Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BDave


BDave
őstag

Hihetetlen, hogy játszadoznak a vásárlókkal. Nem akarok senkit se megbántani, de ezért vettem Nexust.

[ Szerkesztve ]

(#2) btudos


btudos
veterán

Annyira jó, hogy marhára nem az van a cikkben, amit a címbe írtok. :(((

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3) mrlujoak válasza BDave (#1) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem, nem a Sony játszadozik.
Hivatalos állásfoglalás ez a hír, ami arról szól, hogy a 2011-es Xperiák JB futtatása milyen rációval bír.

Egyébként a hírhez!

:C

Ámbár a cím sem épp helyes "Sony: lesz Jelly Bean frissítés" mert a Sony vizsgálja a tavalyi androidos portfólió JB alkalmasságát.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4) nickcreeper válasza BDave (#1) üzenetére


nickcreeper
tag

Az a hihetetlen, hogy ez már akkor biztos volt, amikor tegnap kitették a mobilarenás fiúk, hogy nem lesz. Én csak a rádió hiánya meg a Samsung név miatt nem Nexus-t kértem, Sony Xperia S-t

(#5) daniel909


daniel909
addikt

illene kiadni a 2011-es high end készülékekre mint például az ARC/S. a többire nem lenne fontos.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#6) btudos válasza daniel909 (#5) üzenetére


btudos
veterán

Hát ha azokra ki tudják adni, akkor mehet rögtön az összesre, tekintve hogy maximum a kijelző technológiájában és felbontásában térnek el a kinézeten kívül, ami nem hiszem hogy befolyásolná a frissíthetőséget :D

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#7) G4bi89


G4bi89
senior tag

Illene főleg mert nekem is ARC S van :DDD ,de Samsunghoz képest még így jól állunk :D ott ICS -t sem kapott a teljes 2011 paletta :D
Mi meg nem csak ICS -t de lehet JB -t is :)

Persze a cikknek megint negatív a kicsengése de hát erre már nem mondok inkább semmit. MA tv-ben is lehúzták a srácok.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#8) Elpresidente válasza daniel909 (#5) üzenetére


Elpresidente
tag

igen, az jó lenne. Mondjuk az én ARC-omra még mindig nincs ICS, legalábbis az SI szám alapján. Ha ez ilyen tempóban halad, akkor hamarabb lesz másik telefonom.

Xbox gamertag: goserHU

(#9) mrlujoak válasza Elpresidente (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az elég furcsa, hogy nincs. Milyen verziód van? Szolgáltatói?

Cikkhez:

" az Xperia PLAY frissítési fiaskója után a Sony jól láthatóan kerüli az elhamarkodott bejelentéseket."

...és mekkora poén lenne, ha a játékélmény megjavulna a PLAY-en a JB-el, és az meg kijönne rá... :))

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) BDave válasza mrlujoak (#3) üzenetére


BDave
őstag

A játszadozást arra értettem, hogy egyszer azt mondják, hogy "nem lesz", aztán meg azt mondják, hogy "még nem biztos, vizsgálják". Elméleti síkon én meg ott állok a boltban és gondolkodom: megvegyem, vagy se a Sony telefonját.

(#11) Mr.Csizmás válasza mrlujoak (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

arról a gyártóról beszélünk, akinek van pofája kiadni 2012 közepén egy középfelső kategóriás telót (sola) 2.3.7-el?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) mrlujoak válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen.

Lehet ezen lovagolni, de ezt is többször, többen levezettük.

A Sony azért így adta ki az ICS frissítést, mert egyet kivéve az összes tavalyi modellre tette elérhetővé az ICS-t. A válasz egyszerű a miértre. Abból több van a piacon, többen várják az ICS-t.

Az idei paletta is a megjelenés idejének fényében frissül. Az Xperia S jött először, már kapott is ICS-t. A P heteken belül, a U és sola (pont ahogy megjelentek) pedig szintén hamarosan.

Tudod nem csak azt kell nézni - és felróni a gyártónak - hogy mit ad ki, hanem azt, hogy a Sony-nak nem lesz idei GB-en ragadt modellje!!

Ezt más gyártó nem egészen tudja magáról elmondani.
Mint azt sem, hogy a tavalyi modellek frissítésében is élen jár a Sony (ICS 11 modellből 10-en fut) és ha ezek közül akár csak egy is kap JB-t akkor pedig ezt az előnyt tovább fokozza.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#13) elpatkorado válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Jegyezzük már meg, hogy először a tavalyi modellek ICS frissítésén dolgoztak, ezért nem tudták kiadni a NXT sorozatot ICS-el. Már kismilliószor el lett magyarázva. :W

(#14) bepken


bepken
veterán

aha...szóval a hivatalos ICS már nem is elég, lehet háborogni a JB miatt...nem akarok senkit sem bántani, de nem ártana gondolkozni...
egyébként ez a Sony féle hivatalos JB vajon milyen beépített bug-ot fog tartalmazni? (megy az izgulás!) :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15) Mr.Csizmás válasza elpatkorado (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dzsunka ZTE (bocs az userektől) meg ki tud adni alapból 4-essel. nem értem mi a nagy probléma/nehéz feladat ezen.

(#16) meunier minden gyártónál ez van, hogy előbb a régi modellekre adják ki, hogy azt is elvigyék újra, még többet vegyenek....profitalapú az egész, ezért nincs sose (ritka kivételek, pl ZTE, Huaw) a legfrissebbel kiadva a telefon.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) #84221696


#84221696
törölt tag

Remélem meg fogják kapni a frissítést a telefonok. Nekem 2010-es telefonom van, arra meg még 2.1 a hivatalos. :(
Ment is a fiókba, aztán belenyúltam egy másik gyártó telefonjába, amint szintén megy a kiadjuk/nem adjuk ki mizéria.... :(( :(((

(#17) elpatkorado válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Egy kérdésem van. A "dzsunka" ZTE frissített tavalyi modellt ICS-re? Nagy munka ám, hónapokat vesz igénybe.

[ Szerkesztve ]

(#18) mrlujoak válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen. Ellenben ott legtöbbször alap ICS-t kapsz.

...és a Sony is adott már ki alapból 4.0.4-el modellt, sőt már itthon is megvásárolható...
Na, tudod melyik idei Xperia modellről beszélek?

(#16) meunier:

:) Az X10 mini és mini pro páros az X8-al tényleg 2.1-en maradt
Ellenben az X10 - ami szintén 2010-es - 2.3.3-on állt meg.
Ebből kikövetkeztetve neked az előbbi 3-ból van valamelyik :)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) hurrikan válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


hurrikan
addikt

Igen?
És hány tavalyi modellt frissített a ZTE ICS-re?? Na sorold....
meg egy jóval fapadosabb felületet 2hónap optimalizálni
Nem lehet mindent egyszerre csinálni.... mindenki erőforrásai végesek.
Logikus gondolat menetet követve frissítik a készülékeket. És legalább frissítik.
Ha meg adjisten JB is lenne a tavalyiakra. Az nagy szívatás lenne a konkurenciának akik még az ICS frissítéseket sem voltak hajlandóak elvégezni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#20) Mr.Csizmás válasza mrlujoak (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gondolom a legelitebb :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Zola.pg


Zola.pg
csendes tag

Az jó lenne ha az összes tavalyi modellre kiadnák a JB-t. :DD

Nokia 3310 -> Nokia 6103 -> Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia N97 Mini -> Sony Ericsson Xperia Play

(#22) #84221696


#84221696
törölt tag

Remélem meg fogják kapni a frissítést a telefonok. Nekem 2010-es telefonom van, arra meg még 2.1 a hivatalos. :(
Ment is a fiókba, aztán belenyúltam egy másik gyártó telefonjába, amint szintén megy a kiadjuk/nem adjuk ki mizéria.... :(( :(((

(#23) Prof01 válasza Zola.pg (#21) üzenetére


Prof01
veterán

Én még mindig az ICS-t várom a Mini-re. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#24) Alborosie


Alborosie
aktív tag

Remélem kiadják a frissítést. :)

Költői kérdés: A hőbörgők hány százaléka használja ki a JB-t? :U Nem óhajtok ismeretlenül senkit se megbántani, de szerintem a többség az ICS adta dolgokat sem használja/használta ki!

(#25) Beri78


Beri78
őstag

a csúcskészülékeik megkapják, a többit meg le kell cserélni ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#26) #84221696 válasza mrlujoak (#18) üzenetére


#84221696
törölt tag

Így igaz. :)

(#27) mrlujoak válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem. :U

Xperia neo L.

Tavalyi dizájn, idei kiadással, gyári 4.0.4-el.
Itthon is kapható, csak drága.

(#23) Prof01:

csak nem, magyar T-mobile-os a mini-d? A függetlenekre már kinn van jóideje.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) hurrikan válasza Prof01 (#23) üzenetére


hurrikan
addikt

Ha még mindig várod akkor a szolgáltatódtól várd.
Függetlenekre rég kijött.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#29) buktagt540


buktagt540
senior tag

Az az érdekes,hogy ha a nexus s-en elfut a jelly bean,akkor miért nem fut el a többi készüléken?Pedig az se mai darab.Ja hogy a sok "szép és praktikus" gyártó által a készülékekre ráerőszakolt felhasználó felületek miatt.... :W

(#30) Alborosie válasza buktagt540 (#29) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Egyszerűbb arra hivatkozni, hogy hardveresen nem felelt meg és futtatni az újabb (drágább) készülékeket. :)

(#31) Brutális eb válasza BDave (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1
Ez egy vicc.18 hónap mi?.......

(#5) daniel909
Mi van?
Miért nem lenne fontos a nem csúcs készülékekre is.?
Hiszen ha hardveresen elbírják akkor rengeteg előnnyel és friss funkciokkal gyarapodhatnának azok is.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#32) Remus389


Remus389
veterán

nagyot nőne a szememben a Sony ha kiadná a JB-t, az Arc az Xperia Mini és társaira

mondjuk nincs olyan nehéz dolguk hisz a hardver szinte megegyezik mindegyik tavalyi modelljükön, bölcs döntés volt

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#33) hurrikan válasza buktagt540 (#29) üzenetére


hurrikan
addikt

Ha nem lehetne egyedi felület akkor semmi értelme nem volna az egésznek.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#34) buktagt540 válasza hurrikan (#33) üzenetére


buktagt540
senior tag

Hát lehet,hogy igazad van,de szerintem ICS alap ui a legszebb.Én biztos,hogy csak nexust fogok a jövőben venni már csak a frissítések miatt is.

(#35) Alborosie válasza Remus389 (#32) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Ebből szerintem inkább az Arc fog összejönni, ha rábólintanak. Indok annyi lenne, hogy ez volt a felső kategóriás csúcsteló. Bár, majd kiokoskodják! :)

(#36) daniel909


daniel909
addikt

kérdés, hogy minek támogassanak olyan telefonokat,amikből már nem jön pénz... arra nem lehet alapozni, hogy az elégedett felhasználók, majd legközelebb is Xperiat vesznek... vagyis lehet, de nagyon bátor döntés.... És a Sony most nincs épp a csúcson pénzügyileg... De én nagyon drukkolok, hogy valami csoda folytán mégis összejöjjön, mert nagyon nagyot dobna a megítélésén a cégnek. már így is elterjedt tény, hogy a Sony jó a frissítésekben, de ezt lehetne még fokozni azzal, hogy minden telefon 2 főfrissítést kap. Kérdés, hogy fontos-e ez egyáltalán a tömegeknek, mert nem mindenki követi nyomon az eseményeket. Túl sok a kétely ...:D

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#37) Maxentius


Maxentius
addikt

Ha valóban lesz JB régebbi modellekre is, akkor azért lehetőleg ne karácsonyig várjanak a kiadásával, de más gyártók hozzáállásához képest nem lehet panaszkodni.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#38) hurrikan válasza BDave (#10) üzenetére


hurrikan
addikt

Senki nem mondta hogy lesz.
Azt mondta a Sony hogy vizsgálják.
De megnyugodhatsz, mások biztos nem fognak 2011-es modelleket JB-re frissíteni, tehát nyugodtan megveheted a Sonyt ha 2011-es 1magosban gondolkodsz. Mert más gyártók aáltal kiadott 2011-es 1magosak még az ICS-t sem kapták meg.
Persze bármilyen hír jön mostanában a Sonytól, amik nagy többsége pozitív egyből jönnek trollkodni. Más gyártó a lába nyomát se csókolhatja a Sony supportjának, még akkor sem ha esetleg nem lesz JB a 2011-es modellekre.
2012-esek mer rég tisztázva, hogy megkapják.

Maxentius:
Pedig ha lesz akkor tuti csak jövőre.
Még az ICS-t sem fejezték be. Októberre zárulnak az ICS frissítések és azok javításai.
Utánna kezdenek neki a JB-s munkálatoknak. Ami 3-4hónap minimum. Ha meg 2011-2012-es modelleket frissítenek akkor még több. És jövőre már nem a 2011-esek fognak hamarabb frissülni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#39) Alborosie válasza daniel909 (#36) üzenetére


Alborosie
aktív tag

A Sony megteheti, hogy Ő adja ki a frissítést. Ezzel kihúzza magát, hogy Ő nem feledkezett meg a régi vevői kőrről. Ez pedig nagyon jó piaci fogás + reklám neki!
S tegyük hozzá, sokkal olcsóbb, mint reklámokat finanszírozni. :)

A neten hamarabb terjed el a fórumokon, hogy "nekem JB-m van jeee, mégis kiadták", mint a reklámok, amiket kilő az AD... stb.! :)

(#40) mrlujoak válasza daniel909 (#36) üzenetére


mrlujoak
veterán

Benne van a válasz az okfejtésedben.
Bizony a terméktámogatás lett a nagyobb súlyú tétel.

A legközelebbi vásárlás egyik legfontosabb alapfeltétele, hogy a tulajdonos mennyire volt elégedett a szoftverezettséggel.
Ez a "butafonok" idejében háttérben volt, mert ott a hardver volt inkább az erőteljesebb mozgatórugó, most már a szinte azonos alaphardver és kinézet mellett a szoftverezettség a fontos.

A Sony tanult a 2010-es 4tagú paletta hibáiból, és ezért van most gyakorlatilag az össze tavalyi modellen ICS.

Sem az LG, sem a HTC nem figyelt erre, és mindegyik esetében cikkekben és fórumhozzászólásokban is olvashatók, hogy nem vesznek többet a gyártó termékeiből...

Lásd LG Optimus 2X tragikus kálváriáját. Tavaly kijött 2.2-vel, és csak hosszú hónapokkal később kapott 2.3-at. Az ICS frissítéséről (akár annak elmaradásáról) is mennek a pletykák, húzódik...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#41) #84221696 válasza hurrikan (#38) üzenetére


#84221696
törölt tag

Mert más gyártók aáltal kiadott 2011-es 1magosak még az ICS-t sem kapták meg.

Lást az LG töketlenkedését a 2X-nél, holott az a tavalyi év egyik csúcstelefonja volt és még csak GB van rajta hivatalosan. :(

mrlujoak: Csak megelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Maxentius válasza hurrikan (#38) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha jövőre áttolódik a frissítési ütem, akkor a tavalyiak már szinte biztosan kiesnek a 18 hónapos ciklusból - ami a power userek szempontjából nem annyira nagy baj, az átlag userek meg nem igazán törődnek vele.

(#44) sdd2: Ha sikerül a Sony-nak ezt összehozni (belátható időn belül), akkor nem csak a Nexusok lesznek ajánlhatóak frissítési szempontból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43) ddekany válasza buktagt540 (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Nekem az sem lenne érthető, ha a gyártó saját szoftverei miatt ne menne, hiszen az összes készülékükön az van, és némelyik JB-s lesz. Hacsak nincs valami egyértelmű hw korlát, úgy is csak üzleti akadálya van a dolognak, a több meg mellébeszélés...

(#44) sdd2 válasza daniel909 (#5) üzenetére


sdd2
veterán

Ezt inkább nem olvastam el :DDD Az én Minimben ugyan az a hardver dolgozik mint az Arc-ban csak kisebb kijelzőt hajt. Ha arra kiadják akkor az összesre fog jönni ami szerintem baromi sok vásárlót fog hódítani a Sony hiszen akkor már két verziót frissített ami jelentős. A samsung, LG, stb ilyet még nem csinált, vagyis ha sikerül nekik kiadni bebiztosították maguknak, hogy Sony-t fogok venni legközelebb is. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#45) mrlujoak válasza ddekany (#43) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hardver "korlátnak" maximum a kijelző felbontást állíthatnánk.
Szigorúan vázolt korlát, nem tényleges.

Nem lepődnék meg azon a verzión sem, ha a Sony saját házon belül a tavalyi modellekre nem készítené el a kisebb kijelzőfelbontásra a JB-t.
Ez természetesen spekuláció a részemről, de akár egy elképzelhető variáció...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#46) feliks válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


feliks
senior tag

Dzsunka ZTE mit adott ki 4-essel? mert a Grand X mintha még nemnagyon lenne piacon, max papírforma szerint, ellenben az idei xperiákkal..(meg ugye aosp-ból többékevésvé használhatót főzni sokan tudnak, rendesen működőt kevesen, es a munka is,kevesebb vele.. Blade stock romjából kiindulva meg nem érdemes jobb romot várni mint egy RC1-es Cyanogenmod..)

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#47) Mr.Csizmás válasza mrlujoak (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem ekézni akartam, mert a többi gyártó se jobb ebből a szempontból sőt, ultimate-negative a samsung, az SGS1-re ICS feature pack, ikonok meg stb. vmi régebbi alapon, mert hivatalosan nem bírná el a hw, ahhoz képest meg xda telivan ics@sgs1 romokkal :DDD :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) sdd2 válasza mrlujoak (#45) üzenetére


sdd2
veterán

Hát nem hinném, hogy ezt megcsinálnák hisz az átméretezés, scriptek felrakása már nem nagy meló. Ha így lenne akkor majd xda-n megoldják a portolást a kisebb kijelzőkre is. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#49) daniel909 válasza sdd2 (#44) üzenetére


daniel909
addikt

de a te minidben teljesen más a felület mint az ARC-ban...

mások hozzászólásaira: valóban jó reklám lenne, de nagyon bátor dolog az elégedettségre alapozni, mert pont kijön egy űber HTC/Samsung...stb, és egyből elfelejtődik a Sony nagyszerű supportja, elkap a KELL érzés.. az emberek ilyenek. Az sem mellékes, hogy az oké, hogy itt a fórumon erről van szó, de a potencionális vásárlók háromnegyedét nem érdekli melyik verzió van a telefonján, csak működjön bug mentesen... Ha meg bugos, (ami egy uj szoftvernél általában így van) akkor meg elégedetlenséget szül az egész, s pont az ellenkezőjét váltja ki az átlag felhasználókból, mint kéne. Nehéz kérdés ez, mindenesetre drukkolok a Sony-nak.

Olvastam mostsnában én is sok DHD fórumot, ahol kijelentették sokan, hogy BYE BYE HTC, de szerintem ez csak hirtelen felindulás, és amint meglátja a ONE X-et akciós csomagban, nem fog gondolkodni.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#50) sdd2 válasza daniel909 (#49) üzenetére


sdd2
veterán

Nekem nem az van rajta hidd el hanem egy Xperia S ICS felület és nem gyári ROM van rajta ;) Hidd el amint egy Sony telóra kijön a JB abban a pillanatban kezdik a portolást a többire. Akiknek számít a frissítés és tetszik neki egy Sony nem fog habozni mert látja, hogy kapni fog frissítést és nem úgy áll hozzá mint a samu mondjuk a középkategóriás telóinak frissítéséhez.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.