlátszósága(!!!) állítható.

A lényeg: alig van ilyen TV, ami ezt az egyébként szerintem fontos apróságot tudja. De miért hanyagolja szinte mindenki???

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.